AA/AAA USB akulaadija/akupank

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: AA/AAA USB akulaadija/akupank

Postitus Postitas Nohik » 05 Juul 2016, 11:19

Soenemine töötab mingil määral tootlikuse (lõpliku tühjenemise) kasuks. Aga lõpu eel on võimalik, et tuleb lasta vahepeal patareidel jahtuda. Eks ma esimene partii laen tühjaks õues ja uurin kaitseprillidega.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Stern
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Stern » 06 Juul 2016, 09:05

Kisub teemast välja, samas huvitav, osa juttu mõistlik akupanga teemasse panna vast. Vajadus on just AA/AAA USB in/out karbi järele :!: Tänud Margusl huvitavate linkide eest.

Kuna tegelen kõrgalpinismiga ja viimane kord oli nii külm (tuulega -50) et ei olnud ise suuteline saapaid jalast võtma (vaatamata väga headele topeltsaabastele ja kinnastele) siis hankisin selle aasta ekspetsiks prooviks elektrilise soojendusega sisetallad ja kindad. Esmalt sain inspiratsiooni kaas grupi liikmelt kel sellised vigurid õigustasid ennast.

Tallad ja kindad saavad toided 3XAA patareidest ehk siis vaja on neid 12 tk. Selleks ostsin Renovaarist Eneloop-id. Mainiks kohe ära et letist on kallis. eneloop.ee saaks odavamalt. Patareide ja laetavate patareide külmas toimetamine muidugi on iseasi. Tootja lubab et kuni -20 funkab aga ilmselgelt mitte nii nagu peaks. Ainuke lahendus ongi liitium patareid. liitium akude osas kogemus puudub aga need ei pidanud ka külmasõbralikud olema erinevalt patareist.

USB in/out karbi leidsin
https://www.digizone.ee/9/Fotokaubad/16 ... ower-Store" onclick="window.open(this.href);return false;
Kohale jõudes selgus et kaasas olnud laetavad patareid olid mahlad välja ajanud. Teine üllatus tabas kui AA eneloop patareisid sisse proovisin. no ei tööta. aga tavaliste AA töötab. selgus et laetav patarei ja tavaline patarei on + klemmi mõõtudelt erinevad ja pidi vaibanoaga karbi plasti nüsima et kontakti saaks.

Sellist karpi pakub lisaks GoalZerole tegelikult ka powertraveler. Kahjuks on matkaspordi leti knowhow veits maha käinud ja nad ei osanudki seda kohe pakkuda.
http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... f1=Energia" onclick="window.open(this.href);return false;

Aga muidu olen 3 ekspetsil kasutanud VÄGA edukalt Solarmonkey adventuret. Seda muidugi mägedes kus vast päike parem aga mis puudutab mobiilide, GPS kellade, fotokate ja elugerite laadimist on ta esinduslikult toimetanud. Suuremate asjadega jääb jänni.
http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... f1=Energia" onclick="window.open(this.href);return false;

Ühesõnaga - kuna mul on vaja niikuinii AA patareisid siis karbi ostu mõte on et saan ristkasutada. 5 päeva 6000m peal kitsas telgi tormivangis olles on lugemine ainus mis tegevust pakub ja kui võimalus laadida siis miks mitte proovida. Väike alamõte on ka tuleviku osas kui peaks kusagile perifreeriasse sattuma siis üldjuhul kusagilt AA ikka leiab

Ärge enam siin teemas akupankasid pakkuge, olen neist teadlik ja tean ka et nad on iga kell patareidest paremad. ;)
Eks annan teada kuidas see kombo ennast õigustab, selleks need hangitud sai.
https://sternthing.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 06 Juul 2016, 11:00

Digizone on artikli juba maha korjanud, aga vast see - http://www.media-tech.eu/products/mt340.html/MT6209" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Lygtel oli hiljuti testis ka üks 10$ hiinakas - http://lygte-info.dk/review/Review%20Ch ... %20UK.html" onclick="window.open(this.href);return false; , gearbesti lingid-koodid esilehel. Powerchimp ja Xiaomi üheks eeliseks on 4 eraldi kanalit laadimiseks, MediaTechil käib laadimine paari kaupa ning CoalZerol neljale pulgale korraga, kolmeste/kuueste komplektidega majandades võib see kuigi palju rolli mängida.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 06 Juul 2016, 12:00

Kui AA/AAA akusid vaja laadida, siis olen mina kasutanud TechnoLine BC laadijat.
Selle toide on 3volti millegiga, kui DC/DC muundur vahele panna peaks saama teda 5V päiksepaneeliga toita.
Katsun õhtul kodus katsetada, kas ja kuida toimib.
...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 09 Juul 2016, 23:18

Läks veidi aega, aga sai ju lubatud et testin.
Laadijaks Techno Line BC 700 http://www.technoline.eu/details.php?id=1400&" onclick="window.open(this.href);return false;
minu laadija toitepinge on 3 V , aga pidi olema ka 12 V toitega isendeid (sobivad hästi Sinu akupangaga)
BC 700 laadija võimaldab korraga laadida ja testida ühte kuni nelja AA või AAA mõõdus akut.
Viiest voldist kolme saamiseks proovisin kasutada DC/DC step-down muundurit http://www.dx.com/p/dc-voltage-step-dow ... een-386357" onclick="window.open(this.href);return false; aga kahjuks testitav isend ei töötanud korralikult - väljund pinge jäi kõrgeks.
Siis proovisin umbes sellist : http://www.dx.com/p/48v-step-down-modul ... lue-434337" onclick="window.open(this.href);return false; aga ajasin sisendis plussi ja miinuse segamini :(

Seega akupanga pealt laadimiseni ei jõudnud.
...

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 10 Juul 2016, 20:17

Neid muundureid/pingeregulaatoreid saab ka Eestist suht soodsalt: http://isetegija.ee/et/tootekategooria/ ... ulaatorid/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ise ostsin kunagi pealambi patareide jaoks sellise laadija (AA / AAA akude laadimiseks). Eeliseks on iga aku eraldi jälgimine (tavalised laadijatel on üks või kaks kanalit, sellel 4 eraldi kanalit): http://yeint.ee/it-multimeedia/toiteall ... -ekraaniga" onclick="window.open(this.href);return false;
Minuarust väga hea asi.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 10 Juul 2016, 23:29

Tegin selle väikese DC/DC step down muunduri http://www.dx.com/p/xd-45-3a-dc-to-dc-s ... ack-379396" onclick="window.open(this.href);return false; korda.
Oli koosteviga - reguleertakkisti oli plaadile veidi viltu joodetud ja madalamad pinged olid seetõttu kättesaamatud. Nüüd teeb ilusti viiest voldist kolm volti, koormusvool on hetkel 5 V poole peal 0,96 A ning miski ei kuumene.
See isetegija veebipood tundub päris sõbralike hindadega koht olevat - DC/DC muundurite hinnad oomipoest poole odavamad, kui tarne kah lubatud 1 - 2 päeva siis igatpidi ok.

Praegu laadin 5V väljundiga Easy Acc pb10 000 akupanka kasutades üle eelpool mainitud muundurit kasutades samaaegselt nelja AA mõõdus akut 700 mA laadimisvooluga. (Tavaliselt laen 200 või 500 mA vooluga, aga testimiseks kasutan hetkel maksimum koormust.) Laadija on TechnoLine BC 700 intelligentne laadija, sellel samuti neli sõltumatut kanalit.

Kui mõnel päeval päikest näitab proovin laadimist otse päikesepaneelist.
...

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 12 Juul 2016, 08:18

Olen ühe korra tellinud isetegija-st ja sain jubinad samal päeval pärast tellimise sisseandmist kätte. Muidugi käisin ise järel. Tooted hiina koopiad, kuid kõik töötavad nii nagu peab.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 13 Juul 2016, 08:11

Viieks voldiks tagasi tegemiseks olen mina kasutanud step-up konverterit. Korraga saab sellele järjest taha jülitada 1 , 2 või 3 akut. Selle süsteemi suureks eeliseks step-down süsteemi ees on see, elemendid saavad tühjaks ükshaaval ja saab pidada arvestust palju energiat veel alles on.
10 ...20 elementi järjest ladudes ja autolaadijat kasutades on väga raske arvestada palju energiat veel alles on.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Juul 2016, 09:18

Kui ma laen 3.7 V 1900mAh akut katses oma süsteeminga, kas 1.5V peale ümber arvutamiseks võin lihtsalt nee dmA-d 3.7-ga korrutad aja 1.5-ga jagada? Või on seal mingi kala?
Tarmo kirjutas:Viieks voldiks tagasi tegemiseks olen mina kasutanud step-up konverterit. Korraga saab sellele järjest taha jülitada 1 , 2 või 3 akut. Selle süsteemi suureks eeliseks step-down süsteemi ees on see, elemendid saavad tühjaks ükshaaval ja saab pidada arvestust palju energiat veel alles on.
10 ...20 elementi järjest ladudes ja autolaadijat kasutades on väga raske arvestada palju energiat veel alles on.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 13 Juul 2016, 10:04

Kas ei peaks nendele küsimustele mitte eraldi teema tegema?

AA mõõdus aku väljundpinge on umbes 1,2V ja telefoni oma loeme 3,6 V siis on lihtne arvutada. AA mõõdus patarei on 1,5 V

Kui laed telefoni akut kolme AA mõõdus ja 2600 mAh akuga saadki telefoni akuse umbes 2600 mAh jägu energiat (loomulikult läheb osa energiat muundamise tõttu kaduma)
Laadides kahe akuga saad telefoni 1733 mAh jagu energiat.
Ühe akuga laadides 866 mAh jagu.
Neljaga viiega läheb raskeks kuna muundurid peavad kas pinget tõstma või langetama. Lisaks peab siswnd ja väljundpinge erineva minimaalselt ühe voldi võrra.Et saada umbes samasugust väljund pinget kui sisendpinge tuleb kasutada kahte muundurit järjest. Üks neist pinget tõstev ja teine pinget langetav.
Kuue elemendiga laadides saad telefoni akuse 5200 mAh jägu energiat.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Juul 2016, 11:19

Vahepeal sai katse otsa, olin ise ära, patareid olid kuumad, patareide pinge 4V, gps töötas, aga vajas külma buuti. Muundur ei olnud kuum. Pärast buuti ütles gps akule 60%. Patareid olid nii kumad, et tõenäoliselt neist enam midagi ei saa. Laadimne toimus ca 1.3 A vooluga usb väljundist.
Seega õnnestus laadida 4.6 korda akut, mille peal on kirjas 3.7V 1900mAh. See teeb kasuliku energiat 8740 mah 3.7V juures. 3.6/1.2 loogikaga siis kogu pank andis 8740*3.6/1.2=26220 mAh 1.2 V juures, mis teeb 1639 mAh patarei kohta. 1.5 voldiga rehkendades 20976 mAh 1.5V juures, 1311 mAh patarei kohta.
Pinge, keskmise voolutugevuse ja ajakulu alusel võib oletada, et laadimiskadu pärast USB-d on veel ca 30% (muundur? , aku). See on suhteliselt subjektiivne, kirujutasin lihtsalt kellaaegu ja ampreid excelisse vahepeal. Seega võik kogu kao rehkendada vähemalt 35%, kui hiinlased lubasid, et neil on alla 5%. Seega 1311/0.65=2017 mAh 1.5 V ekvivalendis võis iga patarei välja anda. 1.2 V rehkenduses 2521 mAh. Aga siis oleks neil korrektne ka patarei peale kirjutada 1.2V. Ilma kadudeta võis välja anda ca 126 Wh/kg, mis on üsna ligidal teoreetilisele maksimumile (145 Wh/kg) .

Kui 2700 g akupanga peal on kiri 20 000 mAh 5V, see tähendaks 100Wh. Akupank võiks selle loogikaga olla peaaegu 3X efektiivsem patareist. See ei lähe aga kuidagi kokku teoreetilise materjali energiatihedusega (150Wh/kg). Põhimõttelislet saaks selle panga mahtuvus olla ca 8000 mAh 5V juures väljendatuna. St ma kahtlen, et nad rehkendavad neid peale kirjutatud mAh 4.6 V juures. Sobiks umbes 2V juures, mis on üsna arusaamatu number.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 13 Juul 2016, 11:31

Nende hiinlaste rehkendustes ei maksa jah eriti kindel olla - mis pingel naad rehkendasid. Samuti on tihti mahtuvus antud "kuni" - st. mitte rohkem kui, pigem vähem.

Lisaks tuleb akupankade pildiotsingus välja lauspetmist - sees on väiksed elemendid ning kaalu andmiseks paar polti või kott liiva.

Kui on soov nelja elementi ja step-up muundurit kasutada, siis võib nad sega ühendusse lülitada - kaks järjest ja järsestikku lülitatud elemendid omakorda paraleerselt. Siis saab nelja 2600 mAh akuga 3466 mAh kätte. MIINUS KASUTEGUR !!!
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Juul 2016, 13:01

Vabandust, eelmises postis on 2700g akupank, peaks olema 270g .

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 13 Juul 2016, 13:30

Mõni 24 000 mAh akupank näeb seest selline välja
http://en.rocketnews24.com/2013/03/26/f ... for-power/" onclick="window.open(this.href);return false;
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Juul 2016, 14:00

Põhimõtteliselt su väide, et kõige mõistlikum on 18650 baasil laadimissüsteem, kus patareid vahetatavad ja nende üle saab arvet pidada, võiks paika pidada. Kui rahaline külg kõrvale jätta. Aga see viimane on harva käija probleem.
Aga päris mõistlikusest on asi kaugel. Kui seadmed otse 18650 pealt töötaks, jääks see 35% akust-akusse laadimiskulu ära. Küsimu spole muunduri kasuteguris.
Tarmo kirjutas:
Nohik kirjutas:Ja see mure on mul ka, et praegune gps tahab otse 9-30V saada, seda akupangast ei saa.
Siis vist 18650 akud kõige parem lahendus, paned kolm või rohkem järjest.
Selle Ramossi sees paistsid kah 18650 akud olevat.
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Juul 2016, 14:10

Ja vist teemaalgataja väide, et võib siiski proovida laadida, kui midagi tarka nagunii teha pole, võib osutuda mõtekaks. Kui tegemist pole polaarööga, ja mu keskmine (edasi)käimise aeg päevas on 3h, võiks pank olla pigem väiksem ja proovida päiksega laadida.
Peaks katsetama paneelide järjestiku ühendamist, kas sompus ilmaga saaks sedasi mingi mõistliku pinge kätte, et kasvõi ühte patareid laadida.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 13 Juul 2016, 14:19

Hiinakad rehkendavad pankade mahte puhtalt 3.7V LiIon elementide või 7.4V LiPo pakkide nominaali järgi, kui neil eesmärgiks otse petta ei ole, siis jadal ja paralleelil teevad kenasti vahet. Kui püütakse klienti, kellele numbrid rohkem korda lähevad või kui turundusinimstel on natuke ka tehnilist tausta või lihtsalt brändi kuvand nõuab, antakse maht lisaks ka vatt-tundides, a'la http://www.voltaicsystems.com/v72" onclick="window.open(this.href);return false;

Elementide nominaalpinged on lihtsustamiseks ja nominaalmahud on antud alati mingitel tingimustel - koormusel, voolul või mahalaadimiskiirusel; tühja elemendi määrab selle madalaim ohutu pinge, LiIoni puhul sõltuvalt tootjast 3.2 .. 2.75V. Aku ja tarbija vahel olev elektroonika võib aga vabalt poe kinni panna ka varem, 3.6V .. 3.4V juures, st mingi osa mahust jäätakse aku tervise huvides lõppkasutajale välja jagamata ja see ei ole otse efektiivsusega seotud.

Erinevate elementide (NiMh 1.3V, Alkaline 1.5V, LiIon 3.7V) vahel ampertundide rehkendamine paneb ainult pea valutama, energia ühik on vatt-tund, mis laseb kenasti ka erineva keemia peale ehitatud erineva nimipingega elemente võrrelda.

Elementide pinge ei püsi tühjenemise jooksul sama ja ei lange ka sirgena, ei Alkalinel, Lithiumil, NiMh ega LiIon puhul. Kui läbi nominaalide tehtud hinnangutest ja P=U*I täpsusest väheks jääb, tuleb pulga või pätsi kõhust saadava enrgia leidmiseks käised üles käärida, elementide mahalaadimiskõverad soovitud koormuse juures üles joonistada ja sellest leida integraal, kõveriku alla jääv pindala.

Pankade ja muude valmislahendustega on asi palju lihtsam, laed täis, lükkad koormuse - http://lygte-info.dk/review/USBmeter%20 ... %20UK.html" onclick="window.open(this.href);return false; - usbi auku ja lööd kella käima, ei mingit matemaatikat, kadude ennustamist ega muud jama, pilli puhub ainult puhas pauer. Toa saab ka soojaks.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 13 Juul 2016, 16:37

AA/AAA elementide testimiseks ja laadimiseks kasutan mina Techno Line BC 700 nutilaadijat. Mõõdan mahutavused ära, kirjutan peale, mahutavusest üle poole kaotanud akud viin kogumispunkti.
Koos kasutan sarnase mahutavusega akusid.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Juul 2016, 16:51

Kas sellega patareid võib testida?
Tarmo kirjutas:AA/AAA elementide testimiseks ja laadimiseks kasutan mina Techno Line BC 700 nutilaadijat. Mõõdan mahutavused ära, kirjutan peale, mahutavusest üle poole kaotanud akud viin kogumispunkti.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 13 Juul 2016, 17:40

Nohik kirjutas:Kas sellega patareid võib testida?
Tarmo kirjutas:AA/AAA elementide testimiseks ja laadimiseks kasutan mina Techno Line BC 700 nutilaadijat. Mõõdan mahutavused ära, kirjutan peale, mahutavusest üle poole kaotanud akud viin kogumispunkti.
Üpris kindlalt ei või. Tavaliselt patareidel sellekohane hoiatus. Kui testi teed, siis Peale tühjaks laadimist asutakse kohe uuesti täis laadima.
Kui tühjaks saad võtad kohe peale numbrite üleskirjutamist patareid välja.
Aga mina selliseid katseid oma laadijaga ei tee.
Tegelikuses kui mitte väga pikalt laadida siis isegi tavalised patareid laaduvad veidi, pikemaks jätta siis hakkavad tilkuma.
Testitud ühe teise laadijaga :(

Patareidelt , akudelt uuesti 5 V tekitamisest on juttu siin :
http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f= ... 9485#p9448" onclick="window.open(this.href);return false;
DC/DC muundur , mida siis kasutasin oli see:
http://www.dx.com/p/usb-dc-1-5v-to-dc-5 ... een-143571" onclick="window.open(this.href);return false;
Aga tema väljund vool on kuni 500 mA mis jääb nüüdisaja tehnikale väheks.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Juul 2016, 21:26

Sinu omal oli see asi, et sisend 1-5V, aga 1 v peale kukub üsna kergelt patarei, isegi 2 järjestikust. Voolutugevus patareis oli sul peaaegu ampri ringis, lõpus isegi suurem. Mul käis kogupinge 15V peal ära juba kolmanda laadimiskorra alguses (see teeb 8 patareiga alla 1 v patarei kohta). Aga kokku sai 4.6 korda laadida. Ja lõpuks selgus, et andis 1.2A välja, kuni sisendpinge oli 5V. Sellepärast ma väitsin, et sa ei saanud oma süsteemiga patareid tühjaks.
Pärast proovisin veel korra laadida, 11 minutit laadis veel 5V 1.2 A ja siis oli lõplikult koomas. Kui mingi aparaat kannataks tsüklilist laadimist, võib-olla saaks veel. Mu gps on tark, see katkestab laadimise ja enne uuesti ei lae, kui korraks juhtme välja võtad. Isegi telefoni oleks saanud veel laadida tõenäoliselt, sel oli laadimisvool 0.7A.
Ja tõenäoliselt oleksin pidanud esimese laadimiskorra kumbagi blokki eraldi tühjendama. Esimene kord muundur kuumenes, see üle 24V pinge talle ikka päris ei meeldinud, kuigi sai hakkama. Aga mingi ports energiat läks kaotsi. Ükski teine kord enam ei tundnud, et muundur soojem oleks. Patareid olid veidi soojad juba neljandal korral. Ja tegelikult peaks iga päev laadima selle 3h töö jagu, mitte kõike üheksat tundi ära kulutama. Laadimise lõpus oli 0.8-0.9A vool mitte 1.2A.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 13 Juul 2016, 21:50

Võimalik , enam ei mäleta kõiki üksikasju. Olen akupangaga rahul ja hetkel patareidega ei tegele.
...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 14 Juul 2016, 10:33

Patareide ja akude päris tühjaks imemine pole just kõige parem mõte.
Patareid hakkavad jooksma ja akudel kannatab eluiga.
Samuti ei ole väljundpinge ja järele jäänud energia päris üks üheses suhtes. Mingi väärtuseni langeb pinge ühtlaselt sellest edasi aga järsult. Sealt edasi pole energiat enam eriti jäänud.

10 000 mAh akupank kaalub 236 g on väiksem , annab veerandi võrra rohkem energiat kui kaks D mõõdus patareid. Kaks D mõõdus patareid maksavad kokku 3 € , akupank 30 €, kümne korraga olen kasumis. Kaks D mõõdus patareid kaaluvad rohkem kui 5 W päikesepaneel, päiksepaneeliga saab meil 9 kuud hakkama. Seda siis sellekspuhuks, kui matk on pikem kui nädal ja läheks vaja mitut akupanka või komplekti patareisid.

See oli siis Nohikule

Algsele küsijale soovitaks eraldi nutilaadijat ja eraldi AA/AAA akudelt 5 V tegevat seadet. ( DC/DC muundurit)
...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 14 Juul 2016, 11:34

Kui seadmed kasutavad kas ühte või kolme AA/AAA mõõdus akut, siis tavalise laadijaga akusid laadides on akud varsti kasutuskõlbmatud. Testitud beebimonitoriga.
...

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist