1. leht 1-st

Wild Woodgas Stove MK IIt

Postitatud: 14 Juul 2013, 23:04
Postitas Jyrgenson
Alates reedest algas mul suhe siis sellise pliidiga: http://wildstoves.co.uk/wood-cooking-st ... gas-stove/" onclick="window.open(this.href);return false;
Peab tunnistama, et suhte algus ei olnud just kõige edukam. Pakendist tuli välja väga ilus ja kirgas ese, aga kohe kasutamise alguses hakkasid ilmsiks tulema pisikesed ja olulised puudused. Kuna esimese kohvi üritasin keeta merele suhteliselt lähedal, vast umbes 40-50 m kaldast ja ilm oli tuuline, siis tuul lihtsalt puhus kuumuse poti alt ära. Umbes poole tunnise käbide ja puu laastudega kütmise järel olin tüdinenud ja vesi vaevalt peerusoe. Selge oli see, et asi on tuule suhtes tundlik. Ehitasin käepärastest vahenditest tuuletõkke, aga palju tolku polnud. Panin tööle vana hea bensu peal töötava pliidi, ilma tuule kaitseta, ja 3 min pärast auras tassis kuum kohvi. Nüüd oli aega ajusid edasi nu...da.
Kraapisin pliidi tuhast tühjaks ja asetasin sisse Trangia alko põleti – asi veel mõttetum. Kas tõesti on tegemist kalli ja si..a asjaga??? Trangia põleti põles piiritusest tühjaks mõne minutiga tuule tõttu ja vesi läks leigeks. Õnneks oli mul kaasas mitu Primuse Eta sarja potti millel on leegi piiraja põhja all. Eemaldasin pliidilt vidina millele pott toetub ja asetasin Primuse poti otse pliidi raamile. 1 L vett läks keema 4-5 min. tulemus üllatavalt hea.
Kaasas on komplektis MSR-i teraspott, mis pigem on valmistatud tanki soomusest ja üle nikeldatud. Pott on liiga paksust ja raskest rauast, ei kõlba kuhugi. Komplektis kaasas oleva potiga sai vee keema ainult siis, kui tuul oli vaibunud ja aega kulus selleks 8 min, olgu siis puidu laastudega küttes või alko põletiga.
Pliidi suurimaks miinuseks on detail millele pott toetub, see hoiab poti leegi avast liiga kõrgel ja väiksemagi tuule korral puhutakse enamus kuumusest minema. Asi läks natuke paremaks, kui painutasin tugijalgu natuke madalamaks.
Tegin paralleelselt katseid ka Emberlit-ga ja peab tunnistama, et see on parem leiutis.
Kui nüüd neid kahte toodet võrrelda, siis on kummalgi omad plussid ja miinused. Emberlit põletab liiga kiiresti küttematerjali läbi ja nõuab suuremat tähelepanu. Wildstoves toimiks õige potiga väga hästi, aga ka hõõguvate sütega, leek ja kuumus püsivad pliidis kauem. Toidu praadimiseks on Wildstoves kindlasti parem riistapuu.
Wildstoves-i juures oli vaja näpitsatega ka mõned detailid üle käia, et see asi paremini koos püsiks.
Üldiselt on tegemist huvitava asjaga ja kindlasti nendele kes soovivad kokkuhoidlikult toitu valmistada ja ei soovi sõltuda piirituse, gaasi või bensu tagavaradest, on see igati hea välipliit. Kolme päevasele metsaminekule soovitan siiski kaasa võtta ka alko põleti ja mingi koguse piiritust.
Tänan ka Petsi kes selle pliidi mulle isiklikult UK-st kohale tõi.

Re: Wild Woodgas Stove MK IIt

Postitatud: 15 Juul 2013, 07:57
Postitas peetrionu
Huvitab, et kas pott sai ka katsete käigus väga tahmaseks?
Kas küttematerjal oli leht- või okaspuu?

Omatehtud suitsugaasi torude puhul olen saavutanud suistuvaba põlemise
aga potitahmamisest pole üle saanud. Tundub, et poti/panni tahmamist mõjutavad nii kütus, primaarse õhu hulk, poti kaugus leegiavast, leegiava mõõt ...

Sooja ärapuhumise vasta oleks ilmselt peale näpitsatöö abiks hää disainiga tuulekaitse.
Just mõni aeg tagasi jäi silma selline isetehtu, mis kinnitub mitte pliidi või maapinna külge nagu tavaliselt, vaid poti külge.
http://youtu.be/F6C19jakM9Q?t=5m8s

Re: Wild Woodgas Stove MK IIt

Postitatud: 15 Juul 2013, 08:03
Postitas Jyrgenson
Kasutasin männi käbisid ja puidulaaste, pott läks suisa tõrvaseks nii, et pidin hiljem tõrv pealt maha põletama. Edasi kasutasin lehtpuu laaste, siis tahmas poti lihtsalt ära.

Re: Wild Woodgas Stove MK IIt

Postitatud: 17 Juul 2013, 11:50
Postitas Taimo
Avastasin, et Hiina osavnäpud valmistavad selle pliidi koopiat. Siiani odavaim topeltseinaga puidupliit, kui plekkpurkidest ise ehitamine välja arvata.
Link.