Koorikjope

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Koorikjope

Postitus Postitas sepaonu » 15 Juul 2017, 16:38

Mina ostaksin selle Precip-i. Õhuke, mul sarnane elab kalastusvesti seljapeal taskus. Palava ja märjaga need kaenlaalused lukkudega avad head. Ainuke koht virisemiseks on käepeal olevad takjad. Ma taidlen vihmas käed üleval ja ei pea need takjad nagu ma tahaksin, ilmselt vähemrabeledes peavad.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 03 Sept 2018, 17:52

Jõudnud minulgi kätte uue tormijope otsimise aeg. Swedemount STX 3L pidas vastu neli aastat pidevat kasutamist suvest talveni. Maha kandmise põhjus on irduma hakanud membraan kukla piirkonnas. Seega otsin uut tormijopet.
Minu tingimused oleks:
kaal kuni 400g, hingavus/veepidavus ca 20K/20K, kaenla all lukud, täispikk lukk, taskud sellides, et seljakoti puusavöö ei segaks asjade kätte saamist, hind kuni 250raha.
Kes mida soovitab ning millega kogemusi on? Kui on hea diil siis võib mõnes tehnilises parameetris järeleandmisi teha.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

hiigelpohl
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas hiigelpohl » 03 Sept 2018, 19:49

https://www.bergfreunde.eu/arcteryx-bet ... ll-jacket/ - tumesinine on 250€ hetkel, kaenlaaluseid lukke küll pole...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 03 Sept 2018, 22:15

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 04 Sept 2018, 08:49

Vast sõltub hinnast ja kasutusest, ma enda kunagise Minimise eest käisin rohkem välja aga viisin ka poodi tagasi (membraan
hakkas irduma, pane foorumi otsingusse "minimus*"), see 777 võib muidugi miskit hoopis muud olla ja/või sattus minule lihtsalt kahtlane Pretexi partii, mäletamist mööda ei olnud ka kolmekihiline vaid 2 või 2.5L ( Pretex shieldist on kõiki kolme varianti).

Igatahes tekkis mul paberõhukeste koorikute suhtes kerge eelarvamus ja võtsin kotiga käimiseks ja igapäevaseks asjatamiseks tugevama tüki (miski lihtsam Montane eVent) ja lisaks kiirema liikumise tarvis eraldi odavama Alpkit Gravitase. Mõlemad on praeguseks u 2 aastat kasutuses olnud, Alpkiti teipide ääred on kohati kahtlaselt irvitama hakanud, muus osas timm. Montanel kasutusjäljed sisuliselt puuduvad, aga kui seda pikalt ei pese ja ei mögla, kipub vihmaga märguma. Kui midagi muudaks, siis võtaks praeguse Montane lühikese alpi-lõike ja suure kapuutsi asemele midagi pikemat - ma ei ole sellega kordagi ei ronismvööd ega -kiivrit kandnud, aga vihma kätte ilma vihmapüksteta ikka juhtub.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Sept 2018, 11:48

Pabertüüpi jopp on ka hea asi, mul olemas ja kõik need korrad, et äkki tuleb natuke vihma ka praktiline. Kui tuleb palju ja pikalt, siis ei pea see paber vastu, mul siuke paber olnud 3 aastat ja väga rahul ja ostaks uuesti aga mitte letihinnaga. Kui homme oleks vaja osta, siis loobuks lukkudest kaenla all ja ostaks ilmselt selle
https://varuste.net/Hagl%C3%B6fs+L.I.M+ ... ?_tu=55002
Ja isegi kui välisel vaatlusel paber must pole, siis korra aastas võiks seda hooldada, teh pesu ja uus moos peale pritsida.
Külmemate ilmadega ma tihti paberist loobun ja võtan pommikindla kaasa, kuna külmema ilmaga õhukesest koorikust läbi tulnud niiskus on suurem jama, kui soojal ajal.
Ükskõik, mida müügikirjelduses kirjutatud on, on selge, et samast materjalist tehtud jopid ja kaaluvahed paarsada grammi ei saa võrdsed olla ei vihmapidavuses ega kulumiskindluses.
joon jõest, söön jõest

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 04 Sept 2018, 11:58

Mingi hetk uurisin ka erinevaid jopesid, mina sain aru nii, et kaaluvahe võib vabalt tulla pealiskanga tihedusest. Membraan on täpselt sama, aga näiteks 40D vs 80D muudab asja omajagu. Mingid eriti pommikindlad alpinismijoped just seetõttu rasked ongi, et on päris tihkest kangast läbikulumise vältimiseks. Lõpuks ostsin ikka Sportlandist suure soodukaga mingi North Bendi asja mis nägi jope moodi välja. Gruusias tundus päris hea oma hinna kohta, aga kuna mu eelmine jope ei pea vett juba ammuilma ja üldse käriseb igast otsast, siis pole ka erilist võrdlusmomenti.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 04 Sept 2018, 14:36

"Äkki natuke sajab" jaoks on kilekeebid.

Aga te rääkige möglamisest.
Ma pole oma koorikuid üldse pesnud, just selleks, et veekindlus säiliks.
Teie pesete?
Mingi möginaga koos?
Või impregneerite pärast pesemist üle?
Või....?

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Sept 2018, 14:45

Mägedes ilmselt pole keep mugav, kui turnima peab. Ilmselt on veel kohti.
All engineers are cyborgs

hiigelpohl
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas hiigelpohl » 04 Sept 2018, 15:19

Neid laminaate just peab regulaarselt pesema. Hea kui pärast saab kuivatis selle DWR'i uuesti "aktiveerida", aga läbi käteräti triikimine toimib ka, olen ise proovinud. Mingite pesukordade järel lasen uue kihi möginat peale või kui nt õlgade pealt on seljakott ära hõõrunud. Üks Marmoti isend on üle 4 aasta kestnud, DWR endiselt päris hea.
https://www.gore-tex.com/gore-tex-jacke ... structions - põhimõtteliselt järgin seda juhendit.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 04 Sept 2018, 17:09

margusl kirjutas:
04 Sept 2018, 08:49
Vast sõltub hinnast ja kasutusest, ma enda kunagise Minimise eest käisin rohkem välja aga viisin ka poodi tagasi (membraan
hakkas irduma, pane foorumi otsingusse "minimus*"), see 777 võib muidugi miskit hoopis muud olla ja/või sattus minule lihtsalt kahtlane Pretexi partii, mäletamist mööda ei olnud ka kolmekihiline vaid 2 või 2.5L ( Pretex shieldist on kõiki kolme varianti).

Igatahes tekkis mul paberõhukeste koorikute suhtes kerge eelarvamus ja võtsin kotiga käimiseks ja igapäevaseks asjatamiseks tugevama tüki (miski lihtsam Montane eVent) ja lisaks kiirema liikumise tarvis eraldi odavama Alpkit Gravitase. Mõlemad on praeguseks u 2 aastat kasutuses olnud, Alpkiti teipide ääred on kohati kahtlaselt irvitama hakanud, muus osas timm. Montanel kasutusjäljed sisuliselt puuduvad, aga kui seda pikalt ei pese ja ei mögla, kipub vihmaga märguma. Kui midagi muudaks, siis võtaks praeguse Montane lühikese alpi-lõike ja suure kapuutsi asemele midagi pikemat - ma ei ole sellega kordagi ei ronismvööd ega -kiivrit kandnud, aga vihma kätte ilma vihmapüksteta ikka juhtub.
Alpkit on hea soovitus, silma jäi Balance https://www.alpkit.com/products/balance-mens

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 04 Sept 2018, 17:55

Tanel kirjutas:
04 Sept 2018, 17:09
Alpkit on hea soovitus, silma jäi Balance https://www.alpkit.com/products/balance-mens
Kahe aastaga paistab üht ja teist muutunud olevat. Alpkitid on päris jõudsalt hinda kogunud ja Montane tühjendusmüüke paistab jälle rohkem olevat. Enda valikute juurde natuke tausta ka - Minimuse eest käisin ilmselt välja kusagil 150€, Gravitase kohta käiv paypali arve 2016. sügisest näitab täpselt 100€, peale Minimuse kogemust tundus see enam-vähem paras hind mitte liiga pika eluea kuid toimiva ürbi kohta, millel kaal ja nutsaku suurus ka rolli mängib. Praegu küsitakse Gravitase eest 171€ ja seda raha enda seatud eesmärkide nimel hästi välja käia ei tihkaks. Gravitas on mul kaalult läbi käinud, 165g, suurus S. Minimuse kohta enda tabelist märget ei leidnud, aga müügiinfos on mitte-777 S kaaluks praegusel variandil 216g. Monatne eVent koorik sinna kõrvale on 440g ja mingi 2-3x suurem pamp, numbrivõrra suurem ka, M. Ehk kui praegu kindel vajadus väikese toimiva nutsaku järele oleks, siis see Minimus 777 või muu 3L Pretex või ka muu 3L kuni 150€ juures võiks täitsa pädeda.

Minu puhul on need paberjakid suht konkreetse eesmärgiga olnud - mõlemad on end õigustanud sajustel 4/5/8 tunni rogainidel ja seklusspordis ning pikematel pedaalimistel, kus jakk on kogu või vähemalt poole ajast seljas, muul ajal peaks mahtuma ratta raamikotti, rattasärgi taskusse või jooksukotti / -vesti sisse. Lihtsalt kilega saaks ka, aga järgmise korra isu oleks jälle selle võrra väiksem. Õhtuste vedela ilmaga jooksutuuride tarvis on need ka omal kohal olnud. Mõnel kohustusliku varustusega üritusel on olnud samuti juhust osaleda, neil on nõutud näiteks teibitud jopet, min 10 000mm, ja siis on soov see koos kõige muu mudruga 10 .. 30l sisse ära mahutada. Seest kuivaks need kiiremaid liigutusi tehes muidugi ei jää, aga lihtsalt kilekotiga võrreldes on mikrokliima hulka parem.

Ainukeseks jopeks sääraseid ise ei võtaks, võtmekimpugi on imelik sinna taskusse poetada.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Sept 2018, 18:43

tripp kirjutas:
04 Sept 2018, 14:36
Teie pesete?
Mingi möginaga koos?
Ma pesen oma kahlasi ja koorikuid sellega
https://outdoor.mcnett.eu/outerwear-wat ... c-cleaner/
Kahtlustan, et võiksin pesta ka naise pesuruumi kapist mingi wärgiga ja midagi ei juhtuks, a lihtsam mingit oma möginat omada.
Peale panen märjast peast siukest
https://outdoor.mcnett.eu/outerwear-wat ... repellent/
ja lasen fööniga üle
https://www.youtube.com/watch?v=Ss5ncChHp8E
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
aleks
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas aleks » 02 Okt 2018, 14:46

Kas siinsetest on keegi kokku puutunud: teibitud õmbluste lahti tulemisega koorikul ?
On mingi kindel viis parandamiseks või tuleb leppida olukorraga ja parem juba uut vaadata?

Üldiselt aga väga kurtmiseks põhjust pole, TNF koorik pidas ligi 10a vastu

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 02 Okt 2018, 15:52

aleks kirjutas:
02 Okt 2018, 14:46
Kas siinsetest on keegi kokku puutunud: teibitud õmbluste lahti tulemisega koorikul ?
On mingi kindel viis parandamiseks või tuleb leppida olukorraga ja parem juba uut vaadata?

Üldiselt aga väga kurtmiseks põhjust pole, TNF koorik pidas ligi 10a vastu
Kas sul tuli lahti õmblus või teip ?
Mul tuli Mammuti goretexil teip lahti peale pesuvees ligunemist. Tegu oli ilmselt mingi 4-5 pesuga (pesumasinat pole kasutanud) ja jope ise 3-4 aastat vana. Võibolla avaldas mingit mõju Nikwax kasutamine ?
Ei näinud erilist mõtet neid ribasid uuesti kinni liimima hakata; rebisin lõplikult ära ja tuleb leppida, et ilmselt tulevikus pole too jope enam nii vihmakindel.

Kasutaja avatar
aleks
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas aleks » 02 Okt 2018, 21:25

teibid tulid lahti ja just kõige vajalikemas kohtades (kapuuts / õlad)
Pesin enamasti käsitsi või siis käsipesuprogrammiga ja hiljem töötlesin juba Nikwaxiga
aga eks tuleb maha kanda selle vana

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: rundll ja 1 külaline