madrats

On vaja, aga mis on hea ja kust?
tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: madrats

Postitus Postitas tripp » 22 Aug 2018, 11:03

Ma olen kasutanud kerge isolatsioonina kogu telgi all kas Jantsi viidatud matti või õhukest koormakattekilet. 2x3 m2 koormakate on 380g (65 g/m2) ehk natuke üle 100 g inimese kohta. Väiksemal telgil võib ka 2x1.5 m piisata, 200 grammi. Ehituspoest saab, maksab paar eurot. Mahub koos telgiga telgikotti. Mõte on see, et mida vähem on telgis sees isiklikke matte ja asju, seda kiirem ja efektiivsem kogu toimetamine on.

Hoiab lumes telgi kuivana,
hoiab mudas või mullal telgi puhtana,
hoiab moreenil telgi tervena,
kaitseb õhkmadratseid torke eest,
moodustab sissepääsu ette kuiva-puhta "vaiba".

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 22 Aug 2018, 11:32

tripp kirjutas:
22 Aug 2018, 11:03
Ma olen kasutanud kerge isolatsioonina kogu telgi all kas Jantsi viidatud matti
Ma kuulasin juttu ja uurisin sõprade varustust see suvi ja nendel olid sellised hõbedased matid telgi sees ja jutt oli, et nemad väga rahul peale nende kasutuselevõttu, kahekesi kolmeses telgis ja kogu põrand oli kaetud. Ma ei oska pakkuda, et kumb õigem on, sisse või välja, igasugu agasi on siin.
Ise pole kunagi miskite telgialuste riiete või kiledega jamanud, telgi aluse pinna küll käperdan ja patsutan läbi, kunagi mingeid taimi pole eemaldunud, vahest mõne lohu täitnud ja pisipuu maha saaginud, maapinna pärast pole midagi ka katki suutnud teha.
Viies hooaeg hakkab täis saama xthermil ja ma olen rahul nagu võitükk hapukoores ja õnne valem on siuke
a16.jpg
Oleneb niiskusest aga umbes 5C ümber oludes tõmban luku kotiks, muidu kasutan kotti lihtsalt tekina. Kahemadratsi paaritamise tegime jäiga ca 30mm laia õhukese paelaga lihtsalt võruks õmblemise teel, paelavõrud võib ennem või pärast täispuhumist panna, vahet pole.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Harry
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Harry » 16 Juul 2019, 18:30

Kasutan kuuendat hooaega Thermarest Neoair All Season Large, väga rahul. Nüüd tekkis vajadus välja vahetada ja eluaegne garantii tõesti toimib - vabandati, öeldi, et saatke madrats ja saadame teile uue. Ja nii oligi:)

Kasutaja avatar
Harry
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Harry » 19 Juul 2019, 19:45

Harry kirjutas:
16 Juul 2019, 18:30
Kasutan kuuendat hooaega Thermarest Neoair All Season Large, väga rahul. Nüüd tekkis vajadus välja vahetada ja eluaegne garantii tõesti toimib - vabandati, öeldi, et saatke madrats ja saadame teile uue. Ja nii oligi:)
Täiendan, nüüd saanud ka asenduseks saadetut proovida. Varasema mudeliga võrreldes lisandunud SV-ventiil on uskumatult tõhus - puhud 7-8 korda sisse ja madrats täis. Eelmisega kaasas olnud minipump jääb nüüd kasutuseta. Ja tühjaks läheb hetkega.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist