Millised matkapüksid valida?

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Millised matkapüksid valida?

Postitus Postitas Tnnn » 19 Dets 2018, 01:25

Kõva on muidugi see, et siin pannakse paika kes ja milline on keskmine foorumlane ja kes ei ole...

Raki toon selles osas maa peale et kedagi ei huvita, et su kallis ja hea mudel pilbasteks on, tahad garantiisse saata küsivad saatmise eest ca 60 eurot ja keerutavad silmi et nii sitas seisus pükse ei ole kunagi näinud (1 a 8k kasutatud kebid, kus lagunemine algas tegelikkuses aasta pealt), kui tegelikuks probleemiks polnud see et püksid nägid välja rõvedad ja et seal sees olid mõned (erinevate mehhanismidega tekkinud) pisikesed augud, vaid see et õmblused reie välimisest küljest lagunesid laiali - mõlemalt poolt. Ühinen selles osas et kebidega olen perset külmetanud (tahaks et kuidagi oleks natuke soojemad) ning ei nõustu kellegagi kes püüab väita et kebid on euroopaliku lõikega või reied jäävad ka tõstjale kitsaks - ei jää, reiest ülimalt lohvakad püksid on.

Kui keegi kannab pükse ainult materjali pärast, siis muidugi, andke minna ja valige endale sümpaatseimast materjalist suvaline mudel, minu jaoks on aga oluline et püksid oleksid enam-vähem tugevad, mugavad (esimesed 2 tingimust saaks päris paljude pükstega rahuldatud) ning kindlasti termoreguleeritavad (õhutuslukud) - võimaldab käia kiiresti ja ei pea pärast siilise persega kuskil hanges istuma. Pärast uurimist jäid Eesti turult sõelale ka mingisugused 350+ € härkilad, seda raha ma maksta ei tahtnud ning seetõttu pidingi võtma uued kebid, mis õnneks siiani (ptüi-ptüi-ptüi) on paremini vastu pidanud kui esimene paar.

Kokkuvõtteks - kui sul ei ole vaja või sa ei pea tegevusspetsiifilise toote funktsioone endale vajalikuks, siis ei ole sul tegelikkuses õigust kellegi teise valikut sitaks pidada kuna keegi teine asetab sinu jaoks ebaolulised omadused enda vajaduste nimekirjas kõrgemale.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 19 Dets 2018, 09:06

Ühte pükstevaliku aspekti pole veel käsitletud:
Oled retkejuht ja kui sul pole rebasepildiga varustust, siis kontorirahvast moepolitsei jaoks pole saa pädev.
...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 19 Dets 2018, 09:19

Tarmo kirjutas:
19 Dets 2018, 09:06
Oled retkejuht ja kui sul pole rebasepildiga varustust, siis kontorirahvast moepolitsei jaoks pole saa pädev.
Kohe keegi solvub. Nii tore! :D
Ah, minge metsa...

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 19 Dets 2018, 10:52

Tarmo kirjutas:
19 Dets 2018, 09:06
Siis küsid liiga vähe. Keera hinnale 3x otsa ja pädevuse kurv keerab jälle ülesmäge 8-)

Huviga loen, kuidas see teema keerutab, väga põnev. Tavaliselt aetakse sihukest juttu kuskil lõkke ääres peale mõnda grokiringi, kus saab üksteise varustust kiita või sõimata, väga tänuväärt et see arutelu ka säilib. Kunagi kui ise hakkasin matkavärki tegema (Tartus Looduskaitseringiga peamiselt), sai pidevalt kiibitsetud, mis kellelgi seljas/jalas ja mida kandja ise asjast arvab. Mõni kiitis, mõni manas maapõhja ja nii need muljed kujunesid. Põhiline kandev idee on siiski see, et kui kandja on ise rahul, on varustus ka piisavalt hea. Mõni käis tädilt saadud vanade peokingadega ja oli ise rahul, järelikult olid head matkajalatsid. Teine jälle käis teksadega suusamatkadel ja ajas ka asja ära, kuigi olla olnud "veidi ebamugav".

Fjällrävenist ja muudest brändikatest midagi tarka arvata ei oska, pole kandnud sest pole vajadust olnud. Suvel käin suvaliste Bauhofist ostetud ehituspükstega, talvel suusakatel 20 aastat vanade traksidega vatiinikatega ja kummagi üle ei kurda.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 19 Dets 2018, 11:10

Minu jaoks on matkapükste põhiline probleem selles, et püksid on külmad. Ka need paksemast pisut venivast sünteetilisest materjalist asjandused, ma ei saa aru mis hooaja jaoks nad on, a la +13 kuni +14 kraadi vms. Ehk ma tahaks selliseid matkapükse, mis oleks sama soojad, nagu korralikumad toekamad teksad, aga oleks aktiivseks liigutamiseks mugavad ja vähegi mõistlike taskutega. Ja püksid võiksid sobida ka reisimiseks, mitte ainult matkamiseks, st et nt lennukis oleks nendega mugav, no ja et ei näeks välja nii nagu oleks mehhaanik lennukisse unustatud reisi ajaks. Ühed Fjällid mis mul on, on tegelikult materjalilt kõige lähedasemad sellele, milline materjal olla võiks. Aga kuna mulle on sattunud madala värvliga püksid (Karla nimeline mudel vist), siis on tagumik nendega koguaeg paljas. Reiest on natukene kitsad aga allosas on püksid nii laiad et säärekontide ümber võiks kummalegi jalale vähemalt ühe fiboploki teipida ja ikka mahuks püksisääre sisse. Ainus asi mis pükste puhul ei ole eriti oluline, on veekindlus/niiskuskindlus. Kui vaja, panen kilepüksid peale või teised püksid või passin toas. Siuke beibe.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 19 Dets 2018, 11:12

Sellesuvise pikema võsareisi käigus korralikult higistanuna keerasin tagasiteel varuste netti sisse ja käperdasin neid
https://varuste.net/Lundhags+Makke+mies ... ?_tu=77240
aga minu numbrit puu peal polnud ja vaba müüjat ei leidnud ja aega oli vähe ja proovimata ka jäi.
https://www.youtube.com/watch?v=e9Of0ZE2RVY
Mingi membraaniga ja tuulutusega püksid
https://www.jahivarustus.ee/jahindus/pu ... uksid.html
kui keegi mittesuveks otsib.
Liiga palju neid lukkudega säärtes variante pole turul.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 19 Dets 2018, 11:18

(Üle)Eelmisest postist tuleb välja üks e-kaubandus põhipuudus, et üks number ei iseloomusta pükse. Tegelikult huvitab ka mind sääre mõõt, reie mõõt, tagumiku mõõt, vöö mõõt ja vöö kõrgus, sääre pikkus.
Mõnede matkapükste juures olen poes imestanud, et kui matkapükstel on säär laiem kui reis, et mis selle otstarve on. Ja madal vöökoht samamoodi. Siinkohal on ilmselt asjakohane Tarmo märkus, et matkamine võib olla ka lihtsalt fetiš, et riietad matkajaks ja siis erutud või erutad kedagi.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 19 Dets 2018, 11:26

Kivisisalik kirjutas:
19 Dets 2018, 11:10
Minu jaoks on matkapükste põhiline probleem selles, et püksid on külmad. Ka need paksemast pisut venivast sünteetilisest materjalist asjandused, ma ei saa aru mis hooaja jaoks nad on, a la +13 kuni +14 kraadi vms. Ehk ma tahaks selliseid matkapükse, mis oleks sama soojad, nagu korralikumad toekamad teksad, aga oleks aktiivseks liigutamiseks mugavad ja vähegi mõistlike taskutega. Ja püksid võiksid sobida ka reisimiseks, mitte ainult matkamiseks, st et nt lennukis oleks nendega mugav, no ja et ei näeks välja nii nagu oleks mehhaanik lennukisse unustatud reisi ajaks. Ühed Fjällid mis mul on, on tegelikult materjalilt kõige lähedasemad sellele, milline materjal olla võiks. Aga kuna mulle on sattunud madala värvliga püksid (Karla nimeline mudel vist), siis on tagumik nendega koguaeg paljas. Reiest on natukene kitsad aga allosas on püksid nii laiad et säärekontide ümber võiks kummalegi jalale vähemalt ühe fiboploki teipida ja ikka mahuks püksisääre sisse. Ainus asi mis pükste puhul ei ole eriti oluline, on veekindlus/niiskuskindlus. Kui vaja, panen kilepüksid peale või teised püksid või passin toas. Siuke beibe.
Mina kannan talvel oma suviseid softshell matkapükse, alla panen lihtsalt sooja pesu püksid kas siis sünteetilised või meriino. Jalad on ka piisavalt karvased, et loovad sooja pesu alla lisaõhukihi. Lõkke ääres külitamiseks ja väheaktiivseks tegevuseks on mul vatiiniga ja traksidega tööpüksid.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 19 Dets 2018, 11:48

Ma küpseks ilmselt tära, kui pidevalt soojade pükstega oleks, bussis või rongis kindlasti. Praegu käin rattaga tööl, riidesse panen alles õues. Muidu oleks enne märg kui trepist alla saan rattaga.
Põhja pool käies on alati võrkpesu kotis olnud, kui suvel peaks lumi maha tulema, ja see ei kaalu palju.
Aga naisel on üsna tihti ka sooja ilmaga mingid retuuse meenutavad mikrofiiber aluspüksid pükste all. Ja vahel topelt.
Ma kardan, et ühe kihina pole mõistliku lahendust, kui just ohtralt tuulutuslukke pole.

Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tnnn » 19 Dets 2018, 13:32

sepaonu kirjutas:
19 Dets 2018, 11:12
Sellesuvise pikema võsareisi käigus korralikult higistanuna keerasin tagasiteel varuste netti sisse ja käperdasin neid
https://varuste.net/Lundhags+Makke+mies ... ?_tu=77240
aga minu numbrit puu peal polnud ja vaba müüjat ei leidnud ja aega oli vähe ja proovimata ka jäi.
https://www.youtube.com/watch?v=e9Of0ZE2RVY
Mingi membraaniga ja tuulutusega püksid
https://www.jahivarustus.ee/jahindus/pu ... uksid.html
Kindel et need lundhagsid sobivad vä? Neil ju ka 65-35 :D

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 19 Dets 2018, 14:27

Hendrik kirjutas:Teine jälle käis teksadega suusamatkadel
Noh :)
https://kurinurm.blogspot.com/2015/12/p ... uksid.html

Teksadega olen suusatanud küll (matkanud mitte), täiesti okei on.

Mul on suvakad Matkaspordist pärit püksid. Astusin sisse ja ostsin ära.
- mugavad - õige lõige, natuke veniv riie, parajalt taskuid
- sünteetika - kuivab kiiresti, ei määrdu, hästi pestav
- kenad - ühevärviline must riie, lennukis või keskmises kõrtsis täiesti okei

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 19 Dets 2018, 15:38

Tnnn kirjutas:
19 Dets 2018, 13:32
Kindel et need lundhagsid sobivad vä? Neil ju ka 65-35
Sa oleks nagu kuskilt välja lugenud, et mulle ei sobi see vahekord ?
joon jõest, söön jõest

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 19 Dets 2018, 15:43

sepaonu kirjutas:
19 Dets 2018, 11:12
Mõneti sarnase tegumoega mittesuvised ja küljelukuga - https://www.montane.co.uk/mens-c1/cloth ... pants-p303 . Resimiseks on ka mugavamaid variante, aga autos ega lennukis veel sisse ära sulanud ei ole. Suusamatkareisil asendasid muidu kasutusel olnud kolme paari (vabama lõikega murdmaapüskid, tugevad traksidega koorikud ja reisipüksid ) täitsa eduliselt. Õhtu ja purgaa tarvis olid grammiviilija rubriigist asjad veel lisaks kotis, aga sääst mahult ja kaalult täiesti arvestatav. Nulli kandis kerges vihmas asjatades on paaril esimesel tunnil täitsa hea olla, ka ilma pika (võrk)pesuta. siis hakkavad läbi vettima. Huvitaval kombel käib natuke närvidele nende säärisekonks - jääb valel ajal saapapaeltesse kinni ja saabasteta kusagil lösutades kipub end kusagil kondi vastas meelde tuletama.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 19 Dets 2018, 16:00

Tanel kirjutas:
19 Dets 2018, 11:26

Mina kannan talvel oma suviseid softshell matkapükse, alla panen lihtsalt sooja pesu püksid kas siis sünteetilised või meriino. Jalad on ka piisavalt karvased, et loovad sooja pesu alla lisaõhukihi. Lõkke ääres külitamiseks ja väheaktiivseks tegevuseks on mul vatiiniga ja traksidega tööpüksid.
Mul talvel ei olegi probleemi, panen kõik selga mis on, aga häda on just soojema sügise/kevadega ja isegi tavalise suvise jaheda ilmaga.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Mär 2019, 16:03

62 läks jalga, kükke saab teha, üsna mugavad, materjal 92-94% polüamiid, vett ilmselt ei pea. Selle klassi pükste kohta on paras kirvehind, aga ega mul valikut paraku pole eriti.
https://www.um5.ee/pood/tooriided/toopu ... ksid-2194/
Pilt

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 21 Mär 2019, 19:36

Üks variant on küsida äridest, et kas tellida saab. Need snikersid, mis üks leht tagasi selles teemas, ma tellisin need, mul oli vaja seda XLS, ehk toll koib lühemaks ja toll õllekõhule juurde vms, nädal+ läks aega.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Mär 2019, 23:26

Stokker hiljuti tellis mulle püksid prooviks, olid ikka väiksed, kuigi tabelite järgi oleks pidanud sobima. Ma olen ikkagi liiga servas oma mõõtudega, et tellimine toimiks. Üsna ajaraiskamiseks on osutunud.

Typhos
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Typhos » 27 Juun 2019, 13:00

Helkoni UTP asemele võtsin nüüd prooviks UF Pro P-40 püksid. Esmamulje on hea, nagu polekski pükse jalas :O
Strateegilistest kohtadest venivad parasjagu, taskuid on piisavalt ja need on sümmeetrilised erinevalt rebasepildiga pükstest (ma ise olen ka sümmeetriline ja siis sobivad paremini).

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 28 Juun 2019, 12:03

Typhos kirjutas:
27 Juun 2019, 13:00
rebasepildiga pükstest
Sul vist mingi kana kitkuda selle rebasega, ennem kah kirund, tobedad ja koledad asjad ja nõmedad tootenimed 8-)
Rebane on ilusa puhta poistevahelise sõpruse sümbol
https://matkafoorum.net/viewtopic.php?f ... 7337#p7337
mul sõbrad just läksid rootsi tundrasse, ostsid kalastuskaardi kah perevariandi, et nad on nüüd tüüpiline rootsi moodne perekond, rebasepükse neil küll vist pole, kogu raha läheb kalavarustuse peale ;)
joon jõest, söön jõest

Typhos
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Typhos » 28 Juun 2019, 20:17

Oi, sellist reklaami pole näinudki! Ega päris mehed neid ei kannagi. :lol:
Aga rebasepükse võib sageli väga vähe matkavate inimeste jalas kohata. Õigupoolest ongi need minu silmis kujunenud mingitel asjaoludel matkava muidu mittematkava inimese sümboliks. Pisut mätlikumal reljeefil ilmuvad tema kätte tavaliselt kohe ka "suusakepid", sest muidu võib kukkuda ja kitsad rebasepüksid katki teha. Siinkohal ka muidugi vabandused tõeliste matkajate ees, kes mingil põhjusel rebasemärki armastavad. Lihtsalt mulle see ei sobi, aga see on juba minu probleem. Ma ise matkajuhina näen sihukesi tüüpe üsna tihti ja eks vastumeelsus ongi kujunenud rebaste moodsuse (loe: trendipedenduse), ebasümmeetrilisuse (loe: inetuse) ja nimede (loe: tobeduste) koosmõjul. Rebasepükse pole kunagi ostnud, sest müstiline G-1000 on tegelikult laiatarbe kangas, mis kasutusel enamusel pükse tootvatel firmadel. Pigem otsin riided taktikalisest liinist. Üleüldse on matkamisest tehtud mingi krdi teadus selle asemel, et lihtsalt minna ja olla.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 28 Juun 2019, 20:55

Ei saa öelda, et taktikalised UTP-d ka laiusega hiilgaks. Isegi enamusel reklaapiltidel on nad modelli jalas liiga kitsad.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 29 Juun 2019, 02:14

Ostsin kah mõned kuud tagasi Fällräveni Vidda Pro Trousers'id ära ja olen neid nüüd igasugu võpsikus trööbanud.
Päris mõnusad.
Poes õiget pikkust polnud, tuli küll sääri 5...6 cm lühemaks teha.
Taskud kah mõnusad - on taskuid kuhu pääseb ka kinnise seljakotti vööga ligi.
Sääsk läbi ei hammusta, umbseks ei lähe, väike vihm ja märg rohi ei tee kah midagi. Suures vihmas pole spetsiaalselt proovinud, lähen pigem varju.
Miks ostsin? Ühel palju looduses töötaval tuttaval olid ja tema küll kiitis.
...

Typhos
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Typhos » 29 Juun 2019, 18:12

Modelli jalas on püksid alati seksikalt kitsad. Tihti takistatakse nad pildistamise ajaks vajalikest kohtadest kinni. Mul UTP-d olid aga pigem laiad, kuigi ise ei ole kõige kõhnem ja altpoolt põlve lasin neid isegi sisse võtta, sest käies lehvisid nagu lipud. Aga kuna UF Pro püksid on juba piisavalt kallid mu jaoks ja pealegi alt kummiga pingutatavad, siis ei ole huvi nende puhul isetegevust teha. Õnneks nad on ka laiuselt sobivad.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Juun 2019, 21:25

Vou, siis ma olen üsna seksikas poiss.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline