Seljakoti mõõdud

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
sorbus
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Seljakoti mõõdud

Postitus Postitas sorbus » 22 Mär 2018, 12:04

Tere matkarahvas!
Olen siin aastaid lugemas käinud, ära reganud ega sõna võtnud ei ole, sest pole miskit tarka öelda olnud. Ja kõikidele seni tekkinud küsimustele olen kuskilt teemast ikka vastuse leidnud. Aga nüüd vajaks täpsemat ekspertarvamust.

Hakkan ostma seljakotti. Mudel on teada. Teada on ka koti eripärane sobivus mulle kuna sain seda mudelit kunagi laenuks kasutada. Kahjuks ei saa enam teada, mis mõõdus see laenukott oli. Kott on saadaval kahes variandis, meeste mudel S/M ja L/XL ja nii selja pikkus, kui puusavöö on teatud vahemikus reguleeritavad. Ise olen pealtnäha väiksemat sorti naisterahvas, aga mõõtma asudes selgus, et enam nii väike polegi :D . Selgub, et selja pikkus täitsa normaalne ja väiksus tuleneb jalgade puudumisest. Samuti on puusavöö mõõt loodusliku polstriga arvestades täitsa meeste keskmine. Lahti seletatult siis, selja pikkus sobib mõlema suuruse jaoks antud vahemikku. Puusavöö mõõt on S/M suuruse puhul ülemisel piiril, L/XL suuruse puhul alumisel piiril. Ja siit dilemma, kumba suurust eelistada. Proovida enne ei saa. Mingisuguseks võrdluseks võtsin enda ja oma mehe Osprey lendamise kotid. Mehel suurem ja minu arvates annab minu seljas rohkem reguleerida ja seetõttu tundub mõnusam. Ise kaldun nats suurema variandi poole, kuid samas hirmutab mõte, et L/XL suuruses kott peaks mahtuma ka 2m pika ja peaaegu sama laia mehe selga. On kellelgi kogemust või muidu head nõu selliste andmete põhjal ostuotsuse tegemiseks? Oleks tänu reguleerimisvõimalusele suurema mõõduga kott arukam valik? Aitäh, kui viitsite kaasa mõelda.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Seljakoti mõõdud

Postitus Postitas Tanel » 22 Mär 2018, 12:45

Saan ma aru, et seljaosaga sul küsimusi pole? Tead oma mõõtu? Tavaliselt on koti tootjad ka teinud suuruste tabeli kus peab arvestama mitut mõõtu, seljaosa pikkust ja vööümbermõõtu. Mõõda ennast üle ja kõrvuta tootja tabeliga.
Puusavöö valimisel kindlasti arvesta sellega, et tulenevalt aastaajast võib olla seljas t-särk või paks talvejope kus on veel fliis vms ka all. Hea oleks kui valid sellise vöö mida saad endale parajaks reguleerida nii suvises kui ka talvises riietuses pluss veel natuke reguleerimisruumi.
Ma ise lasin natuke sellega mööda, et võtsin suurema puusavöö. Tulemuseks see, et talvel on regull väga hea, vajadusel saan veel koomale tõmmata või lõdvemaks lasta. Aga suvel on puusavöö maksimaalselt väikeseks reguleeritud. On küll täpselt paras, aga kui kott eriti raske on siis tahaks nagu veidi veel peale tõmmata.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

sorbus
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sorbus » 22 Mär 2018, 13:44

Jah, seljaosa mõõt sobib mõlema suuruse puhul. Puusavöö mõõt on täpselt ühe ülemisel piiril ja teise alumisel piiril. Mulle endale tundus, et suurem annab rohkem reguleerida, kuna olen selle alumisel piiril (vähese riidega), et siis nagu parem. Nüüd sa ütled, et lasid suurema puusvööga mööda, et ei anna nii palju kokku tõmmata....Aga veel hullem oleks vist, kui vöö ümbert kinni ei annaks;). No vähemalt on mu mõte nüüd natuke selgem ja ilma proovimata ostes on risk nii ehk naa.

Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tnnn » 22 Mär 2018, 15:16

Kui täiesti kindel oled, et suuremat saad nii pingutada (vähemalt puusavöö aspektist), et peaaegu valus on, siis on see parem variant, eelduslikult on suuremal puusavööl polsterdatud osa pikemalt, seega on seda mugavam kanda.
See nii et valus teema - kui peaks eriti halvasti minema siis võivad hõõrduda keha küljed ära (endal on juhtunud vaid kv kotiga, kuid olen näinud osadel ka päris OK kottidega), siis on valu leevendavaks variandiks koti tavalisest kohast kõrgemal või madalamal kandmine, ka selle võiks läbi mõelda.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 22 Mär 2018, 16:25

sorbus kirjutas:
22 Mär 2018, 13:44
Jah, seljaosa mõõt sobib mõlema suuruse puhul. Puusavöö mõõt on täpselt ühe ülemisel piiril ja teise alumisel piiril. Mulle endale tundus, et suurem annab rohkem reguleerida, kuna olen selle alumisel piiril (vähese riidega), et siis nagu parem. Nüüd sa ütled, et lasid suurema puusvööga mööda, et ei anna nii palju kokku tõmmata....Aga veel hullem oleks vist, kui vöö ümbert kinni ei annaks;). No vähemalt on mu mõte nüüd natuke selgem ja ilma proovimata ostes on risk nii ehk naa.
Kui ütled, et vähese riidega on suurem vöö parem, siis võta suurem vöö. Riideid saab alati juurde panna.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 22 Mär 2018, 19:11

Eeldan, et plaanid osta mingist välismaisest netipoest. Minu on mõne sellise koha klienditeenindusega uskumatult head kogemused (tõsi, on ka vastupidiseid), aga üks variant oleks ju tootja/edasimüüja käest nõu küsida, et mida peaks tegema selliste mõõtude puhul.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 22 Mär 2018, 22:12

Kivisisalik kirjutas:
22 Mär 2018, 19:11
Eeldan, et plaanid osta mingist välismaisest netipoest. Minu on mõne sellise koha klienditeenindusega uskumatult head kogemused (tõsi, on ka vastupidiseid), aga üks variant oleks ju tootja/edasimüüja käest nõu küsida, et mida peaks tegema selliste mõõtude puhul.
Jah, kirjeldad maaletoojale/edaimüüjale oma teema ära, lisad oma mõõdud ja ehk oskab vahendaja soovitada parimat lahendust. Ma olen küsimustega tihti ka otse tootja klienditeeninduse poole pöördunud. Viimati kui tahtsin endale Brooksi sadulat osta sain koostöös tootja kliendihalduriga minule parima valiku.

sorbus
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sorbus » 23 Mär 2018, 17:38

Aitäh nõuannete eest. Saatsin oma küsimuse küll tootjale, sain automaatvastuse, et mu kiri kohal, kuid sisulist vastust ei ole 10 päeva jooksul veel saanud. Ehk ikka vastavad kunagi. Nagu algses postituses kirjas, olen seda kotti kunagi laenuks kasutanud. Kahjuks ei tea ega saa enam teada, mis suurus see oli. Aga seljas oli super. Seetõttu julgen netist tellida. Hind on ka väga hea, kuna ilmselt vana mudel (mis mulle probleemiks pole). Varuvariant on see, et saan vajadusel suuruse ümber vahetada. Hea koti nimel olen nõus seda vaeva nägema.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline