Telgi ost

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
järvevaim
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Telgi ost

Postitus Postitas järvevaim » 04 Veebr 2020, 21:30

Tere,

Olen püüdnud mitu kuud endale telki osta, välja sai valitud kaks telki, mida kahjuks Eestisse ei saadeta.
USA-s olevast ma saan veel aru, aga Saksa tootja telgi mittesaatmisest Eestisse ma aru ei saa. Mitte ühtegi edasimüüjat ma ei leidnud kes Eestisse saadaks. Saatsin kirja tootjale, vastuseks tuli "Shipping to Estonia is unfortunately not possible. We ask for your understanding".
Saksa telk: https://www.amazon.de/Qeedo-Quick-Maple ... 01&sr=1-27
USA: https://www.amazon.com/gp/product/B07G3 ... ANLD8&th=1

Oskab keegi head nõu anda kuidas olukord lahendada? Alternatiive ma ka leidnud ei ole.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Telgi ost

Postitus Postitas Metsamyhin » 04 Veebr 2020, 22:12

On mitmeid firmasid, mille kaudu saad paki lasta näiteks mingile Saksamaa aadressile saata ja nad toimetavad selle Eestisse.
Põgus otsing andis: ostaeu.ee , www.eshopwedrop.ee, ... . Otsinguks näiteks 'pakid saksamaalt Eestisse'. Nende firmade tausta ja hinnakirja saad sealt ise edasi uurida.

järvevaim
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas järvevaim » 04 Veebr 2020, 23:00

Seda eshopwedrop´i ma mingi kuu aega tagasi vaatasin, esialgu jätan selle viimaseks võimaluseks, kuna juurdehindlus tuli liiga suur. Saab juba teise telgi selle raha eest :)
Igaljuhul tänan viitamast.
Tundub, et tuleb hakata otsima kes läheb USA´sse või Saksamaale või kes seal juba elab, ostab omale ja saadab mulle edasi...

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 05 Veebr 2020, 11:20

Selle saksa Qeedo telgi koha pealt - seda tüüpi (vihmavarjumehhanismiga) avatavasse telki, soovitan suhtuda kerge ettevaatusega.

Mul on endal üks selline telk olemas, kusjuures enam-vähem korralikult tootjalt.
Kuigi tootja on arvestatav, siis sellegipoolest purunes lühikese aja jooksul kaks olulist mehhanismi komponenti, mille tagajärjel telk oli sisuliselt kasutamatu.

Minu puhul õnneks ma oskan 3D jooniseid teha ning oli ka olemas võimalus 3D-printimiseks. Ehk siis joonestasin uued detailid, printisin need välja ja sain oma telgi korda tehtud. Kui aga selliseid võimalusi ei ole, siis erinevalt tavalistest kaartega telkidest, sellisele telgile keegi tõenäoliselt varujuppe ei paku.

Täispuhutavate kaartega telk tundub muidugi veel hullem risk :)

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 05 Veebr 2020, 11:23

Hiinast ilmselt saadetakse sulle ilma küsimusteta:
https://www.aliexpress.com/item/3297490 ... b201603_53

järvevaim
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas järvevaim » 05 Veebr 2020, 14:37

Olen arvestanud, et nn vihmavarjumehhanismiga võib osutuda nõrkuseks.
Täispuhutavate kaartega ei ole häda midagi, korralik tootja peab olema. Moose Outdoors on korralik, aga jälle väljaspool EL-i.
Üle ookeani on parem valik kui EL-s.
Kuna reisin rohkem autoga, siis telgi kaal ei ole määrav. Üks kerge telk on nagunii olemas, seljakoti või rattamatka jaoks.

Jätaks need hiinakad ära. Lisaks on seal koroona :) Ootan niigi Hiinast praegu nipet-näpet varustust, peab varsti kirja saatma, kuhu kaup on jäänud. Mul on omad kindlad soovid, (mõõdud, vihmakindlus, värv jne). Nagu ma eespool kirjutasin, siis alternatiive ma leidnud ei ole. Mul on päris mitu telki, aga kogemustega seoses ei taha enam õhtuti väsinuna pikalt telgiga jännata. Teine kord lähevad reisipäevad pikemaks, siis tahaks võimalikult kiiresti telgi püsti saada, süüa, ujuda ja puhata :)
Painduvate kaartega nn popup on olemas, aga tahaks nüüd klassikalisemalt pakitud kiirelt paigaldatavat telki.

Mul tuli meelde, et kuskil keegi foorumis kirjutas, et ta tellis Qeedo Eestisse, ei olnud probleemi. Nüüd ei saada keegi seda telki Eestisse...?

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 05 Veebr 2020, 15:07

järvevaim kirjutas:
05 Veebr 2020, 14:37
Ootan niigi Hiinast praegu nipet-näpet varustust, peab varsti kirja saatma, kuhu kaup on jäänud.
Sellega siuke asi, et imedemaa uusaasta algas 25 jaanuar ja nad umbestäpselt 2-3 nädalat pidutsevad, neil see tõsine püha. Nagu mul sõber kunagi mainis, et tulebki siis tellida ;) et pühad, siis peale seda metsik ummik postikananduses ja kõik tähtajad lõhki, raha tagasi ja nn tasuta kaup saabub kah kunagi.
Mul semul siuke
https://youtu.be/czAEEqn3biU?t=1650
mujal, kui suvises tundras vist eriti ei kasuta, ma legendi ei mäleta, a ta ka printimisega sinapeal, äkki tasub üle küsida kõik võimalused, mis pisieestis olemas kellelgi.
see vist parem koht uurimiseks
https://youtu.be/pFz2jo8p7gg?t=670
joon jõest, söön jõest

järvevaim
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas järvevaim » 05 Veebr 2020, 15:42

Videos tundus, et see on Slumit-i telk, see peaks päris kobe olema. Midagi oli selle Slumitiga, et ma otsustasin valida Qeedo...
Plaan B-na on Slumit arvestatav kandidaat.

Mida nad teises videos nii kaua pusisid :) tuul segas?

rundll
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas rundll » 08 Veebr 2020, 07:47

Telkide maailm päris suur. Vb leiad alternatiivi. Hiinas post hetkel vist ei toimeta.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 08 Veebr 2020, 09:42

Kas Eurovolinik Ansip mitte sellise ebaseadusliku mittesaatmisega ei tegelenud?
Äkki pöördud tema kontori poole?
...

järvevaim
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas järvevaim » 13 Veebr 2020, 17:48

Ei ole võimalik - tellisin telgi Saksa aadressile Amazonis, minu konto pandi lukku, keegi ei ole ka reageerinud.
eBays ei ole aastate jooksul midagi negatiivset juhtunud.
Tahtsin veel paar matkapliiti ka tellida, olid hea hinnaga, nüüd kui konto lahti saaks on hinda tõstetud - krt, andke andeks aga võtab vanduma.

järvevaim
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas järvevaim » 13 Veebr 2020, 17:50

Tarmo kirjutas:
08 Veebr 2020, 09:42
Kas Eurovolinik Ansip mitte sellise ebaseadusliku mittesaatmisega ei tegelenud?
Äkki pöördud tema kontori poole?
Mida Sa ebaseadusliku saatmise all mõtled, ma ei saa asjale pihta...?

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Veebr 2020, 18:28

Kaubandussõda käib täie hooga. Amazon maksis hiljuti tühise amazonist ostetud kauba eest minu asemel tolli ja deklareerimise. Isegi ei suuda praegu meenutada, mis jubinake see oli. Amazoni kotitakse Euroopa poolt kenasti praega.

Meenus, 2 tulnukalõustaga t-särki, vist 12€ tükk.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

järvevaim
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas järvevaim » 13 Veebr 2020, 21:37

Ma tellisin amazon.de´st Saksa toote Saksa aadressile, siin ei ole mingitest tollidest haisugi.
See on ikka haige, esimene kokkupuude amazoniga kohe nii negatiivne...
Keegi ei ole nende lubatud 48 tunni jooksul ka reageerinud, et selgitusi jagada ja/või konto lahti teha. Esimest korda elus on selline jama.
Internetis otsides leidsin, et üle maailma inimesed tigedad amazoni peale mis selgitusteta lukustab kontosid.
Jabur on see, et inimene ei saa ka mis iganes viga kõrvaldada, kuna ta ei saa kontole logitud. Kui on mingi viga tekkinud, siis piiraku ostmist-müümist mis võiks kellelegi kahju tekitada kahtluste puhul, aga mitte konto lukku.

Keegi kuskil kõrgemal soovib, et ma endale soovitud telki ei saaks :)
Kuude kaupa otsimist ja uurimist, lõpuks kui olen otsusele jõudnud, siis nöögitakse teisiti :)

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist