Termos

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Termos

Postitus Postitas Jants » 01 Veebr 2017, 08:34

Thermos stainless king 16 oz.
8 tundi toatemperatuuril. vesi 76 kraadi

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 01 Veebr 2017, 10:57

aleks kirjutas:Olude sunnil juhtus, et soetasin nüüd 0,5L primuse termose
Kuna kahtlus juba eelmisest korras olemas siis tegin kiire testi (toatemperatuuril 20 kraadi)
kell 11:00 keev vesi sisse ning kell 19:00 õhtul oli vesi 45 kraadi soe - siinkohal mul emotsioonid puuduvad, ei rõõmus ega kurb...

Kellel veel 0,5L selliseid on , ehk võrdluseks teeks sama 8h testi ära
Mulle tundub et see Primus võib olla praak...toatemperatuuril ei tohiks ikka nii palju temperatuur langeda?

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 01 Veebr 2017, 11:06

Primusel peaks olema minu meelest spekis kirjas kui palju temp langeda võib.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 01 Veebr 2017, 13:14

Kaasas neil vist seda temperatuurigraafikut enam pole aga netist peaks kätte saama. Oma kogemus -15 välistemperatuuri ja tugeva tuulega, termos oli seljakoti külgmises võrktaskus. Hommikul valasin keeva vee sisse ja peale 6-7 tundi suusatamist oli selline, et polnud enam nii kuum et keelt põletaks.
See ülal näiteks toodud termos on kindlasti praak kui nii vähe sooja hoiab.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 01 Veebr 2017, 16:06

praak. klaar.
Manused
primus.png
primus.png (184.87 KiB) Vaadatud 1187 korda
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
aleks
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas aleks » 01 Veebr 2017, 21:07

Tänud Ulli, prindin graafiku välja ja viin koos sellega.
(ostsin poest ühte toodet mis ei sobinud ning raha tagasi ei antud, asendustoodet sobivat ka polnud võtta) termosega oligi üks tagamõte, kui töötab siis hästi, kui mitte siis saab raha tagasi :D
Kuidas ma ikka koperdan selle praagi otsa pidevalt... :roll:

svahi
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas svahi » 09 Jaan 2018, 20:47

Mul üks liitrine Primus, see musta värvi ja punase Primuse kirjaga, klassikaline. Kasutanud vast paar- kolm korda. Välja näeb nagu uus. Ainuke asi, et vaakumit pole. Paned keeva vee sisse, kork peale ja termos sama kuum kui vesi, põhi peab vaakumit. Termos juba ammu ostetud, pole tšekki ka alles. Ausalt enam ei mäletagi, kuskohast ostsin. Seoses sellega küsimus siinsele rahvale, et mis termost soovitate 0,75-1,0 liitriseid?

svahi
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas svahi » 09 Jaan 2018, 22:08

Käisin Prismas, võtsin sealt ühe 0,75 liitrise Thermose Light Compacti prooviks. Primus lendas prügikasti.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 09 Jaan 2018, 22:56

Kui mulle eelmine või üleeelmine aasta jõuluvana Matkaspordist Priimuse termose tõi, siis instrueeriti jõuluvana termost testima ja vähima kahtluse korral kohe tagasi viima. Minu termos on küll super - paned õhtul keeva vee sisse ja ööseks külmlappi - hommikul on vesi joomiseks liiga kuum.
Lisa-
Vaatan et olen oma termost juba varem siin teemas kiitnud ja kiidan praegu edasi.
...

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 05 Aug 2018, 16:53

Krõps kirjutas:
01 Mär 2015, 16:37
Kui tahad parimat termost siis need on Thermos ja Zojirushi.Soovitan Thermos 1L vedelikule ja Zojirushi 2L mis sobib vedelikule ja toidule.
See Zojirushi 2L on piisavalt suur,et termoses toitu teha.Tatart,riisi,pudru+kuuma vett ja ootad kuni pehmeks haudub.Tangaineid pane 1:5 veele.

Mul oli Ferrino 1,5 liitrine toidutermos, mis sai mõned aastat tagasi Prismast ostetud (hind 44-45 eurot). Selle kork läks nüüd kergel kukkumisel krõpsti katki. Tundub, et Ferrino midagi taolist enam ei tooda, seega uurisin maad ja hakkas silma see Zojirushi, mis tundub seni leitutest kõige sarnasem tollele Ferrinole. Siit aga küsimus, et kust neid üldse osta saab? Näen, et on olemas Amazonis ja eBay's, aga nii mõnigi müüja Eestisse neid ei saada. Teistel on jälle negatiivne tagasiside, kuna osad kliendid on saanud mingi räämas ja kasutatud toote jms, ehk siis tundub, et igat müüjat ei saa usaldada. Kas on mingi ametlik kanal, kust kindlalt teaks, et uue originaaltoote saab?

Otsin just sellist termost, millel peal suur avaus (ehk käsi mahuks sisse) ja pigem kergesti avatav-suletav kaas, soojapidavus polegi nii olulune. Maht 1,5-2 liitrit. Leidsin veel ühe Isosteel termose, mis samuti veidi sarnasesse auku läheb, aga jah, täiendavad soovitused on oodatud.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist