Millist GPS-i osta

Et metsas ära ei eksiks.
Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Millist GPS-i osta

Postitus Postitas Nohik » 29 Mär 2017, 21:58

Mul meeldib ka kaarti omada, kus koordinaadijooned peal on. Siis tavaliselt vaatangi ainult gps-st asukoha ära ja vahepeal liigun kaardi ning kompassi järgi.
All engineers are cyborgs

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 29 Mär 2017, 22:40

sepaonu kirjutas:/../ Vist vene sõjaväe kaardikotti nägin just sõbral, olla saanud kuskilt, uurisime, ilus, nahast, grammiviilijatele mittesobiv, pakkusin, et ärgu ära visaku, andku mõnele tudengile laiamiseks.
Ennist klahve tagudes oli vähe teist masti asi silme ees -
Pilt
Päevajagu mahub tavaliselt korraga ette ära, või siis pöördele, keset päeva ümber lappamine on suht harv juhus. Künklikumas kandis tore ka igal ajal põndakutele antud nimesid ja välja mõõdet' kõrgust lugeda. Kui tuul seda kaelas juba rebima hakkab, käib rulli ning kusagile rihmavahele. Palju kasutatakse ka kodus paljundamist ja võetakse kaasa kindlad lamineeritud tükid, aga mulle endale istub pigem suurt kaarti ligi hoida, seda vajaudsel teipida ja sodida ja suusal või algel olles käeulatuses hoida. Geps ripub paela otsas ja on klõpatsiga kusagil käepäarase rihma või rõnga kõljes, päris õlal on natuke tüütu.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 30 Mär 2017, 22:09

Aga kui sa oma kaaseaegse nutifoni aku säästmiseks välja lülitad, kui kaua võtab koru käivitus, et kaardil õige koha lahti võtab?
Mul pole ühtki tuttavat vist, kellel korralik telefon oleks.
margusl kirjutas:See on tänasel päeval kas väga vanade või väga odavate telefonide teema. Minu käest läbi käinud valim on küll kallutatud, aga viimastel Nexused ei ole kiiruse ega täpsusega vähimat probleemi.

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 30 Mär 2017, 22:28

Aga miks on vaja telefon välja lülitada? Mul on nutitelefonil paari-kolme päevase matka järel akut järel vähemalt 80%.

Mittevajalik mudru on kinni keeratud, et ei tarbiks palju. Vahepeal saab kaarti vaadatud ka. Ei võta see telefon palju energiat kui GPS ja nett kogu aeg sees ei ole ja pidevalt ei näpi. Kui vaja kaarti vaadata siis lülitab GPS sisse ja üsna kiirelt on õiges asukohas. Sealjuures kasutan WMS-i ja tavaliselt ei ole kaart enne alla tõmmatud.

Stand-by aeg on andmete järgi 511 tundi ehk siis 21 päeva.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 30 Mär 2017, 22:57

Mis telefon sul on?

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 31 Mär 2017, 09:44

Nohik kirjutas:Aga kui sa oma kaaseaegse nutifoni aku säästmiseks välja lülitad, kui kaua võtab koru käivitus, et kaardil õige koha lahti võtab?
Mul pole ühtki tuttavat vist, kellel korralik telefon oleks.
margusl kirjutas:See on tänasel päeval kas väga vanade või väga odavate telefonide teema. Minu käest läbi käinud valim on küll kallutatud, aga viimastel Nexused ei ole kiiruse ega täpsusega vähimat probleemi.
Tegin värske restardi, ainuüksi Androidiga Nexus5x käivitus võtab a poolteist minutit. Sealt edasi kaardirakenduse avamine ja õige punkti kuvamine 2-3 sek. Aga see teadmine ei anna suurt midagi - mul on asukohateenused igapäevaselt sees, ma ei liikunud selle resa ajal meetritki ja see ei olnud ka piisav aeg almanahhi aegumiseks. Levi ääremail liikudes on lennurezeiim abiks, pidevalt võrku kaotades-otsides-ühendades on ka silmaga näha, kuidas aku kustub.

Ka kaasaegne on suhteline, 2012.a. Nexus4 sattus ühel matkal ainukeseks toimivaks kaameraks, lennureziimis klõpsides kestis nädala muretult, pilte vaadates on geotagid küljes, ehk siis geps oli aktiivne. Kui see masin ei oleks ämmelgaks kukkunud, kasutaksin ja kiidaksin tänase päevani.

Viimastel Androididel on ka aku- ning andmesäästu valikud täiesti toimivad vigurid.

Aga kui grüünes pikemalt gepsutada vaja, läheb endiselt pea 10.a staaziga etrex käiku :)

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 31 Mär 2017, 11:31

Ega kui geps on välja lülitatud, siis väga teda gepsuks lugeda ei saa, loomulikult ei lähe ka mingit särtsu siis gepsu jaoks. Omapead tiksuval gepsul on on see eelis, et kuigi sa arvad alguses, et tarbetu võib pärast ilmneda asjaolusi, et krdi hea oleks ikka täpselt teada kus ja millal täpselt ma seal olin, imed tracki sisse loed nagu värskeid jälgi lumel. Mul esimese kaardipõhjatu etrexi ajast meeles, oli mingi testivõitja madala särtsutarbimise osas. Sääst on grammid, kui reaalselt vaadata vaja pole ekraani, siis mul 64s mingil säästureziimil tiksub, tunde pole loomulikult viitsinud lugeda aga põhimõtteliselt soojal ajal säästus tiksub ära kuni kolm liikumispäeva, kui on sees ainult liikumise aja, jõuad laagrisse, siis lükkad välja. Igaühel see gepsutarve erinev, kui tihti vaadata huvi on, palju taustavalgust jms individuaalne asi, siiski vahest märkad ka arutut ülepabistamist, kui kellegil on peale planeeritud matka alles 4 paari AA-si, siiski parem üle, kui puudu.
joon jõest, söön jõest

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 31 Mär 2017, 14:48

sepaonu kirjutas:Ega kui geps on välja lülitatud, siis väga teda gepsuks lugeda ei saa, loomulikult ei lähe ka mingit särtsu siis gepsu jaoks. Omapead tiksuval gepsul on on see eelis, et kuigi sa arvad alguses, et tarbetu võib pärast ilmneda asjaolusi, et krdi hea oleks ikka täpselt teada kus ja millal täpselt ma seal olin, imed tracki sisse loed nagu värskeid jälgi lumel. Mul esimese kaardipõhjatu etrexi ajast meeles, oli mingi testivõitja madala särtsutarbimise osas. Sääst on grammid, kui reaalselt vaadata vaja pole ekraani, siis mul 64s mingil säästureziimil tiksub, tunde pole loomulikult viitsinud lugeda aga põhimõtteliselt soojal ajal säästus tiksub ära kuni kolm liikumispäeva, kui on sees ainult liikumise aja, jõuad laagrisse, siis lükkad välja. Igaühel see gepsutarve erinev, kui tihti vaadata huvi on, palju taustavalgust jms individuaalne asi, siiski vahest märkad ka arutut ülepabistamist, kui kellegil on peale planeeritud matka alles 4 paari AA-si, siiski parem üle, kui puudu.
Puhtalt näite tarvis - viimases pikemas heietuses mainit' 40+ tundi tuli etrexiga kolme paari mitte-päris-tilgatuks AA Eneloop pulgaga (kui varu on, vahetan akusid pigem hommikul, miite päeval piiksumise peale), temperatuur 0C .. -20C, enamus ajast vast -5C kandis. Sel gepsul ja minu seadetes tähendab see ühtlasi ka samas koguses ekraani- ning logimisaega, punktitihedus on põhja keeratud. Taustavalgus käib selle aja jooksul sisse ehk umbes 10-20 minutiks. Päevades väljendades 4 täis ja 2 poolikut. Kuna kaardivaade on nii vanal isendil tõenäoliselt aplam, siis niisama tiksub tavaliselt mingi muu kuvapildiga. Ja et masin ka kaardivaate puhul liialt palju nuputama ei peaks, on kaardi põhi alati üles suunatud, st ei kruti end ise liikumise ega kompassi järgi. Telefoni puhul ma eriti ei viitsiks 40 tunni ekraaniaja jagu akupanka mööda metsa lohistada, minu lutsul tähendab see umbes 10..13 nullist sajani laadimiskorda ...

... ja ega see ekraaniaja teema kandugi samal kujul föönigepsule üle. Androidi puhul toimetab otse gepsuga vaid asukohateenus, kiip ise on aktiivne, kui selle teenuse küljes ka üks või rohkem naviga seotud rakendust jooksmas. Ühelt pool tähendab see seda, et ka puhtalt logimise ja jälje salvestamise tarbeks peab mingi kolmanda osapoole rakendus pidevalt taustal toimetama, teisest küljest on see värk uskumatult akusäästlikuks aetud, ükski rakendus ei saa end otse gepsu külge haakida ja seal sigatseda. Kui lased ekraani pimedaks, pannakse reeglina ka kogu kasutajaliidese pool magama, nii salvestab sama Nexus5x läbi Endomondo jälje 8 tunnisest üritusest, otsast lõpuni, aeg-ajalt uuendab ka Endo pilves asukohta, ja näitab pärast ~ 40% akut (mitte et ma nüüd ise.. lihtsalt mul leidub kolleege, kes viitsivad säärast ballasti ka pikemalt joostes kaasa vedada). Muide telefonides ei ole raua poolest viimastel aastatel mingit maailma muutvat revolutsiooni toiminud, arendus käib suuresti mingite trendide ja tilu-lilu ümber ning ägedam raud tuleb kätte odavama hinnaga. Küll aga on telefonis jooksev tarkus järjest nutikamaks ja ressursissätlikumaks muutunud, täiesti variant, et paar-kolm versiooni varasema droidi puhul eelnev jutt enam ei kehti.

Sellest ka minu isiklik eelistus puhast Androidi ja Nexuse liini kasutada, eelmist nelja hoiti värskena sisuliselt 4 aastat peale müüki tulekut, lubati vähemalt kahte aastat. Praeguse viis-iksi toetus kestab kirjade järgi samuti 2 aastat, peale sügist näeb, kas ja palju juurde tilgutatakse. Puhtalt külmas ja märjas asjatamise tarvis oleks küll kordi paremaid nutifoni valikuid, aga minu puhul loob see neetult hea ettekäände föön kotti ära panna ja end levist lahti lülida, isegi kui seda viimast olema juhtub.

SalixMa
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas SalixMa » 08 Dets 2017, 19:03

Kas on kellelgi kogemusi Garmin Oregoni 700- seeria käsi-GPS seadmetega? Teisisõnu soovin teada:
kuidas puutetundlikkus talvel külmaga töötab?
kuidas on akuenergia kasutus- päev läbi kasutades kas peavad akud vastu või peab teine paar kaasas olema?
kasutusmugavus?

Kasutaja avatar
uuspoiss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas uuspoiss » 11 Dets 2017, 17:30

Kuna 700 kohta ei ole keegi kommenteerinud, vastan kogemuse pealt (~3 aastat) Oregon 600-ga.
Puutetundilikkus on väga hea ka külmaga (ma jään tavaliselt igasugu nutitelefonidega hätta), töötab ka paksu villase kindaga.
Patareide kestvus sõltub eelkõige sellest, kui tihti ekraani vaadata. Mina reeglina trackin pidevalt ja ekraani vaatan siis kui parasjagu orienteerumiseks vaja + hommikul/õhtul teekonna planeerimiseks. Pikemal matkal arvestan ühe paari patareisid päeva kohta, aga reeglina jääb neid siis ikka lõpuks üle. Talvel on abiks aparaati soojas kohas hoida, nt jope sisetaskus.

Vasta

Mine “Orienteerumine, topograafia, GPS”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline