Matkakott kaltsukast

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Vasta
Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Matkakott kaltsukast

Postitus Postitas Jants » 30 Apr 2011, 21:16

Kui raha vähe aga tahtmine matkakotti soetada suur, siis 12 euro eest võib saada midagi sellist
Manused
P6210328.JPG
P6210329.JPG

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Matkakott kaltsukast

Postitus Postitas Jants » 30 Apr 2011, 21:41

Kott on Karrimor endeavour, mahuga 60-80 l.Nii hea ta reaalselt ei ole kui pildil paistab. Armees kasutusel olnud kott on korralikult ära piinatud. Nõelatööd jätkub arvatavasti terveks õhtuks-kaks rihma on koti küljest õmblusest lahti rebenenud ja paarist kohast veidi õmblus lahti, aga pole väga suur töö ja kotist saab loodetavasti asja. PU-kattest riide tagaküljel pole ka suurt miskit järgi, sinna ei saa midagi parata ega paremaks teha. See mudel oli seal viimane aga sama firma suuremat mudelit pidi laos olema rohkem, kõik nad vajavad aga parandamist. Nii et kui raha pole ja kotti pole, siis Paavli1 kaltsukasse.

Kasutaja avatar
Kama
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Kama » 01 Mai 2011, 11:23

Tundub hea leid olevat, kui veel seljas ka kenasti passib ning sihtotstarbelise kasutuse üle elab siis ,mis veel selle raha eest tahta... :D Teinekord võib tõesti miskit põnevat kaltsuaktest/taaskasutuskeksustest leida.

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Morheatus » 01 Mai 2011, 19:01

Tore, et alternatiive on ja neid ka teistega lahkesti jagatakse! Kuidas selja osa raam elab, seljakotti raskusega proovida ei ole jõudnud - kuidas selga istub?
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 02 Mai 2011, 21:46

Raami pole, on kaks alumiiniumist latti, mida saab ka soovikorral painutada, et mugavamat vormi kotile anda. Kuidas selga istub, selgub ehk nädalavahetusel, siis tahaks minna paariks päevaks Aegviidu kanti...
Tunnistan et koti selga sobimine on oluline asi. Märtsikuus toimunud seljakotimatkast on siiani õlal tunda mingit muhku. Arvan et põhjuseks oli just sooniv seljakoti rihm, kuna muhu avastasin õlalt just matkalt koju jõudes, kohas mis kõige suuremat valu tunda sai. Aga siiani pole päriselt paranenud...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 02 Mai 2011, 22:13

Sellisest seljakotist, mis õlgadele rõhub soovitan Sul (ekacariya) loobuda. See hakkab sulle lõpuks suuri kannatusi valmistama.
Paljud ei tea seda, aga tegelikult kantakse seljakotti põhimõtteliselt puusadel ja õlarihmad tegavad selle stabiilsuse. Üle 1/3 koti massist ei tohiks langeda õlgadele, pigem isegi vähem.
Ilmselt tuleb matkatarkuste rubriigis kunagi teha juttu seljakoti valimisest.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 03 Mai 2011, 17:54

Mina omalt poolt lisaksin sellise kogemuse et kuidas ma sain omale matrixi McKinley seljakoti.Kunagi kui oli plaan hakata matkaga tegelema siis oli veel Tartus see Matkapood.Nüüd teda enam pole.Vaatasin seal neid seljakotta ja tundus et kirves ja jube kirves.Läksin soiis ostsi omale mingi Ferrino 100l seljakoti.Kolasin temaga mingi aasta jagu ja ei olnud ta ikka see mis peab.Ma ei oskanud siis paraleele tõmmata.Polnud ju saanud seljas kanda head kotti.Pidevalt kui kuskil matkasin siis küll see ja too lihas hakkas selja peal valutama.Mõtlesin et mul selg on kuidagi mitte standartne või mis iganes muu häda.Aga üks kord olime Tõnuga Piusa ääres ja aitasin tal asju autost tassida.Võtsin tema seljakoti ja panin endale selga.....................ja siis UUUUPS.......vot siis sain aru et mis on mis.Läksime Tartu tagasi ja kohe tellisin Diana käest seljakoti.Ma ei ole nii suul sõna sepp et kirjeldada nüüd siis Diana õmmeldud seljakotti ja seda pagana Ferrinot.No Matrixi koti selga võtan siis pole sellist asja et selg hakkab valutama või ebamugav.Pole lihtsalt.Kuimidagi viga siis pole korralikult kotti selga pannud.Diana teeb täpselt sulle selja järgi kotti.Nii et minu soe soovitus,Matrix on parim.Tegin nagu tausta tööd et palju muial maailmas sellised proffide kotid maksavad.No ikka alates 10 000 eek,selle raha eest saab midagi kergemat.Nii et kui keegi kahtleb minu sõnades siis võin ju anda proovida oma kotti.Seda muidugi juhul kui matkale koos sattume.
P:S:Kui ostsin selle totaka Ferrino ja nõitasin Tõnule ja Tõnu lasi peenikest naeru,siis hiljem kui Matrixi ostsin sain aru miks ta naeris:)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 03 Mai 2011, 22:10

Kurb tõsiasi, aga kui Itaalias matkamas käisin, siis ei näinud kellelgi kohalikest Ferrino seljakotti. Niipalju kui Eestis neid näinud olen, olen alati probleeme lagunemisega näinud.
Kuigi isegi tean kaht inimest kellel Ferrino kott on vastu pidanud. Üks matkab harva ja teine ostis oma koti välismaalt. See väljamaalt ostetud mudel on selline, mida Eestis ei müüda - hinna tõttu.
Minu teada müüaks Eestis hetkel kolme tootja profi sarja seljakotte; MatrixPro mida tehakse Tartus, Tatonka saksa firma ja Fjällräven Rootsi firma. Ülejäänud on nn. trekingu või pikniku sarjast.
kuna profi seljakott võib maksta tõesti palju, siis meil siin pole neile turgu ja paraku meie inimesed eelistavad soodsust kvaliteedile. Kvaliteet tähendab: mugavus, funktsionaalsus, vastupidavus ja lemmik värv.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline