madrats

On vaja, aga mis on hea ja kust?
deeve
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

madrats

Postitus Postitas deeve » 24 Juul 2018, 12:21

Kas kellelgi on kogemusi selle madratsiga? Olen tänulik igasuguse info eest. https://www.aliexpress.com/item/Natureh ... 3c000qhfaf

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: madrats

Postitus Postitas tripp » 24 Juul 2018, 12:46

Kogemust ei ole. Aga 8.5 cm paksust tundub jaburalt palju. Hõljud telgis teistest pool vaksa kõrgemal.

Naturehike ise on vist okei bränd. Tuttaval on nende telk. Imelikult kerge, aga töötab hästi. Eelmisel nädalal jäime sellega mägedes äikese kätte - ei mingit probleemi, telk jäi kuivaks ja püsis tuulehoogudes kindlalt.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 24 Juul 2018, 17:03

Sain just kaks sellist https://www.aliexpress.com/item/Air-Mat ... 0394ff7084 kätte ja saatsin lapsed nendega laagrisse, eks vaatab mis nad räägivad kui sealt tagasi tulevad.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

deeve
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas deeve » 24 Juul 2018, 20:35

Tanel, pane siis siia ka laste muljed kirja.

Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 24 Juul 2018, 20:52

Mul on kõikide õhkmadratsitega ka suvel külm magada. Isegi selle paksu jyski sinisega. Miks?

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 24 Juul 2018, 21:19

Tavalised õhkmadratsid ongi üsna külmad, eriti, kui õhtul ülesöömisega ei tegele.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 25 Juul 2018, 01:50

Maidor kirjutas:
24 Juul 2018, 20:52
Mul on kõikide õhkmadratsitega ka suvel külm magada. Isegi selle paksu jyski sinisega. Miks?
Sest õhk madratsis jahtub maha. Ei ole midagi mis külje all sooja pakuks. Madratsi enda õhuke materjal ei paku mingit isolatsiooni. Parematel ja kallimatel õhkmadratsitel on spets isolatsioon sisse pandud. Sellele jyski sinisele madratsile laota mõni paksem tekk vms. peale, siis kannatab magada.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas heiki » 25 Juul 2018, 13:37

Jyski sinine on minu proovitud madratsitest kõige külmem üldse. Tavalise rohelise lebomati peal on ka soojem (mitte pehmem) olla :)
Kui lisaks soojusele soovid ka mõistlikku kaalu, siis tuleb rahakotti kergendada..Thermarest teeb näiteks mitmeid madratseid, mille R on üle 4,5. (mida suurem R, seda parem isoleerimisvõime). Veidi soodsamalt võib ka uurida nt Robensi valikut.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 25 Juul 2018, 15:51

Kui ma talvist matti otsiksin, siis ma arvatavasti prooviksin selle ära https://www.aliexpress.com/item/JR-Gear ... autifyAB=0 Jutt on muidugi hea ja kaal ka ning see raha mis selle eest tahetakse ei löö ka maha.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 26 Juul 2018, 16:47

Minul magamiskotti sisse käiv NatureHike ülikerge madrats:
https://www.banggood.com/Naturehike-Cam ... rehouse=CN
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 26 Juul 2018, 19:22

Miks üldse madrats? Naturehike munarest kaalub sama palju, ca alla 400g. Pole vaja puhuda ega mureseda, et õhk välja läheb. Hallil ajal olid matid rasked ja enamus imesid vett sisse, siis oli madratsil mõte.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 26 Juul 2018, 19:32

Nohik kirjutas:
26 Juul 2018, 19:22
Miks üldse madrats? Naturehike munarest kaalub sama palju, ca alla 400g. Pole vaja puhuda ega mureseda, et õhk välja läheb. Hallil ajal olid matid rasked ja enamus imesid vett sisse, siis oli madratsil mõte.
Madrats on pehmem ja mugavam. Suurem mugavus ja parem ööuni kaaluvad üles ettevaatlikuse kasutamisel.
Ka tänapäeval on olemas nn avatud pooriga madratsid mis lasevad vett läbi. Vähemalt mõni aeg tagasi kasutas neid kaitsevägi.

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 26 Juul 2018, 20:28

Lisaks on munarest u 5 korda suurem kui õhkmadrats.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 26 Juul 2018, 21:54

3x
Aga peab tunnistama, et viimasel matkal sai mul thermarestist villand, täna tellisin 2 munaresti, ühtlasi sai naisele ka tellitud.
Suhtelislet väsind olekus tundsin kogu aeg puudust millestki, mille võiks kiirelt külje alla panna.
sipelgas kirjutas:
26 Juul 2018, 20:28
Lisaks on munarest u 5 korda suurem kui õhkmadrats.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 26 Juul 2018, 23:27

Nohik kirjutas:
26 Juul 2018, 21:54
3x
Aga peab tunnistama, et viimasel matkal sai mul thermarestist villand, täna tellisin 2 munaresti, ühtlasi sai naisele ka tellitud.
Suhtelislet väsind olekus tundsin kogu aeg puudust millestki, mille võiks kiirelt külje alla panna.
Munarest on 8,8l vs Thermarest Neoair Xlite on 1,2l mahuga. Vähe on 7,2 kordne.
Munarest on suvalises kohas suvalisel hetkel väsinuna külje alla viskamiseks ideaalne.

deeve
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas deeve » 26 Juul 2018, 23:31

Nohik kirjutas:
26 Juul 2018, 19:22
Kuna liigun rattaga, siis eelistan ikkagi madratsit, mis võtaks minimaalselt ruumi.

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 27 Juul 2018, 09:48

Tarmo kirjutas:
26 Juul 2018, 16:47
Minul magamiskotti sisse käiv NatureHike ülikerge madrats:
https://www.banggood.com/Naturehike-Cam ... rehouse=CN
Ma ise ka suvel sama matti kasutanud. Eeliseks teiste mul olevasolevate ees just kergus ja väiksus. Kusjuures mul õnnestus see Alist eelmise aasta lõpus mingi 30$ eest kätte saada.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 29 Juul 2018, 00:25

Seda Naturehike madratsit on hea ka rippvoodiga kasutada - oluliselt kergem ja väiksem kui underkilt.
Ilma soojustuseta hakkab muidu rippvoodis tagumikul külm.
...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 15 Aug 2018, 22:58

deeve kirjutas:
24 Juul 2018, 20:35
Lapsed on juba mõnda aega laagrist tagasi. Hiina madratsid pidasid edukalt esimesed ööd vastu. Kui küsisin kuidas oli nende madratsite peal magada sain üliinformatiivse vastuse: "Hea".
Kahjuks oli selles sõnas minu jaoks infot liiga vähe ning otsustasin ka ise selle odava hiinaka ära proovida. Magasin laavu puitpõranda peal ja peab ütlema, et üle ootuste mugav oli.

Suurus.
Mõõdud 190x59cm on minu 188cm ja 90kg kehale piisavalt, et ennast mugavalt tunda. Kirjas olev paksus 6cm on tegelikkuses 5cm kuid korralikult täis puhudes minul puusakont valusaks ei jäänud. Puudub vajadus rõhku reguleerida. Minu Neoair Xlite medium suuruses on selles mõtteks natukene väike minu jaoks.

Muster.
Ruudukujuline muster on mugav ning ei tekita tunnet, et korralikult täis puhutud madratsilt maha võiks rulluda. Neoairil on korralikult täis puhutud madratsi korral tunne, et magad hästi kõrgel ning, et võid ennast vabalt madratsilt maha keerata. Kui Xlite madratsite puhul oli pidev probleem elukaaslasega kõrvuti magades see, et madratsite vahele tuli vahe ning need pidi rihmadega teineteise külge siduma, siis hiinakatega seda muret pole. Põhi ei libise aluspinnal ja rihmu pole vaja.

Täitmine, tühjendamine.
Täis puhun hiinakat julgelt kaks korda kiiremini kui Neoairi ja tühjaks läheb ka ise, Neoairi peab tühjaks rullima. Hiinaka saan kohe pakkimiseks kokku rullida, Neoairist rullist kõigepealt õhu välja ja alles siis voldin ja rullin korralikult. Ventiil on hiinakal selline millega on peal lamades keeruline rõhku reguleerida, aga seda pole vajadust teha olnud ka.

Maht, kaal.
Hiinakas ja Neoair võtavad pakendatult u sama palju ruumi. Neoair kaalub 364g, hiinakas 467g.

Soojapidavus.
Neoairil on R väärtus 3,2 mis on tugev kolme hooaja näitaja. Hiinakal pole R väärtust välja toodud kuid kaldun arvama, et sobib oma ehituse ja materjalide tõttu vaid suviseks kasutuseks.

Hind.
Hinnaerinevus on ca neljakordne hiinaka kasuks. Selle 34 raha eest mis ma ta eest maksin on seal madratsit kõvasti. Näis kui kaua ta vastu peab.

Kokkuvõte.
Hinna poolest on hiinakas kindel võitja, samuti on ta võrreldes minu Neoairiga mugavam, võib-olla tuleneb see suurematest mõõtmetest. Sobib kasutamiseks siseruumides ja suvisel ajal, kuid kui lebomatiga kombineerida kannataks ka kindlasti kolm hooaega välja. Soovitan soojalt.
Neoair on kergem ja soojem kuid neli korda või rohkemgi veel kallim.

deeve
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas deeve » 21 Aug 2018, 17:31

Tanel kirjutas:
15 Aug 2018, 22:58
deeve kirjutas:
24 Juul 2018, 20:35
Lapsed on juba mõnda aega laagrist tagasi. Hiina madratsid pidasid edukalt esimesed ööd vastu. Kui küsisin kuidas oli nende madratsite peal magada sain üliinformatiivse vastuse: "Hea".
Kahjuks oli selles sõnas minu jaoks infot liiga vähe ning otsustasin ka ise selle odava hiinaka ära proovida. Magasin laavu puitpõranda peal ja peab ütlema, et üle ootuste mugav oli.

Suurus.
Mõõdud 190x59cm on minu 188cm ja 90kg kehale piisavalt, et ennast mugavalt tunda. Kirjas olev paksus 6cm on tegelikkuses 5cm kuid korralikult täis puhudes minul puusakont valusaks ei jäänud. Puudub vajadus rõhku reguleerida. Minu Neoair Xlite medium suuruses on selles mõtteks natukene väike minu jaoks.

Muster.
Ruudukujuline muster on mugav ning ei tekita tunnet, et korralikult täis puhutud madratsilt maha võiks rulluda. Neoairil on korralikult täis puhutud madratsi korral tunne, et magad hästi kõrgel ning, et võid ennast vabalt madratsilt maha keerata. Kui Xlite madratsite puhul oli pidev probleem elukaaslasega kõrvuti magades see, et madratsite vahele tuli vahe ning need pidi rihmadega teineteise külge siduma, siis hiinakatega seda muret pole. Põhi ei libise aluspinnal ja rihmu pole vaja.

Täitmine, tühjendamine.
Täis puhun hiinakat julgelt kaks korda kiiremini kui Neoairi ja tühjaks läheb ka ise, Neoairi peab tühjaks rullima. Hiinaka saan kohe pakkimiseks kokku rullida, Neoairist rullist kõigepealt õhu välja ja alles siis voldin ja rullin korralikult. Ventiil on hiinakal selline millega on peal lamades keeruline rõhku reguleerida, aga seda pole vajadust teha olnud ka.

Maht, kaal.
Hiinakas ja Neoair võtavad pakendatult u sama palju ruumi. Neoair kaalub 364g, hiinakas 467g.

Soojapidavus.
Neoairil on R väärtus 3,2 mis on tugev kolme hooaja näitaja. Hiinakal pole R väärtust välja toodud kuid kaldun arvama, et sobib oma ehituse ja materjalide tõttu vaid suviseks kasutuseks.

Hind.
Hinnaerinevus on ca neljakordne hiinaka kasuks. Selle 34 raha eest mis ma ta eest maksin on seal madratsit kõvasti. Näis kui kaua ta vastu peab.

Kokkuvõte.
Hinna poolest on hiinakas kindel võitja, samuti on ta võrreldes minu Neoairiga mugavam, võib-olla tuleneb see suurematest mõõtmetest. Sobib kasutamiseks siseruumides ja suvisel ajal, kuid kui lebomatiga kombineerida kannataks ka kindlasti kolm hooaega välja. Soovitan soojalt.
Neoair on kergem ja soojem kuid neli korda või rohkemgi veel kallim.
Aitäh, et viitsisid nii pikalt vastata! Mina ostsin selle suvise täispuhutava variandi ära ja sain ka esimese testimise ära teha. Pean samuti ütlema, et vägagi hea madrats. Minu jaoks on väga tähtis ka tema ülimalt väike kaal ja annab väga väikeseks kokku pakkida. Täitmine (umbes 4 kotitäit õhku) võtab ehk rohkem aega kui isetäituvad, aga tühjendamine kordades kiirem.Kaalun tõsiselt ka selle soojema variandi Alist osta.

Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 21 Aug 2018, 18:45

Kui madratsi alla panna fooliumkile, kas see ei hoia madratsit soojemana ja ei hakka külm?

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 21 Aug 2018, 21:33

Maidor kirjutas:
21 Aug 2018, 18:45
Kui madratsi alla panna fooliumkile, kas see ei hoia madratsit soojemana ja ei hakka külm?
Fooliumkile aitab vähendada konvektiivset (kiorguslikku) soojuskiirgust. Kui soojust vahetavad kehad (külm maa ja õhuke õhkmadrats) kokku puutuvad siis eriti suuri lootusi paremale soojapidavusele ei paneks. Samas kogemus puudub.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Aug 2018, 22:40

Ilmselt on fooliumist rohkem kasu, kui see on madratsi peal. Veel parem, kui madratsi ja inimese vahel on väikegi vahe, n magamiskott.
Madratsi all on kilest kasu, kui kogu madrats on pealt kaetud. Kui enamus madratsist on avatud, jahtub pealtpoolt maha.
Näiteks ma ise olen suur ja magamiskott on 110cm lai, katan väikse madratsi ära. Õhk soeneb madratsis üsna ruttu ja püsib soe, ka ilma fooliumita.
Väiksel inimesel võib sama madratsi peal väga külm olla.
Maidor kirjutas:

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 21 Aug 2018, 23:19

Nohik kirjutas:
21 Aug 2018, 22:40
Ilmselt on fooliumist rohkem kasu, kui see on madratsi peal. Veel parem, kui madratsi ja inimese vahel on väikegi vahe, n magamiskott.
Madratsi all on kilest kasu, kui kogu madrats on pealt kaetud. Kui enamus madratsist on avatud, jahtub pealtpoolt maha.
Näiteks ma ise olen suur ja magamiskott on 110cm lai, katan väikse madratsi ära. Õhk soeneb madratsis üsna ruttu ja püsib soe, ka ilma fooliumita.
Väiksel inimesel võib sama madratsi peal väga külm olla.
Maidor kirjutas:
Magamiskotid pidasid altpoolt sooja vanasti, siis kui nad veel vatist tehtud olid ja võtsid ruumi paarkümmend liitrit.
Uuema aja magamiskotid võtavad vähe ruumi, aga kui seal peal oled surud kiud kokku ja viletsa madratsiga hakkab külm.
...

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 22 Aug 2018, 00:28

Maidor kirjutas:
Ma olen kasutanud kerge isolatsioonita õhkmadratsi all analoogset matti https://www.k-rauta.ee/p/alusmatt-fooli ... 00-mm/3hc5
Kaalub alla 100g ja läheb väikeseks kokku. +5 ga on OK magada. Puudus on see libiseb tihti madratsi alt välja.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: rundll ja 1 külaline