TOP 3 - meie kindlad lemmikud

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Vasta
Kasutaja avatar
Andreas
Huviline
Huviline
Kontakt:

TOP 3 - meie kindlad lemmikud

Postitus Postitas Andreas » 15 Jaan 2012, 20:18

Ahhoi!

Tuli selline mõte, et kõik matkasellid võiksid siin postituses oma varustusest KOLM LEMMIKUT välja tuua. Lubatud on märkida MAX 3 TOODET, mida ise pikalt kasutanud oled, millega väga-väga rahul oled ja teistele sirge seljaga soovitada julged.

Olgu see siis telk, sokipaar või tulepulk. Mõtle hoolega oma matkakoti ja taskute sisud läbi. NB! Märkida võib ainult konkreetseid tooteid, millega sul isiklik kogemus on ja mille soovitamise eest julged pea pakule panna.
Olgu öeldud ka, et kui mõne kuu või aasta pärast ümber oled mõelnud (arvamus on muutunud, mõne uue lemmiku oled leidnud vms) - tule tee muudatus. Tähtis, et siin pidevalt kolm sinu lemmikut märgitud oleks.

Asja eesmärk oleks teiste kogemustest õppida, et mitte asjatuid oste teha. Lihtsam ja odavam on ju kindla peale välja minna ja sõbra soovitust kuulata. NB! Ja siia siis ainult TOP 3. Muud arutelud, küsimused-vastused jne nende toodete kohta palun uutes postitustes.

Teen otsa lahti. Hetkel kõige usaldusväärsemad tooted minu matkakotis:

* Fiskars oksasaag (pikem mudel)
* Pealamp Petzl Tikka XP
* MATRIX säärised

Kindlasti võib ka juba paremaid, kergemaid, uuemaid tooteid olla, kuid need on tõesti väga head ja ei näe mingit põhjust neid välja vahetada.
Manused
top 3 004.jpg
Kui ära eksime, lähme koju.

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Re: TOP 3 - meie kindlad lemmikud

Postitus Postitas Reimo » 15 Jaan 2012, 21:02

1.8L Platypus® Hoser - Praktiline ja vastupidav.

Pilt

Primus EtaPower™ 1.0L - Paraja suurusega pott.

Pilt

Spork

Pilt

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 16 Jaan 2012, 07:34

NAINE, SÕBRAD, KÄRAKAS!
Need on minu kolm matkavarustuse alustala milleta peaaegu mitte kunagi loodusesse või matkale ei lähe.
Pilte ma siis üles ei riputa!
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 02 Apr 2012, 13:34

Arvan, et ka veel vara arhiveerida. Minu top3 on küll teatavas mõttes mõningase huumoriga koostatud, aga samas on see ka aus ja tegelikusele tuginev fakt.
Kui rääkida matkavarustuse elementidest mida võiksin panna sinna top-i, siis kindlasti oleks Matrixi seljakott nr1. Olen kunagi kasutanud Ferrino seljakotti ja kolme erinevat armee kotti, aga usaldus on 100% ainult Matrix-i toote suhtes. Sellel seljakotil on tänaseks eluaegne garantii - seda ei paku minu teada ükski tootja, kott on valmistatud minu keha järele ja on väga vastupidav. Üldiselt on kõik Matrix-i tooted tipp kvaliteediga millest enam kaugemale ja kõrgemale tõusta ei saa.
Järgmise asjana usaldan Primus AB tooteid. Ettevõttel on väga pikaajaline kogemus pliitide tootmisel ja toote apsakaid on neil vähe esinenud. Mul on olnud kõik nende vedelkütusel töötavad pliidid mida on toodetud peale aastat 2000. Kütusena olen katsetanud kõikvõimalike erinevaid põlevaid vedelikke ja asi on toiminud. Samuti on Pliidid toiminud äärmuslikes temperatuurides. Erinevate detailide lagunemisi on väga vähe ette tulnud. Primuse tooteid on olnud võimalus võrrelda ka konkurentide omadega ja on olud võimalus ka remontida konkurentide tooteid. Võrreldes näiteks Prinuse pliite teise suure tootja MSR-i vedelkütuse pliitidega, siis suurim erinevus tuleb esile just pumpade puhul kus MSR-il on need plastikust korpuses, aga Primusel Alumiinium. Samuti on igasugused voolikute kinnitused Primusel ainult vindiga, teistel tootjatel aga on igasugu vähem kindlaid lahendusi, küll surutakse midagi millegi külge ja pigistatakse ja siis peaks asi umbes korras olema. Vintkeermel põhinev kinnitus on minu arvates kõige lollikindlam.
Kolmandana tahaksin oma usalduse anda Hillebergi telkidele. Mitu aastat kasutasin selle tootja telki ja need ilmastiku tingimused mida see telk suutis taluda olid täiesti hämmastavad. Üldiselt olen alati pidanud lugu kallimapoolsest matkavarustusest ja telgid on ka olnud mitte just odavate killast, aga kui kunagi Kevo kanjonis tuul 5000.-kr maksva telgi, mis oli hoolikalt ja õigesti paigaldatud, lihtsalt ribadeks kiskus, siis sai otsustatud, et nüüdsest kasutama ainult maailma kõige paremaid telke. Pettuda pole tulnud.
Nüüd tahaksin eraldi reana välja tuua veel ühe toote, mis küll top3 ei mahu, aga minu arvates on ülekohtuselt vähe väärtustatud matkajte seas. Seda asjandust kasutan ma küll harva, aga see on asi mille ma võtaksin kaasa Primuse toodete asemel 3 kuulisele siberi matkale või kui peksin pikka aega metsas elama. See on asi mis tõenäoliselt ei lagune kunagi ära ja mille kasutamiseks on peaaegu piiramatud ja odavad ressursid. See on Kelly Kettle! Võrratu ja geniaalne leiutis!!!
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 17 Nov 2012, 17:31

Victorinox Hunter - Igal pool kaasas, seni pole hätta jätnud.
Pilt
Titaan kokkukäiv lusikas - On praktiliselt kogu aeg kaasas, samuti pole kordagi hätta jätnud ja on äärmiselt kompaktne ning lihtne puhastada pärast kasutust.
Pilt
Primuse termos 0.75 L - Väljasviibides alati kaasas, olgu jook külm või kuum, alt seni vedanud vaid ühel korral ja seegi enda tähelepanematuse tõttu. Saanud lööke, mõlke ja ikka suudab paar päeva unustusse jäetuna üllatada sooja joogiga.
Pilt
Kuni on puid, pole probleemi

udusiil
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas udusiil » 08 Mai 2013, 09:20

Metavo pildilt paistab auto ;)
Auto, kui see ei ole just laenatud, tähendab minu puhul kindlasti seda, et kaasas on muu hulgas matkakirves, millega sellise puu tükeldamine poleks suurem probleem. Auto tähendab ka seda, et puksiirköie abil saab nii mõndagi liigutada.

Aga teemasse.

1 ja kindel asi ilma milleta ma matkale ei lähe on nuga.
Aastaid oli igasuguse looduses viibimise lahutamatu kaaslane Fiskarsi töönuga (päris soomlane , mitte hiinakas ega itaallane) aga paar kuud tagasi soetasin Enzo Trapperi D2 teraga ja siiani olen sellega ülirahul.
WP_000300.jpg
Väike kaunistus käepidemel on oma looming ja täiendust on saanud ka nahast tupp. Selle vööaasa ümber olen kerinud u 10m jagu 0,19mm õngenööri (mitte tamiili) ja õmbluste vahele peitnud paar õngekonksu. Nii on esmane kalapüügivarustus alati käepärast.

2. Mingisugune vahend tule tegemiseks - olgu siis tulepulk või midagi argisemat

Kolmandat kindlat asja pole, sest esimesed 2 on vajalikud ja ülejäänu sõltub matka olemusest.

Kasutaja avatar
mikktasa
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas mikktasa » 08 Mai 2013, 11:10

Heihei...

Minu vaieldamatud lemmikud/alati kaasas olevad asjad on järgnevad:

1. Katelok (komplekt). Meeldib ta sellepärast, et asja olemus on ülimalt lihtne, konkreetne...on loodud kestma ja toimima ning on kompaktne. Samuti on kasutusvõimaluste piirideks ainult fantaasia.. :)

Pilt

2. Tulepulk. See on asi mis on pea alati mu taskus, olles metsamarsuutidel. Põhiline "win" on minu jaoks jällegi asja usaldusväärsus..kui sellega tuld püsti ei saa siis pole mõtet üldse teha!

Pilt

3. Nuga (Morakniv Bushcraft Forest). Ilma noata ei kujutaks samuti elu metsas ette. Sellega teen kõik toimingud ära mis vähegi vaja. Samuti võin kiita Moraknivi kvaliteeti..super! :)

Pilt
Kerget jalga!

Mikk Tasa
mikktasa@gmail.com

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 26 Mai 2013, 13:25

Lõpuks ka aeg siia kirjutada. Jätan ilmselged valikud kõrvale ning keskendun neile, mille kasutamine tekitab mulle palju rõõmu.

1. Sea to Summit Kitchen Sink, 5-liitrine
Tegu on kokkupandava kausiga, mis kaalub koos pakkekotiga 127g. Võimaldab tuua pisut kaugemalt ühe korraga palju vett, pesta ennast ja nõusid veekogust eemal ning hiljem lõket kustutada. Üks asjadest, mis on minu jaoks totaalne luksus, aga kannan seda siiski kaasas.

Pilt
Täpsemalt

2. Exped SynMat 7M
Ülimugav madrats. 7cm paks ning kogukaalu 860g. Teine luksus, millest ma keeldun loobumast. Kuna magan külili, siis 7cm on minu jaoks minimaalne mugav paksus. Teeb ka kõige halvemast pinnasest mugava magamisaseme. SynMat 7 kannatab kasutada kuni -17 kraadiga.
Kui kunagi raha rohkem, siis müün selle maha ning ostan kaks asendust: SynMat Ultralight 7 (suveks, kuni -4 kraadi ja ainult 460g) ning DownMat 9 (talveks, 2cm paksem, kuni -38 kraadi ja 960g). Siis ei ole mul mitte kuldne kesktee, vaid kaks madratsit vastavateks olukordadeks. Expedi soovitan väga.

Pilt
Täpsemalt

3. Rab Generator soojustatud jope
Õige riietus on minu jaoks ülioluline. Vahel on tunne, et huvi matka- ja õueriietuse vastu on suurem, kui huvi matkamise vastu. :D
Rab Generator on 388g kaaluv sünteetilise täidisega jope, mis käib väga väikeseks kokku. On mul mitu korda märjaks ka saanud ning midagi hullu pole juhtunud. Mul hakkab paigal olles suhteliselt ruttu külm ning see jope on mul alati matkal ning tihti ka igapäevaselt kaasas. Generaatori nime on ta tõesti väärt, sest sellega hakkab kohe soe.

Pilt
Täpsemalt

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist