Matka/sportlikud saapad Eesti talve jaoks

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Matka/sportlikud saapad Eesti talve jaoks

Postitus Postitas Nohik » 19 Dets 2019, 14:29

Ettevaatlik tuleb matkal kõigega olla. Ma pole vist kunagi sissekäimata jalanõudega matkale läinud.
Kivisisalik kirjutas:
19 Dets 2019, 14:08
...peamine, mis ma tahtsin öelda, on et olge Columbiaga ettevaatlikud.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 19 Dets 2019, 20:22

Pommikindlust võib loota ikka sellistelt saabastelt, mis näevad välja pommikindlad, loomulikult paks nahk ja kõik õigesti tehtud kaalub. Lootused võivad täide minna ja puruneda. Membraansukad jagunevad goretex ja needteised. Ainult osad saapad jäävad vettpidavaks peale suka purunemist, kui neid hoolikalt rasvatada, mis tähendav ikka seda, et sa küllastad rasvaga naha ära, peale seda võid mingit rasva või või vaha lisada järjepidevalt . Osad saapad on prügikastikaup peale suka purunemist, pildil vasakul sellised
d14.jpg
ja mis tal üle jäi, ostis samasugused, nagu pildil paremal pool.
Kerged saapad on veekindlad niikaua kuni sukk terve. Kui pealsed on siukese näoga, et pole mõtet mingit veepidavust oodata, siis ju seda ka pole. Välimus ei tähenda loomulikult garantiid, siukesed saapad nagu Lundhags on tõsise näoga aga soome matkafoorumis 23 lehte nutulaulu jamade kohta ei julgusta just omal nahal proovimist.
Tegin ka esimese sammu ühe eluaegse nahatädiga kudrutamiseks ja helistasin, ükskord see jõulujant läbi on, siis saadab mulle mõne ürgvana retsepti ja ma tudeerin neid ja katsun talvel omale ise mõne purgi määret teha ja siis testida.
Igavusest võib ju igaüks ise omi saapaid testida. Saapad pole ette nähtud vees olemiseks aga läbi vee võiks ikka nendega saada, seega võiks nad ikka 5-10min vees vastu pidada, telkari ette istuma ja jalad saabastega vette. 8-)
joon jõest, söön jõest

rundll
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas rundll » 29 Dets 2019, 10:10

Lundhags saabastest siin vähe juttu olnud. Veidi kalli võitu nad on aga pildi järgi üsna robustsed, mis võiks natuke viidata vastupidavusele (???). Kogemusi??

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 29 Dets 2019, 11:30

Siin teemas , kuigi vast kerge teema saapad nad pole
https://matkafoorum.net/viewtopic.php?f ... 482#p25482
siit võib kasvõi tõlkemasinaga sirvida mõnda viimast aastat, et aru saada kuidas üldised meeleolud on
http://www.vaellusnet.com/turinat/viewt ... &start=300
ma ise seda ja muid kohti sobranud, kus Lundhagsist räägitakse ja mingit ostusoovi pole tekkinud.
joon jõest, söön jõest

rundll
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas rundll » 30 Dets 2019, 12:20

Mõned Lundhags tooted on kasutuses. Mitte midagi ei saa kurta. Prooviks saabast ka. Hetkel ei ole ise ka leidnud et keegi hirmassti maha teeks või kiidaks. Ilmselt pole siis väga "laia massi" tooted. Hind natuke paneb mõtlema :). Poodides pole ka näinud. Puhtalt jutu järgi ei julge tellida.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 30 Dets 2019, 17:13

Tokitamiseks 2017 oktoobris ostetud, niikaua, kuni mudased olid ei osanud midagi arvata, täna pesin ära ja uurisin
d28.jpg
meetri pealt vaadates täitsa ok aga tegelikult igalt poolt narmendavad
d29.jpg
d30.jpg
d32.jpg
Tokikõndi umbes 2000km tehtud, niisama tuterdamist ei oska kilomeetrites hinnata. Põhiline kasutuskoht on olnud poriloigune metsavahetee. Positiivne on see, et see pingutusmehanism ära pole minestanud. Suhteliselt õhukese ja jäiga olemusega tallad. Originaalsisetallad hakkasid millalgi hõõruma kummaliselt, vahetasin ära, probleem kadus. Tallalagunemist ma normaalseks ei pea aga selliseid jalanõusi, kus tugevdus ja suht kerge tekstiil kokku saavad, neid ma näinud rohkem ja nende puhul lagunemine paratamatu.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 30 Dets 2019, 18:18

Kas kusagil Tallinnas müüakse selliseid saapaid nagu kaitseväes kasutatakse? Võiksid olla täisnahast ja hind all 100 euri...

seen
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas seen » 30 Dets 2019, 20:02

fred7 kirjutas:
30 Dets 2019, 18:18
Kas kusagil Tallinnas müüakse selliseid saapaid nagu kaitseväes kasutatakse? Võiksid olla täisnahast ja hind all 100 euri...
Militaarpoed - näiteks Milshed.com müüb Saksa södurisaapaid.

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 01 Jaan 2020, 09:13

Tänan. Erinevaid militaar e-poode olen vaadanud. Lootsin oma küsimusega saada konkreetsemaid soovitusi. Sõjaväesaapad ilmselt pikemaks jalutuskäiguks väga ei sobi, kuna ei hinga ja lähevad seest kergelt niiskeks ning hakkavad lõpuks hõõruma. Mingid tekstiilist oleks võibolla mõistlikumad. Nahksaabaste puhul meeldib, et on lihtne puhastada ja saab viksida.

Ega vist soodsalt universaalseid hingavaid pikasäärega saapaid väga ei saagi.

Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tnnn » 01 Jaan 2020, 11:25

fred7 kirjutas:
01 Jaan 2020, 09:13
Tänan. Erinevaid militaar e-poode olen vaadanud. Lootsin oma küsimusega saada konkreetsemaid soovitusi. Sõjaväesaapad ilmselt pikemaks jalutuskäiguks väga ei sobi, kuna ei hinga ja lähevad seest kergelt niiskeks ning hakkavad lõpuks hõõruma. Mingid tekstiilist oleks võibolla mõistlikumad. Nahksaabaste puhul meeldib, et on lihtne puhastada ja saab viksida.

Ega vist soodsalt universaalseid hingavaid pikasäärega saapaid väga ei saagi.
Samelin

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 02 Jaan 2020, 18:55

Kui õnnestub, siis võtan need http://www.abris.ee/turvasaabas

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 02 Jaan 2020, 22:11

fred7 kirjutas:
02 Jaan 2020, 18:55
Kui õnnestub, siis võtan need http://www.abris.ee/turvasaabas
Olen neid kasutanud töösaabastena. Samelini matkasaabas on kordades mugavam. Töö tegemiseks täitsa ok. Kui tahas siis mul on olemas üks 44 suurus paar mida ühe talve jagu kandnud. Korralikult ja regulaarselt rasvatatud. Anna sümboolse summa eest ära.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 03 Jaan 2020, 06:43

Mul on need http://www.samelin.ee/sojavaesaabas-mudel-733-111-100/

Ostsin suvisteks välitöödeks. On veekindel (membraaniga) ja küljelt veekindla kangaga, nii et natuke nagu hingab ka erinevalt täisnahast. On kõrgemad kui Samelini matkasaapad. Jalas on mugavad (pole nii jäik kui Samelini matkasaabas). Isiklikult tahtnuks veel, et saapanina peal oleks "protektor" nagu matkasaabastel.
Hinda ei mäleta.

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 05 Jaan 2020, 00:48

Aitäh Tanel pakkumast aga jalanumber on mul natuke suurem. Kuid käisin täna Võru Abrise poes ja ostsin soodushinnaga poolkõrged täisnahast saapad. Hind 20€. Pole paha... Tegin koertega kohe ka 18 km jalutuskäigu ja selgus, et mingisuguseid taldasid oleks vaja, sest poolel teel hakkasid kannad tuld välja lööma.

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 06 Jaan 2020, 14:26

Ega keegi oska midagi soovitada, mis leevendaks saapaid kandes kannavalu?
Leidsin googeldades silikoonist kannatoe, ei tea kas aitavad...
Pilt

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 06 Jaan 2020, 15:00

Ma soovitan, et käi alustuseks ortopeedi juures ja saa oma probleemile diagnoos.
18 km peale ei peaks inimesel jalad valutama hakkama.
Ja ise lahendama hakkamine võib asja hullemaks teha.

Kas muude jalatsitega on sul normaalne käia?

Silikoonist kannatoed on mul peres ühtedel saabastel kasutuses. Vist aitavad. Aga kõigepealt peaks valule põhjuse leidma.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 06 Jaan 2020, 15:07

fred7 kirjutas:
06 Jaan 2020, 14:26
Pilt
Kukekannus?
The size of your pack is relative to the size of your fear.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 06 Jaan 2020, 15:15

Mulle seletati, et kukekannus areneb välja tallaluse sidekoe pikaajalisest põletikust.
Seda põletikku peab aga teadlikult ravima.

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 07 Jaan 2020, 08:52

tripp kirjutas:
06 Jaan 2020, 15:00
Ma soovitan, et käi alustuseks ortopeedi juures ja saa oma probleemile diagnoos.
18 km peale ei peaks inimesel jalad valutama hakkama.
Ja ise lahendama hakkamine võib asja hullemaks teha.

Kas muude jalatsitega on sul normaalne käia?

Silikoonist kannatoed on mul peres ühtedel saabastel kasutuses. Vist aitavad. Aga kõigepealt peaks valule põhjuse leidma.
Teiste jalanõudega on ka probleeme olnud. Lisaks kuluvad saabastel kanna välimised küljed. Eks peab ortopeedile aja panema. Läbi perearsti saab vist tasuta...

Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tnnn » 07 Jaan 2020, 11:33

fred7 kirjutas:
06 Jaan 2020, 14:26
Pilt
Paljudel oli sarnane probleem ajateenistuses ja lahenduseks suurele osale olid geeltallad.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 07 Jaan 2020, 12:10

Kui on lahke perearst, saad ortopeedile. Aga ma usun, et ortopeed suure tõenäosusega suunab su mingisse individuaalseid tugitaldu tegevasse kooperatiivi. Nende poole võid ise ka vaadata, teevad jalalabauuringu ja sellele vastavalt sisetallad. Mul on kogemus ainult Ortoosikeskusega Tlns Türi tänaval, kus on räme kallis (aga see vist ongi v kallis teenus) ja ka väga halb teenindus (aga olen sellega harjunud nagu korralik eestlane ja ei viitsi selle pärast kuhugi mujale minna).

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 07 Jaan 2020, 12:51

Mina olen selliseid geeltaldu kasutanud:
https://www.healthandcare.co.uk/foot-su ... soles.html

/TeemaseMittePuutuvHala
Sai liiga raske seljakotiga oma jalgadele kõvasti liiga tehtud.
Korraliku, vöörihmaga seljakoti korral pole mingit probleemi 40 + kg kaasa pakkida. Selg koormust ei saa - selja ülekoormamine selguks hiljemalt esimese matkatunni lõpuks, jalgade ülekoormamine hakkab aga alles nädalaid, kuid või aastaid hiljem tunda andma. Nii tassidki nädalaid liiga rasket varustust. Muidu oleks esimesel päeval matka pooleli jätnud, 2/3 varustus minema loopinud ja siis edasi matkanud.
Sellest ka soov ülikerget varustust katsetada, mitte masohismist.
/TeemaseMittePuutuvaHalaLõpp
...

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 07 Jaan 2020, 21:15

Kes Samelini saapaid Tallinnas proovida/osta soovib, siis need on hetkel müügil Nõmme keskuse 2. korrusel, Hooajakaupade poes.
Mudeli 553 hind oli vist 155.-

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 09 Jaan 2020, 21:51

Üks ja teine on maininud samelini puhul, et pigem sobivad väiksemale jalanumbrile, st 45 sobib 44le vms, kas see võiks tähendada, et suht kitsa liistuga need ?
Tõin oma icebugid kingsepa juurest ära, kõik augud lapitud ja ajasin loba kah kingsepaga samal ajal vaadates, kuidas ta ühte samasugust talda diagonaalselt läbi õmbles, mis oli sõjaväesaabas. Küsisin, et kas on paremad, mkm, kräpp. A mis üldse kõige suurem häda tänapäevastel saabastel on ? No stalt tehtud. No täpsemalt. No pikk jutt tuli. Mis korralikel saabastel kõige levinum viga on ? Vahekiht. Miuke vahekiht ? See, mis saapa kere ja talla vahel, üsna tavaline, et pealsed korralikust nahast, korralikult õmmeldud, korralik tald, täitsa tavaline, et ka vibram ja siis pude ja lagunev vahekiht.
Mulle kõik see jutt väga kohale ei jõudnud, ma pole saapaid pooleks saaginud, et vaadata kuda tehtud ega taldasi vahetanud.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 10 Jaan 2020, 22:43

sepaonu kirjutas:
19 Dets 2019, 20:22
Tegin ka esimese sammu ühe eluaegse nahatädiga kudrutamiseks ja helistasin, ükskord see jõulujant läbi on, siis saadab mulle mõne ürgvana retsepti ja ma tudeerin neid ja katsun talvel omale ise mõne purgi määret teha ja siis testida.
Nahatädilt sain täieliku toe, tal omal mingi keerulisem retsept taimepargi jms jaoks.
Tädi on väga põhjalik inimene.
http://www.nahakoda.ee/
Iseseisvalt uurisin kah interneedust, no ikka tõsiselt palju on neid copitajaid ja tuubereid ja eneseimetlejaid. Põhimõtteliselt panin kahest retseptist ühe kokku enda maitse järgi. Täna sulatasin moosi kokku ja panin käepärastesse totsikutesse, 100% looduslik toode, ühtegi nafta või kosmosetoodet lahjendamiseks ei kasutanud. Kui kreemjas ta kuu või kaheksa kuu pärast on näitab aeg, ju siis vajadusel teeb vigadeparanduse.
j4.jpg
j6.jpg
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist