Soovitusi kerge seljakoti ostmiseks

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Soovitusi kerge seljakoti ostmiseks

Postitus Postitas Mait » 09 Jaan 2012, 18:22

Tere.

Hakkasime sõpradega üle pika aja taas matkama ja avastasin, et mul pole korralikku kerget seljakotti. Peaksin siis nüüd sellise 10 - 20 liitrise kerge koti endale hankima aga ehk on siin kogenuid kes oskaks soovitada.

Koti eesmärk oleks 1 - 2 päevase jalgsimatka (vajadusel ka muu matka) varustuse kandmiseks. Peaks olema kerge ja vastupidav kott, hind mõistlik.

Kuna see on kerge kott, siis ma raamiga ei tahaks, üle kahe päeva sellega niikuinii teel ei oleks. Hea oleks kui kanderihmad oleksid rinna pealt ühendatavad. Hea oleks kui seljaosa oleks tiba jäigem. Ideaalne oleks, kui kotil oleks välistasku, mis mahutaks endasse Rootis armee kateloki koos tuulekaitsega.

Oskab keegi soovitada?

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Re: Soovitusi kerge seljakoti ostmiseks

Postitus Postitas Reimo » 09 Jaan 2012, 18:29

Küsimus, et mis sinna seljakotti veel peab mahtuma?
Mu talvine magamiskott võtab juba 20liitrit ruumi selajakotis ära kompresseeritult.
Kui väliööbimist ei tee, siis vast jah piisav.
Aga 20 liitirt on vist tavalise koolikoti suurus ?

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 09 Jaan 2012, 18:51

Ma oma algaja ettekujutuses mõtlesin, et hangin endale aasta jooksul 2 seljakotti. Esimese sellise kerge patrullkoti selle arvestusega, et enne suve keskpaika me mitmepäevaseid matku ilmselt ei tee, või kui ka teeme, siis nii, et mingi kerge peavari on olemas vahepeatuses. Kujutasin ette, et hangin ka kergemat sorti magamiskoti, mille saaks rihmadega patrullkoti alla või peale kinni tõmmata.

Teiseks seljakotiks plaanisin suvel osta suure raamiga koti - sellise millega ikka mingi 4-6 päeva jagu varustust saaks kaasas kanda.

Aga see praegune kott mida otsin oleks just selline, kuhu sisse mahuks vesi ja söök 1-2 päevaks, katelok & priimus ja söögiriistad, varuriided. Hädapärast kerge magamiskott kuidagi kinnitatav sinna. Ja lihtne juurdepääs joogipudelile. Mugav peaks olema kanda.

Rohkem ei oskagi kirjeldada...

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 09 Jaan 2012, 19:32

Kas sihuke asi on kasutuskõlbulik?

http://www.matkatarve.ee/?107&id=757" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 09 Jaan 2012, 20:18

Iga asi millele on peale kirjutatud Easy Camp on täiesti mõtetu, sama hästi võid raha põlema panna!!!
Telli omale normaalne kott siit: http://www.matrixpro.eu/index.php/et/kontakt" onclick="window.open(this.href);return false;
Seal tehakese Sulle täpselt selline nagu soovid.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 09 Jaan 2012, 20:26

Tere!
Mina olen Tõnuga kohe nii 101% nõus.
Seal räägid oma soovi ära ja siis sulle pakutakse variante.Räägitakse mis milleks on hea ja mida pole mõtet teha.Olen kindel et saad sealt sellise koti nagu sa soovid,alates värvidest ja väga mõistliku hinnaga.Seal on selline tore naisterahvas nagu Diana ja ta on seljakottide õmblemises proff.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 09 Jaan 2012, 20:42

Lähen lihtsalt nende kontoorasse kohale ja küsin Dianat?

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 09 Jaan 2012, 20:48

Priske rahakott ka kaasa...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 09 Jaan 2012, 20:55

Helista ette ja mine kohale jah, kogu teadus.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Morheatus » 09 Jaan 2012, 21:18

Esimene asi, mõtle mitu korda üle, mille jaoks sa seda kasutad.
Teisena, lao oma 1-2 päevase matka varustus põrandale, mis peaks sul kõik sinna seljakotti minema.
Kolmandaks, mõtle, kuidas sa neid kasutada tahaksid, kuidas paigutaksid. Kuidas sa neile ligi tahaksid pääsega ja kui tihti. Vastavalt sellele on kottidel erinevad võimalused, lisataskud, erinevad viisid seljakoti sisule ligi pääsemiseks jne.

Enne, kui sa pole eelnevaga läbi mänginud, ei ole mõtet ei helistada Matrixisse, ega käia shoppamas, sest sa ei tea, mida sa vajad. Minu puhtvõhiklik arvamus.
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Reimo » 09 Jaan 2012, 21:51

Igasugused lisataskud ja lahtrid teevad koti aina raskemaks. Kui tahad kerged seljakotti siis tuleb lihtsalt õiges järjekorras ja süsteemselt pakkida aga õige märkus et mõtle läbi mis peab kotti mahtuma ja siis poodi alles.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 09 Jaan 2012, 22:13

Lisaks kommentaariks veel selle, et kui oled kõik asjad mis põrandal hunnikus on kokku arvutanud ruumalaks, lisa veel 10L igaks juhuks. Minu ebavõhiklik arvamus on see, et alla 50L kotiga pole võimalik teha väliööbimisega matka.

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 09 Jaan 2012, 22:38

Minu ebavõhiklik arvamus on et 50L kotiga veaks ma nädala pikkuse matka ära. Sõltub kuidas toitumine või varude täiendamine korraldada ja mis aastaajaga on tegemist. Suvel pole probleemi sest magamiskoti saab suht väikese kaasa võtta ja kui klaaspurgis marineeritud kõrvitsat ja kärakat meeletus koguses kaasa ei võta siis ei võta see toit ka teab mis palju ruumi.

Aga Morheatuse pakutu on täitsa hea mõte, sest alustama pead sellest varustusest mis sul juba olemas on.

Pakkuda julgeks sellist kotti
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 09 Jaan 2012, 22:43

Tallinnas Järve keskuse Sportlandis on hetkel päris korralik valik The North Face, Haglöfs, Halti kotte allahinnatud, võid sealt ka vaadata.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 09 Jaan 2012, 23:24

10-20l on selline kott, mida rahulikumad seiklussportlased ja rogainiad tavatsevad kaasa vedada - termos, võileib, kuivad sokid ja mingi soojem hilp.

Kui ütled kerge, tuleb meelde, et mul on kusagil Tatonka.. vist Sqeezy, ~20 L ja ~200g ning küsiti selle eest ka ~200 eek, kui õigesti mäletan. Mul oli vaja eelkõige sõitude tarvis pardakotti, muul ajal pisema pudi.padi koos hoidmiseks ja midagi lihtsamateks patseerimisteks, kus ka termost, sokke ja krõbuskeid hoida, kui soov ümber telgi päeva jagu jalutada. Viimase jaoks ei ole just parim, aga töötab. Tühjana mahub tasku.

Ehk siis selline reisiaksessuaar, aga ma millegi pärast arvan, et see pole päris see, mida otsid. Mõni Haglöfs Tight ehk?

Mõistliku(ma) hinnaga on näituseks ka RedFox (Racer, Multisport), Tatonka
Tallinnas kaupleb nendega matkamaailm.ee. Tartus käis see mõni aeg tagasi käbi Matrixi poe, aga seda vist müügisaali kujul enam ei ole? Matkasport haukas ka mõned päevad tagasi Ülemiste poes 40% Vaude näidiskottide hinnanumbrist maha, aga need võivad juba läinud olla.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 10 Jaan 2012, 08:26

Mõnes mõttes oleks üldse kõige targem osta kohe korralik 110L seljakott, mis käib lahti mooduliteks ja sa saad mingeid koti osi eraldi väiksema kotina kasutada. Siis on sul olemas kott aastaringseks matkamiseks ja kasvõi 10 päevaseks matkaks.
Aga matkamiseks ikkagi alla 50L seljakott pole sobilik! Miks? Ma ei viitsi põhjendada, sest selle trükkimine võtaks siin terve päeva.
P.S. MatrixPro annab oma toodetele 10 aastat garantiid.

Kasutaja avatar
Martin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Martin » 10 Jaan 2012, 10:47

Oma erialasest spetsiifikast sõltuvalt käin ma enamjaolt ühepäevastel retkedel ja tavaliselt sellistes kohtades, kuhu mitmepäeva-matkajaid ka eriti ei satu. Kes tahab läbi suruda sadadest meetritest sirelivõsudest, ojadest-kraavidest ja mudast?
Sellest tulenevalt on mul väike seljakott, millega kannan kaasas vihmariideid (kuigi viimasel ajal ainult ülemist osa); t-särk; soojapesu komplekt; tavaliselt lisa frentš või jakk; tarvidusel (vastavalt ilmale ja piirkonnale) ka vahetuspüksid; sokid; söök; umbes liitrine termos kuuma teega; lisapudel veega; varustuserihmad; natukene meditsiinivahendeid. Kaardimaterjal on vööl, eraldi kaarditaskus. Selle kraami mahutan ma täiesti rahuldavalt ära sellesse kotti:
http://www.varusteleka.fi/product/ilman ... lang=en_US" onclick="window.open(this.href);return false;

(saadaval ka Eestist, ühe airsoftiga tegeleva netipoe varudest).

Kanderihmad rinna pealt ühendatavad, samuti olemas n.ö. puusavöö. Kuigi too reaalselt on mul lihtsalt ümber kõhu. Mulle see kott meeldib just oma väiksuse tõttu. Vajaliku mahutan ma sinna ära, vajadusel saab sinna juurde taskuid lisada, külgedele näiteks. 16 kg sangpommi pole sellega päris testi mõttes vedanud aga senimaani ei kurda. Rõhutan - üle ühe päeva ja nii 13 km pole ma sellega võsas ja soos mütanud. Üldiselt võib vist aga öelda, et inimese selg on individuaalne ja mis ühele sobib - teisele mitte ei meeldi ja ei sobi. Erinevaid kotte tuleb ikkagi minu hinnangul selga proovida ja mõelda ka sinna mahutatava varustuse koguse peale - nagu juba siingi viidatud. Seega on millegi kindla soovitamine suhteliselt tänamatu tegevus :roll:

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Reimo » 10 Jaan 2012, 10:57

Martin kirjutas: Selle kraami mahutan ma täiesti rahuldavalt ära sellesse kotti:
http://www.varusteleka.fi/product/ilman ... lang=en_US" onclick="window.open(this.href);return false;

Endal sama kott ja ühepäevasteks matkadeks sobib ideaalselt, mahub kogu davaar sisse ja eraldi joogipauna tasku olemas.
Ostukuupäeva ei mäleta aga poolteist aastat on ta kindlasti igapäevaselt vatti saanud koolis ja kontoris käimisel ning läpaka vedamisel. Samuti päevastel matkadel. Siiamaani pole kusagilt narmendama hakanud ega kulumismärke näidanud.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 10 Jaan 2012, 11:21

Martin kirjutas: http://www.varusteleka.fi/product/ilman ... lang=en_US" onclick="window.open(this.href);return false;

Tundub üsna täpselt see olevat mida mina hetkel otsin. Oskad sa selle Eesti netipoe aadressi mulle öelda?

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Reimo » 10 Jaan 2012, 11:26

ratmanof kirjutas:
Martin kirjutas: http://www.varusteleka.fi/product/ilman ... lang=en_US" onclick="window.open(this.href);return false;

Tundub üsna täpselt see olevat mida mina hetkel otsin. Oskad sa selle Eesti netipoe aadressi mulle öelda?
http://www.hobby-style.ee/acatalog/Seljakotid.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 10 Jaan 2012, 18:55

Suured tänud!

Üks küsimus veel selle seljakoti omanikele: all küljes paistavad sel olema kinnitusrihmad. Kas sinna annab rulli keeratud kerget magamiskotti kinnitada?

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Reimo » 10 Jaan 2012, 19:04

ratmanof kirjutas:Suured tänud!

Üks küsimus veel selle seljakoti omanikele: all küljes paistavad sel olema kinnitusrihmad. Kas sinna annab rulli keeratud kerget magamiskotti kinnitada?
Eraldi rihmadega kindlasti annab, olemasolevatega küll mitte.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 10 Jaan 2012, 19:27

Ma peaksin rinna pealt ühendatavat rihmade süsteemi pisut sekundaarseks puusa pealt ühendatava süsteemi suhtes, annab võimaluse teha mugavalt jooksusamme ilma, et peaks tundma ebamugavust seljas peksleva koti pärast.
Joogipudeli saab minu arust väga mugavalt kinnitada väikese karabiiniga (kasvõi õla)rihmade külge, ennast seganud seni pole.

Endal on 20 liitrine päeva seljakott, kus on pidevalt sees esmaabitarbed, varupatareid, taskulamp, 20 meetrit köit, fooliummatt(suvel asendab seda võrkkiik), pussnuga, bivikott, termos, väike veefilter, magneesiumpulk. Vajadusel mahub sinna juurde ka priimus, poole kilone konserv ja fliispusa. Parema tahtmise juures saab veel nipet-näpet miskit lisada, kuid ma ei kujuta ette et sinna juurde magamiskott peaks veel mahtuma.

Juhul kui tahad seda ka sporditegemiseks hankida siis soovitan uurida ka joogisüsteemi lisamise võimalusi.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 10 Jaan 2012, 19:37

Tänud!

Aga nagu lollidega ikka on - vastad ühe tema küsimuse ära ja tal juba uued olemas ;)

Kas rootsi armee katelok koos tuulevarjuga sinna ka ära mahub? Mõõtude järgi nagu peaks istuma põhisahtli põhja ilusasti, aga äkki on keegi ise proovinud ja oskab kinnitada/ümber lükata?

Ja millises sahtlis te veepudelit kannate? Või tõmbate MOLLE klipiga mingi lisatasku külge selleks?

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 10 Jaan 2012, 23:08

Mis sellisest kotist arvata:

http://www.matkatarbed.ee/oc/skate-s-410" onclick="window.open(this.href);return false;

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist