Sääriste ost

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Sääriste ost

Postitus Postitas jaanussepp » 28 Jaan 2019, 14:37

Tere!

Mul selline mure, et mitte ei leia sobivaid sääriseid (bahille) ning kirjutan, et äkki on keegi sarnase mure otsa sattunud ja oskab midagi soovitada.

Probleem on siis selles, et olen käinud ära nii Matkaspordis kui Matkamaailmas, aga üldiselt on kõik säärised pika puuga liiga kitsad. Ehk siis ei ulatuks ümber jala isegi juhul kui neid palja jala peale panna. Matkamaailmas ühed sellised säärised muidu olid, mis tavaliste teksadega enam-vähem ümber jala ulatasid, aga need olid nii kõrged, et põlv oleks ka osaliselt sisse jäänud.

Mul muidu on olemas vanad Ferrino omad, mida kasutasin ligi 10 aastat. Aga ma nüüd ei saagi aru, kas on jalalihas aastatega suuremaks kasvanud või on säärised märjaks saades-ära kuivades järk-järgult kokku tõmmanud, aga praegu nad enam ühegi valemiga ümber jala ei ulatu.

Sääriseid vajan peamiselt talviseks metsas jalutamiseks, et lumi saapasse ei läheks. Samuti et kui kuskile kogemata sisse astun, siis liiga palju vett kohe saapasse ei tuleks jne. Või ka muu aktiivne tegevus lumises Eesti looduses (lume rookimine suvilas jne).

Idee poolest on mul juba sel nädalavahetusel matk ees, seega eelistaks variante, kus lähen Tallinnas poodi kohale, proovin ja ostan ära. Aga kui see ei õnnestu, siis eks ka mingid tellimise variandid võimalikud. Isegi kui sel nädalavahetusel pean jalad prügikottidega kinni teipima (:D), siis pikemas perspektiivis olen ikkagi lahendusest huvitatud.

Tänud, kes oskab midagi soovitada.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Sääriste ost

Postitus Postitas scabere » 28 Jaan 2019, 15:07

Kujutan ette, et kui ükski standardne sääris ei sobi, siis tuleb õmblejat külastada. Olgu selleks siis nt matrix pro inimesed, kellel sobivaid materjale vast kohe riiulist võtta, või mõni täiesti suvaline nõeluja.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 28 Jaan 2019, 16:10

Soovitaks ka Matrixi poole pöörduda. Teevad sulle täpselt sellised nagu soovid.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 28 Jaan 2019, 16:15

Matrix Pro koduleht on hetkel maas. Loodetavasti mitte jäädavalt. http://www.matrixpro.eu
Ah, minge metsa...

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 28 Jaan 2019, 16:40

Kasutan ka Martix Pro sääriseid. Need tunduvad veidi laiemad, kui tavaliselt kasutatavad.
Neid pakub ka Nipernaadi.
https://www.nipernaadi.ee/matkavarustus ... ine/torpad

Kui oled Harjumaa piirkonnas, siis helista või kirjuta neile, äkki saad proovida ja võib-olla on midagi isegi 'laos'.

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 28 Jaan 2019, 16:45

Kusjuures ma mõned nädalad tagasi ka otsisin siit foorumist sääriste teemasid ning mitmes kohas oli mainitud Matrixit. Samas kui nende kodulehte vaatasin, ei leidnud ühtegi vihjet sellele, et nad sääristega tegeleksid. Eeldasin siis millegipärast, et ju on nende jaoks lõpetatud teema vms (postitused olid ka mõne aasta vanused vist).

Mis mind aga rohkem üllatama paneb - minu arust ei ole mu jalad kuidagi väga ebastandardsed. Jalgrattaga sõidan aastas nii 2000 km kanti, aga mitte treeninguna, vaid niisama aktiivse vaba aja veetmise mõttes. Paar korda talve jooksul saab käidud mingitel ühe-kahepäevastel jalutuskäikudel metsas ja otseselt muud regulaarset trenni ei tee. Et ma nagu eeldaks, et meestel, kes pidevalt jalgsimatkadel käivad või jalgrattaga palju sõidavad/trenni teevad, võiks need jalad ju ka lihastest suht jämedad olla. Kas teistel pole selliseid probleeme ette tulnud?

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 28 Jaan 2019, 17:24

Ju siis eeldatakse, et keskmine matkaja on selline sale nigu noor sälg. :D
Ah, minge metsa...

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 28 Jaan 2019, 18:11

Aga okei, võtan ühendust Nipernaadiga. Tänud soovituse eest.

Mõõtsin oma jalad üle ka, kui keegi suuremate jalgadega inimene peaks tahtma võrrelda (ja rääkida oma lugu sääriste otsimisest). Ümber selle lihase (misiganes selle nimi on) kõige laiemast kohast on umbes 52 cm. Kõige peenem koht (see jalalabast veidi ülevalpool) on ümbermõõdult 30 cm. Kannan saapaid nr 46.

Kasutaja avatar
uuspoiss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas uuspoiss » 28 Jaan 2019, 21:09

No nii võrdluse huvides -- jalanumber sama, rattaga sõidu kogus ja stiil sama, lisaks jooksen vahelduva edu ja mõistliku tempoga erinevaid vahemaid. Sääre ümbermõõt laiemast kohast 40 cm, pahkluu kohalt kõige peenemast kohast 25 cm. Ise olen näinud/kuulnud, et kõikse jämedamad sääred olla hoopis ujujatel:)

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 29 Jaan 2019, 08:52

Mõõtsin Matrixi sääris laiuse lukust lukuni, 10 cm ülaservast: 49...50cm

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist