sülearvuti ost

Räägi vabal, ent huvitaval teemal.

sülearvuti ost

PostitusPostitas Avo » 12 Nov 2013, 19:31

Soov osta sülearvuti.Kuna olen selles asjas jummala võhik siis küsiks siinse rahva käest,ehk keegi annab nõu.Siin on neid taibusi küll kes teavad mis on mis.

Hinnaklass võiks olla 300-400 eur.Kallimat ei taha.Filme ei tõmba,sest ei oska.Arvutit vajan lihtsalt netis käimiseks,youtube vaadata,puilte saata,portaalides kolada jne.Ma arvan et väljendasin arusaadavalt:)

Ette tänades:)
Matkasell
Matkasell

Re: sülearvuti ost

PostitusPostitas mrWilson » 12 Nov 2013, 19:37

Ah, minge metsa...
Kasutaja avatar
Administraator
Administraator

PostitusPostitas Metavo » 12 Nov 2013, 19:55

Kas sa otsid miskit millega kontoriruumis passida või miskit mida metsa kaasa võtta?
Kuni on puid, pole probleemi
Kasutaja avatar
Guru
Guru

PostitusPostitas Avo » 12 Nov 2013, 20:11

metsa läheks ikka ilma arvutita....toas ja laevas kaasa võtmiseks.
Matkasell
Matkasell

PostitusPostitas fred7 » 12 Nov 2013, 22:09

Flexis on üpriski hea valik... pane oma piirsumma otsingusse ja saad pildi selgeks, mida selle eest saab:
http://flex.ee/index/searchview
Aga 300-400 klassi jäävad arvutid on kehvema kvaliteediga, mistõttu võivad üsna ruttu katki minna (igasugused emaplaadi vead, vigased kõvakettad jne).

Soovitaks pigem võtta kasutatud Lenovo Thinkpad:
http://leiunurk.elion.ee/

pole võibolla kõige uuem aga kvaliteet on see-eest üle keskmise.
näiteks: http://leiunurk.elion.ee/20/?shop&3868687
natuke õhem variant: http://leiunurk.elion.ee/20/?shop&3868639

Oman 2006ndal aastal uuena ostetud Lenovo Thinkpadi ja senimaani toimetab edukalt. Remontinud ei ole, ainult lisasin RAM mälu (et arvutit kiiremaks saada) ja vahetasin kõvaketta SSD ketta vastu välja (nagu mälupulk, mis on tavalisest kõvakettast kõvasi kiirem, samuti võtab vähem voolu)
Uudistaja
Uudistaja

PostitusPostitas Metavo » 12 Nov 2013, 22:27

Endal Lenovo Thinkpad T-seeria isend sest sel on võrdlemisi hea vastupidavus. Lisaks sel seerial ka teatud niiskuskindlus ja talub karmimat kohtlemist sest ilmselt on mõeldud selle peale et keskmine Thinkpadi omanik on debiilik kes ei oska oma läpakat ühe koha peal hoida ja peab igale poole ronima. Seega, vastupidavusele pandud rõhku. Aastate jooksul mu erinevate Thinkpadide peal on kogemata istutud, kukkunud ilma igasuguse kaitseta laualt kivipõrandale, pidanud töötama kergete miinuskraadidega, suure õhuniiskusega, ellu jäänud tihedalt kokku pakitud kotis trippe nii metsa kui teistesse linnadesse jne.
Ainus mis on ikka ja alati andnud otsad on laadijad, mis erinevatest kohtadest ikka ja jälle katki minema kipuvad.
Niisiis, minusugusele, ilmselt tehnikat vihkavale inimesele (miks muidu nii oma sülearvutiga käitun?), on ThinkPad ülihästi sobinud.
Umbes 5 aastat tagasi sai katsetatud ka teistsuguseid, kuid hp pavilionil tekkis hingedega jama mis lõhkus ära korpuse, dell inspiron suutis kahe kuuga emaplaadi läbi kärsatada ja mingisuguse ASUS viskas pildi tasku kui sai tilga õlut klaviatuuri vahele. Dell oli ainus kellega päris mitme kuu pikkust vägikaigast vedades suutsin garantii kaudu paranduse välja küsida, muidu taheti 5000 krooni saada. Asusega seda ei proovinudki ja HP saatis pikalt sest kahjustus oli liialt kaugele suutnud venida. Lenovoga pole veel kordagi garantiis pidanud käima, see-eest olen saanud seda vedada igale poole kuhu aga hing ihaldab.

Kõlas nagu reklaam. Aga mis ma ikka teha saan, mulle meeldib.
Kasutaja avatar
Guru
Guru

PostitusPostitas fred7 » 12 Nov 2013, 23:22

ThinkPadidel on klaviatuuri sees augud, kust vesi saab ära voolata:
Pilt
Uudistaja
Uudistaja

PostitusPostitas Metavo » 12 Nov 2013, 23:24

Kasutaja avatar
Guru
Guru

PostitusPostitas margusl » 12 Nov 2013, 23:28

Toodud hinnaklassis eelistaks kehtiva tehasegarantiiga kasutatud ärklassi masinaid, isiklik kiiks on samuti Thinkpad, aga pigem kompaktsem ~12 tollise kuvaga X-seeria. Üsna palju hea hinnaga kraami liigub läbi http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewforum.php?f=59 , sealt olen ka kõik enda kasutuses olevad 3 isendit pruugitud peast leidnud. Läbi Elioni leiunurga ja muude nimekamate kohtade on janti ilmselt vähem.
Matkasell
Matkasell

PostitusPostitas fred7 » 12 Nov 2013, 23:30

kui arvutit väga kaasas ei plaanita tassida, siis soovitaks vähemalt 14-tollise ekraaniga arvutit. Need X-seeria omad oma 12-tollise ekraaniga on ikka liiga väikesed (kirjatöö tegemiseks). Kaasas tassimiseks muidugi asendamatud.
Uudistaja
Uudistaja

PostitusPostitas margusl » 13 Nov 2013, 00:52

Formaadi poolest loobuksin oma tabletiks keeratavast X61T 'st vast ainult silmanägemise tõttu. Samas pean aga sülearvutit, kui sellist, ergonoomiliseks õuduseks. Ütleme siis nii, et mul ei ole need iksid, vähemalt viimastel aastatel, olnud lauakasti asendamas.
Matkasell
Matkasell

PostitusPostitas peetrionu » 13 Nov 2013, 18:10

Avo kirjutas:Hinnaklass võiks olla 300-400 eur.Kallimat ei taha.Filme ei tõmba,sest ei oska.Arvutit vajan lihtsalt netis käimiseks,youtube vaadata,puilte saata,portaalides kolada jne.Ma arvan et väljendasin arusaadavalt:)

Ette tänades:)

vajadusi vaadates sobiks ehk ka tahvelarvuti
näiteks mõni nendest http://www.photopoint.ee/et/tahvelarvut ... pr2&page=1
Uudistaja
Uudistaja

PostitusPostitas Morheatus » 13 Nov 2013, 19:40

Samuti on üks odavam hp compaq 6910p üle, aku heas seisus (~100€).

Rääkides rüperaalidest üldisemalt, siis kasutusse, kus akutoitel kasutus pole primaarne, enamus aega vooluvõrgus olles on kasutamine, siis oleks lenovo T seeria soovituslik.
Miks siis? Natukenegi muusikat või youtubes videosid vaadates on heli parem kui odavamatel konkurentidel, vähemalt minu kogemus T61p isendiga on väga positiivne kõlarite kohapealt.
Klaviatuurivalgustus (LED ülevalt ekraaniservalt).

Tutikatel rüperaalidel on ekraaniheledus parem, see on nede pluss.
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...
Kasutaja avatar
Administraator
Administraator

Mine Lõkkejutud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Matkafoorumist

Ahoi! Seda teksti lugedes oled sa jõudnud lõppu, matkafoorumi lõppu, siit lõppeb digitaalne- ja algab päris õige matk. Meil on hea meel, et oled leidnud tee foorumisse, loodame, et leidsid omale nii mõndagi huvitavat ja jätkus ka sinult ruumi oma kogemuste, rännukogemuste jagamiseks! Käitugem siis foorumiga heaperemehelikult, nagu me seda looduses teeme!