Uue liikme tutvustus.

Räägi vabal, ent huvitaval teemal.
Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Uue liikme tutvustus.

Postitus Postitas Reimo » 10 Jaan 2011, 18:19

Tere,
Oled värskelt registreerunud kasutaja?
Oleks huvitav teada milliseid eksperte ja asjahuvilisi siin leidub. 8-)
Anna julgelt teada oma saavutustest ja tegemistest ja mis sind matkamise juurde on toonud.

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Re: Uue liikme tutvustus.

Postitus Postitas Morheatus » 21 Veebr 2011, 11:02

Tere! Huvitav oleks teada, kes tegelikult interneti aliase all peitub, et ka ära tunneks, kui metsas kohtub =) (mida oskan ja mida mitte, hea teada, kui matku planeerida)

nimeks Lauri (avataril mina),
vanust 22,
Tartus asun enamus ajast, vanematekodu Valgas.

2005 aastast Noor Kotkas ja nüüdseks siis Kaitseliitlane - vabast tahtest teen pilti (peod, üritused, pulmad jne..). Metsas käinud vanematega väikesest peale, tunnen metsas mõne seenegi ära, peale selle tean mõnda marja ja taime. Söön kõike, okstest kuni toore lihani.
Siiani pole metsas tule tegemisega jänni jäänud - sõlmed on enamus jaolt meelest ära läinud.
Hetkel tudeng, Tartu Maaülikoolis, Tehnotroonika erialal.

koduleht: morheatus.planet.ee
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Reimo » 23 Veebr 2011, 00:27

Nimi Reimo ja vanust 24.
Esimene pikem matk oli tartust valka jalgsimatk 2007. Peale seda matkasin ajateenistuses aasta. Hetkel enamus matkad toimunud eestimaa pinnal, aga eesmärk on sel aastal jõuda ka kaugemale piiri taha. :ugeek:

Kasutaja avatar
Enar
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Enar » 23 Veebr 2011, 23:10

Nimi: Enar
Vanus: 22
Elukoht: Tartu

Matkamas käinud sedasi tõsisemalt üsnagi vähe, kuid on soov seda parandada.
Samuti teen pilti, rohkem küll enda lõbuks, vahest ka kellegi soovil.
Praegusel hetkel õpilane, Tartu Kutsehariduskeskuses, tarkvara ja andmebaasid.

Kasutaja avatar
Kama
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Kama » 27 Veebr 2011, 17:30

Hei!

Tutvustan ennastki siis põgusalt.
Nimi: Gert
Vanust: 23
Pesitsen: Tallinn/Valga
Töötan: tehnika valdkonnas

Matkama olen hakkanud suuresti tänu oma heale sõpruskonnale, kes samuti teemasse järjest enam sisse hakkab elama. Tasapisi üritan oma teadmisi ja varustust täiendada, et järjest põnevamaid retki ette võtta.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Enesetutvustus

Postitus Postitas Jyrgenson » 28 Veebr 2011, 20:06

Hei!

Minu nimi on Tõnu Jürgenson, olen sündinud 1974. aastal Tartus.
Matkamisega olen atiivselt ja organiseeritult tegelenud ühekskümnendate lõpust alates. Minu sulest on ilmunud raamat "MATKATES NELJAL AASTAJAL" ja terve rida artikleid matkamisest ja looduses hakkamasaamisest. Olen olnud ka mitmete teiste autorite artiklite juures kaasautoriks.
ERR on kajastanud Osooni saates mitmeid minu matkasid väljaspool Eestit. ETV-s Osooni saates ja Vikerraadios Huvitajas olen mitmel hooajal jaganud praktilisi nõuandeid looduses liikujatele.
EMÜ-s õpetan loodusturismi tudengitele grupi juhtimist ja ebastandartsete olukordade lahendamist. Projektipõhiselt koolitan ka noorsootöötajaid (seikluskasvatus).Lisaks teenin veel leiba kirjutamisega, matkakoolituste ja matkade korraldamisega.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 01 Mär 2011, 10:32

Hoi, hoi,

Minu nimi on Tarmo Pilving, sündinud olen Tallinnas 1980 aastal, loodus on alati hingelähedane olnud ja sealt ka huvi matkamise vastu, siiamaani olen matkanud põhiliselt Eestimaa pinnal aga plaanin ka väljaspoole jõuda, loodusest on kõige hingelähedasemad rannikud ja meri ning ka taimede ja putukate elu, hetkel õpin kaugõppes Maaülikoolis loodusturismi erialal.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

stan
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas stan » 01 Mär 2011, 20:21

Hei

Nimi: Stanislav (stass)
Vanus: 24
Elukoht: Tartu,vanematekodu Valgas
Töötan:Atlantis Restoran-kokk

Matkamas olen käind põhiliselt suviti jalgrattaga.

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 02 Mär 2011, 09:56

Tervist!

Olen Taimo, sünniaasta 1977, ametilt laojuhataja.
Regulaarse matkamisega sai algust tehtud 2005. aastal ning sellest ajast peale olen teinud igal aastal 3-4 kahepäevast matka erinevates Eestimaa nurkades.
Rännakud olen kirja pannud kodulehele http://www.taimo.eu/randamine/. Üks rännakumõtisklus on ka avaldatud ajakirjas "Loodus".
Paraku pole enam reisikirjade kirjutamiseks mahti jäänud ning seetõttu on viimased matkad kodulehelt puudu. Küll aga püüan mobiiliga filmitud videopäevikute toel kodulehega taas järje peale saada.

Meie matkaseltskonna eripäraks võiks vast lugeda seda, et reeglina püüame hakkama saada ilma telgita - kasutame telkmantleid varikatustena.
Meeldib pärast väsitavat päevateekonda viskit ja piipu nautida ning igalt matkalt mõne uue tarkusetera juurde õppida.

Minu poolt suured tänud matkafoorumi tegijatele!

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 06 Mär 2011, 18:45

Tere!
Olen Avo,48a.vana.Matkamine on väga hingelähedaseks saanud.Olen palju kordi Tõnuga koos metsas käinud ja ütleks et ülimalt lahe matkasell.Pole sellist momenti et igav ja koju tahaks.Igati pidi lahe ja normaalne tegelane:)
Ise olen palju elus sukeldunud ja see on nagu ennast ammendanud.Nüüd siis olen enamuse oma vabast ajast matkamisele pühendunud.
Igasugustele huvitatele pakkumistele avatud.Olen alati tulija kui just tööl ei ole.

Elar
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Elar » 27 Mär 2011, 20:40

Tere

Olen juba päris kaua siin foorumis ringi luusinud ja mõtlesin, et peaks ise ka ikka kuidagi endast märku andma. :D
Nimi on Elar, 19 aastat vana. Õpin Tartu kutsehariduskeskuses loodusturismi korraldust.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 01 Apr 2011, 22:01

Kasutajaid on palju, aga miks kõik nii häbelikud on ja ei tutvusta ennast, kardate midagi või olete kompleksides?
Tore oleks siinsetest matka ja looduse huvilistest natukenegi midagi teada!
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Andreas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andreas » 02 Apr 2011, 13:12

Tere kõigile!

Andreas (1979) ja Evelin (1983).

Kõige suurem kirg on meil loodus ja matkamine. Suvel kolame mööda rannikut ja saari, sügisest kevadeni mööda metsi. Eriti meeldib uusi käimata radu ja inimtühje metsanurki avastada. Meie matkablogi http://www.matkasell.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Viimati muutis Andreas, 11 Mär 2012, 21:53, muudetud 4 korda kokku.
Kui ära eksime, lähme koju.

Kasutaja avatar
missomaa
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas missomaa » 03 Apr 2011, 19:54

Tervist vahvatele matkalistele!

Mina olen Allan, vanust 24, töötan Aktsiaseltsis SEBE bussijuhina ning Eestimaa Looduse Fondis talgujuhina. Peamiseks elukohaks on hetkel Tartu, kus ma väga püsida ei taha. Ülesse olen kasvanud Võrumaa metsade vahel (siit vist ka suur armastus looduse ja matkamise vastu).

Olen omajagu üksi reisinud-matkanud ning ka ise seltskondadele matku korraldanud. Oma esimese iseseisva matka korraldasin ma jalgratastel 12-aastasena naabripoisiga Palojärve äärde, võtsime siis kaasa isegi kummipaadi. Hiljem olen seigelnud ka teistes riikides Euroopas, Aasias ja Okeaanias. Armastan kulgemist, kontraste ning ühiskonna raamidest välja kaldumist. Lisahobideks on foto ja video ning kindlasti jalgratas jpm. Vaimustun maakaartidest. Olen kergelt ekstreemsuste-sõltlane. Ning minu jaoks on sõna "telkima" üsna võõras (mainin seda seoses siinse "fašismiteemaga"), sest alternatiivselt magan enam-jaolt lihtsalt lageda taeva all või õhus võrkkiiges - telgid on tüütud.

Mingil hetkel õppisin ka Luua Metsanduskoolis loodusretkede juhtimist, kuid liiga akadeemiliste kodutööde tõttu jäi aga õppimine katki. Olen pigem praktik kui teoreetik.

Viimane matk oli mugavus- ja elamusmatk Euroopa ühes suurimas lagedas kõrbes Peipsi järvel ning Ida-Virumaal (2 nädalat tagasi), järgmine matk leiab aset kindlasti vete peal (kummipaadiga Piusa jõe rafting ning kanuuga üleujuste piirkondadesse).

Iga aasta olen püüdnud korraldada ekspeditsioone Skandinaaviasse (sh. kindlasti Norrasse), 2011. aastal on plaan Norrasse jõuda Venemaa kaudu (Karjala, Hibiinid, Koola poolsaar) - varsti peangi seltskonna komplekteerimisega tegelema hakkama ;) .

Ajaveeb: missomaa.blogspot.com (ausalt-öeldes pole see matka-alaselt tükk aega eriti täienenud, pole lihtsalt aega kirjutamiseks võtnud)

Kaunist kevadet!

Kasutaja avatar
Leevikene
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Leevikene » 08 Mai 2011, 12:09

Hei!
Helen, 1981, Tallinn, muinsuskaitsja.
Matkanud põhiliselt jalgratta ja telgiga, põhiliselt Eestis, natuke Soomes ja Lätis ka. Ametist tulenevalt meeldib hulkuda seal, kus leidub huvitavat arhitektuuripärandit, aga ametist puhkamise vajadusest tulenevalt ka seal, kus seda justnimelt ei leidu. Sügise poole löövad korilase geenid välja.
Paraku, mida aeg edasi, leidub selleks kõigeks järjest vähem aega. Paha tendents, millega tuleb võidelda. Otsin mõttekaaslasi.

Kasutaja avatar
Nuhkur
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Nuhkur » 10 Mai 2011, 12:41

Terve!

Nimeks Maarjus, pärit olen Saaremaalt, aga viimased kümme aastat olen pesitsenud Tallinnas. Vanust on kogunenud juba 29 aastat ja ametinimetuseks konstruktor.

Matkamine on äärmiselt meeltmööda :)
Kuigi metsas on ringi hulgutud juba poisikesest peale, siis nüüd on tänu sõpruskonnale viimastel aastatel aset leidnud tõsisemad üritused. Enamus ettevõtmisi on toimunud Eestis, aga jalgratastega on käidud ka piiri taga.

Kuna matkapisik on nii tugevalt sees, siis olen viimasel ajal hakanud pöörama rohkem tähelepanu korralikule varustusele ja võimalust mööda seda ka soetama. Õnneks on siin foorumis tõelisi kogenud spetsialiste, kellelt on tarkusi ja soovitusi ammutada kuhjaga.

Ootangi siit foorumist kogemuste jagamist, varustuse soovitusi ja analüüse ning ehk leiab ka uusi sõpru.

Parimat!

Viljar
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Viljar » 25 Mai 2011, 22:51

Tere

Olen Viljar ja pesitsen Tartus, igapäevast leiba teenin PRIAs IT projektijuhina.
Matkapisiku sain külge kunagisest 5 keskkoolist, tõsisemalt hakkasin matkamisega tegelema tänu loodusfotograafiale.
Esimene tõsisem matk Norrasse sai ikka legendaarse Yski telgiga tehtud, helged mälestused, telgis oli märjem kui väljas, aga ellu jäin ;). Põhiliselt matkan jalgsi mööda rabasid ja metsi, või mis matk see on, rohkem kaamera ja seljakotiga roomamine :D . Matkadel on mul mõnikord seltsi minu 2 last, vanem poiss on 12a ja noorem 4a vana. Järelkasv tuleb varakult matkapisikuga nakatada ;)
Kuna ma ei ole suurem sulesepp siis kahjuks reisikirjeldusi matkadest ei ole pakkuda.

Kivi kotti ja kott selga
Viljar

Kasutaja avatar
sunwolf
Huviline
Huviline
Kontakt:

sunwolf - Marko Kaldur

Postitus Postitas sunwolf » 26 Mai 2011, 17:59

Nimeks Marko, 1978. aasta väljalase.

Reisimise, rändamise, matkamise ja looduses viibimisega olen sisuliselt lapsepõlvest saati kokku puutunud.
Suurema hoo sai rändamine sisse 2001. või 2002. aasta jaanuaris/veebruaris, mil Tudu metsaonnis Tõnuga (Jürgenson) kokku trehvasin. Sellele järgnes vahelduva eduga ühises seltskonnas ja eraldiseisvalt ringirändamine kuni tänapäevani.
Kaks peamist lemmikpiirkonda rännakuteks on Eesti ja Kaug-Siber, õnneks mõlemad piisavalt erinevad, et neid võrdlema või samasse edetabelisse panema ei pea.
Oma rännakutest ja matkadest olen veidi ka kirjutanud siin ja seal, samuti vahelduva eduga rännugaleriisid internetis avaldanud ning mujal kogemusi ja elamusi jaganud.

Ahjaa...alates 2007. aastast on lahutamatuks rännukaaslaseks ka lumivalge (kui just laukasse parasjagu kukkunud ei ole) samojeedi koer nimega Crack, kelle kohta võin kõhklemata öelda, et ta on ringi jooksnud rohkematel matkaradadel ning näinud enam paikasid Eestis kui 99% eestimaalastest.

2011. aasta kesksuveks peaks kõik senised rännuteemalised materjalid, galeriid ja tekstid saama koondatud ka ühte konkreetsesse kohta, eks sellest siis saab siingi teada antud...

Kasutaja avatar
Madis
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Madis » 29 Mai 2011, 02:31

Tere

Nimi madis
Väljalase 1984
Peamiselt pesitsen Elvas, kuid tihti ekslen ka Saaremaal
Ametiks: Loodusturism, turismiturundus ja
Vapramäe Vellavere Vitipalu SA retkejuht Sh ka projektipõhised loodusharidusprogrammid ja laagrid noortele. Matkapisik on olnud pidev kuid suurema hoo sai sisse 2007 suvel tänu sõpradele.
2 pingviini kõnnivad kõrbes!

julchik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas julchik » 08 Juun 2011, 11:10

Tere!

Olen Julia, sündinud 1977 a. Tallinnas, õppinud Tartu Ülikoolis arstiks ja seejärel olengi jäänud Tartusse elama. Leiba teenin arstitööga. Olen ka naiskodukaitsja. Lisaks hobideks kalastus, sellega tegelen lapsepõlvest saadik, kuid tõsisema võistluspüügiga tegelenud viimased u. 5 aastat. Käin orienteerumispäevakutel. Armastan loodust, sügiseti korjan seeni ja marju. Algaja matkaja, mingeid tõsisemid matkasid pole veel teinud, sooviks mõne kogenud matkaselliga tuttavaks saada, kes ka oma matkatarkusi minuga jagaks ja matkale kaasa võtaks.

Liisi
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Liisi » 08 Juun 2011, 18:38

Tere,

Nimeks Maia-Eliisi, sünd.1984.
Elan ja töötan Tartus õpetajana. Pärit olen Ida-Virumaalt, Jõhvist. Gümnaasiumi ajal sai palju ringi hulgutud ja tuhnitud.. :) eks sealt see pisik külge hakkaski...meeldib loodus ja looduses olla.
Tartu elama tulles jäi matkamine mõneks ajaks unustusse, kuni kohtusin matkakoolitusel Tõnuga. Tore matkajuht ja hea seltskond elustasid uuesti matkamise rõõmud.
Põhiliselt matkanud Eestis jalgsi ja rattaga. Paar aastat tagasi sai ringi tripitud Euroopas ka autoga.

margit
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas margit » 09 Juun 2011, 12:15

Tere!

Minu nimi on Margit. Sündinud 1984 Ida-Virumaal. Esialgse hariduse gümnaasiumi lõpuni sain ka sealt kandist. Edasi tulin õppima Tartu Ülikooli ja jäingi Lõuna- Eestisse elama. Matkamine on meeldinud väikesest saati ja tõmbab siiani. Meeldib niisama looduses olla ning ka natuke pikemaid retki ette võtta. Kuid sama olulised kui matk ise on ka sellega kaasnev seltskond :)

Kasutaja avatar
Hiiekas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Hiiekas » 30 Juun 2011, 11:06

Tere!
Olen Hiie, vanust natuke alla saja :D , elan Viljandis. Käime oma ainult naistest koosneva sõpruskonnaga juba kuuendat aastat matkamas. Oleme enamikes RMK matsamajades-ja onnides viibinud ja mõnedes ka korduvalt.
Otsime argiellu vaheldust ja oleme oma matku alati väga nautinud.
Viimati muutis Hiiekas, 08 Juul 2011, 09:07, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
34411
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas 34411 » 07 Juul 2011, 15:53

Sündisin aastal 1987 ja nimeks pandi mulle Keio.
Umbes aastast 2001 olen tasapisi tegelenud jooksmise ja orienteerumisega.
Paar korda olen käinud matkamas ka Tatrade ja Alpide madalamatel tippudel. Amatöörmatkadeks nimetaks neid, Tatrates kõigeim tipp oli 2300m, Alpides 3300m.
Tulevikus (äkki 2012 suvel) tahaks minna mitmepäevasele (4-5) matkale kuhugi Šotimaa mägede vahele. (Kui kellelgi on ka taoline plaan siis võta ühendust :) )

2009 suvel läksin Kuperjanovi jalaväepataljonisse aega teenima, nooreaja kurnav metsaelu ja rännakud panid mind kartma, et äkki peale teenistust ei taha ei orienteerumisest ega metsas jooksmisest midagi enam kuuldagi aga tegelikult on läinud hoopis vastupidi. Peale ajateenistust on jäänud sisse tahtmine regulaarselt liikuda, joosta, rännata, käia looduses. Päris liikumisemaniakk ma ka pole, oskan hinnata looduse ilu - minu arust on kohati isegi Tallinn-Tartu maantee ümbrus väga ilus ja muudab seal liikumise toredaks ajaviiteks ja loob hea emotsiooni.

Eestis matkamisega olen hakanud tegelema 2011 aasta kevadest ja siiamaani olen neid teinud mööda erinevaid maanteid Tallinna ümbruses.
Tegelikult võibolla võiks neid minu tegemist rohkem nimetada lihtsalt rändamisteks.

Minu kasutajanimi pole mingi suvaline numbrite jada, see on minu esimese jooksumaratoni aeg. Esialgu päristõupuhast matkahunti minust kindlasti ei saa - jooksuradadel on veel liiga palju eesmärke mille poole püüelda.

Kui keegi otsib kaaslast matkale mis sisaldab natuke rohkem liikumist (aga samas ei puudu ka vaatamisväärsused või looduse nautimine) siis võibolla just mina olen sobiv, anna endast teada! :)
Viimati muutis 34411, 25 Dets 2011, 23:02, muudetud 1 kord kokku.
Pain is weakness leaving the body

mihkelg
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas mihkelg » 05 Okt 2011, 22:02

Nimi on Mihkel, aastast 1987. Töötan riigiasutuses ja õpin magistriastmes juurat. Hetkel paiknen põhikohaga Pärnus. Olen päritolult maapoiss, juured on Valgamaal. Metsa olen armastanud päris noorest saati. Vahepeal on see soiku jäänud seoses õpingutega ja tudengieluga. Aga viimasel ajal on isu tagasi tulnud ja tekinud ka võimalusi. Viimasel ajal oleme näiteks käinud preiliga aktiivselt kanuuga matkamas. Tahaks ikka rohkem ja rohkem, aga kahjuks paneb ajagraafik oma piirid.
Kui kellelgi on huvitavaid ettepanekuid, võib alati ühendust võtta :)

Vasta

Mine “Lõkkejutud”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline