Nitecore nüüd Eestis!

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 17 Veebr 2013, 23:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Lauri_L » 19 Veebr 2013, 22:41

Tere Matkafoorumlased,

Kõigepealt vabandan kõigi ees ning tunnistan, et minu puhul pole tegemist „kroonilise“ matkajaga selle klassikalises mõistes ning ilmselt on ka teadmised vajalikust varustusest piiratud. Pigem eelistan reisimist omal käel ning autoga – maitse üle ei vaielda, vaid kakeldakse, oli nii? ;)

Kui nüüd kõik päris ausalt ära rääkida, siis käesoleva posti eesmärk on Matkafoorumi liikmetele tutvustada LED kvaliteettaskulampide brändi nimega Nitecore (tootja koduleht: http://www.nitecore.com, mis alates aastast 2013 on täiesti ametlikult ka Eestis esindatud (Fumatek OÜ http://www.taskulambid.eu). Olen päris kindel, et üks asine, kompaktne ning võimas taskulamp on iga matkahuvilise varustuses „must be“ ehk oluline element. Siinkohad tänud foorumi moderaatorile Morheatusele, kes andis loa tootetutvustuse avaldamiseks.

Enne, kui annan väikese ülevaate Nitecore’ist, ettevõtte ajaloost, tegevusest ning hetkel pakutavast, lisan siia ühe lingi Nitecore’i ametliku maaletooja (Fumatek OÜ) kodulehelt, kuhu olen kokku pannud väikese artikli selle kohta, kuidas endale sobiv taskulamp valida: http://www.taskulambid.eu/juhend-taskul ... iseks.html. Enamus internetis leiduvaid artikleid on võõramaa keeles ning vähesed, mis on eesti keeles, on pisut puudulikud, ühesõnaga loodan, et on abiks.

Nitecore’i ajaloost niipalju, et tegemist on Sysmax kontserni kuuluva brändiga, mis loodi aastal 2007 (lisaks kuulub Sysmax’i kontserni selline taskulampide bränd nagu JetBeam, seega kogemusi on ja mitte vähe). Nitecore on võtnud eesmärgiks toota maailma parimaid, innovatiivsemaid ning kompaktsemaid taskulampe. Liialdamata võib öelda, et aasta-aastalt tihenevas konkurentsis on Nitecore ääretult hästi hakkama saanud ning oma eesmärke täitnud – Nitecore on kindlasti innovatiivne (täis lahedaid ning kaasaegseid lisasid) ning kompaktseima disainiga maailmas (arvestades väljundvõimsusi). Headuse osas peab igaüks ise veenduma.

Sysmax on taskulampe tootnud varemgi ning aastast 2004 on oldud pidevalt tähelepanu all. Sysmax ja Nitecore on võtnud eesmärgiks pakkuda väga laialdaste võimalustega taskulampe, mis sisaldavad uusimaid tehnilisi lahendusi, kuid ei tapa klienti oma hinnaga. Uhkusega võib tunnistada, et Nitecore on välja töötanud ning omab patente mitmetele tehnilistele sõlmedele, mida kasutatakse tänapäevaste võimsate taskulampide juures. Kronoloogiline loetelu (mittetäielik) Nitecore saavutustest on üleval nende kodulehel http://www.nitecore.com/about.aspx?cid=98 – nagu näha võib, siis Nitecore on taskulampide arendamisse läbi aastate panustanud palju.

Nitecore pole mitte ainult lampide tootja ning arendaja, vaid ka usin nö avalikus tegevuses. Väga tihedalt ollakse kontaktis oma klientidega, kogudes tagasisidet üle maailma. Seda just eesmärgiga muuta oma tooteid täiuslikumaks ning kasutajatele meelepärasemaks. Samuti on Nitecore’il mitmeid sponsorlusprogramme ning tihtipeale toetatakse ka neid, kellel abi vaja (vaata http://www.nitecore.com/News2.aspx).

Nüüd väike ülevaade ka sellest, mida Nitecore hetkel pakub. Kõik Nitecore’i taskulambid on sertifitseeritud, veekindlad vastavalt IPX-8 2m standardle ning on valmistatud HAIII kriimustuskindla pinnakattega alumiiniumisulamist (muude vilede ja vidinate kohta saab igaüks lugeda tootetutvustustest http://www.taskulambid.eu/nitecore-taskulambid.html või kasutusjuhenditest http://www.taskulambid.eu/nitecore-task ... endid.html. Nitecore’i taskulambid on jagatud tootegruppidesse:

1. MT ehk MultiTask seeria üldotstarbelised taskulambid on mõeldud universaalseks kasutamiseks erinevatel elualadel. Sobilikud on need tänu lisafunktsioonidele, erinevatele väljundvõimsustele ja suurustele kõikjale.
2. MH ehk MultiTask Hybrid seeria taskulambid. On modifitseeritud MT seeria taskulambid (sisaldavad kõik võimsat Cree XM-L U2 LED-i), mis lisaks suuremale väljundvõimsusele omavad ka võimalust lambi akusid laadida taskulambist eemaldamata läbi USB kaabli ja standardse USB pesa. MH seeria taskulampidega on ostes ka aku kohe kaasas.
3. Explorer seeria taskulambid on võimsad, kuid samas kompaktsed ning väga pikkasid kasutusaegasid võimaldavad taskulambid, mis on mõeldud spetsiaalselt kasutamiseks välistingimustes. Siinkohal vististi parim valik matkahuvilisele? Omast kogemusest hindan Explorer seeriat just tema kompaktsuse ja võimekuse poolest.
4. P ehk Precise seeria taskulambid on spetsiaalselt välja töötatud kvaliteetlambid eriotstarbeliseks kasutamiseks turvaettevõtetele, politseile, kaitsejõududele, eriüksustele ning korrakaitseorganitele. Nitecore P-seeria taskulambid omavad muuhulgas topeltlülitit (küljel, taga), integreeritud relvakinnitusalust (picatinny rails) ning on korduvlaetavad USB pesa kaudu ilma toiteallikat lambist eemaldamata.
5. SENS seeria taskulambid on ainulaadsed maailmas. Vastavalt taskulambi asendinurgale (suunatuna alla, 45 kraadi all või horisontaalasendis olles) muudab taskulamp oma väljundvõimsust automaatselt ning targalt, saavutades nii kordades pikemaid kasutusaegasid võrreldes konkurentidega.
6. TM ehk TinyMonster seeria – igal tootjal peab ka "kõige-kõige" taskulamp olema. Nitecore’il on selleks TinyMonster seeria, kuhu kuuluvad mudelid on kujunenud taskulampide kasutajate seas elavateks legendideks. Näiteks Nitecore TM26 LED taskulamp pakub väljundvõimsust uskumatud 3500 OTF (out of front) luumenit, omab vedelkristallekraani (tööparameetrite kuvamiseks) ning on samas äärmiselt kompaktne, maksimaalne kasutusaeg laadimiste vahel ulatub minimaalvõimsusel 1000 tunnini.

Selline väike ülevaade siis. Täpsemad tootekirjeldused ja tootevalik on nähtav http://www.taskulambid.eu/nitecore-taskulambid.html.

Kõik küsimused, päringud ja arutelud Nitecore’i teemal Matkafoorumi kasutajate poolt on teretulnud. Püüame vastata nii objektiivselt kui vähegi võimalik, kellel huvi, siis võib julgelt küsida otse foorumis, PM või e-posti info@fumatek.eu kaudu. Kindlasti on kõigil huvilistel ka võimalus ise taskulampe vaatama ning proovima tulla. Kui on huvi ja kutsute külla, siis oleme nõus ka mõnel Matkafoorumi ühisüritusel osalema ning tutvustust tegema!

Lõpetuseks videoklipp, kuidas valmib Nitecore'i Explorer seeria taskulamp EA4 http://www.youtube.com/watch?v=2xwhTnF86fk


Parimate tervitustega,
Lauri_L
Fumatek OÜ
http://www.taskulambid.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
info@fumatek.eu
Suurim valik kvaliteettaskulampe Eestis!
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Postitusi: 2228
Liitunud: 27 Veebr 2011, 21:46
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Jyrgenson » 19 Veebr 2013, 22:58

Väga tore ja kodukas on tore ja kindlasti on taskulambid head, aga kus on pealambid? Mul isiklikult pole matkal taskulampi kunagi vaja läinud. Oma esimese taskulambi soetasin alles hiljaaegu ja seda ainult tänu valgushajutile, mis muudab selle tormilaternaks ja tagab ruumis või väljas ühtlase hajuva valguse.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Mzd
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 34
Liitunud: 06 Juun 2011, 10:58
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Mzd » 20 Veebr 2013, 00:33

Jyrgenson kirjutas:Mul isiklikult pole matkal taskulampi kunagi vaja läinud.
+1 selle vahega, et mul pole pealampi ka. Viimane vahel võib-olla kuluks isegi ära, aga reaalne on ka ilma hakkama saada.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Postitusi: 1210
Liitunud: 17 Dets 2011, 17:46
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Metavo » 20 Veebr 2013, 00:37

Sukelduslamp märjemates tingimustes on hea asi. Eriti kuna need on tavaliselt tugevama valgusvooga ja valgusjõudu jagub enamaks kui 200 meetriks. Ilmselt tugevam valgusallikas võib ka hädaolukorras ära tasuda.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 17 Veebr 2013, 23:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Lauri_L » 20 Veebr 2013, 00:51

Tere,

Pealambid on teema omaette. Kahjuks Nitecore'ilt meil pealampi pakkuda pole, arvatavasti on nende jaoks tegemist küllaltki kitsa valdkonnaga. Matkale on vajalik ilmselt suurema jõudlusega pealamp ning selleks ei sobi turul pakutavad madala võimsusega lähitöö lambid (need kestavad kauem, on hästi hajutatud, kuid valgusvoo ulatus on väikese võitu). Kui on soovi võimsama ja odavama pealambi järele, siis soovitaksin seda: http://www.taskulambid.eu/sl-fl-014.html (see on nüüd teemast kõrvalekaldumise koht, aga ehk elab üle).

Siiski pole Nitecore unustanud, et inimesel on kaks kätt ;) Nitecore'lt on olemas selline toode: http://www.taskulambid.eu/hb02.html. Antud peapaelad on igati kvaliteetsed tooted ja hästi läbi mõeldud. Lisaks saab ka taskulambile näiteks hajuti juurde osta http://www.taskulambid.eu/ndf25.html, et piiratud aladel mugavam ringi oleks kolada või siis taskulamp telgi lakke valgustiks riputada. Ise pole kasutanud (küll aga proovinud) ning antud combo tuleb kindlasti odavam kui taskulamp ja pealamp eraldi osta. No ja kes rattaga matkab, siis kulub marjaks ära rattakinnitus http://www.taskulambid.eu/bm02.html

Parimat,
Lauri_L
Fumatek OÜ
http://www.taskulambid.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
info@fumatek.eu
Suurim valik kvaliteettaskulampe Eestis!
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 17 Veebr 2013, 23:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Lauri_L » 20 Veebr 2013, 01:04

Hea sukeldumislamp kulub paljudes olukordades marjaks ära küll, kuid tuleb meeles pidada, et tegemist on tihtipeale väga kohmakate lampidega. Kvaliteetsed professionaalsed sukeldumislambid on ka nurjatult kallid.

Üldiselt piisab väga niisketes tingimustes liiklemiseks (lausvihmaga, merel, purjetades) ka IPX-8 standardile vastavast lambist. Nitecore puhul (ega ka teiste kvaliteettootjate) pole tähendanud, et vesi ja niiskus kahju oleks teinud. Nitecore'i oleme katsetatud ka kütuste ja õlide keskkondades (kuigi nii pole ilus) ning siiani on katsealused ennast ainult heast küljest näidanud.

Sukeldumislambi puhul tuleb veel ühte asja meeles pidada. Head sukeldumislambid on projekteeritud tööks vees. St et taskulambile on projekteeritud reflektor ja klaas nii, et valguskiired murduksid vees optimaalselt. Teinekord võib sellise lambi kasutamine kuival maal pettumuse valmistada (isegi kui lamp on väga võimas). Kui on vaja võimsamat taskulampi maismaal toimetamiseks, siis LED taskulampide jaoks pole 400m valgusvoo ulatus tänapäeval mingi probleem. Meil on ka lamp pakkumisel, mis tootja andmetel peaks 800m ära vedama. Tuleb tunnistada, et on ikka tõsine riistapuu küll. Puht inimlikust seisukohast pole seda 800m kellelegi tarvis, sest silmad ei erista nii kaugelt enam valgustatavat objekti. Tuletan siinkohal ka meelde, et tootjate andmetes antud valgusvoo ulatus on arvestuslik suurus. See ei tähenda seda, et valgustatav objekt selle kauguse peale hästi valgustatud oleks.
Metavo kirjutas:Sukelduslamp märjemates tingimustes on hea asi. Eriti kuna need on tavaliselt tugevama valgusvooga ja valgusjõudu jagub enamaks kui 200 meetriks. Ilmselt tugevam valgusallikas võib ka hädaolukorras ära tasuda.
Suurim valik kvaliteettaskulampe Eestis!
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Postitusi: 2228
Liitunud: 27 Veebr 2011, 21:46
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Jyrgenson » 20 Veebr 2013, 06:58

Matkajal ei ole tegelikult väga tihti vaja väga võimast pealampi. Pigem sellist, mis võimaldab kasutada fokuseeritud ja hajutatud valgust ja vahel ka punast valgust. 50-100 luumenit on täiesti piisav. Orienteerujatel on vaja võimsaid lampe.
See peapael taskulambi kinnitamiseks on küll vahva asi. Kunagi peaks ära katsetama kasutamismugavuse vahe tavalise pealambiga.

Mzd tekkis kohe uudishimu küsida, miks sa pealampi ei kasuta? Kas looduses käimised piirduvad suvisel ajal mõne tunniste jalutuskäikudega päeval?
Kunagi kui nugade teemaga sai siin foorumis algust tehtud, siis oli keegi naljahammas kes väitis, et suudab looduses noata hakkama saada.
Kui küsimus on hakkamasaamises ja soovis enda elu võimalikult keeruliseks teha, siis loomulikult. Teoorias saab inimene ka ilma riieteta hakkama.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
triip
Huviline
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 23 Okt 2012, 15:14
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas triip » 20 Veebr 2013, 09:46

Jyrgenson kirjutas:Matkajal ei ole tegelikult väga tihti vaja väga võimast pealampi. Pigem sellist, mis võimaldab kasutada fokuseeritud ja hajutatud valgust ja vahel ka punast valgust. 50-100 luumenit on täiesti piisav.
Väga tihti ei lähe jah vaja aga hea kui lamp seda võimaldab. Nt. jääd rabast välja tulekuga hilja peale ja läheb pimedaks. Siis on väga hea kui saab võimalikult kaugele valgustada ning puude viirgude järgi laugaste vahel kandvat rada kaugele ette näha. Vähem ekslemist ja ummikusse jooksmist ning saab rutem lõkke äärde.

tripp
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 546
Liitunud: 18 Apr 2012, 23:22
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas tripp » 20 Veebr 2013, 12:13

Mzd kirjutas:... mul pole pealampi ka. Viimane vahel võib-olla kuluks isegi ära, aga reaalne on ka ilma hakkama saada.
Matkates?
Ulme.
Kuidas?

Avo
Matkasell
Matkasell
Postitusi: 421
Liitunud: 13 Veebr 2011, 17:35
Asukoht: Tartu-Tallinn
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Avo » 20 Veebr 2013, 12:59

Sukeldumislampidega on ka nii et milline see lamp on ja milleks sul teda vaja seal vee all on.Nad ei ole üüratud kallid ja kohmakad samuti mitte.Kas halogeen või led jne.Need näitavad täiesti erinevalt vee all.Oleneb kõik milline on veekogu põhi ja kui hea on nähtavus.On päris hea hinnnaga häid sukeldumis lampe ja pole nad midagi nii kohmakad.

Andrus
Huviline
Huviline
Postitusi: 186
Liitunud: 26 Okt 2011, 14:40
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Andrus » 20 Veebr 2013, 13:10

Kas sukeldumislampidega pole mitte nii, et need on vaid vee all kasutamiseks mõeldud. Kuival maal kuumenevad üle, kuna valgustid sees väga võimsad ja miski ei jahuta ümbriskesta?

Tean juhust, kus ühel poisil jäi 5000 EEK-ne lamp kogemata ööseks põlema ja hommikuks oli asi kutu. Rändas prügikasti, sest parandada polnud enam võimalik.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Postitusi: 1210
Liitunud: 17 Dets 2011, 17:46
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Metavo » 20 Veebr 2013, 15:23

Mul oli mingi 20€ sukelduslamp 4 AA patarei ja LEDiga, mille jahutuselement jooksus alumiiniumist(või metalsesse) esikorpusesse.
Ei kuumenenud midagi üle. Tapsid selle eluka säästupatareid hoopis oma happevedelikuga
Kuni on puid, pole probleemi

Avo
Matkasell
Matkasell
Postitusi: 421
Liitunud: 13 Veebr 2011, 17:35
Asukoht: Tartu-Tallinn
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Avo » 20 Veebr 2013, 17:03

Loomulikult on sellised lambid olemas mis kuumenevad üle ja siis võid lutsu visata.Need on need suured ja võimsad halogeen lambid ja need millel on akud juhtmetega järgi.Akud on ballooni küljes.Mul endal on 2 sukeldumis lambi,üks on led ja 8 AA patareiga ja teine on halogeen ja 8 AAA patareiga.Neid võid igal pool kasutada.Neid ülekuumenevaid lampe on vähestel.Väga head lambid,kaugele näitavad ja pole kohmakad ega midagi.Nöörid stoperdajatega küljes.Kestavad ikka väga kaua.

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 17 Veebr 2013, 23:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Lauri_L » 20 Veebr 2013, 17:41

Just, ülekuumenemise teema on võimsate taskulampide puhul kindlasti päevakorras. Selle vältimiseks tuleks lamp (sulekldumislamp või mitte) valida ülekuumenemiskaitsega. St et lamp lülitub teatud temperatuurilimiidi saavutamisel madalamale töörežiimile või siis üldse välja. Nitecore lambid on kõik sellise kaitsega varustatud. Odavama otsa lampidel sellist kaitset enamasti pole. Selleks tuleks odavama otsa lamp valida kas väiksema võimsusega või suure jahutuspinnaga jahutusribidega.

Suure jahutuspinnaga taskulambi pea:
http://www.taskulambid.eu/uploads/1/0/8 ... orig.jpg?1

Sellisesse lampi ei tasuks aga väga võimsat valgusallikat sisse installeerida, kui puudub termokaitse:
http://www.taskulambid.eu/uploads/1/0/8 ... orig.jpg?1

Võimsate taskulampide puhul tuleks eelistada alumiiniumkorpuseid, sest nende soojusjuhtivuse omadused on võrreldes plastmasside ja terasega paremad.
Suurim valik kvaliteettaskulampe Eestis!
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 885
Liitunud: 19 Sept 2011, 21:36
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Tanel » 20 Veebr 2013, 20:41

LED valgusdioodidega lampidel ei ole veel täheldanud, et liigse soojenemisega probleeme oleks. See halogeenide teema kus klaaskeha läheb väga kuumaks.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

margusl
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 752
Liitunud: 15 Aug 2011, 17:10
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas margusl » 20 Veebr 2013, 23:22

Tanel, Cree XM-L LED maksimum tarve on kirjade järgi 10W, Cree enda väitel läheb sellest soojuseks ~50-60% . Kui seda minema ei juhi, kaotab nii väljundis kui LEDi ja muu elektroonika elueas (st rahas).

Ma ütleks et minu praegune ~40lm lamp hakkab nende kahurite kõrval kuidagi indikaatorina tunduma, eks tegevused nõuavad ka järejest valgemaid öid. Pilk on juba mõnda aega jäänud TrustFire jms rattalampidele, mis ka peas üleliia rasked ei oleks.

Lihtsalt teemas püsimiseks, Lauri_L, tuleb see TrustFire SL-FL-014 puhtalt tellimise peale või oleks mõned ühikud ka kohe riiulist vaatamiseks võtta? Selles klassis asju tahaks ausalt öeldes oma käega ja mingi portsu seest välja valida, mitte et ma nüüd oskaks pakkuda, kuidas kaupmees sellest kasu saada võiks ja mida tarka hunniku lahti kistud karpidega tegema peaks :oops:
Lisaks, akupakid on neil kinnised? Kelle pulki nad seal hoida võiksid? Ja lääts on 39mm, ehk teistele VägaSarnastele(tm) lampidele tehtud eriläätsed peaksid ka sellele ette sobima?

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 17 Veebr 2013, 23:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Lauri_L » 21 Veebr 2013, 00:34

Jällegi jutt õige. LED taskulambid on tänapäeval vägagi võimsad ning kuumust tekib palju. Näiteks rakendub Nitecore'i termokaitse 60 kraadi peal. Võimsamatest LED-idest tänapäeval on Cree XM-L seeria (T6, U2, U3 jne), Luminus SST ja SBT seeriad ning mõningad SSC LED-id. Kõik nad vajavad äärmiselt intensiivset jahutust.

Halogeenid taskulambi mõistes on minevik (kui millegi uuega turule ei tulda). Ärge nüüd selle väite pärast päris vihaseks saage, on palju häid halogeenlampe, kuid LEDid on neist juba pikalt eest libisenud). Halogeenid on arvestatavad suuremate otsingulampide ja prožektorite valgusallikatena (need enam tasku ei mahu :) ). Muidugi on vaieldamatult võimsaimad HID lambid (neidki võib veel julgelt taskulampideks nimetada), kuid tegemist on kallite ning ekspluatatsiooni mõistes keerukate lampidega (piitatud reguleerimisvõimalused, kuumenemine, suurus, pikk käivitusaeg, lühike valgusallika eluaeg jne).

margusl:

TF peaaegu täielik tootevalik on meil riiulis olemas, kui huvi on, siis võib täitsa aja kokku leppida ja saad vaatama-proovima tulla. SL-FL-014 on pigem kaugele näitamise lamp kui lähedale. Sobib pealambiks ja rattalambiks. Kõik on komplektis kaasas. Hinda vaadates saad kindlasti aru, et tegemist pole kaugeltki mitte professionaalse lambiga, vaid pigem hobilambiga (loe: aktiivsele matkajale leidub turul kindlasti paremaid lampe). Akupakid on kinnised jah. Ma nüüd ei julge pead anda, kas olid tüüp 14500 või 18650 Li-ion 3,7V pingega akud (pean hiljem järele vaatama). Akudena on kasutusel ilmselt odavama otsa TrustFire akud. Ise olen TF odava seeria akusid kasutanud edukalt TF taskulampide sees (igapäevase töölambina on mul ja töökaaslastel kasutusel TF Z3-d) ja kui hinda vaadata, siis ei ole tõesti mille üle kobiseda, sest lamp koos patareide ja laadijaga maksab saama palju kui letil (mitte küll meil :P ) 2 kvaliteetakut ilma lambita. Kahjuks läätse sobivuse kohta ma midagi öelda ei oska.

Täpsustus 25.02.13. - SL-FL-014 omab 4x18650 kinnist akupaketti
Viimati muutis Lauri_L, 25 Veebr 2013, 22:10, muudetud 1 kord kokku.
Suurim valik kvaliteettaskulampe Eestis!
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 885
Liitunud: 19 Sept 2011, 21:36
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Tanel » 24 Veebr 2013, 20:50

margusl kirjutas:Tanel, Cree XM-L LED maksimum tarve on kirjade järgi 10W, Cree enda väitel läheb sellest soojuseks ~50-60% . Kui seda minema ei juhi, kaotab nii väljundis kui LEDi ja muu elektroonika elueas (st rahas).
Nõus, ei lugenud piisavalt tähelepanelikult infot kodulehelt ja postituses ei olnud väga konkreetne.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 17 Veebr 2013, 23:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Lauri_L » 01 Mär 2013, 09:57

Pilt
Täna, so 1.märtsil 2013 tutvustas Nitecore ametlikult oma uut kompaktset mudelit (juba kolmandat sellel aastal) EA8 "Caveman". Nagu nimestki võib aru saada, kuulub see lamp Nitecore'i Explorer seeriasse ja on spetsiaalselt disainitud tööks väga suurtel võimsustel (kuni 900 luumenit) ja kestma vajadusel väga kaua (kuni 800 tundi). Toiteallikateks on valitud seekord odavamad AA-tüüpi akud/patareid. Suunatud on see taskulamp looduses matkajatele, otsingu- ja päästeteenistustele, kaevuritele ning turva- ja politseiteenistustele.

Lamp ise: http://www.nitecore.com/productDetail.aspx?id=76

Mõned märksõnad EA8 kohta:
Ülitugev monoliitkorpus, pöördpolaarsuskaitse, tugevdatud peegeldusvastase vääristusega kriimustuskindel mineraalklaas, pika valgusvihu ulatusega alumiiniumreflektor, lennukialumiiniumist anodiseeritud tüüp III pinnakattega korpus, kullatud kontaktid, töödeldud libisemise vastu, mugav kaheastmeline funktsioonilüliti, roostevabast terasest pea tugevdusrõngas, toiteallika indikaator, suurendatud jahutuspinnaga pea. Loomulikult on tegemist vee- ja põrutuskindla lambiga (vastavalt siis IPX-8 2m ning kukkumine kõvale pinnasele 1,5m).

Eestis saadaval lähiajal.

Ja Nitecore hoiatas ette, et see pole mitte viimane lamp sellel aastal. Tulekul on ka eriotstarbeline mudel. Mis elualal eriotstarbeline, see on veel saladus :)

Parimate tervitustega,
Lauri_L
Fumatek OÜ
http://www.taskulambid.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
info@fumatek.eu
Suurim valik kvaliteettaskulampe Eestis!
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 17 Veebr 2013, 23:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Lauri_L » 09 Mär 2013, 09:21

Allpool kiireks vaatamiseks tutvustav klipp Nitecore TM26 (hetkel maailma võimsaim LED taskulamp mis ka reaalselt tasku mahub) kasutamisest raskemates tingimustes. Sellistele liigutustele peaks vastu pidama iga IPX-8 standardile vastav taskulamp.

Pilt

http://www.youtube.com/watch?v=QHI_Pwv14jw (otselink YouTube'i)
Suurim valik kvaliteettaskulampe Eestis!
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 17 Veebr 2013, 23:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Lauri_L » 09 Nov 2013, 20:43

Pilt

4. novembril 2013 esitles Nitecore ametlikult oma esimest professionaalset pealampi HC50. Tulemas on ka HC90, kuid sellest hiljem...
Info tootja kodulehel: http://www.nitecore.com/productDetail.aspx?id=98" onclick="window.open(this.href);return false;
Info maaletooja kodulehel: http://www.taskulambid.eu/hc50.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tegemist on otsese konkurendiga sellistele võimsatele pealampidele nagu Armytek Wizard PRO ja Zebralight H600mk2. Sarnase konstruktsiooniga (ilma akupaketita ja kaabliteta) lampidest võiks välja tuua ka Xtar H1/H2 pealambid, kuid need kasutavad teisi toiteallikaid (AA, 14500, CR123, 16340), on vähem võimsad ning vastavalt sellele ka hinnaklassilt märgatavalt taskukohasemad.

Märkimisväärseimad lambi omadused.

1. HC50 omab kahte punast lisa LEDi, mis on äärmiselt kasulikud öiste toimetuste toimetamises, et äratada vähem tähelepanu ning tagada silmadele kiire kohanemisvõime valgusega. Praktikas on punase valguse režiim pealampide puhul nõutud lisavarustus. Ise olen tihtipeale tähendanud, et ühest LED-ist (mis on tavaliselt ca 2-3 luumenit) kipub mõningas olukorras väheks jääma. Selle poolest Nitecore'ile viis pihku, et suutis HC50 sisse neid lausa kaks mahutada. Punase valguse režiimis lubatakse tööajaks laadimiste vahel kuni 145 tundi.

2. Esimene pealamp, mis on endale saanud väga julge välimusega ning sügavad jahutusribid. See tagab parema LEDi jahutuse ja ning pikema eluea. Vaevalt, et EC50 565lm täisvõimsuse juures selliste mõõtmetega jahutusribid otseselt vajalikud on (kahjuks kindlasti mitte), kuid ilmselt on arvestatud, et tulevikus pakutakse samasse korpusesse midagi võimsamat.

3. Valgusindikatsioonidega (toiteallika pinge sisestamisel + laetustase sisselülitamisel) lülitusnupp, mille ülesehitus pärineb Nitecore uusimatelt Precise seeria lampidelt P15 ja P16. Ühesõnaga igati hea abimees pealampidele. ZL ja Armytek juba kasutavad sarnast (kuid mitte sama) lahendust.

4. Vast suurim üllatus on lambi kompaktsus. Kui vaadata pilte, siis tundub lamp ise kuidagi suur ja kohmakas. Vaadates lambi mõõtusid, siis aga selgub, et tegemist on ühe kompaktseima "kaasaskantava" akupaketita pealambiga turul... Võrdlus lähimate konkurentidega (pikkus+max läbimõõt) on järgmine:

Armytek Wizard PRO - 103 x 33 mm (näpu vahel äärmiselt pisike ja kipub ära kaduma :) )
Xtar H1 (AA) - 97 x 23 mm
Nitecore HC50 - 86 x 32 mm
Zebralight H600mk2 - 98 x 24 mm

5. Stabiliseeritud lambi väljundvõimsus. Nitecore'ile omaselt püsib lambi toiteallikale rakendatud voolutugevus muutumatuna, kui toiteallika pinge tühjenemise tõttu langeb. See tähendab, et visuaalne valgusvõimsus ei lange oluliselt ka siis, kui akus sisalduv energia on otsakorral.

6. Toiteallikatena on kasutusel kas 3,7V pingega korduvlaetav Li-ion aku või 3,0V pingega CR123 patareid. Maksimaalne lambi tööaeg laadimiste vahel (kasutades 18650 Li-ion akut) on 400 töötundi.

7. Maksimaalne kaitseklass IPX8, mis pealampide puhul on äärmiselt oluline. Siinkohal jällegi võrdlus lähimate konkurentidega (IP-kaitseklass koos sügavusega + põrutuskindlus):

Armytek Wizard PRO - IPX8 30m + 10m :shock:
Xtar H1 (AA) - 97 x 23 mm IPX8 2m + 1,5m
Nitecore HC50 - 86 x 32 mm IPX8 2m + 1,5m
Zebralight H600mk2 - 98 x 24 mm IPX7 (2m 30min jooksul + põrutuskindlus teadmata)

HC50 letihinnaks Taskulambid.eu-s on 75.60€. Lamp ise saadaval 21...22 novembri paiku. Kutsume kõiki proovima ja võrdlema teiste olemasolevate pealampidega.
Suurim valik kvaliteettaskulampe Eestis!
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

Jants
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 654
Liitunud: 16 Mär 2011, 21:36
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Jants » 10 Nov 2013, 10:52

Tere. Lugesin siin vanemaid postitusi ja tekkis küsimus sellise toote kohta- http://www.taskulambid.eu/hb02.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mul on üks taskulamp, küll teise firma oma (Led lenser), lambi korpuse läbimõõt u. 3 cm ja kaal u.200 g. Mis sa arvad, kas selline lamp sobituks Nitecore peapaelaga? Liiga raske?

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 17 Veebr 2013, 23:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Lauri_L » 10 Nov 2013, 14:13

ekacariya kirjutas:Tere. Lugesin siin vanemaid postitusi ja tekkis küsimus sellise toote kohta- http://www.taskulambid.eu/hb02.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mul on üks taskulamp, küll teise firma oma (Led lenser), lambi korpuse läbimõõt u. 3 cm ja kaal u.200 g. Mis sa arvad, kas selline lamp sobituks Nitecore peapaelaga? Liiga raske?
Tere,

Füüsiliselt annaks ehk sellise lambi peapaela vahele pigistada, kuid praktikas jääb see ebamugavaks ja liialt raskeks.

Peapaelale soovitaks lampi, mille korpuse maksimaalne läbimõõt on 1" (24...25mm), kaalu ilma akuta maksimaalselt 75g (hea kui jääks 60g alla), koos toiteallikaga max 125g. Pikkust vaadates piiraks AA toiteallikaga lambi puhul maksimaalse pikkuse 155mm-ga ja 18650/cr123/16340 toiteallika puhul umbes 130mm-ga.

Kui on tegemist spetsiaalse pealambiga, siis võib lambi kaal olla ka suurem, sest paigutus kinnituspeale on konkreetse lambi jaoks tehtud.


Parimat,
Lauri L
Suurim valik kvaliteettaskulampe Eestis!
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 17 Veebr 2013, 23:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Lauri_L » 06 Dets 2013, 21:07

Uudiseid Nitecore'ilt - 2*AA patareisid/akusid kasutav kvaliteettaskulamp pole kunagi olnud nii odav!
Pilt
Alates 16.12 jõuab Taskulambid.eu lattu Nitecore'i suurepärase hinnaga universaalne 2*AA patareid/akut kasutav lamp MT21A, millel valgusvõimsust 260 luumenit ning valgustatava ala ulatus kuni 200m.

Link: http://www.taskulambid.eu/mt21a.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kirjeldus:
Nitecore MT21A on professionaalne kompaktne taskulamp, mis on ette nähtud eelkõige kaugelasuvate objektide valgustamiseks. Võrreldes MT2A-ga on MT21A valgusvoog kitsam ja kontsentreeritum. Pikk valgusvoo ulatus on saavutatud tänu XP-E2 R2 LED-ile ja suurendatud (1") reflektorile. MT21A-d on lihtne kasutada ning kerge kaasas kanda. Toiteallikana on kasutusel kaks AA tüüpi patareid või akut. Kvaliteetne pinnatöötlus ning veekindlus kuni 2 meetrit tagavad vastupidavuse igas olukorras. Väljundvõimsuse reguleerimisvõimalused võimaldavad valida igasse olukorda sobiva valgushulga ning seeläbi targalt säästa toiteallika energiat.

Lisaks on enne jõule Eestisse jõudmas veel 4 täiesti uut Nitecore'i mudelit, nendest hiljem.

Kena jõuluaega soovides,

Lauri_L
Taskulambid.eu
Suurim valik kvaliteettaskulampe Eestis!
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 17 Veebr 2013, 23:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas Lauri_L » 26 Dets 2013, 20:42

Tere kõigile matkafoorumlastele,

Teen taas taskulambiteemalise postituse ning annan teada, mida uut ja põnevat on Nitecore pühade eel tootmisesse lasknud ning mida uut võib leida meie tootevalikust.

Kõigepealt on rõõm teatada, et nüüd ja edaspidi võib meie kodulehe http://www.taskulambid.eu" onclick="window.open(this.href);return false; esilehelt leida igakuised sooduspakkumised - tooted, mis on oma tavahinnast tunduvalt odavamad või millega tuleb tasuta nänn (aku, laadija jms) kaasa. Matkafoorumlastele võib huvi pakkuda jaanuarikuus tulev sooduspakkumine, kust leiab Nitecore'i uue pealambi HC50.

Nüüd mõni sõna uutest toodetest.

Taskulambid.eu letile on mõnekuise viivitusega jõudnud Nitecore'i Precise-seeria taskulambid P15 ja P16 ning vahetult enne jõulupühi esitletud võimas kuid äärmiselt kompaktne P12. Kõikidele P-seeria lampidele on omane külgmise režiimilüliti, mis toimib ka toiteallika olekuindikaatorina ning toiteallika pingeindikaatorina (täpsus 0,1V). See tähendab et lamp annab teile alati märku kui toiteallikas on tühjenemas või tühjenenud kriitilise piirini. Ka on olemas täpne aku laetustaseme indikaator, mis näitab kahe nupuvajutusega täpse toiteallika pinge voltides.

Pilt
Nitecore P12 on konkurentsitult üks turu parima võimsuse ja kompaktsuse suhtega taskulampe. P12 näol on tegemist professionaalse taktikalise taskulambiga, millel valgusvõimsust kuni 950 luumenit, valgusvoo ulatust kuni 222 meetrit ning tööaeg ühe laadimisega kuni 520 töötundi. P12 kasutab tüüp 18650 Li-ion akut või kahte CR123 patareid (nagu teised P-seeria lambid). Tänu kompaktsetele mõõtudele 139mm x 25,4mm x 25,4mm on P12 väga kergesti kaasaskantav ning kerge kaaluga (88gr toiteallikata).

Pilt
Nitecore P15 on suure valgusulatusega (kuni 278 meetrit) kompaktne ja universaalne taskulamp. Valgusvoo keskosa on ühte kitsasse ja intensiisvsesse punkti kontsentreeritud ning äärealad on valgustatud ühtlaselt hajusalt. P15 valgusvõimsus on kuni 430 luumenit ning maksimaalne tööaeg ühe laadimisega minimaalses režiimis kuni 520 töötundi. P15 on kompaktne otsingulambi karakteristikutega taskulamp kaugete objektide valgustamiseks. Sobilik lamp näiteks jahi- või turvamehele.

Pilt
Nitecore P16 on väga suure valgusvõimsusega (max 960 luumenit) kompaktne ja universaalne taskulamp. Valgusvoog on lai, pakkudes piisavalt valgust nii valgustatava ala keskosasse kui äärealadele. P16 valgusvoo ulatus on kuni 289 meetrit ning maksimaalne tööaeg ühe laadimisega minimaalses režiimis kuni 520 töötundi. P16 on sobiv valik neile, kes hindavad suurt jõudlust ja maksimaalset kasutusmugavust. P16 valgusvoo karakteristika on matkahuvilisele ilmselt pisut sobivam kui P15 oma, sest valgust jagub rohkem nina ette (valgusvoog on laiem).

PiltPiltPilt
Lisaks on Taskulambid.eu letil täiesti uudsed C-seeria ehk Chameleon seeria taskulambid. C-seeria taskulambid on unikaalsed spetsiaallambid jahimeestele ning militaarseks kasutamiseks. Lampe iseloomustavad toiteallika olekuindikaatoriga külgmised režiimilülitid ning poolitatud reflektor, kus ühes pooles asub primaarse valge valguse LED ning teises pooles asub primaarse punase/rohelise/sinise/infrapuna või ultraviolett (UV) valguse LED. Nõrgemat sekundaarset punast, rohelist ja valget valgust annavad kõikides lampides kaks pisemat LED elementi. Letil on hetkel saadaval primaarse valge+punase CR6, primaarse valge+sinise CB6 ja primaarse valge+rohelise CG6 valgusega lambid. Infrapunase primaarvalgusega mudel CI6 ja UV primaarvalgusega mudel CU6 on tulemas ilmselt 2014 esimestel kuudel.

Pilt


Tegusat saabuvat uut aastat soovides,

Lauri
Taskulambid.eu
Suurim valik kvaliteettaskulampe Eestis!
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist