Kes oleksid huvilised pikemast esmaabikoolitusest?

Mis peaks matkal kaasas olema? Mida teha, kui on tekkinud vigastus või kahju tervisele?
Vasta
Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Kes oleksid huvilised pikemast esmaabikoolitusest?

Postitus Postitas Mait » 08 Veebr 2013, 14:16

Kes oleksid huvilised sel kevadel pikemal matka-esmaabikoolitusel osalemisest?

Asja idee oleks koolitada välja inimesed, kes suudaksid anda esmaabi endale ja oma grupikaaslastele olukordades, kus lähim esmaabivõimalus on rohkem kui 24h kaugusel.

Orienteeruv maht 24 tundi, sh võimalikult palju praktilisi harjutusi, eelkõige just matkatraumade ja -õnnetuste põhiselt.

Orienteeruv hind 60.- euro per nägu (hinda annab võib-olla natuke alla kaubelda). Hinna eelduseks on umbes 20 inimeseline grupp soovijaid.

Koolitusi viiks läbi Andras Laugamets Tartu Kiirabist.

Koolituse toimumiskoht oleks eeldatavalt Tartus, ca 4h õhtuste tsüklitena.

Õppekava väljatöötamisse saaksime omapoolseid tahtmisi esitada.

Paljud detailid oleksid üldse läbiräägitavad aga eeldaksid piisava arvu huviliste olemasolu. Mul endal on paar kindlat tulijat väljastpoolt foorumit juba teada.

Palun andke soovist siia märku, siis saame edasi läbi rääkida!

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Kes oleksid huvilised pikemast esmaabikoolitusest?

Postitus Postitas Jyrgenson » 08 Veebr 2013, 15:04

Mina oleksin huviline ja ka nõus 60.- raha maksma. Samas küsimus kas keegi on valmis projekti kirjutama ja koolituse jaoks raha taotlema? MTÜ mille alt projekti kirjutada on olemas.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 08 Veebr 2013, 19:07

Ma oleks 100% nõus kui mul töö graafik klapiks.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 08 Veebr 2013, 22:23

Jyrgenson kirjutas:Mina oleksin huviline ja ka nõus 60.- raha maksma. Samas küsimus kas keegi on valmis projekti kirjutama ja koolituse jaoks raha taotlema? MTÜ mille alt projekti kirjutada on olemas.
Vabandust täiesti OT küsimuse pärast, aga kas Sa Jyrgenson võid soovitada mis fondide, meetmete vms alt MTÜ sellise asja jaoks raha taotleda saaks? Kahjuks Tartu jääb kaugeks koolitusel käia, aga samas oleme plaaninud ühe pisema spordiklubiga (Tln) mingit sellist koolitust oma liikmetele korraldada - meil ka MTÜ, ja huvi oleks just tõsisema/sisulisema koolituse järele, mitte selliste nime poolest esmaabikate järele /kui küsimus tundub antud teemast liiga kauge siis olen tänulik kui viitsid privaatsõnumiga vastata/

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 08 Veebr 2013, 22:44

Kõigepealt peab vaatama kas MTÜ on n.ö antud teema suhtes abikõlblik. Nendele igasugu keskkonnahariduslikele programmidele on ilmselt lihtsam toetust saada, aga kunagi ei tea võib õnneks minna. Endal on hetkel kogemusi kõige rohkem KIK-ga aga pigem sedapidi, et keegi on taotlenud toetust, et mind koolitama palgata. Ise olen korra püüdnud rahastamist küsida, aga ei õnnestunud.
Paar korda olen "hasardi käest" saadud toetustega kokku puutunud, aga nemad hetkel maksavad pool ainult kinni. Mingi võialus on ka otse Haridus- või Keskkonna minnilt raha küsida.
Vot kui minu MTÜ oleks ka Matkaliidu liige, siis ilmselt olümpiakomiteelt saaks raha küsida. Noh ja kui aus olla, siis üks võimalus on et keegi usin inimene võtab ette kõik rikkad ja vägevad ning saadab neile kirjad, mõne käest ikka võib midagi pudeneda. Sellise nahaalse küsimisega õnnestus mul Crocs enda toetajaks saada. Esialgu on see abi küll tagasihoidlik, aga midagi ikka ja kui minust neile kasu on, siis ilmselt ühel päeval saan omale tasuta maailma esimese vahtplastist auto kasutamiseks. :D
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 09 Veebr 2013, 03:36

Jyrgenson kirjutas:Kõigepealt peab vaatama kas MTÜ on n.ö antud teema suhtes abikõlblik. Nendele igasugu keskkonnahariduslikele programmidele on ilmselt lihtsam toetust saada, aga kunagi ei tea võib õnneks minna. Endal on hetkel kogemusi kõige rohkem KIK-ga aga pigem sedapidi, et keegi on taotlenud toetust, et mind koolitama palgata. Ise olen korra püüdnud rahastamist küsida, aga ei õnnestunud.
Paar korda olen "hasardi käest" saadud toetustega kokku puutunud, aga nemad hetkel maksavad pool ainult kinni. Mingi võialus on ka otse Haridus- või Keskkonna minnilt raha küsida.
Vot kui minu MTÜ oleks ka Matkaliidu liige, siis ilmselt olümpiakomiteelt saaks raha küsida. Noh ja kui aus olla, siis üks võimalus on et keegi usin inimene võtab ette kõik rikkad ja vägevad ning saadab neile kirjad, mõne käest ikka võib midagi pudeneda. Sellise nahaalse küsimisega õnnestus mul Crocs enda toetajaks saada. Esialgu on see abi küll tagasihoidlik, aga midagi ikka ja kui minust neile kasu on, siis ilmselt ühel päeval saan omale tasuta maailma esimese vahtplastist auto kasutamiseks. :D

"Kuidas saada paremaid allahindlusi"

Võin anda nõu kuidas kõige paremini soodsaid hindu saada. Reegel nr1 ära mitte kunagi kauple hinda alla, siis sa jätad endast suht näru-vaese-mittetagasioodatud kunde mulje. Reegel nr2 viska alati tippi või jotsi peale, peenraha ära võta tagasi. Siis oled alati oodatud kunde, sind teenindatakse täiuslikult ja lõpuks pakutakse sulle soodustusi mis on ainult valitutel.
Olin kunagi ammu müüja matkapoes Tartus. Mul oli seal klient, kes vahel viskas jotsi hea teeninduse eest, jots oli korralik. Ta ei kaubelnud kunagi hindu. Lõpuks andis omanik talle selliseid soodustusi mida keegi teine ei saanud.
Olen ise aastaid autoga ühes teeninduses käinud, alguses ümmardasin kõik arved firma kasuks. Suvel kuuma ilmaga viisin meestele külma õllekasti, jne... Tulemus on see, et varuosasid oma autopargile olen saanud sümboolse kattega ja töö tunni hind on poole madalam.
Võibolla tõesti on tegemist tarbetu teravmeelitsemisega aga kui ma otsiksin elus mingit joont/rada mida tunnistada omaks ja mida järgida siis läheks olukord kohati väga keeruliseks.

Kuna ise võtsin ka suuresti sõna allahindluste ja kauplemise teemas siis kuidagi püha kohus oli siin paraleele vedama hakata. Kuigi teema ei ole tõesti tennisepaari hinna korrektuur siis suures plaanis on teema sama. "Kellegile on mersu hind liiga kõrge ning samal ajal naaber kvartali ketsipoes käib hinnaralli pastlapaari üle"
Kui ministeeriumite ja muude instantside raha jagamis normid on paika pandud, et tuleb esitada projekt, visand jne siis sellest saame aru, et nii peab ja nii käib.

Aga erakapitalil põhinevad ettevõtted on siiski projektivälised - tuleb küsida ja kaubleda. Siinkohal tulevadki mängu ühiskonna normid ja tavad. Kõigest saaksin aru, kui tegemist oleks mingi ekspeditsiooniga kus matkamise mõitses on tegu kõrgemaklassi saavutusega. Aga koolitame ennast selleks kellegi teise raha eest, et hiljem saaksime "Ellujäämiskoolituse" teemas väidelda mineraalvee koostise üle on ühiskonna jaoks tarbetu raha raiskamine.

NB! Postitus kindlasti ei pretendeeri mingile vaenu õhutamisele ega muule taolisele vaid kuna viibime samas keskonnas samade inimestega siis mingid moraali normid või tõekspidamised mida propageerime ka kaas foorumlastele võiksid laias laastus eelnevalt sisse tallatud teerada käia. Jutt ei ole ju saapa ega tagi margist kus täna see ja homme teine.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 09 Veebr 2013, 07:10

Aivar sinu analüüsi võime on märkimisväärne - respekt ;) Selle projekti kirjutamise ja rahastuse küsimise idee käisin sellepärast välja, et olen käinud esmaabi koolitusel Luua metsanduskoolis mis oli tehtud projekti rahadega. Raha tuli KIK-lt toona. Ega mul endal ja ilmselt paaril kasutajal siin foorumis polegi probleem koolituse eest omast taskust maksta. Aga kus see probleem tekkima võib hakata? Koolituse hind ei ole 60.- vaid 1200.- kas seda mõistad? 60 on see ideaalis kui on 20 õppurit. Mina julgen kahelda, et me 20 inimest kokku saame kes on valmis 60.- maksma. Ma olen siin mõnede foorumi kasutajatega mõned korrad koos võpsis käinud ja paraku näinud kuidas inimesed püüavad enda ära toitlustada vähem kui 1.- euroga päev.
Minul ja paaril foorumi kasutajal on pappi nii, et söö või s... auguga, veel mõnel on nii palju et suudavad toime tulla, aga osad elavad vanemate armust ja peavad pooltel päevadel praetud vett sööma. Vot nende inimeste pärast ma mures olen, sest nemad tahavad ka esmaabikoolitust, aga 60.- eurot on 1 kuu söögi eelarve neile. Nende eestkostja ja hääl ma püüangi olla. Tihtilugu inimesed kes ei saa omale näritud õuna kujutisega sidevahendit lubada ei julge oma olukorrast avameelselt pajatada. Seega on igati samariitlik koos mõelda kuidas ka nemad saaksid ennast täiendada.
Aivar nii palju siis moraalist - vahel on pilt suurem ja detailsem kui näha suudame. Üldiselt oled sa vist täitsa lahe vend, sinuga oleks lahe lõkke ääres filosofeerida universumi lõpmatuse ja ülemaailmse revolutsiooni üle :!:

Kasutaja avatar
Findus
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Findus » 09 Veebr 2013, 11:22

Hei!

Mina olen huviline kindlasti. Rahalised vahendid koolituse maksmiseks leian.
Pole veel siiani korraliku koolitust saanud aga vaja oleks!
Kahjuks pole kuidagi muude asjade kõrvalt aega projektiga mässata.

Parimate soovidega Anu

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 09 Veebr 2013, 18:47

Kui sealt koolituselt saaks ka mingi adekvaatse paberi siis oleks käpp, kuigi Tartu on veits kaugel.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 09 Veebr 2013, 18:50

Härrad m'elge selle üle kui igav oleks kui kõik inimesed oleksid ühesugused. 8-)
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

talupoeg
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas talupoeg » 11 Veebr 2013, 19:59

See 60 sisaldab ju ka käibemaksu.Iga osaleja võib ju küsida ka tööandja (kui on)käest koolitus raha kuna arvestuse ära tegemise korral saab inimene omale esmaabi põhikursuse tunnistuse mis peab olema töökollektiivis tööseaduse järgi vähemalt ühel inimesel.Mina olen nõus osalema.

Kasutaja avatar
triip
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas triip » 12 Veebr 2013, 11:55

pilving kirjutas:Kui sealt koolituselt saaks ka mingi adekvaatse paberi siis oleks käpp, kuigi Tartu on veits kaugel.
Kajaki foorumis hakati ka kursust kokku ajama ja üsna tõenäoliselt tahetakse seda Tallinnas teha. Nii et... huvilised andku märku ja ma olen üsna kindel, et nendega tohib liituda.
http://kajak.ee/index.php/forum/9-turva ... 6&start=36" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 12 Veebr 2013, 16:35

Aitäh, Jyrgenson, minu küsimusele vastamise eest!

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 12 Veebr 2013, 16:40

:) Teie teenistuses.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 14 Mär 2013, 10:11

Nii - kahjuks on nüüd asjalood sellised, et isikliku aja nappuse tõttu ma enam seda projekti edasi vedada ei suuda. Kui keegi tahab asja orgunnimisega edasi tegeleda, siis andke mulle teada - edastan lektori kontaktid.

Kui asjast asja saab, siis olen valmis raha kulutama ja ka osalema.

Vasta

Mine “Esmaabi, meditsiin ja hügieen”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline