Emberlit matkapliit.

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Vasta
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Emberlit matkapliit.

Postitus Postitas Jyrgenson » 25 Sept 2012, 12:51

http://www.emberlit.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kuna sellest vahvast asjandusest on foorumis juba siin ja seal palju juttu tehtud, siis mõtlesin, et peaks selle kuhugi kokku võtma. Minu andmetel oleme meie Maiduga vist ainukesed nö originaali kasutajad. Mait ise on kindlasti oluliselt rohkem seda pliiti kasutanud ja oskab vast objektiivsemalt kosta. Minul on see pliit nö "plään bi" rollis.
Äkki Mait kui sa viitsid, siis teed väikese kokkuvõtte ja ma kribin ka kunagi midagi lisaks.
Kokkuvõtlikult võin öelda, et tegemist on tõenäoliselt maailma töökindlama välipliidiga, kui on looduslikke ressursse selle töös hoidmiseks. Tänase seisuga võib isegi öelda, et see asi töötab 3700m kõrgusel merepinnast, seal käis minu oma ära. Kahjuks võttis 1L vee keemaminek sellel kõrgusel aega umbes 30min, aga ega see riistapuu polegi kõrgmäestikus kasutamiseks mõeldud.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Re: Emberlit matkapliit.

Postitus Postitas Mait » 25 Sept 2012, 19:45

Ega minagi teda veel väga palju pole jõudnud kasutada, kuna see on kaasas ainult pikematel käimistel (lühikestel otstel katan ennast US armee topsi ja pliidikesega ära: viewtopic.php?f=10&t=757).

Aga siiani ainult positiivsed kogemused, väga ökonoomne pliit mis tekitab vähe tuhka ja ajab väga kiiresti vee keema.
Manused
Emberlit.jpg
Viimati muutis Mait, 25 Sept 2012, 20:23, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 25 Sept 2012, 20:15

Kui kiiresti pool liitrit vett keema läheb?
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 25 Sept 2012, 20:21

Kuna minu kõige väiksem pott on 1L, siis see läks paari minutiga keema, aga tingimused olid ka ideaali lähedased, tuult ei olnud ja hea küttematerjal. Kasutasin peenikesi tõrvaseid männipirde. Ilmselt üle 2-3min ei kulu poole liitri vee keema saamiseks kindlasti. Ise panin tähele, et laiema potiga läks kiiremini vesi keema, aga see võis ka tunduda nii. Kasutan ma ainult neid Primuse leegipiirajaga titaan potte.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 26 Sept 2012, 21:43

Kui keegi antud seadeldist osta tahab, siis siin on üks viimase hetke pakkumine:

http://www.emberlit.com/lastchancebuy.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Paari päeva pärast peaks uued mudelid uue hinnaga müüki tulema, praegu saate veel vana hinnaga osta (kusjuures teile tarnitakse uuendet mudel). Ilmselt kehtib see pakkumine päev-paar...

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 29 Sept 2012, 07:37

Kui keegi plaanib või on juba tellinud siis äkki saaks ühendada kõik ühte pakki, et postikulusid vähendada. Ma arvan, et valmistaja jaoks pole see probleem. Võtke PSiga ühendust kui on huvilisi.
easy just isn’t worth it

talupoeg
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas talupoeg » 07 Okt 2012, 18:59

Vabandust ,aga mis on PS ?

Kasutaja avatar
Martin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Martin » 07 Okt 2012, 19:15

Privaatsõnum ;)

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 08 Okt 2012, 08:13

Palun enam mitte sõnumeid saata, sest kaup juba teel.
easy just isn’t worth it

Uru
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Uru » 31 Okt 2012, 13:18

Küsimus:

Kas Tartu matkalistel oleks võimalus mulle selleks nädalavahetuseks laenata Emberlit pliiti? Soov on ära katsetada. Tulen kuni reede õhtuni järele ja tagasi toimetaksin pliidi järgmise nädala E-T ;)
"Happiness only real when shared"

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 31 Okt 2012, 14:08

Minu käest võid saada.

Uru
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Uru » 05 Nov 2012, 12:06

Kahjuks nv matkale ei saanudki minna, kuid katsetasin Jyrgensonilt laenatud pliidi vähemalt ära. Tal on titaanist versioon, mis on ülikerge. Väga mugav kasutada( käib lapikuks kokku ning väga mugav varustuses millegi vahele lükata, ei võta palju ruumi) Julgen samuti soovitada. Miinuseks võib äkki öelda, et koguaeg pead valvas olema ja puitu juurde "toitma" , sest põlemine on üsna kiire. Käisin toas muna ja sassi toomas ( ära olin vast 5 min) ning tagasitulles leek juba põhimõtteliselt kustunud ( samas äkki olid liiiga peened pirrud kütteks? ) Igatahes tänu sellele läks 1,5l vett keema ~30 minutit

Pilt

Pilt

Pilt
"Happiness only real when shared"

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 02 Dets 2012, 19:31

Kas kergmatkajad ka jagaks oma kogemusi antud pliidi osas?

rainerk32
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas rainerk32 » 02 Dets 2012, 22:49

Sissejuhatuseks ütlen kohe, et minul seda pliiti ei ole ning minu "kogemus" piirdub piltide ning videote vaatamisega, aga panen siiski kirja oma arvamuse. Kuna see teema kuulub kategooriasse 'Matkavarustuse ülevaated', siis on ehk abiks, kui tuuakse välja iga laadi aspekte.

Sisuliselt on tegemist ühekihilise põlemiskambriga. Tootja andmetel on pliidi titaanversiooni kaal 155 g. Ma ei kiirustaks ütlema, et see on ülikerge, võrreldes näiteks Evernew DX pliidiga (86 g), mis on disainitud põletama lisaks puidule ka alkoholi ja tahkeid kütuseid (nt heksamiini), või ka Suluk 46 pliidiga (18 g), mis on samuti kokkukäiv ja mida on lihtne ise teha. Ka minu kahekihiline Bushbuddy Ultra (138 g) kaalub vähem, kuigi on mõeldud umbes sama diameetriga pottidele.

Kahtlustava pilguga vaatan seda pliiti seetõttu, et ta nõuab transportimiseks põlemiskambri lahtivõtmist. Tahmal on omadus kleepuda väga kergelt näppude ja muu varustuse külge, samas ei ole võimalik detaile üksteise vastu paigutada nii, et kõik tahmased küljed on koos - detailide arv on paaritu. Õhtul, kui tahaks juba kiiresti süüa saada, on pliidi kokkupanemine omaette vaev. Parem olgu mu pliit selline, et põlemiskamber on ühes tükis ja ümbrusest isoleeritud. Argument, et lapikut pliiti on lihtsam pakkida, mind eriti ei veena, sest minu pliit mahub täpselt poti sisse ja potti ma pean pakkima nagunii. Et pott saab tules nagunii tahmaseks, siis minu arvates on ühte musta asja lihtsam pakkida kui kahte.

Videotest jääb mulje, et seda pliiti on vaja põlemise ajal pidevalt valvata ja talle kütust juurde lisada, erinevalt näiteks puu gaasistamisel põhinevast pliidist (nt Bushbuddy ja tema kloonid), kus põhimõtteliselt on võimalik alguses kogu kamber kütust täis laduda ja siis see tasakesi otsast põleb nagu küünal. Pliidil puudub sekundaarpõlemise süsteem, kus põlemata jäänud gaasid saaksid uuesti õhuga seguneda ja süttida. Seetõttu on kütuse kasutamise efektiivsus väiksem ja leppida tuleb sellega, et kogu aeg tekib mingil määral suitsu.

Kuna Emberliti pliit on ühekihiline ja sein puutub vahetult leegiga kokku, muutub ta põlemise ajal väga kuumaks. Näpuga teda puutuda ei või ja võib esineda isegi oht midagi muud põlema panna või ära sulatada. Bushbuddyt seevastu on võimalik põlemise ajal isegi palja käega ühest kohast teise ümber tõsta. Mina tihti teengi nii, et vee ajan keema seal, kus leidub käepärast palju põletusmaterjali, ja siis kolin kogu oma köögiga ümber kohta, kus on hea söömise ajal vaadet nautida.

Kuigi pliit oma ülesannet täidab, arvan, et leidub ka paremaid. Emberliti pliidi peamiseks vooruseks on tema omapärane disain. Samas oleksin rõõmus, kui keegi mu ülal esitatud kõhklused ümber lükkaks.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 02 Dets 2012, 23:31

Pole küll originaali kasutaja, kuid kasutan samatüübilist puuküttega pliiti koos ferino pottiga.
viewtopic.php?f=13&t=831
Pott on umbes see http://matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Fe ... kak%F6%F6k minul veidi vanem mudel.
Töötavat pliita saab edukalt tõsta poti komplektis oleva käepidemega.
Põlemine on seal küllaltki hea ja erilist pigi ja tahma ei tekki.
Pliidi detailid mahuvad ilusti A4 paberilehest tehtud ümbrikusse.
(kui just tõrvaseid männipulki ei kasuta) tegin tänagi endale sellise pliidiga Tudu raba räätsaretkel süüa. Kütteks kasutasin kuskil 15 x 15 mm jämedateks pilbasteks lõhutud matsakuiva kuivatatud kuuske. Ühe täitmisega sai peaaegu lume sulatatud ja vee keema - paar pilbast oli ainult vaja juurde panna.
Pilt
See pole siin suits, vaid potist tulev aur. Kui pliit põleb, siis suitsu praktiliselt pole.
See varjant on terasest ja veidi pikendatud jalgadega - lühikeste jalgadega õnnestus ühele lauale märk peale põletada. PALUN VÄGA VABANDUST !!!
Katsetasin nüüd nii pikendatud jalgadega kui klaasriidega - klaasriie oli parem.
...

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 05 Veebr 2013, 20:36

Mini- ja tavalise Emberlite pilte vaadates ei saa mitte aru, et kui suur neil see kasvuvahe on.
http://www.emberlit.com/products/
Kas keegi omanikest ütleks tavalise Emberliti kõrguse?

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 06 Veebr 2013, 19:47

Keredetaili kõrgus 15,2 cm
-"- laius alt 11,5cm
-"- laius ülalt 9cm

Põhjaplaadi servapikkus 11cm

Vasta