Soovitage põnevat Skandinaavia polaarjoone tagant...

Vasta
Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Soovitage põnevat Skandinaavia polaarjoone tagant...

Postitus Postitas Mait » 17 Sept 2015, 12:34

Hei.

Otsin ideid järgmise suve pikemaks jalgsimatkaks Skandinaaviasse polaarjoone taha. Kungsledeni alguseots (Abisko-Kebnekaise ümbrus) ja Sareki lõunapoolsem osa on juba läbi käidud.

Oskab keegi omast kogemusest Soome-Rootsi-Norra vastavasse piirkonda mingit huvitavat ja ilusat marsruuti või paikkonda soovitada? Matka pikkus oleks 7 - 10 päeva orienteeruvalt. Tahaks vaheldusrikast maastiku (7 päeva mööda lagedat tundrat oleks igav). Tippe võtta ei plaani. Mida metsikum ja inimtühjem kant, seda rohkem meeldib.

Iga soovitus teretulnud.

Tänud ette,

mait.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Soovitage põnevat Skandinaavia polaarjoone tagant...

Postitus Postitas Jyrgenson » 18 Sept 2015, 09:40

Looduse poolest üks mitmekesisemaid piirkondi oleksid UKK Rahvuspark ja Lemmenjoki. UKK-l olen käinud vist 5-6 korda ja läheks veelgi, sest ala on üli suur ja rahvuspargi lõunapoolne osa erineb põhjapoolsest meeletult. Ukk-s on ka 7 sauna, mis matkajatele avatud, 2 neist on eriti vingetes kohtades.
Lemmenjokil on väga ilus mingi 60-70 km vahele jääv matkarada, aga soovitan soojalt rajast väljapoole minna. Kui 2010 seal käisin, siis sattusin kokku ühe vanema poolse matkajaga, kes seal iga aasta käinud viimased a-la 30 aasta. Ta näitas kaardil kohti, mida võiks uurida ja kuhu matkajaid reeglina ei sattu.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
triip
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas triip » 18 Sept 2015, 10:59

Aga võta Nordkalottleden ette. 800km projektist peaks jaguma mitmeks suveks ja peaks olema piisavalt vaheldusrikas matk.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 18 Sept 2015, 11:57

Ma eelistaks suuremat metsikumat paika, kuhu ma läheks ise kompassi/kaardiga sisse, valiks teekonna mis meeldib ja naudiks seda, et ei pea iga päev vastutulijatele Hei! hõikama.

See Nordkalottleden on üsna käidav rada ja ühtib osaliselt Kungsledeniga. Sealt juba päris mitmed lõigud käidud/nähtud. Pigem uurin neid UKK ja Lemmenjoki piirkondi edasi.

Aga andke palun andke teada kui kellelgi veel mõni soovitus või hea kogemus jagada on...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 18 Sept 2015, 17:11

Hetta-Pallas-Ylläs on mõnusalt vahelduv ja pakub ka üksjagu valikuid. Vaheldust jagub ka käidavuses - osadel lõikudel on tähistus suht harv ja rajal püsimiseks on kohtai kaardist ja träkki näitavast aparaadist täitsa abi, siis jääb jälle mõni küla, hotell ning bussitäis käed-taskus-turiste ette. Pallase ja Äkäslompolo/Ylläse ümber on sagimist üsna palju, vähemalt ruska ajal. Radapidi tehes profiil mõnusalt sportlik.

Pargitäis lagedat tundrat on minu meelest Soome põhjapoolsetes parkides pigem erand (Käsivars) , natuke alla tulles ongi üldiselt kiilad kuplid ahelikena metsa ja rabade vahele pikitud ja ei ole othu, et päeva jooksul vaated nüriks jõuaksid minna.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 19 Sept 2015, 10:45

Mait kirjutas: Mida metsikum ja inimtühjem kant, seda rohkem meeldib.
Minu meelest leiab seda piisavalt finnmarksviddast, mis on siis vaheldusrikas "metsavööndiga" :D ala. Näiteks karasjohka (mis on paljude arvates üks norra ilusamaid jõgesi) latvade poole või selle ja anarjohka vahele või 92 pealt põhjapoole nii, et aasa peale jääb omale sobivat maastikku parajal määral. Nendelt aladelt leiab ka piisavalt atv radasi, kui on soovi mingi osa matkast mööda neid liikuda. Ma olen 13 aasta jooksul seal liikudes 3 kalameest näinud ja mõne marjakorjaja hõikeid, mulle väga sobiv pommiauk.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
missomaa
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas missomaa » 17 Nov 2015, 13:51

Seilandi rahvuspark. Saab sinna katamaraan-praamidega Hammerfestist, Strømsnesist ja Øksfjordist. Hea alustada Kårhamn'i külast, kus elab ka üks Eesti pere, kelle lambaid võib saarel vabalt ringi liikumas näha. Saarel annab kombineerida mitmeid marsruute erinevate pikkustega, paljud aastakümneid vanad hütid saarel ei ole lukus, neid saab teoreetiliselt ka ööbimiseks kasutada. Lahesopid on meeletult kalarikkad, samuti ka järved. Suvisel ajal on saarel meeletult murakaid ja mustikaid. Turnida saab ka üle 1000m kõrgusele liustikule.

Sørøya. Norra suuruselt neljas saar, pikliku kujuga, kohati Nordkapi-laadsete kaljudega ning paradiisi meenutavate valgete liivarandadega. Saab soovi korral ka üle 150km ühest otsast teise matkata, talvel teoorias ka mootorsaaniga sõita. Alustada/lõpetada saab kahest erinevast otsast Hammerfestist või Øksfjordist, kus saarele praamiühendused. 2x nädalas saab liikuda ka eelnevalt nimetatud Kårhamni vahet. Saarel on mõned hütid avalikuks kasutamiseks, kunagised külad suurelt-jaolt peaaegu inimtühjad.

Finnmarksvidda. Ühinen eelpool mainituga - piirkond tõelistele loodusenautlejatele!

Kõikide nende piirkondade kohta on olemas ka detailsed kaardid hinnaga 199 NOK.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 17 Nov 2015, 21:07

Piirkonnana, kui hammas peale hakkaks, ma ise kolaks Vätsärin erämaa läbi. Pole ka liigselt kaitse all vist.
https://www.google.ee/maps/@69.2026614, ... .75z?hl=et" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=PT0-UhX ... uniOhtamaa" onclick="window.open(this.href);return false;

Teine koht, kus otseselt rada pole, on Sevettijärvilt Kevole.
https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;
Sevettijärve poolt piilusuin suvel sisse, haiglaselt ilus näis.
All engineers are cyborgs

Vasta

Mine “Välismaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline