Loodushäälte salvestamine

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Loodushäälte salvestamine

Postitus Postitas Ogalik » 01 Mär 2020, 16:24

Kuskilt jäi silma et Zoom H1N mudelil on mälukaartide tuge parandatud. Eelmisel mudelil (H1) oli vist mingi kiiks jah.
Proovisin H5'ga erinevaid MicroSD kaarte, kõik olid ok. Ühe kaardi puhul tahtis ise selle ära formaatida, muidu ei lugenud.
Need puna-hallid SanDiskid on minuarust võltskaardid. Aga töötavad.
2020-03-01 16.11.02.jpg

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 01 Mär 2020, 21:20

Sellega, kas tegemist on originaaltootega ei jõua ükski tavakodanik tegeleda. Ma olen katsunud osta selliseid asju suurema liiklusega kultuursematest kohtadest ja londonimurdeline ebay just see on mu meelest, lootes selle peale, et kui sadades rahulolevaid ostjaid, siis jama selle tootega olla ei saa. Mul on ainult üks microsd minestanud, mingi paar aastat oli gepsus ja siis järsku kutu, seal peal polnud muud, kui kaardid, see lihtsalt taastatav, oma külas mees, kes minusugustele lollikeste jaos teeb selle asja ära mõistliku tasu eest. Küsisin kah ta käest, et palju kasutad neid microsi, et kas on vahet, et kust osta, arvas, et pole, omad pidi kõik imedemaalt ostma. Sellega ma nõus, et kõrge hind ja ilus jutt ei taga mitte mingit kvaliteeti. Täna sobrasin netis mingeid fotojubinaid, hinnad ja jutud seinast seina, lõpuks kaubamärgi enda mingis netibutiigis kõik kõige kiirem, odavam ja parem.
Lõpuks arenesin sinnamaani, et googeldasin karbist väljavõtmist ja data liigutamist ja arenemisvõimelise maakana tegin omale märkuse, et sellest oleks pidanud alustama 8-)
joon jõest, söön jõest

seeneline
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas seeneline » 04 Mär 2020, 09:33

George räägib ja kirjutab oma lahendustest
tema jutuubi kanalil on ka päris hea hulk helimaastike salvestusi maailma eri paigust.

https://youtu.be/t-3BerSX5uQ
https://mindful-audio.com/blog/handheld-recorder-review

Sony PCM D100 tundub olevat hetkelemmik, mis on aga 3x kallim kui Zoom H5
https://www.thomann.de/gb/sony_pcm_d100.htm
https://www.thomann.de/gb/zoom_h5.htm

---
Tuulekaitse tuttidest:

Lugesin ühe ostja kommentaari, et ka tutimaailm olla mitmekesine.
Rycote oma olla summutanud tugevamat tuulemüra oluliselt paremini, kui Sony oma.

https://www.thomann.de/gb/rycote_sony_p ... jammer.htm
https://www.thomann.de/gb/rycote.html

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 05 Mär 2020, 14:42

Ühe päeva mänginud nüüd selle H1n-ga, karbist käimasaamiseni sujus kõik lihtsalt ja peavalutult, umbes kümme häälekatset tegin toas ja õues kuni ca 7-8 m kauguseni, lõua all, pea peal jms. Omale tundub, et mul peab salvestustase lõpus olema, automaat ja piiraja maas, ma tahan eelkõige saada tugevamat häält, kui see gopro suudab salvestada ja kui ta puhtam jääb, siis see kah muidugi meeldib. Ennem kalale kaasa ei saa see vidin, kui aretan selle surnudhiire, õmblen veekindla koti ja ju see hoiukoht enda küljes loksub ise paika aga kui arvestada, et mul pealamp kaalub 140 ja see h1n koos batteritega 89, siis üks loogilistest kohtadest ka gopro peapaela küljes, et kuhu vaatad, sinna mikker ka suunatud ja oma loba jaoks vast rinnataskus vms.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 06 Mär 2020, 22:55

Magazinis olid väikse lambanaha suurused võrtskarvvaibad kümpiga aga värviks vaid roosa ja valge, ilmselt peale mustade kätega käperdamist väga ilusad välja ei näe, mingi muu odava jura ostsin, et kohe määrdunud värvi saada, käsitsi õmblemine võttis aega paarkümmend minutit. Alla äärde panin selle karvariide külge tavalise pesukummi.
m8.jpg
joon jõest, söön jõest

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 08 Mär 2020, 19:56

Olen kah nüüd natuke mänginud oma aparaadiga, aga midagi huvitavat salvestada ei ole õnnestunud. Tegelikult hankisin veel välised mikrid juurde, kuna kaasasolnud XY-mikrite komplekt oli minuarust liiga tuim ja kahisev vaikse heli jaoks. Mikritele tuulekaitse-tuuste pole samuti jõudnud tekitada. Hiinast tellisin mingid asjad, aga tõenäoliselt need jõuavad alles paari kuu pärast. Peab vahepeal viitsimise ikkagi kokku võtma ja mõnda poodi minema ja materjali vaatama. Originaale ma põhimõtteliselt ei osta - 20..40€ kummiga varustatud tuusti eest? No kuulge..
Nädalavahetusel käisin Kollassaarel (Estlanderi pesa) metsahääli püüdmas, aga varavõitu on veel - linnulaul on hõredavõitu. Öösel oleks võinud ehk mingit maja ümber luusinud looma ja majas hüppavaid hiiri salvestada :)
Ööhääli kuulates jõudsin ka tõdemuseni et tehnika on veerand võitu. Ülejäänu on ikkagi oskus ja viitsimine õige koht leida, kus midagi salvestamisväärset toimub. Kaugelt helisid püüdes ei tule sellest midagi eriti head välja.
Igal-juhul tore lisategevus ringiuitamise juurde.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 09 Mär 2020, 09:43

Ogalik kirjutas:
08 Mär 2020, 19:56
minuarust liiga tuim ja kahisev vaikse heli jaoks.
Meil küll erinevad seadmed aga ma oma lutsu kohta vaatasin targamehevideot, kus ta ütles, et see h1n on õnnetu või ebaõnnestunud väikse salvestustugevuse juures, ehk parim tulemus matäpselt ei mäleta aga umbes 6-10 vahel keerdnupuskaala järgi.
Ma tegin nüüd tuulekaitsmega ühe rea katsetusi, möödaminnes sain aru, et pärast kuulamiseks on kõige targem kirjeldada seda katsetust, mis parasjagu käsil, olen umbes x meetri kaugusel, hääletugevus on, mikker on jms, pärast lihtsam võrrelda. Ma tegin eile ka seda, et läksin sepikoja õhu ventilaatori kõrvale, kus vibra ja ulgumine on mega ja väga kõva häälega rääkisin, mitte mingit anomaaliat polnud sellest röökimisest, sama lahtise autoaknaga sõidul, müra jääb peale aga selle seest täiesti arusaadav hääl. Ma pole veel leidnud sellist põhjust, et miks ei peaks enamasti max salvestustugevus olema.
Distantsi pealt ma pole muid katseid teinud, kui ükskord panin umbes 7-8m kaugusele ja keskmiselt vaikselt rääkides proovisin salvestada ja eriti tugevalt peale ei jäänud, ma arvan, et sellel h1n-l pole mingit võimekust distantsilt võtta häält. Suunatundlik ilmselt kah, ma seda olen proovinud, et pannud omale pea peale, mikrid minust eemale suunatud (noh, et kui paneks gopro peapaela külge) ja kohe sama katse käigus nn rinnataskupandud asendis ja kõva vahe on, peapeal ikka 20-30 prossa nõrgem salvestus.
Lisamikrist juhtmega oleks võibla siis huvitatud, kui see võtaks igast suunast tulevaid helisi paremini ja liiga palju ei maksaks, sest ma arvestan sellega, et mingilt kalareisilt tulles olen veest läbi käinud ja muud pole kasutuskõlblikku, kui mälukaart.
joon jõest, söön jõest

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 09 Mär 2020, 13:32

sepaonu kirjutas:
09 Mär 2020, 09:43
Ma pole veel leidnud sellist põhjust, et miks ei peaks enamasti max salvestustugevus olema.
Kuni mingi kolks või pauk seda piirajasse ei aja (juhul, kui see üldse võiks härida), võib vabalt põhja keeratud olla.
/../ ma seda olen proovinud, et pannud omale pea peale, mikrid minust eemale suunatud (noh, et kui paneks gopro peapaela külge) ja kohe sama katse käigus nn rinnataskupandud asendis ja kõva vahe on, peapeal ikka 20-30 prossa nõrgem salvestus.
Kas taskus või paelal hoides kahinad-krabinad segama ei ole jäänud? Need väikesed klotsid peaks muidu igasugu käitlemisele pardamikriga salvestamisel üsna tundlikud olema, aga eks sõltub mudugi ka helitaustast ja ootustest. Kõne tarvis kasutatavad lipsumikrid on vast valdavalt omnid, ehk ei ole suuna suhtes tundlikud. Rode oma on kusagil 50€. Ehk siis mingid valikud algavad kindlasti ka madalamalt. Telefonile mõeldud asjade puhul on salvestile ilmselt adapterit vahele vaja, 3.5mm pulkpistiku rõngad ei hakka muidu ei klapima.

Mul jäi sel korral teema ikka nii palju kriipima, et tegin ka paar liigutust:
https://store.lom.audio/products/mikrousi on tulemas
ja salvesti tarvis on mõned jeepay otsingud ka tööle rakendatud. Esimestel sobivatel oksjonitel hakkavad lähipäevil haamrid kukkuma. Ju saab näeb.

Kergelt kultusstaatusesse tõusnud ning letilt kadunud kola hinnad on üsna müstilised. Uute Sony M10'ete eest proovitakse kohati 2-3x paari aasta tagust letihinda õngitseda (500-700€), kasutatute hinnad jäävad lethinna lähedale, enamus pakkumisi on Jaapanist. Klotsi soft on regioonipõhine, st sealt tulnud kuvavad ainult hierogüüfe, softi vahetusega veel keegi avalikult hakkama saanud ei ole.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 09 Mär 2020, 14:23

margusl kirjutas:
09 Mär 2020, 13:32
Kas taskus või paelal hoides kahinad-krabinad segama ei ole jäänud? Need väikesed klotsid peaks muidu igasugu käitlemisele pardamikriga salvestamisel üsna tundlikud olema, aga eks sõltub mudugi ka helitaustast ja ootustest. Kõne tarvis kasutatavad lipsumikrid on vast valdavalt omnid, ehk ei ole suuna suhtes tundlikud. Rode oma on kusagil 50€. Ehk siis mingid valikud algavad kindlasti ka madalamalt. Telefonile mõeldud asjade puhul on salvestile ilmselt adapterit vahele vaja, 3.5mm pulkpistiku rõngad ei hakka muidu ei klapima.
Kindlasti kerekrabinad jäävad peale, isegi kuulasin üle ühe, kus panin nupust käima, siis kolksuga aknalauale, siis keerasin suunda ja kõik see kerenühkimine salvestus krõbinaga. Pearihma külge variant hakkab ära kukkuma, kuna salvestab nõrgemalt enda loba ja ma hästi ei kujuta ette, et mis hääli ma võiks tahta natuke endast eemal ja kas nad võiksid atraktiivselt ka salvestuda, vee solin, kala mulksud, lendõngenööri vihin läbi õhu ja kas ma olen nendest huvitatud, tõesti ei tea, tuleb lihtsalt proovida ja kuulata, sama nagu pildimaterjaliga, et kõva üks protsent on ka teistele näitamiseks ja kümme prossa jääb prügikastist välja.
Kuna sa ise ka praegu sobrad netis, siis mulle võib panna ka mikri lingi ostukohaga, et osta siuke või niuke. Kui se massin tasku panna, ja mikker lipsu külge, siis oleks vist vinklis pistik masinasse targem, kui külje peale turritav. Pole veel sinnamaani arenenud, et kuhu panna ja kus hoida, kalamehel taskuid on aga ülitühjasi taskuid mitte, isegi peast läbi käinud, et äkki takjajupp riide ja teine massina külge.
joon jõest, söön jõest

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 09 Mär 2020, 17:31

sepaonu kirjutas:
09 Mär 2020, 14:23
Kuna sa ise ka praegu sobrad netis, siis mulle võib panna ka mikri lingi ostukohaga, et osta siuke või niuke.
Ära just soovitusena võta, aga 50€ Rode all mõtlesin seda - https://www.hinnavaatlus.ee/580947/rode ... -smartlav/ , salvesti puhul käib selline jupp lisaks - https://www.hinnavaatlus.ee/740757/rode ... m-trrs-to/ . Smartlav(+) kohta on tuubis üksjagu kuulamist ja vaatamist.

Paljudes teemades on Clippy mikreid hea sõnaga mainitud ja see - https://micbooster.com/primo-microphone ... phone.html - tundub täitsa sümpaatne. Vahejuppi ka otse vaja ei ole, aga neil pesasäästuri nime all selline 90* nurgaga vigur täitsa olemas - https://micbooster.com/leads-and-adapto ... saver.html . Mono-mikker, aga pistik nii sätitud, et salvestis tuleb mõlemasse kanalisse - sama nivooga paremasse ja vasakusse.

Odavamst otsast ehk pädeb ka see - https://micbooster.com/primo-microphone ... g-10m.html Kui õigesti aru saan, on tegu komplektse asjaga, kuid kapsel-kaabel ühendus vajab lisahoolt ning klõpats / teip / takjakinnitus tuleb endal leida.

https://www.youtube.com/results?search_ ... Mono+em172 annab üht ja teist . Kuna need kapslid on üsna levinud, saab https://www.youtube.com/results?search_ ... rimo+em172 pealt vast rohkem kuulamist ja võrdelmist.

Stereo-paar läheks hinna poolest kohe 2x kõrgemale ja puhtalt kõne tarvis ei tasu minu meelest teise juhtme ja tupsuga jantimine end ära. Kuigi.. mütsi küljes võiksid need päris hästi toimetada. Kui kola saabuma hakkab, tuleb ära proovida. Mul jäi veel paar-kolm päeva tagasi ette ka asjakohane pilt onlkist lätuga ning selle külge pistetud suuuurte surnd kasside paarist - recording hat. Aga seda sirvitud kraami on liiga palju saanud ja kusagilt lõustaraamatu gruppide kommentaaridest või redditi sügavustest on seda suht lootusetu uuesti üles leida.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 09 Mär 2020, 20:31

Lisasin selle rode ja adapteri ostunimekirja. Ma praegu arvan, et see 360 lipsumikker siiski mugavam, kui kogu salvesti jutu lähedal hoida või arvestada häälesuunaga. Mõlema variandi puhul välioludes kaugemalt hääli püüda saab ainult ideaaltingimustes. See ikka lähivõitluse relv 8-) Minu puhul on see asi, et mul gopro jubin salvestab nii ehk naa häält, seega stemaks minna ei saa, kui praegu on. Ma täpselt ei mäleta aga võibolla sai ka see viga tehtud, et öeldud goprole, et kle meil siin tuuline ja äkki tiksus selles reziimis kogu suvise reisu, targem vist öelda, et võta täiega ja iga augu ette panna jupp karva, peaks parem saama. Minu puhul enamus aega jutt puudub, on ainult tegevus. Aga noh vahest mingi loba kah, siis äkki saaks selle parema kvaliteediga ja kõvema häälega.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 10 Mär 2020, 11:41

Nagu iga harrastusega, kui mängima hakkad ühe teemaga, siis sellel on hind ja hinnanumber on seotud sellega, et kui palju ja kaugele mängida tahad. Mul kalapüügividinate poole peal hulgaliselt läbitud etappide vidinaid seismas tolmu all ja ma midagi ei kahetse, kunagi erutasid ja pakkusid mulle ju elamusi ja kogemusi. Pistad nina mingile tundmatule alale ja mängu alustamiseks pead ikka ostmisega kah alustama. 8-)
Googeldasin seda sony m10 ja tõdesin, et osad inimesed on kummalised. Selle asemel, et metsikult karjuda oma tutipluti kaamerasse tähtsaid teateid, et kus ta on ja mida ta sööb ja millal plaanib stale minna panevad kaamera vihmakrõbinat, lainelokset ja linnuröökimist salvestama.
https://youtu.be/H-y7AICnC6M?t=1124
Selle salvestustehnikaga peaks ettevaatlikult mängima, muidu ei saa arugi, kui üks parabool on käes, kuus kapiotsas tolmu kogumas ja iga aasta on vaja toll pikem mikker osta.
Vajutasin netis mikri nupud ära, möödaminnes ka ühe vigadeparanduse polaroidfiltri, seda peaks nii katsetama, et samal ajal veesulinat mikrofoonima.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 19 Mär 2020, 17:35

Ühel õhtusel jalutuskäigul pimedas tõusis tohutu parv hanesi põllult üles, no raudpolt oleks see hääl peale jäänud, mida taskus polnud, oli häälemasin. Kaks õhtut käisin häälemasin taskus ja mida polnud, loomulikult hanesi. Käisin umbes tund aega tagasi jalutamas, esimesed röögulinnud olid kohal. Mul see kõige lahjem häälemasin, ise kah suht juhm aga siiski huvi pärast proovisin, kõva tuul oli õues suunaga minust eemale ja röökijate poole, vahemaa umbes 200m, otse masinaga lindistatud, kassinahk peal, midagi muud pole tehtud, kui nõksa sai filmoras hääle tugevust juurde keerata ja kuskile tegin linnukese, et vähenda müra aga see komplekt kokku, et volumit juurde ja müra vähemaks väga tulemust mul ei andnud. Natuke võtan oma pessimistlikku suhtumist tagasi, et üldse pole võimalik distansilt, no midagi ju saab.
https://youtu.be/KocOl1u_s2w
joon jõest, söön jõest

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 19 Mär 2020, 21:35

Kui nüüd natuke teemas pusitud, esimesed enda sahinad-kahinad ja krõbinad linti saadud või ka lihtsalt mõtteid veeretatud, on just õige aeg "Tuulte tahutud maa" üle vaadata, lahtiste kõrvadega (:
Telia riiulis või laenutuses peaks olemas olema ning väikese üllatusena saab seda praegu ka ERR veebist järgi vaadata - https://etv.err.ee/1015765/tuulte-tahutud-maa

Ma nüüd ei teagi, kas ma varem ei ole seda enda tarvis ära registreerinud või ei ole lihtsalt märganud uurida, ma selgelt mäletan filmist helipiltidest tekkinud hämmingukohti - nii kaugelt, nii puhtalt, kuidas nii saama ... nüüd Matjuse usutlusi läbi lapates läks sellest maagiast ikka natuke tossu välja - osad solberduste ja asjade helindused on mingis muus aegruumis tekitatud ja üles võetud:
Aga kas te ikkagi üritasite võimalikult palju loomulikke loodushelisid saada?

Kui põder on saja meetri kaugusel ja kõnnib vees, siis sealt ei jää midagi, sellised hääled me teeme järgi. Aga mis puudutab linnulaulu, tuult ja loodusnähtuseid, need on kõik lindistatud.
[ https://kultuur.err.ee/864550/tuulte-ta ... oik-olemas ]
Teisalt jälle väga-väga põnev žanr, märksõnaks Foley, varemalt seostus vaid animafilmide ja raadioteatriga.

Mul on nüüd mikripaar postkontoris ootamas, aga salvesti poolest lõin õigel ajal natuke vedelaks, no ei uskunud, et ka ekraani poolest pimeda M10 või vanade Olympuste peale eBays selliseks andmiseks läheb. Ja siis hakkasid Poola piiril veokite sabad tekkima. Kui need ära klaarivad, tuleb soovid ja võimalused uue pilguga läbi vaadata.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 19 Mär 2020, 23:13

6 raha telias see film laenutuses kodumaiste osakonnas. Järgmine kuldnoka projekt on naisega kahasse, ütlesin, et vaadaku õues linnuelu lähemalt ja kui leiab sobiva koha, siis hakkaks proovima lähemalt lindistamist. Pesakastide kõrvale poegade kisa salvestama panemine tundub kah reaalne olema, paar nädalat tagasi sai ka vanade väsinute pesakastide asemel uusi pandud ja vanu puhastatud, kõiki muidugi ei pruugita hõivata. Lihtsamaid ja reaalsemalt kättesaadavaid hääli proovin möödaminnes saada. Kollase häälekohvrikese tegin kah arvutisse, vaataks, et mis aastajooksul õnnestuks saada.
Digizonest võtsin lipsumikri, kah sedamoodi paistab, et tarne võib venima jääda, esialgu ei erutu sellest, eestis kaupmeestel oma ladudes liiga palju kaupa riiulis pole, partnerlaos jms blabla
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 29 Mär 2020, 15:09

Umbes nädala jälginud linde, et kas sellist kohta pole, kus neid lähemalt saaks salvestada aga ei, ainuke stabiilne koht on maja katusel vana antennirägastiku otsas sinna ei saa valvesse masinat panna, maanteelt kostus koroonakihutamist, tuul ulgus ja usaldus minu vastu oli 0 aga üritasin kuldnokakurameerimist salvestada, panin maapinnale ja läksin eemale, vahemaa umbes 20m
https://youtu.be/EAqpb-rmuyc
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 29 Mär 2020, 15:40

Kuna ma arvutivärginduses suht juhm, siis keegi pidi mulle ütlema, et mingite hääleprääksude jaoks on palju lihtsam koht olemas, mahuvahe kah kümnekordne video ja häälefailil, proovisin
https://soundcloud.com/alvar-heiste/kuldnokadmid-2
joon jõest, söön jõest

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 29 Mär 2020, 17:45

SoundCloud on jah suht tänuväärne ning salvestiste jagamisel ka üsna popp. Aga kui mingit sealset bändi, raadiot või mikrimeest ei jälgi, ei hakka selle olemasolu kusagilt väga silma. Ainult ilgelt palju kurdetakse spämmi ja libakontode üle, eriti sisu loomisel, puhtalt kuulamiseks kasut' konto on mul aastate jooksul puhtaks jäänud. Nähtavasti oled ka endale loetud minutitega fännid saanud [:

Ühe taskukohasema ja (loodetavasti) vaiksema kohinaga teise ringi klotsi sain ikka enda suunas liikuma ja on lootust nädalapäevad jooksul kätte saada. Annab ehk natuke lisamotti uuesti hommikuinimeseks hakata ja oma tuuriga seitsmeks hakkama saada.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 30 Mär 2020, 11:50

Kui ma nüüd kalapüügiga paraleeli vean selle häälendusega, siis ühe puhul ma olen programmeeritud kiireid mõtteid mõtlema 8-) , hommikukohvi kõrvale vaatad aknast välja, nii, hele ilm, mh, selle kalaliigi puhul paha, selleteise jaoks vägaok, mis tuul teeb, mis temp päeva peale teeb, mis koht praegu loogiline oleks ja omale hetkel meeldiks, mis kellaks peaks kohal olema, palju stardini pakkimine aega võtab jms jookseb läbi ennem otsuste tegemist. Häälega pean kahjuks õnnele lootma, õhtune kepikõnd ja kogemata õigel ajal õigest kohast mööda, ok, teeme 5min pausi, prooviks. Eile naine teatas, et mul ikka vedas üleeile, kui proovisin, sest eile olid nad juba kahekaupa paarides ja oli isegi näinud, et mingi laulumees sai tasu oma laulupingutuste eest. Ju nüüd enam neid kambaga ülelaulmiskonserte pole vaid ainult üksikute lindude siristamine. Eks vaatab, kui pesakastide hõivamiseks läheb, kas tekib mingi selline koht, kuhu lähemale salvestama panna, katused ja puuladvad ebareaalne. Tänahommikul saabunud külmalaine kõik nokad kinni pannud.
Spämmi tuleb niigi uksest ja aknast, mul omal puudub usk, et netis saaks sobrada nii, et midagi ei tule.
Teiste salvestatud ükskõikmishelisi kuulaks küll.
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist