Soovitusi kerge seljakoti ostmiseks

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Soovitusi kerge seljakoti ostmiseks

Postitus Postitas Jyrgenson » 10 Jaan 2012, 23:11

Sellised kotid on rasked. Lase Matrixis omale kergmaterjalist korralik kott õmmelda. Seal arvestatakse kõiki Sinu anatoomilisi iseärasusi jne...
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 10 Jaan 2012, 23:26

Matrix on hetkel tiba kallis minu jaoks. Ma vaatasin nende tüüpkottide hindasid ja mu rahakott hetkel neid ei kannata. Eriti arvestades, et see mida otsin oleks kerge seljakott lühimatkade jaoks. Ja ma usun et eritellimusel tuleks hind veel krõbedam.

Kui hakkan suurt kotti ostma (eeldatavasti suvel) millega kuni 7 päevaseid matkasid teha, siis vaatan uuesti Matrixi poole.

Praegu kahjuks ei kannata :(

Loodan siinsete asjatundjate abiga lihtsalt mingi odava kvaliteetkoti leida (ma tean et need kaks mõistet üldjuhul ei kuulu kokku, aga hetkel on hinna-kvaliteedi suhte leidmise ülesanne mul selline, kus hind ei tohiks üle 40 öira minna).

Kuna ma jõustruktuuridesse kuulun, siis Hobbystyle teeks mulle natuke alet ja see Condor Compact läheks enam-vähem eelarvesse. Aga ma igaks juhuks surfan veel sarnaseid ja küsin siit nõu. Ilmselt ostan uue koti veebruari alguses (mis kahjuks tähendab et pean ühe matka ikka veel oma vana ENSV-s toodetud pool-katkise presentkotiga läbi tegema). Aga seni üritan leida parima võimalikest selle hinna eest.

Tänud kõigile kes kannatlikult siiani abistanud on...

Selle Mil-Teki kohta leidsin ise Amazonist ühe revjuu, kus materjali haprust kiruti, et olla kohe matkal lagunema hakanud. Seega on see kott minu huvialalt väljas...

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 11 Jaan 2012, 00:14

http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/105" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 11 Jaan 2012, 09:39

Ületab mu eelarvet. Kas see on millegi poolest eriti hea kott?

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 11 Jaan 2012, 09:46

RedFox-i asjad on tuntud oma vastupidavuse poolest, vahel küll jookseb mõni õmblus naljakalt vildakalt, aga vastu peavad need asjad hästi.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 11 Jaan 2012, 09:58

OK, aga see tundub ikka selline suurem kott olevat. 45 liitrit on minu arvates ekstreemne natuke kui max 2 päeva retkest rääkida.

Mul on vaja kerget kotti, 90% juhtudest ühe päeva retkedeks, 10% juhtudel 1 ööbimisega retkeks, mille üritan spartalikumalt siis teha. Pikkadeks matkadeks ostan hiljem eraldi koti.

Samas see kerge kott peaks olema natuke enamat kui sportlik ranits (näiteks võimalus lisakotte lihtsal moel kinnitada, et hädapärast kerge magamiskott ära kanda).

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Reimo » 11 Jaan 2012, 10:03

ratmanof kirjutas:OK, aga see tundub ikka selline suurem kott olevat. 45 liitrit on minu arvates ekstreemne natuke kui max 2 päeva retkest rääkida.

Mul on vaja kerget kotti, 90% juhtudest ühe päeva retkedeks, 10% juhtudel 1 ööbimisega retkeks, mille üritan spartalikumalt siis teha. Pikkadeks matkadeks ostan hiljem eraldi koti.

Samas see kerge kott peaks olema natuke enamat kui sportlik ranits (näiteks võimalus lisakotte lihtsal moel kinnitada, et hädapärast kerge magamiskott ära kanda).
See on kergem kui Condori kott ja selleg saab vabalt kolmel hooajal hakkama, ka pikema matkaga.

Veel üks huvitav ülikerge variant:
http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/117" onclick="window.open(this.href);return false;

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 11 Jaan 2012, 21:33

Tollel Multisport 40-l on see jama et pole eriti aasasid, kuhu kasvõi magamismatti kinnitada.
Ja veel väike õpetussõna- kui miski kobedam asi ületab eelarvet, siis tuleb eelarve ületada.

OK, aga see tundub ikka selline suurem kott olevat. 45 liitrit on minu arvates ekstreemne natuke kui max 2 päeva retkest rääkida.

Mis jutt see on? Näiteks 35l matkakotiga käin mina linnapeal niisama hängimas, vahest ei panegi suurt midagi sisse. Palju see 45-ne nüüd suurem on, eriti kui matkamiseks tarvitada...

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 11 Jaan 2012, 22:02

ekacariya kirjutas:Tollel Multisport 40-l on see jama et pole eriti aasasid, kuhu kasvõi magamismatti kinnitada.
Thermarest'i Z-lite peaks saama ilusti sinna kummide alla paigutada, mis esipaneelil näha on. Muu varustuse väljapoole kotti riputamine on minu arvates üldse kahtlane tegevus - võib igale poole kinni jääda ja ära kaduda. Ja isetäituvad matti saaks ilusti kotis sees hoida. Mulle paistab päris asjalik kott olevat, kahju et neil laos seda pole, saaks lähemalt uurida pisut.
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 08 Apr 2012, 19:01

Kuivõrd on väike tõenäosus ilmade soojenemiseks ja finantside paranemiseks, siis luuran jälle vaikselt kerget 1-2 päeva matkakotti.

Plaan siis selline, et oleks kott millesse toppida kerge varustus kui lähen lühimatkale (maks 1 ööbimine, varustus valitud nii, et kõik võimalikult kompaktne ja kerge oleks). Et sellisel puhul ei taha oma uut suurt ekspeditsioonikotti selga toppida ja vana nõukaaegsega hakkab selg higistama.

Silma jäi selline asi: http://www.ula-equipment.com/cdt.asp" onclick="window.open(this.href);return false;

Oskab keegi kommenteerida? Kasvõi näiteks antud tootja kohta midagi rääkida...

Ja ikka veel RedFoxi kottidest - vaatan ja mõtisklen nende 25 ja 40 liitriste Multisporti mudelite üle kahh, aga kas keegi oskab selle tootja kvaliteedi kohta head või halba öelda?

Muuseas, RedFoxi enda kodukas annab Multisport 40 kaaluks 1010 grammi. Nii et pole ta nii ülikerge midagi :)

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 08 Apr 2012, 20:10

Olen Red Foxi asju juba mõnda aega kasutanud ja väga rahul. Väga hea hinna ja kvaliteedi suhe kui võrrelda näiteks The North Face, Vaude või muu säärase tootjaga.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 08 Apr 2012, 23:34

Ma kahtlen et Eestis keegi ULA tooteid omab aga backpackinglight.com foorumis peaks arvustusi leidma ja lihtsalt antud koti nimi googlisse annab ka ülevaateid. Kui ma ei eksi siis Hendrikul hikinginfinland.com oli ka see kott mingi aeg tagasi. Rainerk32 on MLD kerge kott ja mina ise võin GoLite Pinnacle kohta üht-teist rääkida.
Euroopas on uus tegija ka turul - laufsbrusche. Kergete kottide maailmas on see ilmselt viimase aja enimräägitud ja oodatud asi.
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 09 Apr 2012, 14:40

Janek, kas sa palun kommenteeriks oma GoLite Pinnaclet lähemalt?

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 14 Apr 2012, 19:46

Maht 72l - minu jaoks piisavalt ka lühemateks talvematkadeks aga kui kaks suht suurt magamiskotti ja lisariideid kaasas siis sai päris täis. suvine varustus mahub (minul vähemalt) edukalt koos 5 päeva söögiga sisse. Suvel tundus kott isegi liiga suur olevat kohati. põhikamberid on üks ja nõuab tegelikult natuke planeerimist pakkimisel. Kuna pakin asju paari veekindlasse kotti siis nende organiseerimine ja kättesaamine polnud probleem kui süsteem välja kujunes. Põhikambrist pääseb ligi ka lisataskule kuhu saab camelbaki panna ja kotil on väljavõttekohad selle vooliku jaoks. Ise joogikotti ei kasuta vaid panin sinna hoopis mitte kasutuses olevad kaardid ja muu dokumentatsiooni. PÕhikambri mahtu saab vähendada koti all ääres olevate aasadega. See tõmbab koti alaosa kokku ja saad rakuskeset rohkem ülespoole liigutada kui kott pooltühi on.

Koti välisküljel on suurem tasku, kus hoidsin pisemaid asju ning mida arvasin et võib päeva jooksul vaja minna - vihmakeep, tuulekas, lõunasöök jne.

Kotisuu kroogitakse kinni ja rullitakse kokku. Pealt käib ka üks rihm, kuhu saab näiteks magamismati kinnitada. Probleemiks on selline kinnitusviis siis kui kott pilgeni täis on ja vihma sajab.

Külgedel on mõlemad pool alaosas päris mahukas veniv tasku. Hoidsin seal näiteks veepudelik, kaarti ja fotokat et saaks ilma kotti seljast võtmata kätte.

Koti külgedel on ka kompressioonirihmad millega saab koti mahtu väiksemaks teha kui asju vähem see ning nende alla saab ka ühtteist kinnitada. Olen seal hoidnud näiteks matkakeppe, magamisalust ja talvel suuski.

Puusavööl on mõlemal pool kaks väikest taskut, mis on samuti venivast materjalist. Hoidsin seal näiteks pisikest statiivi, raha, taskunuga jm sellist pisikest kraami. Väga mugavad ja kottide sisu kuidagi keha vastu ei hõõru.

Puusavöö on suhteliselt minimalistlik aga üldsegi mitte ebamugav. Kui kott väga raskeks teha siis võib halvem olla aga kusagil oli öeldud et maksimaalne soovituslik kantav raskus on 17kg aga olen lugenud et on ka 20kg ilma probleemideta kantud. Ise lõikasin puusavöö otsi lühemaks sest need oli mõtetult pikad. Puusavööd reguleerida ei saa.

Õlarihmad on vähese pehmendusega aga arvestades jällegi mitte eriti suurt kantavat raskust siis probleemiks see pole. Niigi on enamik raskusest puusal ja õlarihmad peaksid ainult kotti stabiliseerima. Kotil on ka õlerihmasid ühendab rihm - sternum strap - ei tea kuidas eesti keelne vaste oleks. Selle viimase klambrisse on sisse ehitatud ka vile. Õlarihmasid saab reguleerida nii alt kui ülevalt tuues kotti kehale lähemale või viies kaugemale.

Selja toeks on kotil umbes 5mm paksune magamismati materjalist lõigatud eemaldatav osa. Miskipärast minul see väga hästi vormi ei hoidnud vaid läks kuidagi kõveraks. Kandmist see kuidagi ei mõjutanud, kuid oli lihtsalt halvasti. Praeguseks olen selle eemaldanud sest kasutan selle toena seljakotis magamisalust thermarest z-lite, mille voldin plaadiks kokku või teist matti millest teen koti sisse toru.

Kott ise kaalub 960gr

Materjali peast ei mäleta aga selle saad ise GoLite kodukalt vaadata. AGa materjal on suht õhuke ja väga karmi kohtlemist - mööda kive lohistamine ja hõõrumine jne - ei talu. Koti materjal pole kä päris veekindel nii et väga pikka aega vihma käes olles võivad asjad niiskust saada

Kui tahad midagi veel spetsiifilisemat teada siis küsi
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 15 Apr 2012, 17:07

Isiklikult ei vaataks sellise kandesüsteemiga kottide poolegi.

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 15 Apr 2012, 17:29

Jäi mainimata et seda mudelit enam ei tehta vaid GoLite teeb ainult kerge koti mudelit Jam aga seda erinevates suurustes. Piltide pealt vaadates on Jam ja Pinnacle väga sarnased. Pinnaclet võid leida mõned netipoest, kui neil varusid on või kasutatult. Kui ostmiseks läheb siis võimalusel lase otse USAst tuua sest Euroopa juurdehindlus on suht karm - juba hinnanuber on suurem ja lisaks on see veel naelades ka.
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 15 Apr 2012, 17:49

Jyrgenson, kõik sõltub ju eesmärgist ja kasutamistingimustest. Kui ma plaanin ühepäevakõnnakule minna ja tassitava varustuse kaal on näiteks 4-5 kilo, siis pole ju mõtet seda panna pea kolm kilo kaaluvasse seljakotti, mil muidu on super-ergonoomiline kandesüsteem.

Kui on vähegi tõsisem retk (või talvine tuuritamine) siis selleks mul MatrixPro ilus, hea, vastupidav ja suur kott ongi. Nüüd aga tahaksin pisikest, kerget ja minimalistlikku kotti lühimatkade jaoks.

Janek, ma vaatasin juba neid 2012 mudeleid, silm jäi pidama Jam 35 peale. ULA CDT-d pole kahh maha kandnud mõttes. Ja vaatan muid variante lisaks veel. Aga eks paistab kas ja kuidas mais rahadega on, vajadusel peab mu nõukaaegne presendist turistiranits veel mõni aeg vastu :)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 15 Apr 2012, 18:00

Mait!

Väikesele jalutuskäigule loodusesse on mugavam minna seljakotiga mille kandesüsteem hoiab seljast eemale ja õhk pääseb seljakoti ja selaj vahel liikuma. Selline asi ei tee seljakotti raskemaks, aga kandmise oluliselt mugavamaks. Võin Sulle kunagi oma väikest päevapauna näidata, see on lihtne seljakott keeratava avaga, nagu veekindlatel kottidel, aga selg on tehtud selliselt, et õhk liigub läbi. Kaalub see kott ainult mõned sajad grammid.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 15 Apr 2012, 18:07

Vat seda kotti ma tahan küll näha!

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 19 Apr 2012, 00:00

Fjällräven Campus Ace 35.
Kasutan nii igapäevaselt kui matkadel, ja kiidan taevani.

Kerge - kaalub 700 grammi.

Kott istub tänu rinna- JA kõhurihmale seljas hästi korralikult ja kindlalt. Olen jooksnud selle kotiga kaks 8-tunnist rogaini (enne seda, kui multispordi kotid popiks said) - väga hea on, ei sega liikumist mitte vähimalgi määral. Maastikurattaga sõitmine (kus seljas loksuv kott on tõeline nuhtlus), ronimine - kõike on mõnus teha.

Hullult vastupidav. Lisaks matkamisele olen kasutanud palju aastaid igapäevaselt töölkäimise kotina, kott on saanud ohtralt retsida ja peab täiesti uskumatult hästi vastu.

Sahtlite jaotus on minu jaoks väga sobiv. Suur põhisahtel, 1 väiksem ees, 1 väiksem ülal, 2 külgedel, väike lisatasku (passi / raha jaoks) sees.

Vihmakate, eemaldatav. Igapäevaselt käin ilma selleta ja saan veel 1 lukuga tasku lisaks.

Kott on pehme, ilma kõvade tugevdusteta, ja käib üsna väikeseks kokku. See tähendab, et ma saan ta rulli keerata ja teise seljakoti sisse pista, või mugavalt ratta pakiraamile pista.

Materjal on mustust hülgav ja hästi pestav.

Kaks miinust ka:
1) Kuna kott on vastu keha, siis mingit õhu liikumist selja vahel ei toimu ja selg läheb märjaks küll. Polsterdused on tal olemas, aga need selle koha pealt ei aita.
2) Lukkudel on vihmakatted, mis teevad nende leidmise ja avamise veidi ebamugavaks.

Minu arust on see ideaalne ühepäevase matka kott.
Viimati muutis tripp, 19 Apr 2012, 00:04, muudetud 1 kord kokku.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 19 Apr 2012, 00:03

Mul on olemas ka Tatonka Squeezy 18L, 200g.

See käib tipukotiks, kui tõesti VÄGA vaja kaalu kokku hoida - ostsin Mont Blancil käimiseks ja seal oli ta OK, kott käis tipus suisa kaks korda. Niisama päevamatkaks on ta liiga ebamugav, istub liiga lõdvalt seljas ja liiga väike.

Lisaks on mul multispordi kott, alla 20 liitri, Salomon miskiasi. Matkakotiks liiga väike. Võileiva ja joogipudeli paned sisse, aga kui tahad lapsele kampsuni kaasa võtta, siis on juba jama lugu.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 28 Apr 2012, 19:40

Kas kellelgi sellise kotiga on kogemusi:

http://www.equinoxltd.com/the-gear/ultr ... a-pack.cfm" onclick="window.open(this.href);return false;

Selle "suuremat venda" Katahdin´it üldiselt nagu kiidetakse...

Mulle just meeldib see, et selg on kotist lahus (õhuruum on vahel) ja seljaosa annab natuke timmida. Kaal on ka sümpaatne, mistõttu ülaklapi puudumine on andestatav.

Oskab keegi kiita/laita?

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 29 Apr 2012, 19:29

Njah... Veneajal käidi "kartulikott" seljas matkal ja keegi ei nurisenud... Nüüd aga loetakse grammisid ja oluline on selga jahutav õhuvahe, muidu ei maksa üldse välja minna. Ajad muutuvad!

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 29 Apr 2012, 20:20

Eks ajad muutuvad...

Ma usun et jaksavad ikka kõik käia ja gramme kipuvad kergmatkajad lugema. Mina nende hulka küll ei kuulu, aga kui otsin endale kotti konkreetselt selleks et minna üheks kuni kaheks päevaks kolama, siis arvestades kui vähe ma kaalult ja ka mahult asju kaasa pean võtma, pole nagu pointi mu suurt seljakotti ainult pooleldi täis toppida. Eriti arvestades et suur seljakott ise kaalub 2,5 kilo või isegi veidi rohkem.

Mu telk on 1,6 kilo (ja pakk on ka pisike). Magamiskott kaalub 1,4 kilo (ja on ka suht pisikeseks kokku kompresseeritav). Köögikomplekt on väike (ja saab suvel veel väiksem ja kergem olema). Kui üheks õhtuks natuke riideid ka kaasa panna siis võrrelduna suure koti kaaluga oleks kogu muu varustuse kaal nagu ebaproportsionaalselt väike.

Ma oma nõukaaegse matkakotiga just käisin Vapramäel kolamas. See on see presendist ilma toetuseta märss mis kahe paelaga selja peale käib. Sooja oli kõigest 18 kraadi ja kotis kerge koorem aga selg oli veerand tunni pärast läbimärg, kott ise kahh lirtsus niiskusest peale 2 tundi. Nii et minu jaoks vähemalt suveajal ilma õhuvaheta kotiga matkamine küll kuigi mõistlik asi enam ei tundu. Oleks mul raskem koorem olnud, siis lisaks ebamugavusele oleks selline märg ja liikuv seljapealne hakanud peatselt nahka kahjustama.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 01 Mai 2012, 16:58

Soovitaks uurida ka sellise firma kotte http://www.ospreypacks.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Sai vaadatud ja katsutud (küll suuremaid mudeleid).

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist