Matkasuusa sidemeid vaja.

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Matkasuusa sidemeid vaja.

Postitus Postitas Tarmo » 11 Jaan 2017, 08:59

Tere, kas keegi oskaks soovitada kohta kust hankida matkasuusale selliseid sidemeid kuhu Samelini nr 44 matkasaabas sisse mahuks?
Kõik sidemed mida olen vaadanud on kitsa saapa jaoks ja maks laius on 100 mm , Samelini saapa laius on üle 110 mm ja Columbia saapad on uldsa pea 135 mm laiad.
Või on kellelgi mingit õpetust kuidas ise sidemeid teha.
Töökoda koos relakate käiade ja isegi plasma cnc ga on olemas.
Praegu kasutan NNN sidemeid ja nr 49 suusasaabast.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Matkasuusa sidemeid vaja.

Postitus Postitas Nohik » 11 Jaan 2017, 11:00

Ostad Тросиковые крепления, need on terasest, seal pole CNC-d vaja, lõikad relakaga lahti ja keevitad paraja plekitüki vahele.
All engineers are cyborgs

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 11 Jaan 2017, 11:00

Otsi Kaby tross-sidemeid. Neid eri mõõtudes.
Mul Sameliniga (43 või 44) OK.

Raimps
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Raimps » 11 Jaan 2017, 17:55

Kaby tross sidemed jah päris laiale ampluaale mõeldud. Lisaks väga lihtsat ja töötavad hästi! :)
"Mehe eluvaimu põhi ja tuum on tema kirglik seiklusjanu” C. McCandless

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 11 Jaan 2017, 19:55

Variant on ka matkaspordist X-trace sidemed kalli raha eest osta.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 11 Jaan 2017, 22:35

Metsamyhin kirjutas:Otsi Kaby tross-sidemeid. Neid eri mõõtudes.
Vaatan, et sellel Kaby sidemel on laiust 91 mm minu Samelini saapal läheb 91 mm alla ainult nina osa, laiem koht on 110 mm.
Rakveres Anome poes proovisin eelmisel talvel kah umbes samasugust sidet ja ainult saapa nina läks natuke sisse.
Materjal tundus alumiinium olevat - kahjuks pole alumiiniumi keevitust, muidu lõikaks pooleks ja keevitaks jupi vahele.
Leidsin isegi ühe hingedega sidemete tegemise õpetuse - aga see on töö arvutis kodus ei leia lehte kahjuks enam üles.
Kanadas muidu sellised adapterid - http://www.hummocks.net/hummocks_en/" onclick="window.open(this.href);return false;
...

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 12 Jaan 2017, 00:42

Kusjuures alu keevituseks peaks piisama nendest pulkadest ja piisavalt kuumast leegiheitjast.
Minu teada Henkas oli Sieverti korralik kuum olemas. Kui kirjutad mulle ja vaja, võin sulle hinna välja otsida.
Aga sa ju kõva metalli sepp, miks sa ise valmis ei vääna plekist, pole just kuigi keeruline tükk.

Samas kas tõesti väike samelin ei mahu vahele? sellel peaks ju olema osadel mudelitel lausa suusaklambri sooned sees?
Muidugi kui raha peale kuri oled, on matkaspordil mingid suuremad klambrid ka olemas.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Jaan 2017, 00:46

Neid pulkasi peaks saama tellida.
Tarmo kirjutas:
Vaatan, et sellel Kaby sidemel on laiust 91 mm minu Samelini saapal läheb 91 mm alla ainult nina osa, laiem koht on 110 mm.
Rakveres Anome poes proovisin eelmisel talvel kah umbes samasugust sidet ja ainult saapa nina läks natuke sisse.
Materjal tundus alumiinium olevat - kahjuks pole alumiiniumi keevitust, muidu lõikaks pooleks ja keevitaks jupi vahele.
Leidsin isegi ühe hingedega sidemete tegemise õpetuse - aga see on töö arvutis kodus ei leia lehte kahjuks enam üles.
Kanadas muidu sellised adapterid - http://www.hummocks.net/hummocks_en/" onclick="window.open(this.href);return false;
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 12 Jaan 2017, 09:04

Matkasaapale sidemete tegemise õpetus on siin:
tinyurl.com/459zdbs
...

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 12 Jaan 2017, 09:30

Tarmo kirjutas:
Kust see info pärineb? Kas siit: http://www.suusad.com/matkasuusa-sideme ... arity/pg/1" onclick="window.open(this.href);return false; ?
See äkki copy-paste viga? Või on neil mingi teine/uus mudel. Või on nina laius alati 91, aga suuremate saabaste mudelid on pikemad/sügavamad?
Siin pildil on jah nina laius 91, aga saapa suurust ei loe välja: http://www.kasutatud.ee/ePood/m13022810 ... 10022b.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Minu omad on ehk 10a. vanad. Ehk õhtul on meeles vaadata.

Vt. ka muid klambreid : https://varuste.net/en/Bindings?_tr=3264" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 12 Jaan 2017, 10:50

https://varuste.net/en/Finngrip+Finngri ... ?_tu=17350

Täpselt see mõte, mida ma ise mõtlesin kui te siin juba pooleks lõikamistest rääkima hakkasite. Korralikult kinni kruvida ja pole midagi keevitada vaja.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 12 Jaan 2017, 20:56

Vaatasin oma Kaby klambrid üle.
Klambri ninas kirja: - 87 -, sisemine laius eest: 84mm.
Karbil kirjas: suurusele: 42-45, (hind oli 320eeki !).
Saabas Samelin-Foxberg nr 44.
kaby.jpg

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 19 Jaan 2017, 15:13

Nr. 45 Samelini Alfa mudel mahub Kaby klambrisse ilma probleemideta. Osad härrad sõidavad veel suurema jalaga ja pole näinud, et mingi jama oleks. Ongi parem kui saabas väga sügavale karpi ei lähe, muidu võib hakata rihm jala peale suruma ja see on päris ebameeldiv, eriti külmaga. Rihm võiks jääda saapa painde kohapeale või isegi veidi sellest ettepoole.

Rihmad on neil originaalis närud, lihtsaim ja küllaltki lollikindel viis rihmade parendamiseks on neile pikkupidi mäkgaiveri teip ümber kleepida ja kui mõni koht hakkab veidi kuluma, rihma klambris pöörata et sama koht kogu aeg ei kuluks. Ise olen teinud tavalisest nailonlindist ja sobiva suuruse peale kokku õmmelnud kuna originaalrihmade metallkinnitid annavad järele ja pingutamine on tüütu.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 19 Jaan 2017, 21:50

Vist peab jah selle Kaby võtma - ilmselt on see laiuse number siiski klambri nina poolsest otsast mõõdetud.
Ise midagi kokku aretades võib turvalisus kannatada ning mäest laskudes luud kondid murda.
...

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist