Kaardid internetis, paberkandjal - kust neid saada.

Et metsas ära ei eksiks.
jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Kaardid internetis, paberkandjal - kust neid saada.

Postitus Postitas jaanussepp » 30 Mär 2016, 14:42

Teisalt on Maa-amet oma lehele ise pannud üles õpetuse, kuidas nende WMS kaudu otse OruxMaps'i kaarte alla laadida: http://geoportaal.maaamet.ee/est/Teenus ... -p432.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mainitud on vaid see, et mahtu piirab OruxMaps (väidetavalt 800 MB, minu katsetuste järgi on piir 1 GB) ja see, et OruxMaps oskab pärida ainult geograafiliste koordinaatide järgi (ehk siis otse OruxMapsis neid 1:20000 ja 1:50000 trükikaarte näha ei saa, sest neid tuleb pärida EPSG:3301 ehk Eesti oma koordinaatsüsteemi järgi).

Samuti on samas Maa-ameti artiklis mainitud Mobac nimelist rakendust ("et kui on vaja üle 800 MB laadida"). Selle eeliseks on, et suudab lisaks WMS laadimisele otse OruxMaps formaati genereerida, piiranguks on aga samuti see, et toetab ainult WGS84 koordinaate.

Mina laadisin kaardid alla WMS Downloader (geotrix.eu) nimelise rakendusega ja kuna ei suutnud leida olemasolevaid vahendeid, mis sealt saadud jpg/jgw failipaarid OruxMapsiks konverteeriks, siis kirjutasin lõpuks selle konverteri ise.

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 30 Mär 2016, 22:40

Kuna minult seda privaatsõnumis paluti, siis laadisin üles ka need 1:50000 kaardi 10x10 km ruudud PNG failidena kogu Eesti kohta. Pakis on 39 tulpa korda 25 rida = 975 ruutu, lisaks eraldi veel Vaindloo saar (seal midagi olulist näha ei ole, sai lisatud lihtsalt seetõttu, et "kui juba, siis juba"). Esimene number faili nimes tähendab rida (0 kuni 24), teine number on tulp (0 kuni 38). Ülevaatekaardina võib kasutada seda http://geoportaal.maaamet.ee/docs/pohik ... 1031113655" onclick="window.open(this.href);return false; , st minu tehtud 10x10 ruutude piirid vastavad selle kaardi omale. Seejuures tasub tähele panna, et ridu ongi seal ülevaatekaardil 25, seega vastavad need täpselt failinimedes olevatele numbritele 0 kuni 24. Tulpade osas ulatub aga 1:50000 kaart nii ida kui lääne poolt veidi sellest ülevaatekaardist välja, seega tulp nr 0 on see, mis jääb ülevaatekaardilt vasakult poolt välja ja tulp nr 38 on see, mis jääb paremalt poolt välja; tulbad 1 kuni 37 vastavad ülevaatekaardi ruutudele.

Selle PNG failide paki saab alla laadida siit (NB! fail on 4,3 GB!): http://jaanus.eu/maps/Eesti_50000_topo_10x10km.zip" onclick="window.open(this.href);return false;

Nagu ühes eelpool olevas postituses juba kirjutasin, siis võiks see fail tegelikult hulga väiksem olla. Keda huvitab, siis jutt selle juurde oleks järgmine: ma ei ole väga suur spetsialist erinevate pildifaili formaatide osas, aga niipalju sain selle hiljutise leiutamise kaudu teada, et PNG failides on võimalik kasutada kadudeta pakkimist, kuid selle effekt ei ole väga suur. JPG failides saab aga kasutada pakkimist, kus väike osa kvaliteeti kaduma läheb, kuid see-eest lähevad failid palju väiksemaks. Maa-ameti WMS võimaldab alla laadida nii PNG kui JPG formaadis, seejuures on jäänud mulje, et JPG osas suudab Maa-ameti server üsna väikse failimahu kohta teha üsna häid pilte. Kui mina kodus erinevaid konvertereid/monteerijaid/pakkijaid kasutasin, siis ei saavutanud ligilähedastki taset (kui võrrelda visuaalselt sarnaseid pilte).

Laadisin need kaardid Maa-ametist alla kahel korral: esimesel korral ma sellest PNG/JPG temaatikast veel suurt ei jaganud, seega said alla laetud 5x5 km kaardiruudud, mille ma seejärel parema haldamise huvides neljakaupa 10x10 km ruutudeks kokku monteerisin. Lasin nad hiljem ka mingist PNG pakkijast läbi, aga nagu juba öeldud, siis selle effekt ei olnud väga suur. Sellega sai antud katsetamisliini osas mul huvi otsa. Samas kuna minult privaatsõnumis seda paluti, siis jagan selle katseliini tulemust siiski ka teiega. Kui keegi oskab ja soovib siit midagi edasi arendada, siis laske käia :)

Uus katsetamisliin sisaldas aga seda, et kuidas teha OruxMaps jaoks sobilik georeferentsitud kaart. Kuna selleks tarbeks on vaja vaid 512x512 pikslit kaardiruute ja olin aru saanud, et otse Maa-ameti WMSist saadavate JPG failide vastu ei saa mahu ja kvaliteedi suhte osas miski muu, siis tegingi teise allalaadimise - see sisaldas siis 28633 kaardiruutu. Niisama arvutis brausimiseks ulme kogus, samas kogu Eesti maht vaid umbes 1,1-1,2 GB. Selle baasilt sai tehtud siis OruxMaps jaoks sobilik formaat, mille linki juba ülevalpool jagasin. Seejuures kogumahu suurenemine 1,7 GB-ni on tingitud sellest, et sinna said juurde genereeritud ka lisakihid, mille resolutsioon on vastavalt 2, 4, 8, 16, 32 ja 64 korda väiksem. Ilma nende kihtideta oleks kaarti raske välja zoomida, sest liiga suure ala ja liiga suure pikslite arvuga kaart ei mahuks telefoni mälusse ära.

Lisaks mainin lihtsalt ära veel sellise asja, et kui muidu olin OruxMaps formaadis kaardi peale suuri pingutusi geograafiliselt täpseks suutnud ajada, siis Sõrve sääre ots oli jätkuvalt ligi 70 meetrit mööda. Nagu selgus, siis ongi Maa-ametil (seda võib veebirakendusest kontrollida) see 1:50000 kaart Sõrve poolsaare osas veidi valesti. Poolsaare ülemine ots on täpselt peale kantud, aga mida allapoole seda rohkem on kaart ida poole "viltu". OruxMaps kaardi puhul tegin selles osas siis ise korrektsiooni, keerates Sõrve poolsaart 0,1 kraadi kellaosuti liikumise suunas :) Siin postituses olevas PNG pakis seda korrektsiooni aga sisse viidud ei ole (samas ma ei kujuta ette, et see kuni 70 meetrit väljatrükitud kaardi korral kellegi jaoks tajutav oleks). OruxMaps kaart on selles osas aga täpne.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 31 Mär 2016, 10:08

Mina olen pildifailide hulgikonverteerimiseks kasutanud IrfanView tarkvara
...

fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 31 Mär 2016, 10:50

kahju, et tänapäeval pole veel jõutud nii kaugele, et pikemale matkale minnes saaks täielikult loota mobiiltelefoni kaardirakendusele. GPS + taustavalgustus sees, saab telefoni aku päris kiiresti tühjaks. Mitut akupanka on ka tülikas kaasas tassida.

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 31 Mär 2016, 10:59

Ma kahtlustan, et need failid tehakse sinu jaoks jooksvalt pingiks või jpg-ks. Kahjuks ma ei mäleta nende enda ortofoto formaati.
jaanussepp kirjutas:...
All engineers are cyborgs

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 31 Mär 2016, 12:04

Nohik kirjutas:Ma kahtlustan, et need failid tehakse sinu jaoks jooksvalt pingiks või jpg-ks. Kahjuks ma ei mäleta nende enda ortofoto formaati.
See oli Maa-ametil kuskil kirjas küll, et avaliku WMS teenuse pildikesed genereeritakse jooksvalt. Lihtsalt et kuna OruxMaps jaoks sobis mulle lõpuks lahendus, kus sain Maa-ametist õige suurusega JPG failid, mida ise enam pilditöötluse mõttes konverteerima ei pidanud (tuli nad lihtsalt SQLite andmebaasi lisada), siis kadus mul suurem edasine huvi selles osas ära, et katsetada erinevaid JPG pakkijaid selleks, et peale piltide töötlemist failide maht uuesti väikseks saada.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 31 Mär 2016, 21:49

jaanussepp kirjutas: Selle PNG failide paki saab alla laadida siit (NB! fail on 4,3 GB!): http://jaanus.eu/maps/Eesti_50000_topo_10x10km.zip" onclick="window.open(this.href);return false;

Nagu ühes eelpool olevas postituses juba kirjutasin, siis võiks see fail tegelikult hulga väiksem olla. Keda huvitab, siis jutt selle juurde oleks järgmine: ma ei ole väga suur spetsialist erinevate pildifaili formaatide osas, aga niipalju sain selle hiljutise leiutamise kaudu teada, et PNG failides on võimalik kasutada kadudeta pakkimist, kuid selle effekt ei ole väga suur. JPG failides saab aga kasutada pakkimist, kus väike osa kvaliteeti kaduma läheb, kuid see-eest lähevad failid palju väiksemaks. Maa-ameti WMS võimaldab alla laadida nii PNG kui JPG formaadis, seejuures on jäänud mulje, et JPG osas suudab Maa-ameti server üsna väikse failimahu kohta teha üsna häid pilte. Kui mina kodus erinevaid konvertereid/monteerijaid/pakkijaid kasutasin, siis ei saavutanud ligilähedastki taset (kui võrrelda visuaalselt sarnaseid pilte).
...
Katsetasin kaardi failide vähendamist ja pakkimist IrfanView Batch conversion/rename tööriistaga:
Väljund jpg; kvaliteet 85 ; Advanced sätted : uus suurus 33%
katsetasin erinevaid värvisügavusi:
16 värvi, kõik failid kokku 204 mega
256 värvi, kõik failid kokku 193 mega
muutmata värvisügavus ilmselt 16.7 miljonit värvi, kõik failid kokku 189 mega ja piltide kvaliteet kõige parem.
Tulemus : vähendades küljepikkust 3 korda ja piksleid 9 korda ning kaasutades 85% kvaliteediga jpg pakkimist jäi kaart täitsa kasutatavaks ja kirjad loetavaks. Andme maht aga vähenes 4,3 GB pealt 189 MB peale.
...

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 01 Apr 2016, 09:11

Jah, pikslite vähendamine on kahtlemata kõige lihtsam viis mahtu alla saada. Mina Maa-ametist laadimisel üritasin tabada seda piiri, millest ülespoole resolutsiooni suurendamisel pilt enam silmaga vaadates oluliselt paremaks ei muutu. Kui eesmärk on ainult see, et põhimõtteliselt oleks võimalik kirju välja lugeda, saab oluliselt väiksema failimahuga hakkama.

Omamoodi huvitav on muidugi see, et värvisügavuse vähendamine mahtu hoopis suurendas.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 01 Apr 2016, 09:36

Ma ei ole enda isikus väga pihta saanud, mil põhjusel on Orux loonud veel ühe sqlite formaadi, neid on juba niigi terve peotäis. Siit edasi, suuremaid kaarte oleks ehk kavalam mingis vähe standardsemas vormis hoida, näiteks mbtiles, nii Orux kui Locus peaks suutma seda ka omast tarkusest lugeda, lisaks tunnistab mbtiles'i ka GDAL, mis omakorda avab (või vähemalt peaks avama ) uksed suurele hulgale rakendustele nii rajaplaneerimiseks, trükkimiseks kui lihtsalt suurel ekraanil kaardi edasi-tagasi loksutamiseks. Näituseks Qgis või QMapShack või GDAL'i enda tööriistad. Või näen ma seda liialt lihtsustault ja/või hakkab EPSG:3301 midagi oluliselt pidurdama?

Muidu siit paaril korral läbi käinud fetch_map'is on Oruxi sqlite' ja xml'i loomine olemas, aga mälu järgi pakkudes keevitatakse seal tile'd enne üheks suureks pildiks kokku.

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 01 Apr 2016, 09:40

Kui paberkarte teha, või üldse rehkendada, et sellest saab igaüks endale pärast vajaliku resulutsiooniga pilti toota, on see lähenemine mõistlik.
jaanussepp kirjutas:Jah, pikslite vähendamine on kahtlemata kõige lihtsam viis mahtu alla saada. Mina Maa-ametist laadimisel üritasin tabada seda piiri, millest ülespoole resolutsiooni suurendamisel pilt enam silmaga vaadates oluliselt paremaks ei muutu. Kui eesmärk on ainult see, et põhimõtteliselt oleks võimalik kirju välja lugeda, saab oluliselt väiksema failimahuga hakkama.

Omamoodi huvitav on muidugi see, et värvisügavuse vähendamine mahtu hoopis suurendas.

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 01 Apr 2016, 10:15

margusl kirjutas:Ma ei ole enda isikus väga pihta saanud, mil põhjusel on Orux loonud veel ühe sqlite formaadi, neid on juba niigi terve peotäis. Siit edasi, suuremaid kaarte oleks ehk kavalam mingis vähe standardsemas vormis hoida, näiteks mbtiles, nii Orux kui Locus peaks suutma seda ka omast tarkusest lugeda, lisaks tunnistab mbtiles'i ka GDAL, mis omakorda avab (või vähemalt peaks avama ) uksed suurele hulgale rakendustele nii rajaplaneerimiseks, trükkimiseks kui lihtsalt suurel ekraanil kaardi edasi-tagasi loksutamiseks. Näituseks Qgis või QMapShack või GDAL'i enda tööriistad. Või näen ma seda liialt lihtsustault ja/või hakkab EPSG:3301 midagi oluliselt pidurdama?

Muidu siit paaril korral läbi käinud fetch_map'is on Oruxi sqlite' ja xml'i loomine olemas, aga mälu järgi pakkudes keevitatakse seal tile'd enne üheks suureks pildiks kokku.
Kui ma nüüd kiirest Googeldamisest õigesti aru sain, siis mbtiles toetab ainult nn Google projektsiooni ehk Spherical Mercator. Maa-amet annab kaardid aga Eesti projektsioonis ehk Lambert Conformal Conical koos vastavate parameetritega. Nii et sellisel juhul tähendaks mbtiles formaadi tegemine ka piltide teisendust (mida ma ei tea, kas mõni tasuta/taskukohane tarkvara üldse teeb?).

Mis fetch_map'i puudutab, siis samuti väga kiire vaatamise tulemusena tundub, et see toetab ainult Soome enda projektsiooni?

Muide selline rakendus on täiesti olemas, mis olemasolevast suurest pildifailist suudaks OruxMaps formaadi teha. See on Oruxi enda OruxMapsDesktop. Eesti kaarti ei õnnestunud mul sellega teha aga seetõttu, et probleemiks sai kogu Eesti 1:50000 kaardi üheks failiks tegemine (109200 x 70000 pikslit). Proovisin ruute kokku monteerida ImageMagick montage tööriistaga ja tundus, et suuremate failide korral vajab see arutult palju operatiivmälu. Minu 16 GB korral sai enam-vähem mõistlikult kokku monteerida umbes 10% Eestist. Kui üritasin tervet Eestit teha, siis ragistas arvuti oma 18 tundi, lisaks sellele, et kogu aeg mälu kasutus 100% oli, tekitas veel üle 100 GB (!!!) ajutisi faile ja jooksis enne lõppu ikka kokku. Ja noh, kokkuvõttes tundus ka veidi jabur, et näed jubedat vaeva nii suure pildi tekitamisega, mille siis OruxMapsDesktop kohe lihtsalt 512x512 piksliteks tükeldab.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 01 Apr 2016, 11:09

Ma olen läbi fetch_map imetud väiksemaid kaarte spher.mercatoris GeoTIFFideks teinud, ju siis GDALi konvert toimis. Lisaks on fetch_map'il kml väljund, see ei saa vast ka mingis muus projektsioonis olla.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 02 Apr 2016, 10:03

jaanussepp kirjutas:Eespool oli juttu Maa-ameti WMS teenusest ja Eesti 1:50000 ja 1:20000 kaartidest. Ja peab ütlema, et kuigi nii Regio kui EOMap topokaardid on metsas kondamiseks päris head, siis nendelt 1:50000 ja 1:20000 kaartidelt leiab ikka küllaga radu, mida ei Regio ega EOMap ei näita.

Mässasin selle teemaga siis omajagu, laadisin Maa-ameti WMSist kogu Eesti 1:50000 ja 1:20000 kaardid alla ja tekitasin nutitelefonis kasutamiseks OruxMaps formaadi. Reaalselt 1:50000 kaart katabki kogu Eesti, 1:20000 osas on olemasolevad alad näha siit: http://geoportaal.maaamet.ee/docs/pohik ... 1031113655" onclick="window.open(this.href);return false;
.

Kas 1:10 000 reljeefiga kogu Eesti baaskaarti ei saa mingi lihtsama nipiga sealt kätte?
Ise olen kasutanud flash'i rakenduses nuppu "Salvesta kaardipilt" ja siis pärast pildid Photoshopis kokku ladunud, tulemus selline:
http://lennuki.planet.ee/staff/oandu_kalmeoja.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
...

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 02 Apr 2016, 10:36

10 000 saab kätte küll koos, aga kui see 20 000 trükkida, lähevad kõrgusjooned liiga peeneks.
Ma ise olen teinud nii, et salvestan kõrgusjooned eraldi madala resulutsiooniga geotiffi (siis saab paksem) ja sulatan ükskõik mis kaardile peale. Natuke hambulised on, aga paremad kui liiga peened.
Aga veel sagedamini oman paralleelselt veene sõjaväe kaarti ja mingit sobivat kaasaegsemat. Seal on reljeef oluliselt paremini peal.

Ütleme nii, et võõra jõe peal süstamatkal on hea ööbimiskoha otsimine ilma sõjaväekaardita ikka keeruline. Soojõgedel vaatan ka enne mullakaarti ja tähistan mineraalpinnasega kohad ära.

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 02 Apr 2016, 11:03

Aga ma loodan, et selle jutu peale keegi maa-ametis wms-l seda kraani kinni ei keera, et eraldi kõrguskaarti saab.

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 02 Apr 2016, 20:25

margusl kirjutas:Ma ei ole enda isikus väga pihta saanud, mil põhjusel on Orux loonud veel ühe sqlite formaadi, neid on juba niigi terve peotäis. Siit edasi, suuremaid kaarte oleks ehk kavalam mingis vähe standardsemas vormis hoida, näiteks mbtiles, nii Orux kui Locus peaks suutma seda ka omast tarkusest lugeda, lisaks tunnistab mbtiles'i ka GDAL, mis omakorda avab (või vähemalt peaks avama ) uksed suurele hulgale rakendustele nii rajaplaneerimiseks, trükkimiseks kui lihtsalt suurel ekraanil kaardi edasi-tagasi loksutamiseks. Näituseks Qgis või QMapShack või GDAL'i enda tööriistad. Või näen ma seda liialt lihtsustault ja/või hakkab EPSG:3301 midagi oluliselt pidurdama?
Uurisin seda teemat veel veidi ja tundub, et OruxMapsi enda formaadi eelis ongi, et see toetab üsna laia valikut projektsioone, mitmed standardsemad formaadid (sh mbtiles) peavad aga olema kindlas projektsioonis (tihti Spherical Mercator). Ehk siis Orux on püüdnud lihtsustada inimestel selliste kaartide valmistamist, mida seal rakenduses vaadata saab. Küll aga mille peale enne ei tulnud on see, et WMSis, kust saab päringuid teha näiteks WGS84 formaadis ja kus server pildid jooksvalt valmis joonistab, saab tegelikult omale tekitada mistahes projektsioonis kaardi - eelduseks on vaid see, et korraga päritav ruuduke on piisavalt väike ja et on oskus päringu koordinaate vastavalt arvutada.
Tarmo kirjutas:Kas 1:10 000 reljeefiga kogu Eesti baaskaarti ei saa mingi lihtsama nipiga sealt kätte?
Ise olen kasutanud flash'i rakenduses nuppu "Salvesta kaardipilt" ja siis pärast pildid Photoshopis kokku ladunud, tulemus selline:
http://lennuki.planet.ee/staff/oandu_kalmeoja.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Saab ja tegelikult on see tehniliselt lihtsamgi kui nende 1:20000 ja 1:50000 trükikaartide alla laadimine. Nimelt viimatinimetatud on Maa-ameti WMSis olemas ainult "ajalooliste kaartide rakenduses", kus päringuid tuleb esitada EPSG:3301 süsteemis ning seda iga tarkvara ei oska. Eesti 1:10000 põhikaart on aga olemas ka selles WMSis, kus päringuid võib teha WGS84 süsteemis. Üks paremaid rakendusi, mida selle koha pealt katsetanud olen, on Mobac - see võimaldab genereerida kaarte väga paljudes formaatides, sh nii nutirakendused kui ka välja trükkimiseks. Uurisin seda teemat veidi ka tehnilise poole pealt ning jõudsin järeldusele, et Mobac koostabki päringud WGS84 koordinaatide järgi selliselt, et tulemuseks on Spherical Mercator projektsioonis kaart. Mobac piiranguks on aga see, et ta muid koordinaatsüsteeme kui WGS84 ei oska ning seega jäävad paljud WMS allikad temale kättesaamatuks.

Ise küsimus on nüüd tõesti see, et kuna see 1:10000 kaart kogu Eesti kohta oleks väga suur maht, siis äkki paneb Maa-ameti jah sellise asja peale kogu tasuta teenuse kinni. Küll aga on võimalik üsna lihtsa vaevaga OruxMaps konfida seda 1:10000 põhikaarti onlines näitama.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 02 Apr 2016, 21:10

Orux tundub äge asi olevat, aga Windows phone peal ta vist ei tööta :(
Kunagi olid väga heade offline kaartidega Nokia Ovi kaardirakendus - detaile oli umbes nagu 1:50 000 kaardil, kaardil olid ka kraavid ja metsarajad.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 02 Apr 2016, 21:48

Kui nende andmed vektorina kätte saaks, saaks igasugu imeasju teha. Kui mitte midagi muud, siis toodaks enda jaoks sobivamat hübriidkaatri.
Põhimõtteliselt mul magellanis jookseb ka mingi valik põhikaardi vektorit.
Aga ma ei tea, kes selle tegi ning, kelle käest selle mälukaardi kunagi sain. Oma aja seisuga olid kõik metsateekesed peal, mis põhikaardil olemas.
Tarmo kirjutas:Orux tundub äge asi olevat, aga Windows phone peal ta vist ei tööta :(
Kunagi olid väga heade offline kaartidega Nokia Ovi kaardirakendus - detaile oli umbes nagu 1:50 000 kaardil, kaardil olid ka kraavid ja metsarajad.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 13 Apr 2016, 16:26

Valmis 2016. aasta digitaalne Eesti põhikaart - http://geoportaal.maaamet.ee/index.php? ... page_id=36" onclick="window.open(this.href);return false;

wagner
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 15 Apr 2016, 20:54

Ma küll erilisi lootusi ei heieta, aga: ega keegi pole kuulnud mõnest Symbiani kaardirakendusest, mis oskaks WMSi ja GPXi näidata?

TimoT
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas TimoT » 20 Mai 2016, 19:23

Nokia Ovi kaardid on nüüd Here. On veebis näha here.com ja on ka ios ja androidi rakendused. Oskab autosõitu juhatada ja tunneb Eesti ühistransporti. Tasuta. Kui veebi sisse logid, saab punktid paika panna ja need ilmuvad mobiilirakendusse. Kaardid saab wifi levis alla laadida - ei vaja navigeerides andmeside ühendust.

Tarmo kirjutas:Orux tundub äge asi olevat, aga Windows phone peal ta vist ei tööta :(

TimoT
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas TimoT » 20 Mai 2016, 19:30

Symbiani peale on Garmin teinud rakenduse kus kõik Garmini kaardid jooksevad (Regio, EoMap jt.) ja GPX oskab ka importida-eksportida. WMS kohta ei tea. Kui navigeerimisel nihutasid vaadet et "raami taha" vaadata, siis jooksis kokku aga muidu töötas. Kasutada oli veidi tüütu nii et eelistasin Ovi ehk tänapäeva nimega Here rakendust.
wagner kirjutas:Ma küll erilisi lootusi ei heieta, aga: ega keegi pole kuulnud mõnest Symbiani kaardirakendusest, mis oskaks WMSi ja GPXi näidata?

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 20 Mai 2016, 22:22

TimoT kirjutas:Nokia Ovi kaardid on nüüd Here. On veebis näha here.com ja on ka ios ja androidi rakendused. Oskab autosõitu juhatada ja tunneb Eesti ühistransporti. Tasuta. Kui veebi sisse logid, saab punktid paika panna ja need ilmuvad mobiilirakendusse. Kaardid saab wifi levis alla laadida - ei vaja navigeerides andmeside ühendust.
Tean seda ja kasutan, aga jalgsi matkaja jaoks on selles nüüdses kaardis detaile veidi vähe.
Tahaks ikka 1:10 000 kõrgusjoontega offline eesti baaskaarti oma GPS seadmesse. (hetkel on selleks Nokia Lumia 630)
Vaatan, et garmini gps-i jaoks saab ka ise kaarte valmis nokitseda - asetades pildifaili Google earthi ja seal pildi kujul kaardi õige koha peale tõstes saab luua .kmz faili. http://www.garmin.com/us/products/onthetrail/custommaps" onclick="window.open(this.href);return false;
Tasuta Windows phone .kmz äppid proovisin juba ära - kahjuks nõnda tehtud kaarti ei kuvata, näidatakse vaid huvipunkte.
...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 21 Mai 2016, 11:55

Kuna siine teema on ka paberkaartidest, aga paber pole vihmaga kuigi kindel on hea kasutada paberi laadseid veekindlaid materjale.
Paljud kelle käest küsisin, polnud sellest isegi kuulnud.
Nüüd tuli näoraamatusse selline pakkumine:
http://roundmildot.ee/product-category/muud/" onclick="window.open(this.href);return false;
Et siis spetsmaterjalist ühe ja kahepoolsed A4 ja A3 veekindlad kaardid küllaltki mõistlike hindadega.
(Mina ei ole selle firmaga seotud.)
...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 22 Mai 2016, 12:02

jaanussepp kirjutas: Saab ja tegelikult on see tehniliselt lihtsamgi kui nende 1:20000 ja 1:50000 trükikaartide alla laadimine. Nimelt viimatinimetatud on Maa-ameti WMSis olemas ainult "ajalooliste kaartide rakenduses", kus päringuid tuleb esitada EPSG:3301 süsteemis ning seda iga tarkvara ei oska. Eesti 1:10000 põhikaart on aga olemas ka selles WMSis, kus päringuid võib teha WGS84 süsteemis.
Sikutasin 1:10 000 baaskaardi alla:)
Aega läks 4 tundi ja 45 minutit, kokku tuli kohale 13394 faili 2,8 GB , oleks ka vähema failide arvuga hakkama saanud, kui oleks täpsemalt välimiste piiride punktid ette andnud. Kaardi infot sisaldavad 3300 faili, 10000 faili on tühjad - seal ei ole Eesti riigi kooseisu hetkel kuuluvat maismaad.
Nüüd plaan pildid neljakaupa kokku liita ja nimeks pikkus,o_laius,o ning prooviks ka resolutsiooni ja falimahu vähendamist.
...

Vasta

Mine “Orienteerumine, topograafia, GPS”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Alar ja 1 külaline