Kerge või kohalikust materjalist tool

Matkavarustuse ise valmistamine, parandamine ja hooldamine matka ajal ja pärast matka.
Vasta
Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Kerge või kohalikust materjalist tool

Postitus Postitas Nohik » 05 Aug 2016, 11:09

Kas kellelgi on mingit tooli tegemise varianti, mille jaoks oleks üsna vähe vaja kaasa võtta (piisaks nöörist) või saaks üldse kohaliku materjaliga hakkama?
See kolme roika ja riidega tundub üsna hea. Kas keegi on midagi paremat märganud?
https://www.youtube.com/watch?v=0EdsKesRGEk" onclick="window.open(this.href);return false;
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Kerge või kohalikust materjalist tool

Postitus Postitas scabere » 05 Aug 2016, 11:16

Kui aega on väga palju siis saab kohalikust materjalist väga okei tooli :P :

Pilt

Maidor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 05 Aug 2016, 18:17

Lasy tube

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 05 Aug 2016, 18:36

Kusjuures Tõnu on päris mitmel laagril kartulikotist ja neljast roikast tooli kasutanud.
On olnud väga mugav ja lihtne lahendus.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 08 Aug 2016, 14:17

Ja ärge pikka viha pidage, ladusin Aidus ka lõkkekivid kolmeks taburetiks. Ei viitsinud kive kaugelt vedada, hüppeliigesed niigi ragisesid.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 14 Aug 2016, 14:20

kohalikust materjalist raskematkaja toolid
14031137_898936393544356_2002182991_n.jpg

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 17 Aug 2016, 20:34

Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 10 Okt 2016, 19:33

Keegi meist ostis kunagi kogemata liiga jämedat nööri, selle saab ära kasutada küll. Mulle meeldib, et kõik roikad jäävad püsti.
2:25 saab valmis

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 10 Okt 2016, 19:35

Kah mõte. :D
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 10 Okt 2016, 21:09

Ega ei tea jah, kus mõte tuleb ripptooli teha, siis on hea, kui juhtub igaks juhuks siukest 10mm köit paarkümmend metra kaasas olema. Lihtsalt rippvoodis ongi mage istuda, ripptool kõlab palju paremini.
Rannas toolikõrguseid kive küllaga aga enne jääd ajal natuke külmad istuda, siukesi ostsin kaks tükki, omale ja sõbrannale
https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk ... 705/s16022" onclick="window.open(this.href);return false;
kõlbavad vast niisama maapinnal istudes kah prse alla panna.
joon jõest, söön jõest

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 11 Okt 2016, 16:43

sepaonu kirjutas: Rannas toolikõrguseid kive küllaga aga enne jääd ajal natuke külmad istuda, siukesi ostsin kaks tükki, omale ja sõbrannale
https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk ... 705/s16022" onclick="window.open(this.href);return false;
:roll:
need kõlbaks ehk kah? Pealegi saab sama raha eest paarkümmend tükki?
Pilt

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 11 Okt 2016, 17:16

polarbear kirjutas:
sepaonu kirjutas: Rannas toolikõrguseid kive küllaga aga enne jääd ajal natuke külmad istuda, siukesi ostsin kaks tükki, omale ja sõbrannale
:roll:
need kõlbaks ehk kah? Pealegi saab sama raha eest paarkümmend tükki?
Liiga odav!
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 11 Okt 2016, 18:06

Mul on muideks täpselt sama lillat löfbergi värvi kaks matti kodus olemas, nagu lingil, peretuttav andis, mõlemal on mingi rotilaadne elukas suvilas ühest otsast närinud, oleksin võinud vabalt sealt võtta, kui ma tahtnud oleksin ja möödaminnes oskan ma ka neid matte või favoloni üldisemalt omavahel liita kuumapuhuriga, niiet see pole see juhus, et ma kogematta ostsin midagi. Kui ma vees kõnnin, siis võtaks vesti taskust selle tooli enne kivi peale istumist ja köhataks täis. 8-) Ega persealune ei pea stem olema, kui madrats.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Okt 2016, 18:21

See vahust per$ealus toimib mu jaoks, kui on laagris kummiga enda küljes kinni, muidu kaotan kohe ära.
Sepaonu matil on jumet, kuigi maksab ehmatavalt palju. Kui laagrist eemal kalal käia, mõned asjad peaks vestitaskusse või vöökotti mahtuma.

Ma ise tõstatasin teema tegelikult lõõgastamise pärast, ma ei suuda päev otsa püsti olla, isegi kivist ei piisa, aga pikali ei tahaks ka olla.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 12 Okt 2016, 09:22

Nonde täispuhutavate jaoks peab parandus-komplekt kogu aeg kaasas olema.
Eriti kui see väike vidin suvalt kivi ja 100 kg vahele asetada.

Ma oma täispuhutavat just lappisin.
Sõbranna puhutav läks suvel matkal esimesel päeval katki. (Ise oli süüdi - kukutas kirka käest madratsile.) Õnneks jäi paik pidama. Muidu oleks päris paha olnud.

Madratsi puhul tasub risk end ära. Puhutav on palju väiksem ja pehmem ja soojem kui lihtne peno.
Aga pepualuseks on need paarieurosed mu arust paremad. Ei pea põdema, et kas siin on nüüd terav kivi või okkaline taim.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 12 Okt 2016, 10:42

tripp kirjutas:Nonde täispuhutavate jaoks peab parandus-komplekt kogu aeg kaasas olema.
Eriti kui see väike vidin suvalt kivi ja 100 kg vahele asetada.

Ma oma täispuhutavat just lappisin.
Sõbranna puhutav läks suvel matkal esimesel päeval katki. (Ise oli süüdi - kukutas kirka käest madratsile.) Õnneks jäi paik pidama. Muidu oleks päris paha olnud.

Madratsi puhul tasub risk end ära. Puhutav on palju väiksem ja pehmem ja soojem kui lihtne peno.
Aga pepualuseks on need paarieurosed mu arust paremad. Ei pea põdema, et kas siin on nüüd terav kivi või okkaline taim.
Vaidleks vastu, tavaline õhkmadrats on lebost küll pehmem, aga oluliselt külmem. Soojad on suletud kambriga, nn "isetäituvad" madratsid.
Penoga vaevalt küll keegi matkama läheb, aga ta on ikka väga mõnus küljealune kuhugile tühjalt ja küttmatta seisvasse onni - ei ima niiskust ja mustust sisse , ei hallita ning ei kogu satikaid.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Okt 2016, 11:06

Põhimõtteliselt Soomes hoidsin kogu aeg hinge kinni, sest Thermarestile paiku polnud kaasas (nagu niiti-nõelagi). Matkakaaslasel läks täispuhutav katki. Kuna tal oli esimene kord käia, ei imesta ka. Aga sellest tekkis uitmõte, et otsustan "munaresti" kasuks, sellele ei tee paar auku midagi. Saab ka niisama kuuse all ja lõkke ääres vedeleda.
Mul oli 1.2*2.2 koormakatte tükk kaasas, mis magamisel alla panin, et madratsit ja magamiskotti säästa. Selle peaks ümber tegema, et saaks ripp-istmena kasutada. Otsad tuleb aasakujuliselt tagasi keerata, et nööri või kaika saaks läbi ajada, kinni õmmelda ja nurkadesse tarbigripid stopperiks.
Teine võimalus, et võtta piisavalt pikk riba, et saab kahekorra panna ja kolme tarbigripiga kinnitada, kui on vaja tooliks teha. See on isegi lihtsam lahti võtta, saab hommikul jälle kiirelt istmeks panna.
Tõenäoliselt pean mõlemad ära proovima.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 13 Okt 2016, 21:14

tripp kirjutas: Madratsi puhul tasub risk end ära. Puhutav on palju väiksem ja pehmem ja soojem kui lihtne peno.
Tarmo kirjutas: Vaidleks vastu, tavaline õhkmadrats on lebost küll pehmem, aga oluliselt külmem. Soojad on suletud kambriga, nn "isetäituvad" madratsid.
Penoga vaevalt küll keegi matkama läheb, aga ta on ikka väga mõnus küljealune kuhugile tühjalt ja küttmatta seisvasse onni - ei ima niiskust ja mustust sisse , ei hallita ning ei kogu satikaid.
Äkki ei mõeldud tavalist õhkmadratsit vaid näiteks sellist http://www.cascadedesigns.com/therm-a-r ... te/product" onclick="window.open(this.href);return false; tavaline munarest oleks siis selline http://www.cascadedesigns.com/Therm-A-R ... te/product" onclick="window.open(this.href);return false;
Õhkul on R 3.2 ja munarestil R 2.6 on ikka vahe sees küll. Oman neid mõlemaid ja ütlen, et kui rahakott kannatab siis õhku on kindel valik. Thermaresti õhku on seest spetsiaalse töötlusega ja ta ei lähe hallitama ja niiskus ei halvenda oluliselt isolatsiooniomadusi.
Isetäituvaid on erinevaid, on kehvema R numbriga ja on parema R numbriga kui ülaltoodud õhku.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 15 Okt 2016, 12:15

Tarmo kirjutas:Vaidleks vastu, tavaline õhkmadrats on lebost küll pehmem, aga oluliselt külmem.
See NeoAir on igatahes piisavalt soe.
Ma olen proovinud. Käisin sellega Leninil.
Magasime 3 ööd 6100 peal, lisaks madalamad laagrid (5300).
5000+ on puhas liustik või igilumi.
Lumi, telk ja madrats, mingeid lisa-kihte minu arust ei olnud.
OLI KOGU AEG SOE.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0" onclick="window.open(this.href);return false;
https://sites.google.com/site/kurinurm/ ... s-raha-jne" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 16 Okt 2016, 10:22

Kui silmad lahti tegutseda, siis ei juhtu nende täispuhutavatega mitte midagi. Kuna ma veeskõndija, siis liim alati kaasas aga stormaquasuredega liimimiseks on vaja min 6h aega. Ühel matkal kasutas üks tütarlaps seda tavalist favolonimatti ka istumiseks ja tegi ka meile mõned korrad sellega tuulevarju kohvipausidel tingimusel, et saab esimesena tassikese. Kolm minutit võib seda volditavat püsti küll hoida, suur tuulevari. Mul kaks+ aastat olnud Xtherm, ma külmema, kui -5C ei käi, a arvan, et kõlbab küll külmemasse. Plusskraadidesse on täiest piisav XLite madrats, mul sõbranna külmavares, pole kunagi virisenud, arvan päiksetõusul on +5C palju kordi olnud.
Proovisin seda prsepatja kolm päeva kalareisil, korra tahtis tuul merre viia, silm tuleb peal hoida ikka, kivide peal istumise koha pealt väga rahul, maa peal istumine on alati küsitav mugavuse koha pealt, a istud kuhu tahad, ka märja liiva peale veepiiril, mida ma ka öösiti lestades tegin, nöörijupp oli padja ja kalapange vahel.
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Meisterdamine, hooldamine ja parandamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline