Vätsäri, Surnujärvi

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Vätsäri, Surnujärvi

Postitus Postitas Nohik » 21 Mär 2018, 18:59

Vaiad tunduvad okey, kui midagi muud kinnituseks pole, lähevad loosi.

Kaabu kohta sain vastuse ühelt sakslaselt, Rollhut on selle kaabu nimi, mida võib kokku rullida. Prillidega inimesel peab midagi olema, et vihm prillide peale ei sajaks.

Pilt
http://www.outdoor-jagdbekleidung.de/ep ... 99998-0007
http://www.hut-styler.de/faustmann-rollhut.html

Ka prillid ostsin ära: https://www.lant.ee/a-jensen-sonic-top- ... ellow.html
Pärisprillid pidin paraku uued tegema, olemasolevatel oli raam liiga lai.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 21 Mär 2018, 21:19

Ma neid jenseneid pole proovinud aga tervepäevaprill/hommikust õhtuni on siuke, mis teab palju valgust parasjagu on ja need on võrreldes miskite räbala tahmaklaasidega täitsa teine maailm
https://varuste.net/Aqua+Fit+Over+Demi+ ... ?_tu=56041
prillipapade valik suht kesine mõistliku hinna eest, need mul kaks hooaega olnud ja ma näen poole rohkem kala, kui eelmiste räbalatega.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Mär 2018, 21:29

Vette pole jensenitega veel vaadanud. Mu peakujuga sobivad muidu hästi, raamid käivad kenasti vastu nägu, päike vahelt sisse naljalt ei paista.
Ja üsna tugevalt polariseeritud on. Kui lumega vastu päikest kõndida, hakkab pikapeale katus sõitma, et kumbki silm erinevat pilti näeb.
Mis mul kunagi ammu olid, neil ei olnud nii tugev polariseeritus.
Aga ma sinu prille parem ei proovi, muidu tahan uusi.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 21 Mär 2018, 21:52

Loomulikult pole ühegi asjaga ühest tõde, aga paljudele asjadele kirjutab alla suur enamus, kes seda ja toda proovinud oma tõeotsingutes. Milleks üldse vaja päikseprilli või polariseeritud päikseprilli, no loomulikult selleks, et pildil kaabuga hea välja näha :D , no ja siis veel natuke selleks, et terve päeva ennast hästi tunda, lauspäikeses ja pilvealuses, kalade liikumist vaadata, sügavusi hoomata, autoga sõidu puhul peeglitest klaasil vabaneda, turvalisus õngekonksude vihinas jms
Ma oma kogemusest räägin, et kollane on hämara prill, hall täiesti masendavalt depressiivne, pruuni-kollase-rohelise segud on ilmselt maitseasi ja oleneb olukorrast, konkreetne pruun on hea väga tugevas päikeses ja loomulikult tõeliste meeste värv on roosa.
Sa pead kalasöömiseks või mittesöömiseks kah valmistuma, kumb pool järvest kalasem on, põhja või lõuna, ülemine või alumine ? 8-)
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Mär 2018, 23:01

Ma tegelikult prille ostes mõtlesin rohkem, et kuidas mitte silmi kissitada pidevalt. Et rohkem ikka sõitmise, käimise ja olemise prilli. Et optiline prill mahuks alla ja raam võimalikult tihedalt näos oleks. Praegu sõites ja jalutades olen rahul.
Ma ei sure ära, kui valest järve otsast kala püüan. Aga kui seekord juhtub, et kala ei saa üldse, siis tuleb kooli ka minna, mitte ainult paremad prillid osta.
Kollane mulle meeldib, see teeb rõõmsamaks pildi.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Mär 2018, 16:37

Tegin Zony Z3-ga igaks juhuks läbi tehaseseadete taastamise katse. Kõik lisatud soft peale Oruxi jäi tööle. Here vajas uuesti viitamist, et kaardid on mälukaardil ja neid ei pidanud uuesti alla laadima, tundis ära. Oruxi gpk oli mälukaardil olemas, sai uuesti installitud, kaardid säilisid samuti mälukaardil.
Kõige rohkem aega võttis uuesti äppide õiguste piiramine ja peatamine. Aga positiivne oli, et midagi välist ei läinud vaja.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 22 Apr 2018, 14:34

Oskab keegi soovitada mingeid pingutiga rihmu, mille abil raamiga seljakoti alla lisapakk installida? Peaks olema Eestis kohapeal saadaval, pikkust võiks 120cm olla.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 22 Apr 2018, 16:58

Ehituspoes koormarihmaletis.
Matka-, jahi- ja mil.poest võid kompressioonrihmu küsida, neid on nii plast- kui metallist vedurpandalaga.
https://www.matkamaailm.ee/est/products/item/3493 näiteks, lühemad paistavad hetkel otsas olevat.
(Tatonka omasid kasutan, olen rahul, ratta peal vibraga lahti ei libise)

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 22 Apr 2018, 19:15

Ma arvan, et seljakoti külge panemiseks pole mingit überkvaliteeti vaja aga mu meelest pole ka vaja mingit odavat jama osta, looduses olen nende juppe piisavalt näinud. Omal Thule koormarihmad ja rahul.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 22 Apr 2018, 19:55

Tänud!
No miks ei võiks toote nimi rihm või rihmad olla, leiaks vanainimene ka üles.

Vahepeal mõtles pea välja, et mitte ainult ei käi käidavaid rajaosi topelt, vaid võtan ka 2 seljakotti. Õnneks ei visanud maalt kolides ära vanu raamiga seljakotte, Halti ja Fjällräven, nüüd lähvad asja ette, saab kummalegi lisakoti. Matkakaaslane tõenäolislet kannataks küll oma kola korraga vedada, aga ta peaks suurema seljakoti ostma. Ajaga lähevad asjad peas paika.

Lõpuks õnnestus ka rafti materjali liimimiskatse (mingi polüuretaani baasil liim, kirjad itaalia keeles). Pole just supertugev, aga küüs päris lihtsalt paiga serva taha ei hakka, peab vaeva nägema. Peab tunnistama, et ei oska seda materjali endiselt mingi konkreetse plasti alla liigitada.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 23 Apr 2018, 00:45

Rihmad:
Matkamaailmas on väga toredad kinnitusrihmad.
Netist neid leida ei oska, mine küsi letist ja saad.
Käivad mugavalt ja kindlalt kinni.
Kerged - 30 gramm tükk.
Olen neid kasutanud nt telgi seljakoti külge kinnitamiseks, töötavad väga hästi.
Mul on alati matkal paar tükki kaasas. Esimesed ostsin siis, kui RedFoxi pood alles Jakobsonis oli.

Kasutaja avatar
uuspoiss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas uuspoiss » 23 Apr 2018, 10:49

Matkaspordi veebipoes käivad kinnitusasjad "vidinate" kategooriasse. Nt selline:
https://matkasport.ee/products/Ferrino-PANNAL-LINDIGA

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 23 Apr 2018, 11:05

Nohik kirjutas:
22 Apr 2018, 19:55
Lõpuks õnnestus ka rafti materjali liimimiskatse (mingi polüuretaani baasil liim, kirjad itaalia keeles). Pole just supertugev, aga küüs päris lihtsalt paiga serva taha ei hakka, peab vaeva nägema. Peab tunnistama, et ei oska seda materjali endiselt mingi konkreetse plasti alla liigitada.
Välioludes väikseid parandustöid tehes polypõhine, storm_aqua_jnesured on parim valik, kõige parem on nendega ilma lapita lappida, ehk torked, minirebendid, närutatud/hõõrutud kohad. Juhul, kui lapp panna, siis lapi ääred peaks ka stormsurega üle tegema.
Midagi kapitaalselt rafti külge aretada, siis siin on üks moos
http://www.packrafting-store.de/Repairs-stuff:::63.html
Polypõhiste liimidega see asi kah, et peale avamist on suht loterii, millal ta minestab. Ma suht palju kasutan, kuna kahlamispükstel on pidevalt torkeid, avatud tuub elab mul külmutuskapis, seal ta vananeb väga aeglaselt, mingi tähtsam pikem reis tähendab, et alati võtan uue avamata tuubi kaasa. Ise ostan ainult neid mini 3gr tuube, mul torked väiksed. Kõige lühem aeg, millal peale liimimist olen vette astunud on vast 5h.
Aqual on puhastus/kiirendi ka olemas, mis võiks paaditamise juures täitsa teema olla, teoreetiliselt 2h
https://mistpool.com/fi/tuote/2189/aqua ... l-240.html
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 23 Apr 2018, 14:02

Võtsin Tatonka 3m rihmad ära, need on kindla lukuga. Samad rihmad hakkavad pärast seljakotti paadi peal hoidma, seega võivad veidi pikemad olla küll, matkal teen parajaks.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 06 Mai 2018, 13:28

Mustika Prismast õnnestus 25€ eest saada normaalsem päästevest, läheb kenasti ümber. Kilekoti peal on Baltic Lifejackets Sweden, hinnasildil Aqua Navy 90-kg XL. Musta värvi. 75-90 kg oli ka suurus olemas.
Täna hakkas lekkima hästi teeninud Retki teekann, nagu oleks nõelaga läbi torgatud. Ilmselt ikkagi moosi ja vaarikavarte keetmiseks pole alumiinium mõeldud. Ühesõnaga uut kannu käisingi tegelikult Prismas ostmas. Vanast kannust jäi järgi kaas, kui keegi vajab mingi anuma või pigem suure tassi peale väiksemat kaant, annan ära. Tassi ava võiks olla vahemikus 109-112mm, logisedes-114mm. Mõnda aega hoian alles.
___
Kui muidu matka ettevalmistusest ette kanda, võiks seda iseloomustada kroonilise ajapuudusega. Matkakaaslane pole oma rafti veel täis puhunud. Paistab sedamoodi, et viimasel nädalavahetusel on kõvasti tööd.
_______
Piletid pole ostetud, aga plaan on 28 juuni hommikul 6.00 laeva peale minna. 16 juuli pean tööl olema. Algselt oli puhkus 14 päeva, aga kuidagi õnnestus koos nädalavahetusega 4 päeva juurde nihverdada. Esialgsest 2+10+2 päevast saab pigem 3+12+3 päeva.
________
Riietuse osas olen endiselt vaeslaps ja teiste matkajate seas paistan välja pigem nõukaaegse vene pätina. Aega pole olnud ja raha tekkis ka tasku suhteliselt viimasel hetkel. Võib-olla hakkan kunagi matkaja moodi välja nägema, aga mitte see kord. Vihma vastu aitab vihmakeep. Jooksu pealt õnnestus saada Ülemiste keskusest Columbia väga madalad matka"saapad". Need on hästi jäiga tallaga, kompenseerivad hästi nõrka kannakõõlust. Muu hulgas olid laia lõkega ja villase sokiga läks jalga nr 45 mitte 47.
_____
Õnneks sai ostetud uus Subaru XV, mis lahendas korraga mitu muret. Pole kogu aeg muret, mis järgmisena järgi annab ja kütusekulu on enamvähem normaalne . Samuti valmistas mõttes muret viimane teeots Norras. Kui seda 2012 Volvoga sõitsin, käis põhi üsna pidevalt vastu kive. XV on üllatavalt kõrge. Asjad loksusid jälle oma kohale.
___
Tuleval nädalal saan kätte hakklihamasina, siis keskendun pemmicani ja kuivtoidu tegemisele. Kuivhautise tegemisest ei tahaks loobuda, kõht on eaga üha kapriisemaks muutunud. Kuigi seal on kindlasti oma roll ka tööstressil.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 06 Mai 2018, 14:02

Nohik kirjutas:
06 Mai 2018, 13:28
Esialgsest 2+10+2 päevast saab pigem 3+12+3 päeva
Kolm päeva kavatsed sõita või 2 päeva ja 1 lebopäev ennem ja pärast ?
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 06 Mai 2018, 14:21

Ma arvan, et 2*3 päeva sõidan, 1500 km ots. Esimese matsuga, kui aeg oli suurem defitsiit, oli küll plaan, et peab ära kimama 2 päevaga.
Eks ma kimaks ära ka, aga siis oleks väsinud ka.
Minnes kujuneb tõenäoliselt, et laiskleme esimese või teise matkapäeva lõpus. Kas siis esimesel päeval, kui oleme sinna järve nurka jõudnud, mis nurkapidi Soomes on. Või teise päeva õhtul Mellalompolo ääres. Siis võib kujuneda küll, et jätame päeva vahele. Kuigi, sel ajal kaotavad seal öö ja päev tõenäoliselt tähenduse.
https://retkikartta.fi/?lang=en&layers= ... 93&zoom=7&
Tagasi tulles viimase öö ööbiks pesemisvõimalusega, et ühtlasi siis sinna jõuaks ka varem veidi kohale.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 06 Mai 2018, 14:48

Kogemus on näidanud, et minnes on lihtsam pikemaid päevi sõitta kui tagasitulles. Tagasi teel oled rohkem väsinud ning ei jõua kogu aeg sõita. Muidugi kui mitu autojuhi on siis on ka lihtsam ja saate ehk sõiduga kahe päeva peale hakkama. Tahaks ju võimalikult kaua piirkonnas kohal olla ning vähem autosõidu peale aega raisata.
Kui finantsi lahedamalt käes on soovitan soojalt Soomes liikumiseks öörongi, Helsingi - Rovaniemi ots mis on 900km oleks muidu üks väga pikk päev rooli taga aga rongis magad selle aja lihtsalt maha. Igati inimlik lahendus, rahakotile valus aga kehale ja vaimule värskendav.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 06 Mai 2018, 15:07

Ega ma nüüd miljonär ka pole, tavaline Tallina vurle.

Vasta

Mine “Välismaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist