OmniFuel VS MultiFule (hääletus)

On vaja, aga mis on hea ja kust?

Kumb oleks targem ost?

Primus Omnifuel
1
33%
Multifuel EX
2
67%

Hääli kokku: 3

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

OmniFuel VS MultiFule (hääletus)

Postitus Postitas Taigar » 09 Mai 2012, 17:25

Kuna teatavasti on Eestis suvel selle tule tegemisega nii nagu ta on, siis on plaan endale muretseda matkapliit.
Tõsi õhtuti tahaks ikka istuda ümber lõkke ning tähti vaadata ent seadus seda kõikjal teha ei luba :roll:

Sai siis ise natuke uuritud ja puuritud mööda foorumit ning mujal internetist. Parimad lahendused mis ma leidsin olid matkapliidid Primus OmniFuel ja MultiFuel EX.
Räägitakse, et külmaga, ei taha gaas põleda ning kui osta ainult piiritusel töötav siis sellele kütet jälle ei leidu igas poes. Kuna need põletavad jutujärgi pea kõike siis nad peaksid olema perfektsed?
Kuid kõik pakkumised on teretulnud...
Ärge unustage Hääletada :D

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Re: OmniFuel VS MultiFule (hääletus)

Postitus Postitas Reimo » 09 Mai 2012, 18:30

http://youtu.be/FGQTcQhL08A?t=54m" onclick="window.open(this.href);return false;
Säästad 150 euri.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 09 Mai 2012, 18:54

SRY aga väga kohatu nõuanne! Andrew Skurka on vahva sell küll, aga ta esindab ühte väga kitsast matkajate koolkonda kes on selle tasemini jõudnud kes teab kui pikka kadalippu pidi. Kuna hiljuti sirvisin ühte tema väga head raamatut ja vaatasin ka selle sama seminari läbi, siis minu arvamus on, et ta esindab matkajate koolkonda kes ei pea lugu looduses olemise nauditavaks muutmisest.
Ah mis siin ikka keerutada, pean selle selgelt välja ütlema: ilmselgelt on Andrew poisil minult palju õppida :D .
Tõenäoliselt ärritasin mõned matkasportlased nüüd natuke üles, aga sry siis.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 09 Mai 2012, 22:46

Äkki hoopis Emberlit? Puu põleb iga ilmaga :)

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 09 Mai 2012, 23:26

Jyrgenson kirjutas:SRY aga väga kohatu nõuanne! Andrew Skurka on vahva sell küll, aga ta esindab ühte väga kitsast matkajate koolkonda kes on selle tasemini jõudnud kes teab kui pikka kadalippu pidi. Kuna hiljuti sirvisin ühte tema väga head raamatut ja vaatasin ka selle sama seminari läbi, siis minu arvamus on, et ta esindab matkajate koolkonda kes ei pea lugu looduses olemise nauditavaks muutmisest.
Ah mis siin ikka keerutada, pean selle selgelt välja ütlema: ilmselgelt on Andrew poisil minult palju õppida :D .
Tõenäoliselt ärritasin mõned matkasportlased nüüd natuke üles, aga sry siis.

Aga ärgem võtkem inimeselt ära valikuvõimalust ise otsustada kas olla matkaja või telkija. Igaljuhul soovitan uurida kõiki võimalusi ja valida enese jaoks hingelähedaseim.
Lisan ka lingi kus ta õpetab seda põletit tegema.
http://www.youtube.com/watch?v=pajkt594Ruw
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 09 Mai 2012, 23:59

Noh juba see tema käsitlus nö matkajatest ja telkijatest on minu arusta pehmelt öeldes #¤%&@. Pealegi tema raamatut lugedes võib teksti isegi tõlgendada nii, et need nö telkijad on hoopis vintskemad sellid kui matkajad.
Minu jaoks selline kerge seljakotiga tossudes jooksmine on pigem märk ebaküpsusest ja hea näide sellest kuidas tegutsevad korraks kontoriseinte vahelt välja pääsenud inimesed. Sellised käsitöö ringis nokitsetud vidinad küll vahvad ja nende tegemine arendab loovust ja käelist osavust, aga parimal juhul on need ebausaldusväärsed alternatiivid olukorraks kui päris pliiti pole.
Fakt on, et sellistest multifuel tüüpi matkapliitidest midagi ohutumat ja kergemat pole olemas. Suvel kasutad gaasi, talvel bensu ja liiter vett keeb paari minutiga. Ok see konservikarbist tehtud pliit ise on kerge, aga kui peab selle jaoks kütust kaasa vedama ja kui juhuslikult midagi vastu läheb, siis on kõik leekides. Multifuel tüüpi pliite, aga saab isegi telgis ohutult kasutada.
Aga loomulikult on kõik maitse ja valikut küsimus.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 10 Mai 2012, 00:19

Esiteks, mis 150 eurot? Henka hinnad on sellised:
OmniFuel - 116
MultifuelEx - 105
Omnilite Ti - 120
Gravity MF - 95

Ostsin 2 nädalat tagasi Omnifuel-i.
1) Tundus kõige tugevam ja 2) tal on ka pliidi peal reguleerimiskruvi.

Priimus on hetkel kaugel ära testimisel, kahe nädala pärast saan öelda, kas oli hea valik :)

Ainult gaasi kasutavat pliiti ei tasu osta näiteks sellepärast, et sellega on kaugematel matkadel keeruline. Lennukisse ei lubata gaasi võtta mitte mingis vormis ja igalt poolt seda osta ka ei saa.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 10 Mai 2012, 00:31

Aga kui ainult endale või paarile inimesele tahad, siis võib osta mingi potipealse süsteemi, need on väga heaks läinud.
http://store.primuscamping.com/backpack ... el/butane/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jetboil, MSR jne teevad ka kõik midagi.

Üldiselt tasub Henkasse kohale jalutada ja oma soovid ära rääkida, küll midagi saad.

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 10 Mai 2012, 04:02

Kirjelduste järgi pole erilist vahet milline neist pakutuist hankida, sest mõlemad on oma eelmise mudeli paremad ja ökonoomsemad versioonid. Mõlemile käib nii gaas kui vedelkütus ja kui just kuid kestvaid matku ei tee siis pole väga vahet kas liiter vett läheb keema 3 minutiga või 3,5 minutiga.
Jyrgenson kirjutas:.. siis minu arvamus on, et ta esindab matkajate koolkonda kes ei pea lugu looduses olemise nauditavaks muutmisest.
Ahaa.. et looduses olemise teeb nauditavaks see kui heidan õhtul vara endal seljast 30kg seljakoti, ajan kosmosepliidiga paari minutiga vee keema ja poen kaitsvate telgiseinte vahele peitu. Väga huvitav lähenemine.
Jyrgenson kirjutas:aga kui peab selle jaoks kütust kaasa vedama ja kui juhuslikult midagi vastu läheb, siis on kõik leekides
Ma pole veel näinud et näiteks limonaadipudelis oleva vedelikuga midagi juhtuks kui see niisama seljakotis on. Ja kui just kuumale või veel leekides olevale põletile piiritust juurde ei kalla siis on ka alkoholipõleti piisavalt ohutu,
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 10 Mai 2012, 06:58

No näe Janek, Sa juba hakkad vaikselt mõistma, mis on nauditav. Tõesti on mõnus telgi ees õhtust teed juua, eriti kui pliidi läitmise ja esime sõõmu vahel on ainult paar minutit. Väike selgitus, et telk on magamiseks või seal kellegi panemiseks. Õhtut meeldib ikka õues nautida.
Mingist kellegi vene autori raamatust, kes nii 4-6 kuud aastas veedab Siberis matkates ja on ka mõned korrad üritanud põhjapoolusele jõuda, lugesin kunagi telgi kasutamise eelistest võrreldes muude alternatiividega. Põhjused miks kasutada telki võtsid oma mahult terve peatüki, aga peamine mille ta välja tõi on puhkuse kvaliteet. Tema filosoofia järgi on uni püha ja magada tuleb palju 10-12h isegi, sest kui välja ei puhka, siis kahhavad õnnetused juhtuma ja võib kergesti haigestuda, jne...

Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus » 10 Mai 2012, 08:29

Minu arust oli teema püstitaja mõte saada vastus, kumb pliit on parem. Vaevalt ta ootas, et keegi teda teise usku (nt. plekpurgist kergmatkaja põleti) hakkab pöörama. Aga see selleks.
Olen ise OmniFuel´i omanik. Väga värske omanik, nii et pole veel aparaati käima pannudki. Mulle tundus see parim olevat - vaid väga egoistlik lähenemine, mingeid numbreid ja testitulemusi teiste pliitide ees ma öelda küll ei mõista. Minult 1 hääl Omni´le.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 10 Mai 2012, 09:52

Endale imponeerivad variandid, kus kogu köök mahub ühte nutsakusse ja gaasilembust võib samuti pidada isiklikuks kiiksuks (puhtad potid-pannid, vaikne, põues või magamiskotis potsiku soojendamist ei pea paljuks). Praegust väiksemat Trangiat 27 (gaasiga; vedela toos on olemas, aga seisab siiani kasutamata) ei näe põhjust välja vahetada, 2 inimese vaaritamise saab kenasti tehtud ja ka ühele ei näi mõttetult suur. Kui uut vaataks, siis oleks pilk ilmselt EtaPacklite või hoopis JetBoil' / EtaSolo suunas. Seltskonnaga liikudes ei ole neist küll suuremat abi.

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Reimo » 10 Mai 2012, 10:34

tripp kirjutas:Esiteks, mis 150 eurot?
väljatoodud linkidel on hind 147 ja 163 euri võtsin keskmise....
Andrus kirjutas:Minu arust oli teema püstitaja mõte saada vastus, kumb pliit on parem. Vaevalt ta ootas, et keegi teda teise usku (nt. plekpurgist kergmatkaja põleti) hakkab pöörama.
Ei ürita kedagi teise usku pöörata, igaksjuhuks toon välja, kui polnud veel teadlik sellisest variandist. Samas vaevalt, et vee keema saamise kiirus tava matkajale kõige olulisem on.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 10 Mai 2012, 15:44

Reimo kirjutas:väljatoodud linkidel on hind 147 ja 163 euri võtsin keskmise....
Üllar meeldib mulle ja Redfox meeldib ja see, et inimesed neile raha viivad, meeldib ka.

Aga kokkuhoidlik inimene ostab Primuse tooteid ikkagi Henkast, sest
1) neil on selgelt suurim valik
2) neil on, nagu näha, ligi poolteist korda odavamad hinnad
3) nad annavad heameelega nõu ja müüvad eraisikule ka.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 10 Mai 2012, 15:50

Minu Omnifuel sai ostetud mõttega, et kuni 10 inimese grupi saab ühe priimusega ära toita. Õigemini kahega - ühega teed putru ja teisega teed. Kui valid priimust ainult endale või ühele perele (2 täiskasvanut), siis tasub vaadata kompaktsemaid põleteid ja põleti + pott komplekte.

Vaata ka seda, et mõnel mudelil on süütamiseks pieso sees. Eelmisel aastal mägedes kippusid need kahjuks üles sulama, no ei suutnud me priimustele piisavat tuulekaitset ümber ehitada ja siis see leegike rändas sinna-tänna ja plastikust detailid andsid alla. Tuulevaikses metsas sussutamisel on piesosüütaja aga väga mugav.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 10 Mai 2012, 21:40

Jyrgenson kirjutas:...Väike selgitus, et telk on magamiseks või seal kellegi panemiseks...
Aru ma ei saa miks peab selle teise asja tegemiseks telki ronima, vabas õhus hulga parem ju?! :shock:

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 11 Mai 2012, 13:29

Aitähh Tanel, päris hea idee andsid :D , proovin järele ja loodan et matkakaaslased asja huvi või osavõtlikusega võtavad :P .

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 11 Mai 2012, 14:40

Kuna selles teemas on natuke juttu tehtud ka vee keemamineku kiirusest, siis jagan siin natuke oma mõtteid.
Nagu siinne seltskond on juba läbi hammustanud, siis ma olen pigem selline ebatormakas matkaja/telkija, vee keetmise kiirust pean ma pliitide puhul üheks olulisemaks. Peamiselt on see olnud tingitud rohkest talvel looduses olemisest ja tegelikult ka muul jahedal ajal. Ikka hea on küll kui juba loetud minutit pärast saab kuuma jooki või puljongit külma käes nautida. Kunagi kasutasin alkopõletit, pakasega võttis 1,5L vee keemasaamine üle poole tunni aega.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 11 Mai 2012, 17:40

Tegelikult peaks ju vee keemaminemise kiirusest sõltuma ka kütusekulu, või ei sõltu.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 11 Mai 2012, 17:48

Antud leheküljel on demo Jetboil Sol Ti matkapliidiga kus on arvutatud, et 100g gaasiballooniga peaks saama keema ajada 12l vett, kusjuures nagu videost näha suudab Jetboil 0,5 liitrit vett keema ajada, ajaga natuke alla 2 minuti, kulutades seejuures 4g gaasi.
http://www.hikinginfinland.com/2011/09/ ... ol-ti.html

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 11 Mai 2012, 18:29

Isiklikult endale Jetboili ei ostaks, liiga palju plastikut. Kogu see konstrui tundus kuidagi ebakindel.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 12 Mai 2012, 07:21

Kuna siin teemas tuli Henka hindadest juttu, siis annan teda, et minu matkaklubi ( viewtopic.php?f=5&t=438" onclick="window.open(this.href);return false; ) suudab Primuse asju veel odavamalt pakkuda.
Youtubes on Primuse ja Jetboili toodete testimiese võrdlused kusagil üleva Primus osutus veidike paremaks.
MSR-i asju on tulnud mul ette remontida, seal ka liiga palju plastikut.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 13 Mai 2012, 15:47

Kas sinu käest saaks kõiki Primuse tooteid vastavalt soovile?

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 13 Mai 2012, 17:21

Vahel isegi selliseid mida Euroopa turule ei pakuta, aga Põhja-Ameerika turule küll. Üldiselt kõiki ja kes hea kaupleja on, aga pärast jotsi viskab saab lõpuks päris hea hinnaga. Gaaside osas on ainult see palve, et 1-2 kaupa neid müüa ei tahaks, sest miinimum mida pean ise tellima on terve kast. Ja reeglina ma tellin ainult 230ml gaase. Vahel tuleb ka sellega arvestada, et tuleb kannatlik olla, kuna minu allikas on Eestist kaugel, siis päris ühte pliiti ja potti ma ei telli. Reeglina kogun tellimused kokku ja võtan kaupa üsna kopsaka summa eest.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 14 Mai 2012, 11:57

Tõnu, mis sinu kaudu ballooni hinnaks tuleks. Kui ok hind võtaks ka mingi suurema koguse.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist