Crocs Off Road.

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Vasta
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Crocs Off Road.

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Aug 2013, 19:50

http://www.crocs.eu/crocs--off-road/100 ... n-footwear" onclick="window.open(this.href);return false;

Kuna Crocsi firmal on välja tulnud jalanõu, mis kannab tõlkes nime „väljaspool teed“ või „teelt maha“, siis tekkis koheselt huvi selle jalanõu katsetamise vastu rasketes tingimustes. Selge on see, et mis rasketes tingimustes vastu peab, peab ka kergemates vastu.
Juba aasta olin teinud ettevalmistusi matkaks Sareki rahvusparki. Kohta kus on 200 üle 1800m kõrgust mäge ja mis asub ülevalpool polaarjoont, kohta kus kevad, suvi ja sügis mahuvad ära nelja kuu sisse ja ülejäänud aeg on talv, kohta kus on liustikud ja lumi ka südasuvel ja Jaanipäeval võib veel suusatada saada.
Kuna üks tekstidest, mis kirjeldas matkamist sealses piirkonnas ütles otse välja, et see ei ole algajatele, siis pidi tegema varustuses vajalikud korrektuurid. Siin langes vabaaja jalatsi valik Crocs Off Road-le, samuti oli vaja kindlat jalanõud kärestikuliste jõgede läbimiseks. Nende ülesannetega said Off Road-id kenasti hakkama.
Matk kestis 11 päeva ja iga päev sai liigutud 6-8 tundi. Vaatamata ajakulule tuli mõnelgi päeval maastiku raskuse tõttu läbitud kilomeetreid napilt üle 10 ja ühel isegi ainult 7. Kõigest üks 20 km päev õnnestus teha. Iga päev pidi läbima jäise veega kiirevoolulisi kärestikulisi mägijõgesid, seljas üle 35 kg kaaluv seljakott. Päev otsa liikumist sellise seljakotiga raskel maastikul paneb ka kõige karastunumad jalad karjuvalt puhkust nõudma. Nii nagu laagrisse jäime või pikema puhkepausi tegime, toimus kohe jalanõude vahetus.
Isegi õhtuti kui temperatuur langes 0 lähedale ei soovinud keegi matkasaabastes olla. Külmema ilma korral sai lihtsalt soojad sokid jalga pandud ja Crocsid otsa tõmmatud. Ilmastiku tingimused olid sellised, et seljas oli võrkpesu, soe pesu, sulejope, fliis ja koorikjope aga miski ei tundunud üleliigsena.
Off Road-de üks hea omadus on nende paksem ja robustsema mustriga tald. See võimaldas vabal ajal mõnusalt kivide rohkes laagripaigas ringi jalutamist. Samuti aitas see disain kaasa jõgede ületamisel. Välja tooks ka hea haakuvuse märgadel kividel, kordagi jalg ei libisenud. Samuti jäin rahule reguleeritava kannarihmaga, mis võimaldas jalanõu kindlalt jalga fikseerida.
Jalanõudest, mis hetkel on Crocsi valikus ja mida olen eelnevalt omal nahal katsetanud pean seda mudelit kõige sobivamaks vabaaja jalatsiks inimesele kes soovib näiteks leida omale kerget suvist jalavarju looduses liikumiseks. See jalanõu saab ilmselt hakkama isegi pikema rännakuga, kui just ei pea rasket seljakotti kandma.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Crocs Off Road.

Postitus Postitas tripp » 27 Aug 2013, 21:55

Ma ostsin täpselt samaks otstarbeks Keeni kerged sandaalid. Olen äärmiselt rahul. Kannatab kergel maastikul kotiga jalutada, ülimugavad. Nr 43 paar kaalub 550 grammi.

Aga seljakott - Sarekis, 11 päeva, 35 kg - mida tonti te seal tassisite? Või oli sul teistest rohkem?

Kuidas Sareki muljed on, kas soovitad?

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Aug 2013, 21:58

Sellest mida seal tassisin pajatan Sareki matka kirjeldavas loos kui selle valmis saan, aga minu kott ei olnud kõige raskem.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 27 Aug 2013, 22:18

tripp kirjutas:Ma ostsin täpselt samaks otstarbeks Keeni kerged sandaalid. Olen äärmiselt rahul. Kannatab kergel maastikul kotiga jalutada, ülimugavad. Nr 43 paar kaalub 550 grammi.

Kas sa mõtled Keen Clearwater CNX`i? Minu nr 46 paar kaalub 632g.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 27 Aug 2013, 22:59

tava crocsi paar suurus 10 peaks google järgi kaaluma umbes 400g
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 28 Aug 2013, 00:30

Tanel kirjutas:Kas sa mõtled Keen Clearwater CNX`i? Minu nr 46 paar kaalub 632g.
Jah, samad.
Lisaks käivad nad üsna väikeseks kokku.

Varem olid mul samaks otsatarbeks mingid varbavahe-moodi asjad. Veel kergemad, aga nendega võib tõesti vaid laagris või majakeses liikuda. Keenidega võib päev otsa ringi käia.

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist