Kuidas saada paremaid allahindlusi.

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Kuidas saada paremaid allahindlusi.

Postitus Postitas Jyrgenson » 26 Jaan 2013, 15:40

Võin anda nõu kuidas kõige paremini soodsaid hindu saada. Reegel nr1 ära mitte kunagi kauple hinda alla, siis sa jätad endast suht näru-vaese-mittetagasioodatud kunde mulje. Reegel nr2 viska alati tippi või jotsi peale, peenraha ära võta tagasi. Siis oled alati oodatud kunde, sind teenindatakse täiuslikult ja lõpuks pakutakse sulle soodustusi mis on ainult valitutel.
Olin kunagi ammu müüja matkapoes Tartus. Mul oli seal klient, kes vahel viskas jotsi hea teeninduse eest, jots oli korralik. Ta ei kaubelnud kunagi hindu. Lõpuks andis omanik talle selliseid soodustusi mida keegi teine ei saanud.
Olen ise aastaid autoga ühes teeninduses käinud, alguses ümmardasin kõik arved firma kasuks. Suvel kuuma ilmaga viisin meestele külma õllekasti, jne... Tulemus on see, et varuosasid oma autopargile olen saanud sümboolse kattega ja töö tunni hind on poole madalam.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: M: Foxberg.ee allahindlus

Postitus Postitas Aivar » 26 Jaan 2013, 16:31

Üldiselt täitsa nõus, et kui on kindel koht kus mingeid teenuseid või tooteid teostamas käid siis mõistlik mitte penne lõhki ajada - kord tuleb ükspool vastu siis jälle teine.

Samas igasse Rademari, Sportlandi, Timbelandi jne kohtadesse kus korra aastas mõne ostu teed siis kuhugi poole ümardamiseks läheb siis eelistaks juba kasvõi näiliselt tehtavat soodustust. Kauplus on kasumlik ettevõte - seega kaupa alla sisseostu hinna enamjaolt ei müüda. Seda allahindlus protsenti ongi võimalik tekitada juurdehindluse arvelt - seega kaupleja saab selles osas mängida ning kui ta soovib kindlat klienti siis ta teeb allahindlust. Samas ilusate silmade ja särava naeratuse eest ei ole ju põhjust mingit mega alet teha kui on näha, et sellest indiviidist ei teki iial püsiklienti. Või läbimüüdava kauba koguväärtus ei ole midagi erilist.
Lisaks on eestis poodides paras turumajandus - esimese asjana küsitakse palju alla saab. Kuna selline kauplemine poe hindadega on päris levinud siis tehakse seda juba igalpool. Teisalt kui ei küsi siis ka ei saa tihtipeale aga ostja võiks ikka selle tasakaalu punkti ära tunda kus ja kuna oleks mõistlik mingit eri diili uurida. Sokipaari, või kingapaelte erihind on ikka üpris naljakas. Aga mis teha elu on kahjuks meil selline.

Väljaspool teemat veel see palgateema mida me ühes teises teemas puudutasime siis üks asi viib teiseni ning tihtipeale saavadki need inimesed letitaga seda miinimumpalka kelle käest meie allahindlust nurume.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 26 Jaan 2013, 18:00

Ma parem ei võta sõna palkade, sissetulekute ja väljaminekute teemal, sest muidu võin paljudel harja väga punaseks ajada. Aga teinekord lõkke ääres võib lobiseda.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Pets
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Pets » 26 Jaan 2013, 18:05

Aivar kirjutas:Väljaspool teemat veel see palgateema mida me ühes teises teemas puudutasime siis üks asi viib teiseni ning tihtipeale saavadki need inimesed letitaga seda miinimumpalka kelle käest meie allahindlust nurume.

Eks need ise ju nuruvad ka teises poes, seal kus nad ise ostja rollis on :) ega müüja palk sellest ei muutu. Allahindluse kinnitab ikka juhtkond (juhataja) jne :)
It's nice to be important, but it's more important to be nice!

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Kuidas saada paremaid allahindlusi.

Postitus Postitas Jyrgenson » 26 Jaan 2013, 18:23

Väga tihti inimene kes läheb müüa maetikohale kandideerides tööintervjuule on nii alandlik ja ei julge potentsiaalsele tööandjale oma tingimusi esitada. Alati tasub küsida näiteks tulemuspalka. Niikaua kui inimesed ei julge oma soovidest rääkida, ongi meil poodides mittemotiveeritud haigutavad ebaosavõtlikud klinditeenindajad.
Töötasin ise üle aasta matkapoes ja nõustusin tööle asuma ainult tulemuse põhisel palgal ja mis siin tõde salata ametikaaslased muudes kauplustes said tõesti sama töö eest minust 3 korda madalamat palka. Aga noh ega suurt aega nina nokkida polnud küll, ikka töötama pidi ka.

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 26 Jaan 2013, 23:44

Töötaja motiveerimine peaks olema samuti ka tööandja motivatsioon aga kahjuks tihti ei ole või ei ole piisav. Tööandjal on lihtsam võtta mingi nooruke letitaha ja maksta miinimumi kui välja mõelda mõistlik motivatsiooni süsteem mis ka reaalselt inimest tööle paneks. Kui ongi mingi läbimüügipõhine boonus ju siis ei ole piisav, et inimest tööle ikka ei saa (siinkohal tuleks eristada lihtsat loodrit ja mõistliku töölise vahet). Tuleb ikka reaalselt hinnata mis on läbimüügid antud turul mõeldavad ja selle järgi kohandada lisaboonused.

Sellepärast need teenindajad lähevadki teise poodi ise sedasi alet küsima, sest päev läbi näevad nad kuidas see meil toimub. Olen ise kuulnud kuidas inimene astus Click elektroonika poodi, tahtis printeri tinti ja hakkas alla kauplema - nagu baltijaama turul oleks. Allahindlus peaks algama ikka nii, et esmaslt ostan sealt printeri, kolm plokki paberit ja seejärel oma tindi jutuga minnes ütleb teenindaja ah jaa sa oled see mees kes meilt need asjad ostis ja teeb alet selle tühise tindi pealt. Iseasi kui sa ostad sealt poest selle printeri kogu kupatusega ja see on päeva suurim müük siis teeb teenindaja midagi alla aga ainult tindi pealt!?

Samas muidugi selleks ajaks kui sa oma 3 plokki paberit jõuad läbi kärsatada on juba teenindaja ammu vahetunud ja sind ei mäleta enam keegi. Minu arust isegi matkaspordis on päris kõva kaadrivoolavus... Motiveerival töökohal ja korraliku palga eest vaevalt viitsiks ju väga tihti kohta vahetada või mis.
Samas kui teenindaja igale kliendile kes ostab mantli nööbid aga mitte mantlit teeb selle juhtkonna poolt lubatud -5...-10% siis mis preemiat sealt loota on - hea kui töökoht alles jääb. Seega on igasugused aled ikka üpris seotud teenindaja palgaga kui mitte otse siis kaudselt küll.

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Morheatus » 27 Jaan 2013, 01:06

Kapitalism ja turumajandus.
Pood ja turg, mis vahe seal on? Tihti on turul meeldivam teenindus. tihti pakub talunik ise paremat pakkumist teha, "võtad selle koguse, annan selle hinnaga" - lähen teinegi kord sinna ja võtan sõbra kaasa. Järgmine aasta sama moodi.

Samuti on kujunenud foorumites sellisene tava, kui firma soovib oma kaupa või teenust pakkuda antud foorumis, siis foorumis kuulutades on kõigile foorumi (või klubi korral) klubilistele veel eraldi hinnapakkumine tavalisest hinnast. (Mõningates kohtades kustutatakse seda reeglit mitte jälginud teema suhteliselt kiiresti).

Teenuse kohta:
Ergo, kui peaks langema sõidukindlustuse hind vastavalt koefitsendi kukkumisele, kuid seda ei juhtunud. Küsisin paremat pakkumist. Klienditeenindaja ütles, et vast 5% saab heal juhul.
Selleks vaja saata pakkumise päring kõrgemale, lasin seda teha. Tulemuseks rohkem kui 10% hinna alandust ehk sama hind, mis teistel kindlustuse pakkujatel.
Näide kaks. Sportland.
Läksin sularahaga kohale. Proovisin saapaid, sobisid. Küsisin samuti hinnasula. Konsulteeriti juhatajaga, tehti korralik ale, ale eest ostsin hooldusvahendid.
Mis ma öelda tahan, suurte organisatsioonide, kettide puhul ärge kartke, häbenege küsida alet, eriti kui te aastas ühe või kaks korda külastate antud ettevõtet - nägu nagunii meeles ei püsi ja nimepidi ei teretata.

Ostsin Mett, esialgu 3 purki, oli mõistlik hind, hiljem 10 purki võttes, tegi ise hinda veel paremaks. Ütles sedasi, et elada tuleb nii, et omal hea oleks ja teisel samuti - rikkaks ma nagunii ei saa.

Need on kaks näidet.
Ma ei mõista hetkel välja käidud põhimõtet, et klient peaks lootma, ehk kunagi tehakse talle häid pakkumisi. Tõesti, suure käibe tegija võib sedasi juhtuda. Samuti usun individuaalsesse lähenemisse väiksemates kauplustes, poodides, mida ei külasta sedasi suured rahva massid ning ise olen üks hea kunde.
Kas mitte küsimus ei ole klientuuri hoidmises ja vastava individuaalse kontakti loomises ja hoidmises?
Kohad, kus tingimise peale ärritutakse, ei ole minu arvates meeldivad kohad, vaid neid soovitan vältida.
Näide Kroonuait, hiljem oli garantiiga probleeme ja kadus ka varsti Tartu esindus.
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 27 Jaan 2013, 04:23

Morheatusega nõus ;)
Lausa ootasin et keegi midagi minu vaatevinklist kirjutaks, sest no ise jõuaks nii pikka kirja kirjutada ja keegi ei viitsiks lugeda põhjalikust kaubandus-teenindusmaailma analüüsi.
Olen omistanud üle-euroopalise müüja kvalifikatsiooni tunnistuse ning üle 4a klienditeeninduses töötanud ja seisukohti juba jagub.
Siiski mõne nurga pealt nõustun ka teistega. Aga jah..las need jäävad lõkkejuttudeks :idea:

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Jaan 2013, 05:15

Võibolla kusagil suurlinna megaostukeskuses töötades ei jää müüjal inimeste näod meelde tõesti. Aasta kopikaga matkapoes töötades saadud kogemuse põhiselt julgen küll väita, et meelde jäävad kõik kliendid kellega on kas meeldiv või ebameeldiv kokkupuude olnud. Matkapood on muidugi niši kauplus ja ega sinna juhuslikke ei eksi.
Muidugi Eestis on matkatarvetega lihtne kas Matkasport või Matkamaailm. Mõlemale saatsin järgmisel päeval peale matkalubi registreerimist kirja, et soovin klubile teisi hindu kui on letis. Kirja lisasin, et kui nad pakuvad mulle mingit 10% soodust, siis pole mõtet isegi vaeva näha mu kirjale vastamisega. Üks kaupmees vastas teine ei vastanud, aga ostuotsuseid see ei mõjutanud, et üks kaupmees koostööd teha ei tahtnud. Kui mul on midagi tema poest vaja, siis lähen ja ostan. Ükskord selles kaupluses olles tuligi peremees ligi kui kassas maksin ja ütles müüjale, et tehku mulle nii suure ostu pealt 5% alla. Oi te ei kujuta ette kui suure naudinguga ja rahulolutundega ma selle mehe urru-auku seal leti ees seistes saatsin. Siis ta pani muidugi pildi kokku kellega suhtleb. Ja noh eks ta ka teab seda ohtu, et ma ta kunagi mõne laulu sisse võin panna. :mrgreen: Ilmselt varsti saadan talle uue kirja kus soovin klubile soodustusi.

Kasutaja avatar
Pets
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Pets » 27 Jaan 2013, 23:25

reigo130 kirjutas:Morheatusega nõus ;)
Lausa ootasin et keegi midagi minu vaatevinklist kirjutaks, sest no ise jõuaks nii pikka kirja kirjutada ja keegi ei viitsiks lugeda põhjalikust kaubandus-teenindusmaailma analüüsi.
Olen omistanud üle-euroopalise müüja kvalifikatsiooni tunnistuse ning üle 4a klienditeeninduses töötanud ja seisukohti juba jagub.
Siiski mõne nurga pealt nõustun ka teistega. Aga jah..las need jäävad lõkkejuttudeks :idea:

Ainult 4 aastat :P ma olen klienditeeninduses töötanud alates '88 :D
It's nice to be important, but it's more important to be nice!

Kasutaja avatar
Kirves
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Kirves » 28 Jaan 2013, 01:46

Tõnu poolt eelpoolkirjutatuga täitsa nõus. Matkaspordi ja mõne teise Eesti "ametliku" maaletooja tõttu toome paljusid asju ise.... Kõige tigedamaks ajas Matkasport siis kui meil oli vaja 40 korralikku seenenuga ja nemad väitsid ,et neil ei ole ja mina neid ka maale tuua ei tohi :P Samas nemad ametlikud maaletojad ei ole aga väidavad seda. Kuri ja ohtralt f... sõnadega vürtsitatud kõne tootja peakontorisse tõi mainitud noad 2 päeva pärast meie kontorisse ja palju parema hinnaga.

Eestis on koguste tõttu see häda ,et mõnede asjadega ei saa dealeri price tootja käest kätte ja saad tavalise traderi hinna, või veel mingi vahendaja poolt tuunitud hinnad :P ja sealt ei olegi tõesti midagi alla teha .... Me oleme seetõttu ka osade brändide müügi ära lõpetanud , kuna asi võib olla kena ja tore aga omast taskust pole omanik nõus brändile peale maksma.

http://www.kirves.ee" onclick="window.open(this.href);return false; puhul kehtib üldiselt selline reegel ,et suuremate ostude puhul teeme kliendile allahindlust. Üldiselt oleme ärikogemusest täheldanud,et klienditeenindajad ei kipu allahindlusi tegema ja peamisi põhjusi on 2 .... laiskus (allahindluse vormistamine) ja kadedus (miks saab klient näiteks 3000 eurose ostu puhul 500 eurot alla lihtsalt küsimise peale, kui tema peab sama raha eest kuu aega tööd tegema)
Hulgiklientidele kehtivad kokkuleppelised hinnad ja need on personaalsed ja kujunevad läbirääkimiste käigus:) Suuremate koguste ja spetsasjade puhul saab kõvasti hinnas alla, siis kui need ette tellida ... Allahindlusi tuleb ise küsida või jälgida sooduspakkumisi Erihinnagruppide pakkumine läheb lõpuks väga keerukaks, kulukaks ja lõpuks ei võida sellest keegi.... lõpptarbija peab selle ikka kinni maksma :P
Küsija suu pihta ei lööda ja rahakoti pihta lüüakse nagunii :D
http://www.kirves.eu" onclick="window.open(this.href);return false; Noad , kirved , taskulambid ja palju muud vajalikku

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 28 Jaan 2013, 19:31

Ilmselt MTÜ TJM pekas ka Kirvega mingi lepingu sõlmima, mis võiks kesta isegi vabalt kuni järgmise maailmalõpuni või törts kauemgi.

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 28 Jaan 2013, 20:30

Pets kirjutas:
reigo130 kirjutas:Morheatusega nõus ;)

Ainult 4 aastat :P ma olen klienditeeninduses töötanud alates '88 :D
Tubli :D. Siis sa peaks aimama ärajäetud kirja pikkust.
Mõni on autoga ka eluaeg sõitnud, aga...sõidab ikka sama hästi kui kõik teised :lol:

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 28 Jaan 2013, 21:48

Meil - inimestel on kombeks liiga palju keskenduda rahale. Me oleme ennast 100% seadnud sõltuvusse rahast. See aga teebki kõik keeruliseks. Ostes midagi soovitan mitte mõelda sellele, mis see asi maksab vaid mida, kui palju ja millise aja jooksul ostetav asi meie elukvaliteeti parandab.
Vahel on ka hea mõelda sellel kui palju minu asi mu kaaslaste elukvaliteeti parandab.

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 28 Jaan 2013, 23:06

Jyrgenson kirjutas:Meil - inimestel on kombeks liiga palju keskenduda rahale. Me oleme ennast 100% seadnud sõltuvusse rahast. See aga teebki kõik keeruliseks. Ostes midagi soovitan mitte mõelda sellele, mis see asi maksab vaid mida, kui palju ja millise aja jooksul ostetav asi meie elukvaliteeti parandab.
Vahel on ka hea mõelda sellel kui palju minu asi mu kaaslaste elukvaliteeti parandab.
Hehee - jälle koorumas uus teema :)

Kuidas saab nimodi osta, et mitte mõelda palju see maksab... iseasi tõesti kui lähme ostma pakk tikke. Raha või selle aseaine on ikka A ja O meie ühiskonnas - tahes tahtmata. Oletame, et raha ei oleks välja mõeldud siis toimiks naturaalmajandus - kurgid sulle kapsad mulle stiilis aga siis muretseksime pidevalt oma kurkide pärast ning lisaks teine mure oleks kus on selline kapsamüüja kes tahaks kurke mitte kaale!

Kui ma otsin perele turvalist autot ja pean parimaks RangeRoverit ning kalkuleerin juba palju see mu elukvaliteeti tõstab ja kui rõõmus naine kodus on ... samas ostma minnes rahakotis üle Niva välja ei mängi. :lol:

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 28 Jaan 2013, 23:36

Inimestele, kes võtavad raha kui väärtust soovitan vaadata Zeitgeisti filme, lugeda Globaalpohmelust ja tutvuda ökofilosoofide materjalidega. Natuke googeldamist.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 29 Jaan 2013, 01:42

Zeitgeist ja muud üllitised on väga harivad ja kohati võiks olla kohustuslikud arusaamaks maailma ja meid ümbritsevatest asjadest ja väärtustest. Aga neid "tõdesid" vaadates lugedes tuleb välja selekteerida enda jaoks see "tõde".
Sellest karusellist kus me viibime ja kuhu oleme sündinud vähemalt hetkel ilmselgelt maha astuda ei ole võimalik. See on kestnud juba sajandeid. Keegi ei peata seda süsteemi, et mõned "valgustatud" saaksid alustada puhtalt lehelt. Samal ajal need vähesed kes ei lähe kaasa selle ette söödetud süsteemiga takerduvad vähemal või suuremal määral igasugu "hammasrataste" vahel igapäeva toiminguid tehes. Alates pangakaardist, auto ja maja ostudest jne.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 29 Jaan 2013, 08:06

Süsteem määrab ära paljuski selle kuidas me käitume ja meie otsused, ei tasu unustada, et paarkümmend aastat tagasi valitses meil teine süsteem ja , kes teab, mis tuleb tulevikus. Vastuvoolu ujuda on alati raske.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 29 Jaan 2013, 11:21

Süsteemi all ei pidanud ma silmas küll poliitilist süsteemi - see on muidugi ajas muutuv koos valitsejate ning valitseva korraga. Aga rääkides kommunistidest ja nende k6iki v6rdsustavast süsteemist mida vist silmas peeti - kus oli v6rdsete seas v6rdsemaid ei saanud ka nemad üle ega ümber rahast lisaks talongidele. Aga ei oma ju mingit tähtsust mis sinna paberile kirjutatud on, v6i mis värvi ta parasjagu on vaid oluliseks teeb selle mistahes valuuta just see mis tähendus on sellele antud ühiskonnas.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist