Sooviks osta matkakotti

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Sooviks osta matkakotti

Postitus Postitas Tanel » 24 Dets 2012, 18:43

Vahest on huvitav lugemine kottide valimise kohalt, kui muidugi võõramaa keeltega probleeme pole.
http://www.backpackingnorth.com/2011/08 ... nsize.html
The size of your pack is relative to the size of your fear.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 24 Dets 2012, 22:40

Tanel kirjutas:Vahest on huvitav lugemine kottide valimise kohalt, kui muidugi võõramaa keeltega probleeme pole.
http://www.backpackingnorth.com/2011/08 ... nsize.html
Teemaväline ja pastakast imetud ühekorraga.
Nende arutelu skoobiks on "short weekend trip".
See ei puutu kuidagi siinsesse "universaalse seljakoti" teemasse.
Ühe-öö-matkal on sul niikuinii nii vähe asju kaasas, et seljakoti valik on lihtsalt ebaoluline. Sobib ükskõik mis.

Samas viidatud jutu iva "väike seljakott võib olla ka ilma raamita ja kerge, vaata näiteks seda-ja-seda-ja-seda" on mingis muus kontekstis kindlasti õige ja kasulik.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 06 Jaan 2013, 14:25

raulves kirjutas:Tere,

Maksimumsuurus jääks sinna 80 piirile.
Ma tahan kindlasti kvaliteetset kotti, kuna üks kokkupuutumine odava kotiga on olnud juba.

Palun aidake! Hind max 300 eurot.
Andke andeks minu kitsarinnalisust aga mina esialgsest postitusest küll välja ei loe et oleks vaja "universaalset kotti". Pigem käib jutt kotist mahutavusega kuni 80l, sinna alla jääb ka nt 50l kott! Kui hästi tähele panna siis, antud lingil on skoobiks seljakott igasugustesse tingimustesse, nädalavahetusest kuni paari nädalani. Pastakast imetud on küll halvasti öeldud ühe põhjaliku ja uurimusliku artikli kohta, kus on toodud erinevate tootjate mudelid välja ja nende head/vead ülesse tähendatud. Selle kirjutanud mehel on matkamisega rohkem kogemusi kui nii mõnelgi foorumi kasutajal. Suvistes tingimustes ja täisvarustuses pole nädala-paarine matk väiksema kotiga kui 80l mingi probleem.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 06 Jaan 2013, 18:33

Kahe nädalane matk suvel alla 80L seljakotita nii, et varusid ei täienda pole võimalik!
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 06 Jaan 2013, 18:45

Minu arust on need Go Lite kotid nagu sangadega kondoomid ja mingit erilist usaldust küll ei tekita.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 06 Jaan 2013, 19:05

1) Universaalsuse tõi sisse ekacariya väitega "Universaalseks kotiks loetakse umbes 65 l."

2) Sinu antud lingi kolmas lõik ütleb "short weekend trip which we are focusing on". Ja seda "weekendi" korratakse veel mitu korda üle. Tööd on nad teinud küll ja ses mõttes on artikkel ok.

3) Mu hinnang "pastakast imetud" käis pigem teema püstituse kohta. Kas grammide lugemine paaripäevasel matkal on ikka mõistlik tegevus? Aga kui kergmatkamise fännid on reaalsuses olemas, siis tuleb ka neile turundust teha ja asju müüa, ning müügitoena on artikkel kindlasti omal kohal :)

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 06 Jaan 2013, 20:49

Tripp sul on õigus selleks weekendi faktis, ei ole seda artiklit kaua aega lugenud ning mõned asjad on meelest läinud, kuid kui on piisavalt kujutlusvõimet siis saab seda "weekend" asja laiendada mitmete nädalateni ja mitte ennast kammitseda mõtlemisega, et ma ei saagi teha paarinädalast või nädalavahetuse matka sama kotiga. Osadel seljakottidel saab mahutavust kombineerida vastavalt vajadusele, kas siis nädalavahetuseks või pikemaks. Mina isiklikult küll ei hakka iga vähegi erineva pikkusega matka jaoks ostma eraldi seljakotti.
pilving kirjutas:Minu arust on need Go Lite kotid nagu sangadega kondoomid ja mingit erilist usaldust küll ei tekita.
Missugune mingi seljakott kellegi arvates välja näeb on täiesti subjektiivne. Kasutan GoLite seljakotti ja minu usalduse on ta võitnud.
Jyrgenson kirjutas:Kahe nädalane matk suvel alla 80L seljakotita nii, et varusid ei täienda pole võimalik!
Kui keegi väidab, et see ei ole võimalik tähendab seda, et väitja ei ole tahtnud või osanud seda järele proovida, mitte et see võimatu oleks.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 06 Jaan 2013, 20:57

Loomulikult pole tahtnud sellist laadi rumalust järele proovida. Võimalikud on igasugu asjad. Mina oma teadmiste, oskust ja kogemustega olen suuuteline olema looduses ilma igasuguse varustuse ja seljakotita rohkemgi kui 2 nädalat, AGA nõme on see ikkagi.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Parabellum
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Parabellum » 15 Jaan 2013, 18:07

http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... Seljakotid" onclick="window.open(this.href);return false;

Soovitan soojalt.Tõeliselt hea kott ja peale selle selga panemist ei saanud ma enam iseendast aru,et miks ma ennem mingit jama omale selga vabatahtlikult riputasin.Kõik matrixid ja tigerid on proovitud,samuti erinevaid kaitseväe seljakaid (rootsi-vanakoolikas,kusjuures seljas väga mugav,aga lihtsalt ei oma lisataskuid jne.,US alice pack large,meie enda linda jne)
Toetub kenasti puusadele ja selg/õlg ei väsi ära.
See võib olla personaalne,aga vähemalt mulle see kott sobib ideaalselt.Timmimise võimalusi jagub ja kõik asjad mahuvad ära.
Teine seljakas,mida ma mõtlesin on selline:

http://www.finn-savotta.fi/?page=11&bb=27" onclick="window.open(this.href);return false;

Aga see jäi minu poolt proovimatta kuna leidsin endale ideaalilähedase seljakoti.

Väike meenutus talvepäevast metsas....
Manused
12.01.2013.jpg

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 15 Jaan 2013, 18:41

See hea pilt, vikingi stiilis kilp ainult puudu. Aga Fjällräven Kajka on vaieldamatult üks parimaid kui mitte kõigeparem seljakott mida Eestis poest osta saab. Samas võrreldes Matrix Pro Himalaya ja Mc Kinley-ga jätab seal nii mõnigi detail soovida. Muidugi detailid on ka teema mis otseselt puudutav erinevaid koolkondasid matkajaid. Ise tean mitut vana matkapeeru kes on seisukohal, et kui seljakotil on juba midagi enamat kui ainult toru, siis on tegemist juba mõttetu asjaga.

Kasutaja avatar
Parabellum
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Parabellum » 15 Jaan 2013, 20:32

Just,eks see märsi teema olegi selline puhtalt isiklik asi,ehk siis mis kehaga keegi on ja kuidas viitsitakse seljakott oma kehaga vastavusse viia. Selle "õige" äratundmiseks on vaja lihtsalt proovida mitmeid-setmeid mudeleid ja kindlasti saab tunda ka valutavaid lihasgruppe.
Minule see Kajka meeldib ja olen saanud endale selle seljale söödavaks teha.

Kilpi on kuradima raske metsas kaasas kanda :D

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 27 Mär 2013, 12:22

Mul on ka seljakotti vaja.
Üle 100 liitri.
Mida soovitate?

Kas Matrix on endiselt elus?
Kus nende kotte näha võiks?
Ma olen neilt rattakoti ostnud "saame tänavanurgal kokku ja vahetame asja raha vastu" stiilis, aga seljakotte tahaks enne pikemalt võrrelda-proovida.

Kasutaja avatar
KuuseOkas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas KuuseOkas » 27 Mär 2013, 15:50

Elus elus. Mina käisin paar nädalat tagasi Tartus nendega kohtumas. Helistasin ja ütlesin, et soovin näha kotte. Käisime koos seal ruumides, kus nad neid meisterdavad ja nad proovisid mulle erinev seljapikkusega kotte ning tegid kindlaks kui pikka vööd vaja on. Värvivalik sõltub suuresti sellest, mis neil parajasti olemas on kui ei ole nõus just ootama. Soovitan lihtsalt helistada ja kohtumine kokku leppida. Sain aru, et nad ei ole ka kogu aeg seal ruumides.
Minu uus ( ja esimene) matkakott peaks aprillis valmis saama ja ma olen juba niiiiiiiii elevil! 8-)
“One’s destination is never a place, but a new way of seeing things.” Henry Miller

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 27 Mär 2013, 15:52

Endal Jaanuaris tellitud Himalaya, seni pole hätta jätnud.
Ainus asi mida oleks pidanud tähele panema, on Tõnu soovitus lukud kõik tagantpoolt jooksma panna.
Kuni on puid, pole probleemi

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 27 Mär 2013, 16:32

Metavo kirjutas:Ainus asi mida oleks pidanud tähele panema, on Tõnu soovitus lukud kõik tagantpoolt jooksma panna.
Mida see tähendab? Ja kas seda peab neile kuidagi eraldi ütlema või mis...?

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 27 Mär 2013, 17:02

See tähendab, et kui su kott on seljaosaga maas, siis saad kõigile sahtlitele ligi ilma et peaks seda ümber pöörama hakkama.
PS. Pean nõustuma suuruse osas, alla 100 liitrist pole mõtet hankida kui plaanis aastaringselt matkata. Talvine magamiskott mahub kenasti alumisse kompartementi.

Kasutaja avatar
KuuseOkas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas KuuseOkas » 27 Mär 2013, 22:49

Tellisin endala Himalaya 85. Loodetavasti saab sellega ka talvel lühemad matkad tehtud. Sellest tagurpidi-käivate-lukkude-süsteemist ma ei saanud ikkagi aru..aga võib olla ongi hea - siis ei oska puudust tunda :lol:
“One’s destination is never a place, but a new way of seeing things.” Henry Miller

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 27 Mär 2013, 23:05

Mul on Matrixi Omega 80+15. Ju ma siis olen end puhtalt koti järgi kohandanud, aga ei tule nagu ette, et sihtotstarbelisel kasutamisel ruumist puudu oleks tulnud. Kola kotist väljas ei hoia, ükski talvine käik koti pärast tegemata ei ole jäänud. Vajadusel ka teiste kotijaotamisest osa võtnud. Et riietel M ja S märked, midagi ehk mõjutab, aga nii palju ...

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 28 Mär 2013, 00:14

Pilt Alpide matka kotihunnikust:

Pilt

Kõigil on kotid punnis ja enamasti midagi väljas tilpnemas lisaks.
Just sellist olukorda tahaks edaspidi vältida :)

Ma siis suhtlen matrixi-rahvaga, rõõm kuulda, et nad endiselt tegutsevad.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 28 Mär 2013, 03:28

Igasugu kottide teemasid on kaetud, kuid pole silma jäänud Galvilinda EE väe koti kohta kommentaare.
Kott on tegelt üliodav võrreldes edevate firmadega.
Mis võiks selle head vead olla, peale selle, et natukene võib raske olla?
http://www.galvilinda.ee/product_info.php?product_id=9" onclick="window.open(this.href);return false;
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 28 Mär 2013, 06:46

Ullivilli, selle Galvilinda (edaspidi gl) seljakoti kohta peaks ilmselt eraldi teema tegema, aga alustan siin ja ilmselt moded löövad selle lahku, sest algteemaga enam see ei kattuks. Seega kõigepealt vabandus modede ees, et neile lisatööd põhjustan.

Eeskätt on gl seljakott disainitud sõdurpoisile mitte matkajale. Matkaja ja sõdurpoisi erinevuste lahkamiseks peaksin ilmselt järgmised paar-kolm tundi siin arvuti taga kirjatööd tegema, aga seda ma väga ei viitsi. Lühidalt öeldes on matkaja ja sõduri ülesanded, võimekus, vajadused, jne natuke erinevad. Sõjavägedes korraldab tagalateenistus varustuse logistika ja tihtilugu pole nekrutil vajagi oma seljakotti pikalt kanda. Veoauto kastist jaotelgini. Siin me jõuamegi esimese gl seljakoti nõrga kohani – kandesüsteem. Õlarihmad, selg ja vöö võimaldavad seda seljakotti kanda, aga need on äärmiselt kehavaenulikud. Samuti ei arvesta kandesüsteem inimese mõõtudega kaasamängimisega eriti.
Pildilt on näha, et õlarihmad on sirged, aga inimene ei ole sirge. Kui meie turjalt tõmmata joon üle õlgade alumiste ribideni, siis on see üks suur looklev S mitte suur I. Esmapilgul väike detail, mis tundub ebaoluline, aga hakkab pikemas perspektiivis tunda andma. Samuti ei saa unustada, et kõikide armeevarustuste kontseptsioon on odav-tugev mitte kallis tugev. Paraku lookleva ja rohkema polsterdusega õlarihma tootmine oleks ilmselt korda 3 kallim.
Vaatame koti selga. See ei võimalda absoluutselt õhu liikumist kandja ja seljakoti vahel. Et disainida kehasõbralik kotiselg kasvaksid taas koti tootmise kulud meeletult. Gl seljakotti selg paraku ajab kasutaja rohkem higistama ja seetõttu suureneb tema organismis vedelikukadu. Aga kui sõdurpoisile antakse käsk liikuda, siis ta ka liigub isegi siis kui on end tilgatumaks higistanud nagu vobla.
Vöö on gl seljakotil kindlasti üks kõige ebaõnnestunumaid. Polstriga osa on lahja ja ilmselt paljudel ei ulatu üle puusanukkide. Selleks, et seljakotti puusadel kanda massi jaotusega 2/3 puusadel ja 1/3 õlgadel peaks vöö polsterdatud osa ületama puusanuki vähe pikemalt nii umbes 5 cm.
Gl seljakott on odav-tugev, see aja ära asja, aga see ei ole harrastusmatkajale loodud. Sõdur peab täitma käsku kui kästakse minna rännakule ja ta ei mõtle temale pandud ülesannetel oma koti mugavusele. Harrastusmatkaja läheb loodusesse oma matka nautima, temale on tähtis positiivne emotsioon.
Kui siin nüüd on militaarse taustaga inimesi kes püüavad hakata seda kotti kõvasti kaitsma ja minu selgitusi ümber lükkama, siis ärge nähke vaeva tühja tööga. Olen ise olnud ajateenija ja ka palgaline, aga ajal kui kogu varustus pidi mahtuma „sibulakotti“. Selle sibulakotiga olen teinud väga pikki rännakuid ja võrreldes sellega on gl seljakoti kandmine nagu Lexusega sõitmine.

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 28 Mär 2013, 09:02

tripp kirjutas:
Metavo kirjutas:Ainus asi mida oleks pidanud tähele panema, on Tõnu soovitus lukud kõik tagantpoolt jooksma panna.
Mida see tähendab? Ja kas seda peab neile kuidagi eraldi ütlema või mis...?
Metavo kirjutas:See tähendab, et kui su kott on seljaosaga maas, siis saad kõigile sahtlitele ligi ilma et peaks seda ümber pöörama hakkama.
...
Ikka ei saanud hästi aru äkki proovid veel detailsemalt kirjeldada?

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 28 Mär 2013, 09:05

Jürgenson oskab seda paremini seletada ilmselt.
Kui sul on kott lapiti maas, nii et pääsed selle sisule ligi, siis küljetaskud on suunatud maapoole. Selleks et neile ligi saada, ajal kui kott on lahti, pead sa koti suud sulgema et asjad välja ei pudeneks, koti ümber pöörama ja siis alles pääsed taskutele ligi. See on tüütu veidi.
Loodan et on arusaadav.

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 28 Mär 2013, 09:18

tripp kirjutas:Pilt Alpide matka kotihunnikust:
http://kaur.smugmug.com/Category/Alpid- ... G_0221.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Kõigil on kotid punnis ja enamasti midagi väljas tilpnemas lisaks.
Just sellist olukorda tahaks edaspidi vältida :)
Vaatasin ka pilti aga mis sa sealt väljas rippuvast varustusest tahaksid koti sisse pakkida? Lebomati? Kirka? Käimiskepid... Alpimatkal marsuudile jõudes läheb ju nagunii kohe kiiver, kirka ja köis kasutusse seega neid kuskile sisse pakkida pole nagu pointi.

Militaar koti osas Tõnuga täitsa nõus. Sai ka seda mõned korrad kunagi matkates kasutatud ja no tee mis tahad ei ole mugav!

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 28 Mär 2013, 09:34

Lukkude osas - nõus! Ja aitäh! Ise poleks osanud tähelepanu pöörata.

Mis asja kotti panna, kiiver või kirka? - KÕIK NEED loomulikult. Kotiga peab saama ka lennukisse, rongi ja bussi. Tehnilist varustust läheb vaja vaid üksikutel lõikudel või päevadel... jne. Suur kott = hea kott, oli seal üsna selge.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist