Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Vasta
Andri
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 30
Liitunud: 16 Dets 2012, 21:05
Kontakt:

Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas Andri » 17 Dets 2012, 16:37

Tere rahvas. Olen siin foorumis uus ja kirjutan esimese postituse. Ülejäänud vast nii pikad ei tule. Olen siin vahepeal käinud matkajutte lugemas ja varustuse kohta infot hankimas ning lõpuks mõtlesin siiski ennast ära regada ja rääkida oma seiklustest salakavalas pealamppide maailmas. Osa teksti võiks minna ostuabi alla ja osa DIY alla ja kolmas tükk siis kuuluks õigesse rubriiki tootetutvustus. Ahh, osa oleks veel kasulikke linkke internetist. Jutu osadeks hakkides läheks aga mõte jalutama.
Räägin siin siis ära enda kannatuste loo sobiva pealambi otsinguil. Võibolla jääb mõnel lugejal seetõttu valikuetapp vähem valuliseks ja saab säästetud aja jooksul sisemajanduskoguprodukti tõsta või looduses saapataldu kulutada. Üritan valgustada siinse foorumi külastajaid konkreetse toote osas ja ei hakka võrdlema erinevaid kaupu omavahel. Kui lähebki võrdlusmomentide väljatoomiseks, siis seda hädavajadusest. Asi sai alguse vajadusest pimeduses näha, mis ümberringi toimub ja ise sinna juurde toimetada. Lisaks väikesele matkahuvile on ka tööalaselt pidev probleem hämarate/pimedate keskkondadega, kus tuleb tööülesandeid täita. Siit ka siis ülikarmid kriteeriumid:
-Lisaks pimeduses liikumisele peab valgustugevus olema nii tugev, et võimaldaks lugeda, kirjutada, joonistada kribu krabu täis skeeme ja projekte. Nägema peaks ka pisemaid kruve ja peenemaid juhtmeid.
-Valgusvihk peab olema hajutatud ja ühtlane
-Asi peab peas olema mugav ja ei tohi olla liiga suur ja veelvähem välja nägema koomiline (kahjuks enamus võimsamaid pealampe seda on) . Suurus on oluline ka seetõttu, et kitsamates kohtades õiendades lamp liikumisele ette jääks (ise mahud, aga lamp peas ei mahu, või jääd seda pealamppi).
-Loomulikult peab asi olema kvaliteetne
- Mõni õnneseen saab ühe patareikomplektiga läbi isegi mitu aastat aga minul kulub tihtipeale üks patareikomplekt ära poole päevaga (kasutan kõige eredama režiimi peal). Siit siis kõige tähtsam kriteerium. Asi peab toimima laetavate akude pealt. Siin kohal kukkus suurem enamus netikasutajate soovitustega lampe konkurentsist välja. Nagu kõigile teada, siis isendid, mis söövad AA/AAA patareisid, ainult hõõguvad sama markeeringuga akudega.
Hakkasin siis otsima netiavarustest infot ja tarbijaarvustusi pealampide kohta. Eestikeelsena on seda üllatavalt vähe. Sattusin kalameeste mõttetalgule:
http://www.kalale.ee/sisu/NCwzOTEyMCwxLDAsMQ/" onclick="window.open(this.href);return false;
Teistkorda kalamehed:
http://www.kalale.ee/sisu/NCw2NTk4MjIsNiwwLDE/" onclick="window.open(this.href);return false;
Siis jäi silma ühe orienteeruja poolt tõsihingeline test ja lehe allosas toodud viide mujal läbiviidud testidele:
http://www.tak-soft.com/testid/pealamp/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Siin ka odavate taskulampide test:
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=20608" onclick="window.open(this.href);return false;
Ingliskeelset infot jookseb loomulikult kokku aastapikkuse lugemise jagu.
Üliasjalik ingliskeelne foorum on siis selline:
http://www.candlepowerforums.com/vb/for ... -Headlamps" onclick="window.open(this.href);return false;
Kogu selle infokogumise peale sain siis lõppkokkuvõtteks palju infot ja selle info kogumise käigus palju aega ära kulutet. Kuna pole vähimatki kavatsust hakata tootetestijaks ja katsetajaks asju paljalt mõne Jimˇi soovituse põhjal netist tellida, siis siit lisandus siis veel uus kriteerium: kaup peab reaalselt Eestis koha peal näppimiseks olemas olema. Tartu linna poodides leiduv ahtakene valik tegi asja veel komplitseeritumaks. Kogu otsing kumuleerus väikese paanikahäirega ja päädis sildistusega "Konserveeritud edasiseks arutamiseks sobival hetkel".
Mõni kuu hiljem ülipikk otsing ja kaalutlemine leidis mõne tunni jooksul oma grande finale. Äkkvihastamine ühes pimedas ruumis selle peale, et mul puudub pimedas nägemisvõime aitas vajaliku otsuseni jõuda. Käisin läbi matkaspordi, kus olid väljas Petzlid ja Effexi kus Ledlenseri mõned mudelid. Nende kahe poe valiku peale jäid valikusõelale Petzli laetav Tikka, laetav PIXL ja MYO. Ei mäleta, kas kohapeal oli PIXL-i laetav variant või mitte, aga reaalselt kohapeal seda isendit nähes kaldus ostusoov mujale. Netis tundus ta nunnu ja asjalik aga reaalselt on ta tõeline kobakas. MYO samuti ei sobinud mõõtmete ning kükloobistumise põhjusel . Lisaks hind hoopis teisest kaalukategooriast. Ledlenserilt H14R tabas väljalangemine samal põhjusel. Laetav Tikka jäi samas liiga kipakaks, kuigi jäi võitjaks kompaktsuses ja nunnuduses. Kuna see oli ligi pool aastat tagasi, siis hetkel tõenäoliselt teine valik poodides ja uuemad mudelid peale tulnud. Võitjaks jäi siis ülekaalukalt LedLenserˇi (edaspidi LL) H7R:
http://www.zweibrueder.com/produkte/htm ... php?id=h7r" onclick="window.open(this.href);return false;
Siinkohal siis au Eesti poodnikele, kes tuleb välja, et hoiavad ikkagi väärt kaupa sees ja tasub uskuda kui müüja konkreetset asja taevani kiidab. Saada on seda toodet paljudes Eesti poodides letikaubana. Matka-, kala/jahi-, profi ehituspoed ja paar elektroonikakomponentide poodi hoiavad seda sees(reklaami ei hakka tegema, guugle aitab).
Jutu alguses ülesloetletud kriteeriumid said täidetud peaaegu sajaprotsendiliselt. Ei olnudki vaja kaugelt kaugelt võõramaise netikommentaator Jimˇi soovitatut tellida ja pakki lahti tehes loota sellele, kas asi on tegelikkuses ka nii ilus kui pildil ja nii hea kui jutt juures.
Pika jutu peale nüüd asjast endast ka konkreetsemalt:

Vasupidiselt teistele tootjatele, kelle disainipersonal teeb kõik selleks, et eri mudelid visuaalselt eristatavad oleksid, siis LL-il on pealambide mudelid üksteisest eristatavad vaid kogenud silmale ja pisitunnuste alusel (välja arvatud H4 ning H14 ja H14R). Isegi mudeli number lambi peal on ülipeenikeses kirbukirjas. Käesolev jutt käib siis konkreetselt H7R kohta, mis on sama väliskujuga mudelitest viimane sõna. LL-i kodukal on sellest pikemalt juttu aga lühidalt võitis see lambi väliskuju ühe maineka disainiauhinna. Tao rauda kuni see veel kuum on ja seega on LL teinud sama väliskujuga terve pesakonna mudeleid . Esimene, mis nüüdseks müügilt kõrvaldatud kandis nime Head Fire Revolution. Ja seda 160% õigustatult. Ülejäänutel puudub laadimisfunktsioon ja nad on vähemvõimsamad. H7 on sama valgustugevusega aga puudub laadimine. Ei oska öelda, kuidas on tal akude söömisoskusega. Tootekirjeldus ütleb, et sööb patareisid. Täht R LL-i tootes tähendab, et on laetav. Samuti on teistel sama perekonna toodetel optika ja LED-id erinevad.
Samuti on üldehitus/pudupoodides müügil sama väliskujuga idanaabrite jarkii luts koopiatoodang.
Mingit extra bright led kirjeldusega sama kujuga koopialamppi nägin veel kuskil ühe pudupoe sodiletis müügis.

-Toide: Akuplokk on eraldi kuklaosas ja hoiab hästi balanssi näiteks jooksmisel. Ei pea paela meeletult pingule sättima. Puuduseks kahjuks see, et pead ei saa toetada.Näiteks autosse istudes tuleb kaadervärk alati peast ära kiskuda või pikali olles ei saa lugeda. Tootja enda koduleht väidab, et sööb ilma pudistamata 1.2 V AAA akusid. Teiste lampide juures säärane info puudub. Teistel on konkreetselt kirjas et AAA patareid. Samas lubatakse ka H7R-i panna sisse 1.5 Voldised patareid ning väidetakse, et elektroonika tunneb ära et sisestatud on patareid ning hakkab siis ka vastavalt toimetama. Puuduseks H7R-l siis võrreldes uuema H14R-ga et puudub SLT (Smart Light Technology). St ühtlane toite peale andmine akude tühjenedes. Aga usun et LL selle probleemi varsti parandab. Võtsin prooviks nii lambiosa kui tagumise akuosa lahti ja see on tõesti täis udupeenikest elektroonikat nii laadimise kui valgustugevuse reguleerimiseks. Koostekvaliteet on perfektne.
Algul olin tõsiselt frustreeritud akude nõrgast kestmisest kui samaaegselt olin vasikavaimustuses meeletust valgusvõimsusest nii väikese pealambi kohta. Tekkis tõesti tunne, et LL-i insenerid tegid revolutsiooni eesoleva lambiosaga ja kuklal asuv toite osa on välja töötatud purjus valveelektriku poolt. Siinkohal kivi LL-i kapsaaeda tarbijale udujutu ajamise eest. Nii soliidselt firmalt ootaks ikkagi sirgeseljalist väärikust õiglase tooteinfo avaldamisel. Kui sodisepad kirjutavad oma lampide valgustugevuse väljendamiseks sõnu bright ja extra bright ning sinna ette super ja mega hyper, siis soliidsemaks läheb asi luumenite avaldamisega. Sealt edasi tõuseb usaldusväärsus sellega, et avaldatakse konkreetse valgustugevuse juures aku kestvusaeg. Näiteks Petzl ja muud teevad seda. Petzlil pidi selle teada saamiseks ikkagi kodulehel ringi surfama ja PDF alla sikutama. Maksimumrežiimil pakuvad konkurendid 1 - 2,5 tundi, mis on tegelikkuses ka reaalne. Sa arvestad sellega ja võtadki asja nii nagu see on. Pole halba ilma heata. Võimsa valguse jaoks peabki ju palju voolu kuluma. Rohkem valgust, kiiremini aku/patarei tühi. Mida teeb antud olukorras aga LL!? Infoleht: Aku kestmine 40 tundi. No väga hea. Särad õnnest kui kevadpäike. Kindlasti jääb esialgu tähelepanuta topelttärnike selle juures ja tärnikese viide lehe allserva kirbukirjas jutule, et see kestvus on kõige nõrgema režiimil ja lõpus hõõgumisel 1 luumeni tasemele. Pealambi mõte kaob ära kuskil 10 luumeni juures. Nii et siinkohal tekib tunne, et miks LL tarbijat tugeva ajukahjustusega eesliks peab. Ja see pole veel kõik! Veebruaris 2012 oli kodulehel 40 tunni asemel 54 tundi välja lubatud. Sama 54 on ka minu ostetud toote karbil. Nüüdseks on siis ära muudetud 40 tunnini 1 luumen valgustugevust. Ei tea miks siis nii olulised muutused. Samas valgustugevuse näitaja tõusis uutes andmetes 170 luumeni pealt nüüd 200 luumeni peale. Valgusvihu kaugus kukkus mulle lubatud 180 meetri pealt 150 meetrini. Pakun, et tegemist on liiga keerulise tootega ja selle juurde käiva turundushaipa paratamatusega. Ilmselt turundusosakonna blond mimm kuulas liiga palju finantsdirektorit läbimüügi suurendamise vajalikkuse kohta. St. kui toode on kliendil juba pool aastat kasutuses, siis käib veel tootearendus ja kliendiinfo korrigeerimine.
Ok, kirumine lõppegu. Paar rida veel tagumisest toite osast. Nagu toite osa alguses jutuks oli, on ülimalt positiivne, et lamp toimetab laetavate AAA akudega. Energianälja leevendamiseks võiksid siiski kasutusel olla AA akud. Pisut suurema raskuse kuklal ilmselt kannataks välja. Algul lööb pähe mõte, et miks pole kasutatud LiPolümeer akut aga kohe jääb peale mõte, et LL tegi ikkagi õige otsuse odavate akude kasuks. Pikale väljasviibimesele kümmet varuakut 50EUR tükk ikkagi ei osta. Mis maksab aga AAA aku ning selle kättesaadavus 24h igast küla tanklast! Negatiivseks jääb ikkagi AAA kaal ja vähene kestvus. Mina lahendasin probleemi enda jaoks sellega, et mul on vähemalt 5 komplekti laetud akusid pidevalt varuks. Kahjuks nende kogukaal 260 gr. Akude vahetamine on kahjuks suhteliselt tülikas protsess. Vajalik selle jaoks teise väiksema lambi olemasolu. Vahetust õnnestub suure hädaga teha ka pimedas peale pikka harjutamist aga seda ei soovitaks võõrkehade (muda, pori jms.) sisse sattumise võimaluse tõttu. Tuleb jälgida, et niiskuskindel kummikaan saaks korralikult suletud. Kahjuks peab akudevahetamiseks ka peapaela õigest asendist ära sikutama ja siis tagasi sättima. Akubloki kontaklemmid on väga kvaliteetsed ja kullatud. Mingit värvimuusikat pole seni olnud. Järgmiselt mudelilt ootaks ka võimalust suurem lisaakuplokk võõ peale ühendada (Pezli uus NAO sai sellega hakkama). Siin ka üks link, kuidas seda teha DIY vormis.
http://forums.mtbr.com/lights-diy-do-yo ... 73341.html" onclick="window.open(this.href);return false;
õigem oleks kasutada midagi sellist:
http://www.adafruit.com/blog/2012/05/25 ... ry-holder/" onclick="window.open(this.href);return false;
Lisaohutuse jaoks võiks akubloki külge vajadusel ka eraldi sisselülitatavad punased tagatuled tekitada (nagu on seda Lucido TX1).
-Laadimine. Olgu aku kui hea tahes, ilma korraliku laadimiseta ei saa see aku ka korralikult toimetama hakata. Laadida saab ka USB pesast. Proovisin seda enda monitori laienduspordist teha ja jääb kahtlane tunne, et iga pesa ei suuda piisavalt toidet anda ja kui võimalik, siis eelistada seinast tulevat voolu. Laadimisadapter on vägagi viisaka välimusega. Kerge, kompaktne ja käib veel transpordimõõtmete vähendamiseks juppideks lahti. Tõenäoliselt saab eraldi juurde tellida ka mõne teise maailmajao tüüpi pistiku klemmid. Laadimisjuhtme pistik lambi enda küljes on niiskuskindel. Lähemalt vaadates mina ühegi teise toote küljes küll nii kvaliteetset ja nutika lahendusega pistikut näinud pole. Tõenäoliselt peab vastu ka porilomppi kukkumise. Laadimine on küll väga korralikult lahendatud. Ei lae liiga kiiresti ja samas ka mitte liiga aeglaselt. Pole täpselt mõõtnud aga jääb mõne tunni piiresse. Norimist jätkates võiks olla ka akude automaatne tühjakslaadimise funktsioon aga noh vihje LL-le järgmiste mudelite tegmisel . Tühjaks laadimiseks lasen lambi akudel lihtsalt kõige väiksema võimsuse peal lõppu joosta. Õnnestus ühed akud selle lambiga laadides ellu äratada, mille üks teine laadija (sugugi mitte odavate killast, kui ei eksi, siis 700 krooniraha ringi maksis) surnuks kuulutas. Lambiga kaasasolevad akud tunduvad sutsu nirud olema. Kõige parem kogemus on 1100mAh Camelionitega. Kuigi pakend nimetab need testivõitjaks ja üks fotofoorumi kommentaar liigitab täielikeks luuseriteks, siis minu puhul on rahulolu 100%. Akudest ja nende laadimisest on fotofoorumites eraldi pikad jutud maha peetud. Üks vana fotograafide arutelu:
http://www.fotokala.ee/foorum/read.php? ... =51097&v=f" onclick="window.open(this.href);return false;

Siin üks link akulaadijatele, mis võimaldavad lihtsatest akudest veelgi enamat välja pigistada:
http://www.kaimari.ee/akulaadijad.html" onclick="window.open(this.href);return false;
guugeldus tootenimega annab välja ka teised eesti müüjad.

-Nüüd siis valgustuse juhtimisest. Sisse/Väljalülitamiseks on väike nupp valgusti ülaosas. Tegemist on konkreetse ja väga kvaliteetse impulssnupuga. Vajutad põleb, vajutad uuesti tuli kustu. Ei mingit nikerdamist ja nakatamist eri asendites eri režiimide vahel või jõnkatamist stiilis: põleb economy, põleb, põleb heledalt, põleb väga heledalt, põleb super heledalt, põleb punane, punane vilgub, tuli kustu, kui läks valesti siis protsessi korda. Nupp asub süvendis ja kaitstud juhusliku sisselülitamise eest(üks kord on siiski kotis olles tonksu nupu pihta ära saanud ja ennast tühjaks põletanud). Samas pole mingit probleemi ka paksema kindaga nupule pihta saada.
Akubloki küljes on kang/dimmerlüliti, millest reguleeritakse sujuvalt valgustugevust. Kasutamise käigus tuleb sujuvalt reguleerida vastavalt akude tühjenemisele. Nõrgemast tugevamale. Algul tuleb hoida madalamat tugevust. Täislaetud akuga valgustugevuse kohene põhja keeramine võib lambi tervisele isegi ohtlik olla. Algul kasutan ise poolest natuke allpool. Nimelt kuumus (eriti suvel ) läheb üsna suureks ja nii võib lambi osas oleva elektroonika ära küpsetada. Lisaks ajab otsaesise tugevalt higile. Lambi pöördhingede (reguleerib lambi valgusvihu nurka) juures on isegi väike hõbedast värvi metallist jahutuspind. Soovitav see hoida avatud asendis ja näpuga katsudes jälgida temperatuuri (võib täitsa tuliseks minna isegi talvel). Akude lõpusirgel enam suurt vahet pole kas lüliti pooles asendis või põhjas. Ühtviisi tume ikka. Et akud heaperemehelikult kasutada keeran dimmeri kõige madalamasse ja laen tühjaks enne uut täislaadimist. Väga positiivne on see, et lamp ei kurna akusid viimse piirini surnuks vaid lülitab parajal hetkel välja (kehv lamp hõõguks veel edasi ja kurnab aku pinge hukatuslikult madalale).
Lambi kupli alaosas sujuv fookuse regulaator. Reguleerida saab valgusvihk ühtlaselt hajutatult või fokusseeritud peenike laserkiir kaugusse või midagi nende vahepealset. Enamjaolt kasutan hajutust ja see on tõesti kvaliteetne saavutus. Valgussõõr on kenasti ühtlane ja piisavalt laia ulatusega. Peenikest kasutan siis, kui midagit kauguses vaja vaadata. Mõni elukas või silt, märk kauguses. Käega peab siis oma pead lisaks toetama et valgusvihk ei väreleks nii hullult või lamp peast ära võtta ja minna üle käsitsisihtimisele. Fokusseeritud kiirt saab kasutada veel akude lõpukorral millegi hädiseks nägemiseks kui hajutatud valgusega on finitto.
-Lõpuks siis kõige tähtsamast- valgusest endast. Omadussõnad kõlavad kõik positiivses ülivõrdes ja mitu korda leierdama ei hakka. Niisiis kupliosa, mis on otsmiku peal, sisaldab siis eelpoolmainitet nuppe ja valgusvihu nurga regulaatorit. Kogu kupatus näeb välja ülimalt soliidne ja ei imesta, miks disainerid selle auhinnavääriliseks on valinud ning suslikvabrikandid seda kopeerida üritavad.
Revolutsiooniliselt on valguse soovitud suunda kihutamiseks kasutatud läätse ja mitte reflektorit.
Siit siis tulebki üllatusmoment: nii väike ja võimas. Kui asja ise katsetanud poleks, siis tõesti ei usuks et H7R suudab konkureerida orienteerujatele ja kaevuritele mõeldud kordi suuremate kükloop lambikuplitega. Siin juutuubi võrdlus Petzli MYO-t ja H7R-i vahel, ning võitjaks osutus... otsustage ise
http://www.youtube.com/watch?v=E9E8qzm1HGY" onclick="window.open(this.href);return false;
Palun jääda siiski kõigi netist leitud testide juures siiski skeptiliseks kuna lambid keeratakse täisvõimsusele ja saadakse vau effekt kätte. Aga kaua lamp jaksab nii heledalt põleda vaevab väga väheste testijate meeli. Aku kestmise probleemist eelnevalt pikalt juba jahvatatud. Siiski näitavad need juutuubi sahin-värin videod ära valgusvihu kvaliteedi võrdlusobjektiga.
Minupoolne üritus anda verbaalne hinnang valgustugevusele ilma tavainimesele müstilisi luumeneid, lukse ja candelaid kasutamata. Sätid ja reguleerid kuklal olevast akubloki kangist.
Kõige võimsam valgustugevus: hajutatult võib kellassepp elektrikatkestuse korral oma tööd jätkata. Fokusseeritult näitab isegi mitmesaja meetri kagusele puulatvadesse ja võimalik aru saada mis puu on. Maanteel kõndides peavad vastutulevad autojuhid sind ühe tulega rekkaks. Probleemiks ülekuumenemine ja seda lõbu jätkub kuskil pooleks tunniks.
Järgmine tase võiks olla selline, mille valgel näeb ilma silmavalu saamata internetijuhtme peenikesi kiude ühendada. Sellisena võiks aku kesta paar tundi. Säilib läheduses oleva inimese tõsise pimestamise oht.
Edasi järgmine tase, kus eristad asju, mis pihku mahuvad, nagu kirves, saag, puuhalg. Aku kestab vast 8 tundi.
Ja lõpuks siis see 40 tunnine akukestvus võiks olla selline valgustatuse tase kus leiad üles telgi ja 2m kauguselt tuvastad ära inimese näojooned.
Patareidega katsetanud pole aga kindlasti on oodata palju paremaid tulemusi.
Samas arvan, et vilunud matkasellid kindlasti on omandanud parema öönägemise kui minul ja on vähem pretentsioonikamad.
Kõige lõppu veekindlusest. LL ise ühtki niiskuskindlusklassi kuskil ei avalda (vähemalt minule teadaolevalt). Mina annaksin selleks julgelt IP67 (talub lühiajaliselt veejuga ja kaitstud võõrkehade sissetungi eest (liiv, muda, tolm). Vanni pole oma lambiga läinud aga korraliku paduvihma elas üle ja takkaotsa pikk ligunemine.
Võtsin ta igaks juhuks lahti ja üllatus, üllatus. Isegi tihendid polnud korpuse ühendustes niisked. Eri detailide liitekohad on perfektselt ühtlased. Sees avanes vaade tõeliselt perfektsele tööle. Näiteks mõne teise elektroonikatoote elektronskeemid on juba tõelised plökerdised.
Vabandan siinkohal liiga pikaks veninud jutu pärast ja kui teadmistejanu endiselt kellegi hinge kriibib, siis võrdlusteste ja revüüsid juutuubi ja guugle abil leiab üksjagu. Ja kui juba ühe pealambi otsimine selliseks teadustööks kujunes, siis ebatäpsuste silumise nimel kommentaarid teretulnud.
Kokkuvõtvalt olen tootega vaatamata väikestele puudustele väga rahul. Toode ei jäta mingil juhul üllatamata tõelise inseneri leidlikkusega ja lausa Šveitsi kellale omase koostekvaliteediga. Lõpp.

Jants
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 651
Liitunud: 16 Mär 2011, 21:36
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas Jants » 17 Dets 2012, 18:23

Endal on Led Lenser H3, see kõige odavam. Kasutan ka akudega.
Peale paari päeva tarvitamist läks kaabli isolatsioon patareikarbi juurest katki(külmaga), ei viitsind garantiisse ka saata, parandasin ise ära. Internetist uurides paistis et juhtme purunemine neil tüüpviga, üsna palju kaebuseid leidsin. Siiski Led Lenser on asja parandada püüdnud- uuematel lampidel juba spiraaljuhe ja tugevduskrae patareikarbi küljes. Võimalik et osad Eestid müüdavad lambid on veel vana tüüpi, seda peaks enne ostmist uurima.
Ühe sobiva pildi leidsin ka netist http://i975.photobucket.com/albums/ae23 ... lenser.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 840
Liitunud: 19 Sept 2011, 21:36
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas Tanel » 17 Dets 2012, 20:33

Ehk mainid siis H7R ja teiste ligilähedaste lampide hinnad ka ära.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Andri
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 30
Liitunud: 16 Dets 2012, 21:05
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas Andri » 17 Dets 2012, 21:19

Hinnad sellised, tänase seisuga kahe firma netilehelt.
Reaalselt olen Tartu firmade näitel näinud letikaubana müügil Effex, Würth, Jahipaun, üks õnnetu H4 oli väljas ka Trofees. Kindlasti teab keegi lisada veel poode. Muid linnasid ei tea.
Guugel aitab edasi tõelist hinnajahtijat.
Elfa kodukal tundub olevat tõsine valik ka muude tootjate lamppe. Kuu aega tagasi olid LL-i taskulambid müüki jõudnud ka MatkaSporti. Pealamppe ei näinud.

PS: Matkaspordi kodukalt leidsin tänase seisuga üles ka pealambid. H7R on seal 79.99 ja H14R 99.99. Võibolla keegi teab rääkida, kas nad seal ka letimüüki on jõudnud.
Manused
hinnad ledlenser effex.jpg
hinnad ledlenser elfa.jpg
hinnad ledlenser elfa.jpg (90.84 KiB) Vaadatud 6753 korda

margusl
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 732
Liitunud: 15 Aug 2011, 17:10
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas margusl » 18 Dets 2012, 08:26

AND kirjutas:/../PS: Matkaspordi kodukalt leidsin tänase seisuga üles ka pealambid. H7R on seal 79.99 ja H14R 99.99. Võibolla keegi teab rääkida, kas nad seal ka letimüüki on jõudnud.
Kas ja kus info saab hinnal klikkides, aga hetkel olid mõlemad olemas Tartu ja Ülemiste poodides.

tripp
Matkasell
Matkasell
Postitusi: 478
Liitunud: 18 Apr 2012, 23:22
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas tripp » 24 Dets 2012, 03:33

Mina ostsin pärast mõtlemist-proovimist Black Diamond Spot-i.
Valikus olid veel Petzl Tikka XP või BD Storm.
Need on kõik suht sarnased: 80-100 luumenit, AAA akudega, kerged - kaal 100 grammi. Kõigil on nii suunatud kui hajusvalguse võimalus.

Valgust on matkamiseks küll ja küll. Orienteerumiseks ja öiseks rattasõiduks jääb väheks, siis võib Magicshine või Lupine poole pöörduda. Hinnad - Spot 30 EUR, Magicshine - 200 eur, Lupine Betty - 1000 kanti :)

Turg ajab lambid keerukaks, režiime on liiga palju. Poes proovides ei tule see välja, aga kui oled tuisus ja labakindaga ja lamp näitab jonnakalt ainult punast vilkuvat valgust, siis võtab kiruma. Aga see on vist kõigi tootjate ühine viga.

Kasutaja avatar
triip
Huviline
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 23 Okt 2012, 15:14
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas triip » 27 Dets 2012, 13:31

Jälle soovitan Fenixit. Pealampe pole ise proovinud aga taskulamp on neil küll väga hea. Mõistlikku hinna eest saab kõvasti luumeneid.
http://taskulamp.ee/?page_id=29" onclick="window.open(this.href);return false;

Jants
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 651
Liitunud: 16 Mär 2011, 21:36
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas Jants » 27 Dets 2012, 22:33

triip kirjutas:Jälle soovitan Fenixit. Pealampe pole ise proovinud aga taskulamp on neil küll väga hea. Mõistlikku hinna eest saab kõvasti luumeneid.
http://taskulamp.ee/?page_id=29" onclick="window.open(this.href);return false;
Lambid on toredad aga eelarvamused Hiina tootjate suhtes tekitavad kõhklust... Eriti häiriv tundus kodulehel see lõputu enesekiitus.

Aivar
Huviline
Huviline
Postitusi: 212
Liitunud: 26 Okt 2012, 20:46
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas Aivar » 28 Dets 2012, 00:48

Enamus tooted tulevadki ju Hiinast.
Ka tavalise ehitusmarketi halli pealambiga saab matkata aga üldiselt ootame enamat kui mingi laik pimedas looduses.
Lõpuks ikka taandub kõik sellele kui palju mammonat tagataskus kõliseb.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Postitusi: 2228
Liitunud: 27 Veebr 2011, 21:46
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas Jyrgenson » 28 Dets 2012, 06:53

Kui tohib, siis esitan oma arvamuse teemal "millele kõik taandub". Ma ei usu, et mammona peaks määraja olema. Vaid pigem arusaamine sellest kui palju me seda pealampi või muud varustust kasutame.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Aivar
Huviline
Huviline
Postitusi: 212
Liitunud: 26 Okt 2012, 20:46
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas Aivar » 28 Dets 2012, 10:07

Evolutsiooniteooria järgi taandub tõesti kõik millelegi muule ;)
Üldjuhul inimesed püüdlevad ju ikka paremuse poole - seda ka matkavarustuse ja muude asjade puhul elus. Tekivad mingid valikud, kuna on palju tegevusi ja vajadusi mille nimel tuleb vaeva näha, siis peame valima. Isegi kui kasutad mingit asja vähe, samal ajal upud rahasse siis ju ei pea muretsema sellepärast palju seda reaalselt tarvitama hakkad. Kui raha on vähe siis tulebki tegema hakata valikuid - üks kriteerium ongi tavaliselt kasutus tihedus ja vajalikkus. Lõpptulemus olekski ju selline, et kui on teada palju on võimalik resursse paigutada pealampi. Siis saab hakata otsima parimat lahendust selle raha eest. :)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Postitusi: 2228
Liitunud: 27 Veebr 2011, 21:46
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas Jyrgenson » 28 Dets 2012, 10:10

Tasakaal :idea:
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
triip
Huviline
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 23 Okt 2012, 15:14
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas triip » 28 Dets 2012, 11:24

ekacariya kirjutas:
triip kirjutas:Jälle soovitan Fenixit. Pealampe pole ise proovinud aga taskulamp on neil küll väga hea. Mõistlikku hinna eest saab kõvasti luumeneid.
http://taskulamp.ee/?page_id=29" onclick="window.open(this.href);return false;
Lambid on toredad aga eelarvamused Hiina tootjate suhtes tekitavad kõhklust... Eriti häiriv tundus kodulehel see lõputu enesekiitus.
Ma ei oska selle tühja lahmimise kohta mitte midagi arvata. Ühtegi toodet pole käes hoitud ega ühtegi review'd loetud aga millegi pärast on jube kahtlane firma. Valgust on korralikult, saunas käies olen teda veekaussi visanud nii et vastupidav oleks just nagu ka... Igatahes mulle on see firma väga hea mulje jätnud. Ainuke miinus on see, et ma olen oma lambi nüüd viimane kord vist kuskile ära kaotanud... kui see kuskilt välja ei tule, siis ma võtan jälle sama firma asja.

merisk
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 70
Liitunud: 27 Okt 2011, 14:13
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas merisk » 28 Dets 2012, 12:54

ekacariya kirjutas:
triip kirjutas:Jälle soovitan Fenixit. Pealampe pole ise proovinud aga taskulamp on neil küll väga hea. Mõistlikku hinna eest saab kõvasti luumeneid.
http://taskulamp.ee/?page_id=29" onclick="window.open(this.href);return false;
Lambid on toredad aga eelarvamused Hiina tootjate suhtes tekitavad kõhklust... Eriti häiriv tundus kodulehel see lõputu enesekiitus.
Karta Hiina toodet on umbes sama mõttekas nagu iseenda varju kartmine. Ja tootja, kes iseennast ei kiida võib kohe pankrotihalduri numbri oma telefoni mälusse sisestada :twisted:

Olles seoses oma eelmise tööga tootmisega Hiinas päris hästi kursis, julgen väita, et Hiinast tulev ernditult madalakvaliteediline kaup on täna sarnane eelarvamus nagu veel 80ndatel arvati, et jaapani auto on madala vastupidavusega riisivanker. Seda enam, et Hiina masinatööstus on täna juba sellisel tasemal, et paljud tooted, mis Euroopas toodetud, on valmistatud Hiinast pärit masinatega...

Aga kui pealampidest rääkida, siis seoses LED-tehnoloogiate kiire arenguga on ka heast pealambist saanud esmatarbekaup, mille ostuotsus ei nõuagi nii pikka pühendumist nagu AND on siin teemas kajastanud. Ostsin alles hiljuti möödaminnes (oli kohe vaja) 11.90 € eest Oomipoest sellise lambi: http://www.oomipood.ee/product/rt-8003/ ... plekti&f=p" onclick="window.open(this.href);return false;
väidan, et alles paar aastat tagasi maksis analoogne 120lm väike lamp ca 80 €. Loomulikult on tegu anonüümse hiinakaga, aga esimesed 5-6 kasutuskorda näitavad, et valgust on ja asi toimib, kuigi mul on võrdlus ka kümme korda kallimate lampidega. Kes metsa juba "kaugtulesid" vajavad näiteks eritöödeks, see peab nagunii sadu eurosid investeerima ja Lupine-suguseid tooteid vaatama. Alla 100€ hinnaklassis võib ju filosofeerida, kui aega on ja muud teha pole, aga otsest vajadust ei ole. Kas siis Led-Lenser, Fenix või Petzl, on maitseasi, matkama ei minda nagunii valgusvihu nautimise eesmärgil, vaid muud mõtted peas.

Jants
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 651
Liitunud: 16 Mär 2011, 21:36
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas Jants » 28 Dets 2012, 20:54

Elus on üks Hiina firma toode olnud, mille kvaliteediga enam-vähem rahul- Skywatcher teleskoop. Ülejäänud kui mitte rämps, siis...
Muidugist suure osa lääne firmade koostetehased asuvad ka Hiinas, aga kvaliteedikontroll jms. toimub sel puhul euroopalike või ameerikalike traditsioonide järgi...
Üks asi veel see et, võimalik on et kvaliteetsemad Hiina tooted meite maailmaosasse ja kodudesse ei jõuagi, oleme harjunud vaid "Hiina rämpsuga"
Õigus, lampidest siin jutt...

tripp
Matkasell
Matkasell
Postitusi: 478
Liitunud: 18 Apr 2012, 23:22
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas tripp » 31 Dets 2012, 03:04

merisk kirjutas:Aga kui pealampidest rääkida, siis seoses LED-tehnoloogiate kiire arenguga on ka heast pealambist saanud esmatarbekaup, mille ostuotsus ei nõuagi nii pikka pühendumist nagu AND on siin teemas kajastanud.
Pole nõus!
Kui sa tahad lampi, millega sauna ja toa vahet käia, võta tõesti 10€ ja ole rahul.
Matkal on pealamp aga elutähtis tarvik. Isegi mitte ainult matkal... Ma käisin just suusatamas, lambiga. Oleks ta mul keset rada üles ütelnud, oleks päris ebamugav olukord olnud.

Ma proovisin ise ka ehituspoe 10€ lampi. Jarkii Lutš nimeks. Muljed:
- valgust tõesti nii et tapab
- aga asendit peas mugavaks reguleerida ei saa, käia on sellega vastik
- kolmandal kasutuskorral andis otsad.

Samas kõrval suusatas tütarlaps lambiga, mis oli minu 90 luumenist kordades heledam, aga ühtlasi ka odavam. Aga tema valgusvihk oli täiesti "järsk", terava randiga. Vähegi suurema kiiruse korral on raja nägemine-tajumine sellisega väga raske.

Ehk: vähese raha eest saab palju valgust, aga ei saa head lampi. Sest lamp on rohkem kui vaid Cree LED.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 829
Liitunud: 17 Okt 2012, 13:09
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas Tarmo » 31 Dets 2012, 11:26

Mina olen lampide valikul üheks kriteeriumiks seadnud veel kasutatavad patareid - AA.
On väga hea, kui kõik seadmed kasutavad ühes mõõdus patareisid/akusid, et ei peaks iga asja jaoks eraldi patareisid kaasa vedama. Samuti on hea, kui patareide arv seadmes on kas 4, 2 või 1 siis saab neljase paki ilusti ära kasutada.

Kui Everestil käimise videosid vaadata, siis seal kasutatakse põhiliselt Pezil'it.
...

merisk
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 70
Liitunud: 27 Okt 2011, 14:13
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas merisk » 31 Dets 2012, 15:03

tripp kirjutas:
merisk kirjutas:Aga kui pealampidest rääkida, siis seoses LED-tehnoloogiate kiire arenguga on ka heast pealambist saanud esmatarbekaup, mille ostuotsus ei nõuagi nii pikka pühendumist nagu AND on siin teemas kajastanud.
Pole nõus!
Kui sa tahad lampi, millega sauna ja toa vahet käia, võta tõesti 10€ ja ole rahul.

Ehk: vähese raha eest saab palju valgust, aga ei saa head lampi. Sest lamp on rohkem kui vaid Cree LED.
Minu sõnumi mõte ei olnud odava rämpsu kokkuostmise propageerimine, pigem kummutasin odava eranditult halva Hiina toote müüte.
Lamp on muidugi rohkem kui lihtsalt pirn, aga heade lampide valik alla 80€ hinnaklassis on märkimisväärselt laienenud, et lambi ostmine pole mingi keerukas protsess.

talupoeg
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 86
Liitunud: 09 Apr 2012, 09:03
Kontakt:

Re: Pealamp LedLenser (Leatherman) H7R

Postitus Postitas talupoeg » 31 Dets 2012, 20:57

Kui poes müüdi 9,99 Led Lenser Head Fire Revolution ostsin hetke ajel ära.Mõningaid asju ostetakse ka hinna pärast.

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline