Ferrino Lightent 2

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Ferrino Lightent 2

Postitus Postitas Mait » 23 Veebr 2012, 20:50

Tahaksin osta lihtsat, kerget ja vastupidavat 2-inimese telki, mille hind rahataskut ära ei rebestaks. Peamiselt peaks telk sobima 3 soojema aastaja matkadeks (hea oleks kui ekstreemsel puhul hädapärast ka talvematka ära kannataks). Peale esialgset tooteluuret jäi silm pidama sellele telgile:

http://www.matkasport.ee/pages/FerrinoL ... enDocument" onclick="window.open(this.href);return false;

Kas kellelgi on kogemust antud telgiga?

Ma tean, et esik on osade jaoks liiga pisike (raskusi võib olla suurema varustuse äramahutamisega ja varje all söögitegemisega). Samas on hind nagu piisavalt OK et ma võiks selle väikse veaga leppida.

On kellelgi mingeid soovitusi, arvamusi, hoiatusi?

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Ferrino Lightent 2

Postitus Postitas margusl » 24 Veebr 2012, 11:42

Seda konkreetset telki omamata lihtsalt paar mõtet, suuresti ajendatud isiklikest kiiskudest.
* Põhi on 120x230, õlgadest küll natuke laiem, pildid järgi ei tea öelda, kui natuke.
Mul on küll sama laia põhjaga BlowLite, aga tolles kuplis saab end sprotina paigutada (pea-jalad) kuid ruumi napib ka siis, eriti koos kolaga.
* Tunnelilt ootaks väliskatte küljes rippuvat sisetelki, Lightentil käib kate hiljem peale. Teisalt, erinevalt paljudest tunnelitest saab seda ka ilma katteta kasutada.
* Ühe väljapääsuga tunnelil võiks see mulk otsas, mitte küljel olla.
* Kui lumi seda telki vastu maad ei vajuta ja tuul minema ei puhu, siis väga muud muret talvel kasutamises ei näe. Külma kardavad näiteks marketi-telkide PVC põhjad ning klaasfiibrist kaared lähevad samuti hapramakas. Võimalik risk on ka surve all olevad plastjubinad, siiski ühtegi tavalist pingutuspannalt ei ole ise seni kildudena näinud.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 24 Veebr 2012, 13:03

Minul on Coleman Avior x2: http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... &f1=Telgid#" onclick="window.open(this.href);return false;
Ainult natuke kallim. Hea on see et on kaks väljapääsu, üks küljel ja teine otsas. Esiku saab asju täiesti täis panna, ja ise küljepealt käia. Seestpoolt hea juurdepääs esikule, kui miskit tarvis võtta. Telgi püstitamine lihtne, kuna sisetelk ripub väliskatte küljes, st. pole vaja neid eraldi üles panna. Mõned väikesed puudused ka...

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 24 Veebr 2012, 16:15

Ma seda Avior X2 ka vaatasin algul aga ta on nagu neetult raske oma suuruse kohta...

Lisaks ei mahuks ma seal istuma...

Mis puuduseid tal veel on?

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 24 Veebr 2012, 18:42

Suurem kaal tuleb ehk sellest et väliskate on tehtud veidi paksemast materjalist.
Puudustena mainiksin seda et olgugi et telk on mõeldud kahele inimesele, siis ise väga ette ei kujuta, kuidas kaks inimesest sinna mugavalt kõrvuti mahuvad.Oma naisega, kelle kaissu võtad pole küll ehk probleemi. Pigem on siis tegu ruumilt 1,5-e inimese telgiga.
Teine häda on see et tänu telgi kujule, võib väliskatte alt veidi kondensi sisetelgi peale tilkuda, sealt aga (piisavalt suure koguse korral)läbi võrkmaterjalist tehtud lae ehk ka magajale peale.
Kolmas asi mis mulle ei meeldi on see, et telgi küljes ja eriti nöörides on kasutatud helkurmaterjale- autotulede valguses muutub telk liialt pilkupüüdvaks. See on probleem siis kui soovid märkamatuks jääda.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 24 Veebr 2012, 20:55

Praeguses seisus kipun ikka sinna Lightent 2 suunas...

Kas on kellelgi kogemusi Ferrino telkidega? Kuidas nende kvaliteet üldiselt on?

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 25 Veebr 2012, 02:34

Kui väldid tavalisi vaiu või väga tuulistes kohtades ei telgi, siis ei oska miskit halba enda Ferrino kogemuse kohta öelda, ehk õmblused näivad pidavat, materjalid samuti.
Nimelt sai Kassaril enda Ferrinol kolmest tugivaiast kahel elujõud otsa ning kuju ei püsi enam päris sama.

Endal on muidu Lafuma 1,5 kilone telk, millega olen erinevates konditsioonides üle kahe aasta väga rahule jäänud.
http://www.livefortheoutdoors.com/Gear- ... tent-2008/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 25 Veebr 2012, 16:41

Tänud kõigile nõuannete eest! Uurisin täna Matkaspordist, väideti et Ferrino annab oma toodetele suht normaalse garantii ja vajadusel saab varu-vaiasid neilt kahh osta. Lisaks kommenteerisid nad, et see on üks Ferrino mudelitest, mida firma on tahtnud mitmel korral tootmisest maha võtta aga kuna edasimüüjate ja ostjate poolt on surve väga tugev olnud, ei ole nad seda teinud. Samuti paistab, et Ferrino tõi sel aastal vist lausa uue versiooni sellest välja (veel paarsada grammi kergema).

Ostsin siis selle telgi ära, loodan märtsi jooksul ehk juba ka katsetada. Annan oma kogemustest esimesel võimalusel teada :)

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 13 Mai 2012, 21:43

Tean, et telk juba olemas ning soovisid 2 inimese oma ent selline tundub ka päris kobe olevat ning väga vett pidav. Põhi on 10000mm :shock:
Ise plaanis vist see endale soetada, aga räägi kas sinu Ferrino on ennast ära tasunud?

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 13 Mai 2012, 22:10

Siiani kaks katsetust, seda on selgelt liiga vähe, et anda väga pidavaid arvamusi. Paar märkust siiski: väga lihtsalt ja kiirelt saab telgi üles. Pool ööd ja pool päeva ladistanud vihm küll kusagilt lbi ei tunginud. Esimese katsetuse puhul tekki süksjagu kondensaati - aga mul ei olnud välistelk korralikult pingul ja üks õhuava ja suletuks. Kui olen veel paar korda kasutanud annan põhjalikuma ülevaate.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 27 Mai 2013, 08:56

Nii. Olen nüüd seda telki poolteist aastat katsetanud (sh 16 päevasel matkal kahekesi sees magades) ja võin vist juba üsna pädeva hinnangu anda.

Telk on väga hea.

Kokkupakitult kompaktne (väiksem kui sügis-talvine kerge magamiskott) ja kerge (ca 1800 gr). Hea lihtne ja kiire püstitada. Kõrgust on sees istumiseks (eelkõige riietevahetuseks) piisavalt. Üksida saab koos varustusega laiutada, kahekesi mahub magama ka kaks hetero-meest. Esik on küll toidutegemiseks ebapiisav (samas mahuvad sinna saapad ja muu niiskustundlik ära), aga ilmselt piisab vajadusel kerge tarpi kaasavõtmisest, kui vaja varjualust söögitegemisel.

Ventileerub väga hästi, kondensaati tekib vähe. Veepidavus super (oli üles panduna kolm päeva lausvihmas ja selle järel seest täiesti kuiv).

Ainus parandus/täiendus (mis vist pea kõikide telkide puhul vaja ära teha) on vaiade vahetus. Kaasapandud karjusekepi-tüüpi alumiiniumvaiad on küll head kerged aga liivas ja poris nendega telgi kinnitamine on vaevarikas. Vahetasin endal vaiad MSR Groundhogide vastu välja peale Oandu-Ikla matka.

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 27 Mai 2013, 11:49

Mait kirjutas:Nii. Olen nüüd seda telki poolteist aastat katsetanud (sh 16 päevasel matkal kahekesi sees magades) ja võin vist juba üsna pädeva hinnangu anda.

Telk on väga hea.

...

Kasutan ise samuti Ferrino LightTent 2 viimased aastad ja olen rahul.

Plussid :
+ õhku on piisavalt ehk hea ventilatsioon (mis on minu jaoks üks tähtsaim omadus)
+ ilus tumeroheline ehk ei torka silma
+ kerge
+ üpris lihtne püsti saada
+ kui harjutada ja vastavalt kokku pakkida, siis on võimalik ka mõlemad kihid koos püsti panna
+ palaval ja putukarohkel ajal saab ainult sisemist osa kasutada, mis valdavalt võrgust tehtud
+ 182 cm persoon saab istuda nii, et lagi pole ebamugavalt peas

- uks nõnda ehitatud, paduvihma korral, sissepugemise hetkel kipub pisut sisse sadama.
Samas, kui sisse/välja ei nihverda paduvihma ajal või
kui olen eeskoja pikendusena kasutanud vihmakeepi, siis on telk kenasti kuivaks jäänud.

- panipaik on küll saabaste jaoks paras aga minu 75L seljakoti tarvis pisut pisike.
Mina poen telki tavaliselt ilma teiste heteromeesteta ehk üksinda ja siis mahub seljakott kenasti tuppa ära.

Kui Ferrino disainiks pealmist telgiosa NN cm suuremaks, siis oleks lahendatud nii koridori ruumipuudus, kui paduvihmaga ukse avamisega kaasnev efekt ja kaalu lisanduks minimaalselt.
Aga ilmselt Ferrino disaineritel on kombeks asju teha väiksemate või suuremate puudustega (vastupidiselt Hillebergi inimestele).

Võrdlus : vahetult enne seda kasutasin
Coleman Avior X2, mis mulle kokkuvõttes meeldis vähem
- minu jaoks liiga umbne (ka peale küljeukse paneeli asendamist sääsevõrguga)
- liiga kirstukujuline ehk jalgade osa läks väga kitsaks
- heleroheline värv liiga silmatorkav
- pisut raskem
+ kaks kihti korraga püsti
+ kaks ust

Ferrino Syncro 2 mida kasutasin kolmel-neljal korral
- Ferrino keeles 4 aastaaja telk ehk siis umbne nagu suvaline ühekihiline joodikutelk. Septembri lõpus jahedal ajal polnud öösel minu jaoks küll piisavalt õhku.
- ainult sisemist telki kasutada kas ei saanud või mina ei osanud
- oranz värv
- kaal üle 3kg
- viisakat kokkupakkimise nippi ei saanud mina selgeks
+ kaks ust
? vardad statsionaarselt telgil küljes - ja püstipanemine pidanuks olema võimalik 45 sek.
? sai ainult välimist kasutada
Viimati muutis peetrionu, 27 Mai 2013, 15:40, muudetud 5 korda kokku.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 27 Mai 2013, 13:53

No mind seni see ukse asi küll häirinud ei ole, ilmselt saaks seal ka väikese roika installeerimise (ja võib-olla ka lisanööri paigaldamisega) tekitada uksest sisse-välja käimiste ajaks poolkatuse.

Pean selle idee lähiajal ära katsetama :)

Leidsin google abiga isegi mingi sellelaadse idee teostuse:
Manused
002.jpg

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 28 Mai 2013, 22:10

Mait kirjutas:Vahetasin endal vaiad MSR Groundhogide vastu välja peale Oandu-Ikla matka.
Need Groundhogid on tegelikult ka head :D

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 28 Mai 2013, 22:19

Väga head. ;)
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Reimo » 24 Aug 2013, 08:58

Soetasin ka omale sama telgi ja paar nädalat jäjrest sees elamist ka proovitud.
Kuna tegu mu esimese telgiga, siis paar küsimust tekkinud.
*Telgi kaarete paigaldamiseks tuleb roppu jõudu kasutada, et need paindesse saada? Peale mida on telgi põhi kaarte kohast erilise pinge all?
*Ilma tuuleta on kondentsi meeletult palju. Ja kuivalt välja saada üsna keeruline.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 24 Aug 2013, 11:18

Reimo kirjutas: *Ilma tuuleta on kondentsi meeletult palju. Ja kuivalt välja saada üsna keeruline.
Kahekihilise telgi puhul ei tohiks kondensiga probleeme olla...
Kas siis sisemine telk ei hinga piisavalt hästi ja sinna tekib kondens või laseb hoopis väliskihi alt tilkuva kondensi läbi? Mõlemal juhul tundub nagu s..a telgiga tegu olevat...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 24 Aug 2013, 13:50

ekacariya kirjutas:
Reimo kirjutas: *Ilma tuuleta on kondentsi meeletult palju. Ja kuivalt välja saada üsna keeruline.
Kahekihilise telgi puhul ei tohiks kondensiga probleeme olla...
Kas siis sisemine telk ei hinga piisavalt hästi ja sinna tekib kondens või laseb hoopis väliskihi alt tilkuva kondensi läbi? Mõlemal juhul tundub nagu s..a telgiga tegu olevat...
Pakun, et jama tilgub kaela välistelgi lukku lahti tehes või otse väliskatte alla jäetud asjades sobrades. Lightendi hinda ja kaalu on teatavad kompromissid juba sisse kirjutatud. Telgi poolest aitavad kondensi tekkele kaasa eelkõige väiksem ruumala ja ventilatsioonivalikud. Vent-auk/augud olid ikka avatud? Omalt poolt saad seisu parandada kohavaliku ja maapinnast tuleva tõrjumisega, viimase vastu aitab natuke aluskate, kohavalikul hoiad eemale veekogudest ning madalamast pinnast. Puude alla hoides saad temperatuurivahet vähendada, mis omakorda jälle kondensi vähemaks võtab.
Hea laisa inimese variant on telk ka nii üles seada, et hommikul päike uksepoolse külje kuivaks võtab, igati hea põhjus päev-kaks või nädal lebos olla ja päikest oodata. Vähe ilmakindlam variant on matkarätik või muu hästi imav kalts ligi hoida ja telgi väliskate hommikul enne suuremat rabelemist lihtsalt seest ära kuivatada.

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 24 Aug 2013, 16:49

Reimo kirjutas:Soetasin ka omale sama telgi ja paar nädalat jäjrest sees elamist ka proovitud.
Kuna tegu mu esimese telgiga, siis paar küsimust tekkinud.
*Telgi kaarete paigaldamiseks tuleb roppu jõudu kasutada, et need paindesse saada? Peale mida on telgi põhi kaarte kohast erilise pinge all?
*Ilma tuuleta on kondentsi meeletult palju. Ja kuivalt välja saada üsna keeruline.

Milliseid järjekorras ja mis liigutusi Sa teed ülespanekul?
http://www.youtube.com/watch?v=l4CLLzdTZ2U" onclick="window.open(this.href);return false;
Kas välimine kate saab lõpuks ikka korralikult pingule?
Kui lausvihma ei kalla, siis saab ukse tõsta enne väljapugemist ju katusele!

Oma eksemplari puhul pole küll täheldanud erilist kondensaadi rohkust, pigem vastupidi.
Aga eks kondensaadi kogus sõltub mitmetest asjaoludest :
näiteks kas satud ööd veetma mõnes madalamas lohus/veekogu/raba servas või hoopis kõrgemas ja kuivemas paigas,
niiske kraami kogusest telgis,
kui palju kärakat enne und sisse kallad, mis öösel reeglina väljub nii hingeõhuga kui ka higistamise teel,
keetmistegevusest telgi serva all ...

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Reimo » 26 Aug 2013, 03:12

Telki pannud alati täpselt juhistele kokku, kõik on korralikult pingutatud ja ventilatsiooni avad korralikult lahti.
Korraliku paduvihmaga on telk seest täitsa kuivaks jäänud. Korra tekkis ka veelomp telgi alla suurest vihmast, aga hommikuks oli ainult lebomatt kergelt niiske.
Kondents tekib väliskatte peale ja kui seda on hommikuks liiga palju, siis kerge telgi liigutamine teeb ka sisevõrgu märjaks.
Aga eks ma testin ja panen edaspidi kirja, mis tingimused, mis teisiti tegin ning mis tulemused olid. Praegu keeruline meenutada igat hetke. Siiski niipalju on meeles, et kõrbes oli kondensaadiga kõige rohkem probleeme. Päeval rohke vee tarbimine, plus öösel nulli lähedane temp. Samas ei peaks seal väliskatet üldse kasutama, kuid väliskate hoiab ära liiva ja tolmu suurema tuulega. Aga äkki pole hommikul liiva ära raputamine pooltki nii hull kui kondensaadiga tegelemine. Testin ja annan hiljem tulemused teada.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist