Ülevaade räätsadest!

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Vasta
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Postitusi: 2228
Liitunud: 27 Veebr 2011, 21:46
Kontakt:

Ülevaade räätsadest!

Postitus Postitas Jyrgenson » 23 Jaan 2013, 18:39

Tundub, et see teema on kuidagi siin foorumis natuke nõrgalt esindatud/lahatud. Seega teen ettepaneku kõigil räätsaomanikel omi mõtteid avaldada. Eriti hea on kui kellelgi on rohkelt kogemusi erinevate räätsadega, nii oleks võrdlusmoment.
Arutleda võiks ka selle üle, mida keegi räätsade juures oluliseks peab ja millise massiga millises keskkonnas on kasutanud.
Loodan et teema saab olema igati huvitav ja silmaringi avardav!
:idea:
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 543
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:58
Kontakt:

Re: Ülevaade räätsadest!

Postitus Postitas pilving » 23 Jaan 2013, 20:00

Kasutan Morpho räätsasid. Mul on neid kaks paari, ühed suuremad alates 90 kilost ja teised 64-90 kilo kasutamiseks. Ise olen 72kg ja vastavalt vajadusele kasutan mõlemaid. Väiksematel muidugi see eelis, et neid parem tassida kui peaks vajadus tekkima, kuid näiteks paksema ja õhulise puuderlume korral on vajuvad laiemad ikkagi vähem sisse. Valik langes nendele räätsadele just väga hea klambrisüsteemi poolest, kuid neid räätsasid on võimalik osta erinevate klambritega, minul kõige paremad, hinnavahe ei ole kuigi suur aga kasutusmugavus on kallimatel kõvasti parem. Nendel räätsadel on korralikud metallist nagad ees ja külgedel, mistõttu saab neid kasutada ka kallakutel ja vajadusel mägedes. Ka lumeta rabas kooserada on nendega ok. Palstikust korpuse pärast ei ole väga mõtet põdeda, Matkamaailm on neid müünud aastaid ja katki on läinud ainult üks paar ja seda kliendi lollusest.
http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/2037/197" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Parabellum
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 24 Sept 2012, 12:58
Kontakt:

Re: Ülevaade räätsadest!

Postitus Postitas Parabellum » 30 Jaan 2013, 22:57

Ise kasutan US sõjaväe vanakooli räätsasid.Lumes on väga hea nendega liikuda.Ei korja väga lund külge kuna tegu enamasti võrguga.Sulalumi hakkab igalepoole kinni,siin ei ole vast enam räätsal vahet.
Igatahes soovitan neid kasutada/proovida.Olen ise proovinud mitmeid tänapäeva räätsasid,aga olen jäänud nende juurde edasi,kuna kergus ja lihtne allapanek on need mis mulle meeldivad.US sõjaväes on reegline tehtud asjad väga lollikindlaks,kuigi alguses peab rihmade peale panekut mitu korda proovima,et asi klappima hakkaks.
Manused
173718_ts.jpg

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist