puugitõrje

Üldine matka-ABC: sõlmed, peavari, tööriistade käsitsemine, ohutus jne.
Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: puugitõrje

Postitus Postitas Nohik » 20 Veebr 2020, 12:43

Selline loll küsimus vahele, kas mõni tuntud vahenditest ka parme tõrjub või teeb seda teistest paremini?
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 20 Veebr 2020, 15:17

Nohik kirjutas:
20 Veebr 2020, 12:43
Selline loll küsimus vahele, kas mõni tuntud vahenditest ka parme tõrjub või teeb seda teistest paremini?
Parim, tuntuim ja vist ka ainus 100% toimiv vahend on kiire käelöök.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 20 Veebr 2020, 19:07

Kas keegi on viitsinud omale selgeks teha selle, et kas on vahet kas vaktsineerida ennast puukide vastu Ticovac'i või Encepur'iga? Ma olen ikka vaktsineerimist edasi lükanud ja igal suvel puuke nokkinud, aga nüüd keegi arvas et sooja talve järgselt on oodata puugiuputust. No ja mul on seda viimast hooandmist vaja...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 20 Veebr 2020, 21:25

Kivisisalik kirjutas:
20 Veebr 2020, 19:07
No ja mul on seda viimast hooandmist vaja...
Seda kahe rohu võrdlemist üle mingi foorumi ma väga mõistlikuks ei pea, sest see põhineb nii ehk naa sellel, et mida keegi netis lugenud on. Ma annaks hoogu sellega, et esmast süsti loetakse alguseks ja teist suure tõenäosusega oledkaitstud ja esimese ja teise vahe on laias laastus kuu aega, ehk kui sa nüüd selle vaktsineerimise kiirendatud korras ette võtad, siis suure tõenäosusega oled kaitstud juba selle aasta murumängudeks.
Mina õppisin oma perekonna vigadest, mul naine kaks korda ainult esimese süsti saanud ja mõlemad korrad ära unustanud, et asi peab jätkuma. Ise panin mitmeid meeldetuletusi kalendrisse, moblasse ja mul kolm sutsu käes ja võin rahulolevalt öelda, et tehtud.
joon jõest, söön jõest

Valguse Matkad
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Valguse Matkad » 03 Apr 2020, 09:35

Kivisisalik kirjutas:
20 Veebr 2020, 19:07
Kas keegi on viitsinud omale selgeks teha selle, et kas on vahet kas vaktsineerida ennast puukide vastu Ticovac'i või Encepur'iga? Ma olen ikka vaktsineerimist edasi lükanud ja igal suvel puuke nokkinud, aga nüüd keegi arvas et sooja talve järgselt on oodata puugiuputust. No ja mul on seda viimast hooandmist vaja...
Ma olen pikalt ja põhjalikult neid teemasid uurinud. Vaktsiinid ei ole kindlasti õige valik. Puugitõrjeks on hea elupuuõli, ise valmistan seda oliiviõlibaasil. Puugihaiguste raviks on Harilik kukesaba, on selline taim mis kasvab märjematel aladel. Tütar teeb gümnaasiumi uurimistööd selle kohta, kui valmis saab, saan siin jagada. Etteruttavalt saan öelda, et ravib ka seedesüsteemi ja maksa. ;)

Edvin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Edvin » 03 Apr 2020, 10:31

Kuna täna ei ole 1 aprill siis paluks täpsustada kuidas saab elupuuõli valmistada oliivõli baasil??? Need on ikka väga erinevad puud.

Valguse Matkad
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Valguse Matkad » 03 Apr 2020, 10:53

Vist sõnastasin valesti. Tegemiseks on kaks võimalust - külmpressoliiviõlis 3 nädalat päikese käes lasta elupuul tõmmata või pool tundi veevannil. Mul on oma meetod tegemiseks. Siit saab vaadata mis õlisid olen teinud:
https://loodustuba.wordpress.com/muuk/

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 03 Apr 2020, 12:02

Möllava pandeemia tõttu ei tule see aasta vist entsefaliidi vastu vaktsineerimisest enam midagi välja. Alternatiivina mõtlesin et kasutaks riietele määritavat varianti. Permetriini hankimine osutus päris keeruliseks. Eesti poodides seda ei ole, tuleb tellida - suured saatekulud, särgid-värgid. Samas leidsin aga Bauhofi lehelt mingi "Bros" nimelise riietele pihustatava asja. Kestab 20 päeva. Kellelgi kogemust?
https://www.bauhof.ee/et/puugitorje-rii ... 0ml-567647

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 03 Apr 2020, 12:18

Valguse Matkad kirjutas:
03 Apr 2020, 09:35
Ma olen pikalt ja põhjalikult neid teemasid uurinud. Vaktsiinid ei ole kindlasti õige valik. Puugitõrjeks on hea elupuuõli, ise valmistan seda oliiviõlibaasil. Puugihaiguste raviks on Harilik kukesaba, on selline taim mis kasvab märjematel aladel. Tütar teeb gümnaasiumi uurimistööd selle kohta, kui valmis saab, saan siin jagada. Etteruttavalt saan öelda, et ravib ka seedesüsteemi ja maksa.
No kui pikalt ja kui põhjalikult sa uurinud oled neid teemasi? Surfanud netis ja kõik, mis huvitav tundub hiirega üle ja oma "tarkusekodukale", mis on nii laiahaardeline, et aukartusest peaks teietama hakkama, ise välja töötatud mõtlustorud, tervendav tuba Kristuse- Maarja helesiniste kiirte ja tahhüoni-energiaga jne jms annab kindlasti veendumuse soovituseks vaksiinist loobumiseks ja selle asemel kasutada harilikku kukesaba. Kindlasti lisab selle taime kasutamiseks usaldust märkus, et tütar teeb gümnaasiumi uurimistööd.
Ma vaatasin seda tarkuse jada, tarkus ise selline, et

Harilik kukesaba (Lythrum salicaria)

“Kasvab veekogude läheduses, on kõrge vaarikpunaste õitega püstine põõsas. Harilikul kukesabal on tugev verejooksu peatav võime, kasutatakse nii juuri kui ürti. Kui taimeputru panna haavale, paraneb see valutult ja kiiresti. Organismi üldise nõrkuse korral taastab ta jõu.

See on üks väheseid taimi, kellel arvatakse olevat vastutoime peaaju tursele entsefaliitse puugi hammustuse korral. Suure parkainesisalduse tõttu on teda eelkõige kasutatud kõhulahtisuse ja soolepõletiku ravis.

Vanasti usuti, et sellel taimel on erakordselt tugev maagiline jõud, et ta aitab leida peidetud varandust.

Ravitsejad ja nõiad kasutavad kukesabataime juurt mitmesugustel eesmärkidel, kuid tingimata jaanipäeva koidikul. Välja kaevamisel ei tohi kasutada metalli. Arvatakse, et kõik taimed tugevdavad oma raviomadusi, kui nad korjatakse kukesaba juuresolekul. Teadjad ravitsejad võtavad ravimtaimi korjama minnes alati kukesaba kaasa.”

Mina loomulikult usun, kuna on multifunktsionaalne ravim, kui kõhulahtisust ei peata, siis vähemalt leiad varanduse.
Jada on selline, et sinu lehe jutt on copitud maalehe artiklist , kus autoriks on nimetatud RIITA BELOUŠTŠENKO, Paudi talu perenaine
, mis on maakeeli siis Mulgi jaanalinnutalu ja sisu on pärit Mall Värva raamatust Tee Ravimtaimede juurde 2000/Maalehe kirjastus. Mall Värva taust on loodushuviline fotograaf ja loomulikult on raamatu koostamisel kasutatud jumal teab mis allikaid, mis selguvad, kui raamatu viimastel lehtedel uurida kasutatud kirjanduse nimekirja.
Kindlasti on huumorist kasu praeguse karantiini ajal aga iga asjaga, eriti tervisega pole vaja naljatada.

###Möllava pandeemia tõttu ei tule see aasta vist entsefaliidi vastu vaktsineerimisest enam midagi välja. Alternatiivina mõtlesin et kasutaks riietele määritavat varianti. Permetriini hankimine osutus päris keeruliseks. Eesti poodides seda ei ole, tuleb tellida - suured saatekulud, särgid-värgid. Samas leidsin aga Bauhofi lehelt mingi "Bros" nimelise riietele pihustatava asja. Kestab 20 päeva. Kellelgi kogemust?###

Selleks "hooajaks" vist nii ehk naa hiljaks jäänud vaktsineerimisega, isegi kui seda tehtaks. Su lingil pole koostist aga googeldades näeb, et see on sisuliselt 30% line DEET põhine sääse/puugirohi, ehk maakeeli tavaline sääserohi, mis võib mõjuda/mõjub ka puukidele.
joon jõest, söön jõest

Valguse Matkad
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Valguse Matkad » 03 Apr 2020, 12:32

sepaonu kirjutas:
03 Apr 2020, 12:18
No kui pikalt ja kui põhjalikult sa uurinud oled neid teemasi?
17 aastat olen teinud ja katsetanud. Väga paljud inimesed on abi saanud e. tervenenud.

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 03 Apr 2020, 12:37

Meil oli kodus just ükspäev arutelu selle "alternatiivse" maailmavaatega kodanike üle. Naine on mul reaalteaduste taustaga, aga möllab kah taimedega. Ma kippusin nende FB ja Telegrami "teadlaste" kohta üsna halvasti ütlema. Aga võib-olla ei ole tõesti mõtet - las inimesed siis vaatavad asju teise kandi pealt ja olgu isekeskis õnnelikud. Ainuke mis mulle ei meeldi on laste vaktsineerimata jätmine mingite eriti vastikute haiguste vastu.

Tänud Sepaonu. See Bros ilmselt pole päris see. Uurin kas saan permetriini kuskilt kätte. Ullivilli käest proovisin hankida, aga ta ei vasta meilile :(

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 03 Apr 2020, 13:19

Ogalik kirjutas:
03 Apr 2020, 12:37
Ullivilli käest proovisin hankida, aga ta ei vasta meilile
Ma imestan seda, ise olen rahul, kuna poolkogemata nägin kuulutust ja jõudsin reageerida jms, olen ka möödaminnes reklaami teinud, et meilitage ja survestage, aga jah selline eiteamidagi vastus vist olnud, korra(pikema tellimuste korjamise ajaga) või paar võiks ikka hoolitseda pisieesti tarbe eest, kui mingi esindusõigus on võetud. Kalapüügi poole pealt tean, et viletsatelt esindajalt on ka ära võetud esindamist igal põhjamaal.
Ma pole ise kasutanud aga ka ükski sõber, keda ma usuksin aga sama toimeainega alternatiivne toode on see
https://varuste.net/Bio+Kill+-permetrii ... ?_tu=16850
mis seal lingipoes on tellimistoode aga võibla on muid ostukohti ka .
Keemiaga see paha asi, et olenevalt maast ja müüjast on või pole postiga saadetav kaup.
Üks võimalus on küsida selliste rahvusvaheliste koletiste käest, nagu k-rauta, motonet jms
Näiteks k-rauta soomes olemas ja ei saadeta, eesti k-rauta võibolla hangib selle sulle isegi kui
tal tava kaubavalikus pole seda.
Mina mingi loodustoodete välistaja või vihkaja pole, leebemad oma naise riiulist
a5.jpg
suur osa ka koduaiast ja ega ma täpselt ei tea, mis tal kõik olemas on. Enda kogemus ja enda naha peal sada korda tõestatuna
on aloe, mis konkureerib edukalt apteegikraamiga haavade ja eriti põletushaavade raviga.
Erinevate leotistega sääsetõrjesse absoluutselt ei usu, kuna olen hiiumaal näinud ühte sõpra nendega
järjekindlalt jantimas tulemuseta ja ta korjab ka puuke piisavalt enda külge, siiani kõik negatiivse vastusega aga see õnnemäng.
Samas külas palju inimesi üliraskelt läbipõdenud puugijamasi, ma täpselt ei uurind, mis see tähendab aga üks mainis, et
siin paar poollollakat tänu puukidele.
joon jõest, söön jõest

Valguse Matkad
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Valguse Matkad » 03 Apr 2020, 13:35

Väga hea, et inimesed taimeravi vastu huvi tunnevad, et nö. esiemade tarkus pole kadunud! Võib juhtuda, et varsti pole poodides, apteekides midagi saada, siis on taimetarkus väga hea omast käest võtta.
Elupuuõli puhul ma katsetasin kõige pealt oma taksi peal. Määrisin talle turjale ja mitte ükski puuk ei tulnud peale, muidu oli kurgu alune paksult täis.
Kukesaba katsetasin puukborrelioosi ravimisel esimesena enda peal, ravis. Viimati ühel inimesel näiasud analüüsid nii vana kui uue puugi nakkust. Peale ravi tervenes.
Sääsetõrjes on lavendliõli hea ikka omakasvatatud lavendlist mitte mujalt.
Aaloe puhul on meie puis-aaloe parim, kasvatamisel on oluline mullasegu, kus kasvab, hea on jõest võetud liivane-savine-mudane segu.
Kui mu kodukat vaatasid, siis seal on roosiõli, see on ka suurepärane põletuste puhul. Omakasvatatud vana-kooli pargiroosidest.
Jah, tugev puugihaigus hakkab ajudele, see on õige küll.

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 03 Apr 2020, 17:32

Äh, varuste.net'is on BioKill hetkel otsas.
Kaevandasin natuke ja leidsin ebay'st pool liitrit 93% konsentraati 34€ eest.
https://www.ebay.co.uk/itm/122850856672
Kui kohale ka tuleb, siis on eriti hea hinnaga saadud.

Vabanda Valgus, ma katsun su teemaarendust rohkem mitte solkida ;)

Kasutaja avatar
uuspoiss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas uuspoiss » 03 Apr 2020, 17:38

Ogalik kirjutas:
03 Apr 2020, 12:02
Möllava pandeemia tõttu ei tule see aasta vist entsefaliidi vastu vaktsineerimisest enam midagi välja. Alternatiivina mõtlesin
Puugivaktsiin käib küll retsepti alla, aga enamik perearste vist siiski võtavad veel täitsa edukalt telefoni. Võta ühendust, lase retsept välja kirjutada ja leia terve inimene, kes süstida oskab. Kui just ise karantiinis ei istu parasjagu. Vaktsiin ja tõrje ei välista kuidagi teineteist.

Valguse Matkad
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Valguse Matkad » 03 Apr 2020, 17:51

Ogalik kirjutas:
03 Apr 2020, 17:32
Vabanda Valgus, ma katsun su teemaarendust rohkem mitte solkida ;)
See pole minu teemaarendus.
Mida rohkem valikuid, seda parem. Kelle mis sobib. ;)

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 03 Apr 2020, 22:05

Ogalik kirjutas:
03 Apr 2020, 17:32
Kui kohale ka tuleb, siis on eriti hea hinnaga saadud.
Ilmselt jätkub seda lahjendamiseks omajagu
https://matkafoorum.net/viewtopic.php?f ... 399#p30399
ma sääsemasina jaoks sain sõbralt, a see inf, et mitme protsendine ta olema peab/peaks
on nii minul, kui sõbral olnud mingi tuubivideo tarkus, raske öelda, kui õige või vale see on.
Seda ka ei tea, et kui ise sellest konsentraadist lahjendada mingi segu või osta see "õige" riiete töötlemiseks, et kas on mingit vahet või pole. Mingit sellist infi pole kuulnud netis olevat, kus usaldust äratava (dr.nime ees vms) õpetaks isesegamist. Sawyeril 0,5% permethrini sisaldus, mis mant ülejäänud protsendid on ei tea. Sõber ja mina dest veega lahjendanud ja see omatehtud segu toimib aga nii hästi, nagu thermacelli originaalannus ei toimi, põhjust ei tea, võib segus olla asi, võib selles olla, et kuna vana thermacelli padjakest kümneid kordi kasutad, täidad ja kärsatad, siis see padjake vananeb jms, siiski on oma mögina kasutamine piisavalt efektiivne ja arusaamatult odav.
joon jõest, söön jõest

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 03 Apr 2020, 23:27

Otsisin selle ebay kontsentraadi kohta veel infot. Tekkis tugev kahtlus permetriini sisaldusprotsendi osas. Tegelikult on see 3% lahus. Pluss lisaks on toime võimendaja piperonyl-mingi-asi. Ka see peaks olema inimesele ohutu.
Arvestades et Sawyer on 0.5% lahus, on tegu ikkagi kontsentraadiga ja hind on ok.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Apr 2020, 10:49

Ogalik kirjutas:
03 Apr 2020, 23:27
Tekkis tugev kahtlus permetriini sisaldusprotsendi osas
jajah, see on kas kogematta või meelega vale sõnastus, näiteks matkatoidu kirjeldus - * Potato (47%), beef (beef (84%) * või *Rice (34%), pulled pork (pork (98%)* ja peaks olema *lisatud liha lisasisaldus protsentides* vms Tegin 25%se vesilahuse 85% sest happest
Mul tuli meelde, et ennem thermacelli tulekut ja praegu kah osad põletasid lihtsalt neid eralduva toimeainega padjakesi, mis olid mõeldud elektriliste sääsepeletajate täitmiseks, põhiliselt vist tuunitud õllepurkide peal teeküünlaga soojendades, no näiteks oma sõbrad, kes "matkasid" kopteriga baaslaagrisse ja saad kaasa võtta midavaid. Kui tundub, et ei toimi nii efektiivselt, nagu mingi kallis toode, vahet pole, pane neid odavamaid rohkem mõni, pane padjakesi rohkem kärssama. Ja needsamad sõbrad katsetasid ka mingit puidukaitsevahendit kärsatades ja toimis kah kuigipalju. Olid juhuslikult avastand, et näe sisaldab ju kah. Alternatiivseid inimeste poolt testitud sääsemasina padjakesi päris palju olemas netis, otsustamine mida osta liiga lihtne pole, kuna netijutud tundmatute inimeste poolt pole veenev argument.
Kui sa ise lahuse teed ja riideid töötlema hakkad, siis kogus on ka oluline, suundaandev
a6.jpg
joon jõest, söön jõest

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 04 Apr 2020, 19:12

Plaanin saapad, sokid ja püksisääred ära töödelda. Võib-olla ka mõne jope. Panen siis nii, et läbi imbuks. Ma ei tea kuidas see kraam vetthülgava materjaliga suhestub, midagi ikka ehk külge hakkab.
Tänud Sepaonu, sinu eelneva jutu põhjal ma permetriini otsima hakkasingi. Katsun suve jooksul mõne puugi-loomkatse teha ja vaatan kas raibe viskab riide peal turnides sussid püsti või mitte.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 04 Apr 2020, 19:19

Ogalik kirjutas:
04 Apr 2020, 19:12
Katsun suve jooksul mõne puugi-loomkatse teha ja vaatan kas raibe viskab riide peal turnides sussid püsti või mitte.
Permetriin ajab puugil sussid püsti. Kaks korda olen oma silmaga näinud. Soovitan terved püksid üle lasta (märjaks). Märjana pükse mitte kanda. Kevadel lased üle, püsib vabalt sügiseni.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Apr 2020, 21:01

Ogalik kirjutas:
04 Apr 2020, 19:12
Ma ei tea kuidas see kraam vetthülgava materjaliga suhestub, midagi ikka ehk külge hakkab.
Ainuke riideese, mille töötlemine on ebaõnnestunud on olnud mingid naise liibukad või ma ka ei tea kuidas neid kutsutakse, 10m pealt paistavad nagu sukkpüksid välja, kahtlustasime, et liiga õhukesed ja äkki selline materjal, et ei suuda midagi sisse võtta. Kõik õhukesed polyestrid on töödeldult toiminud, spordipesu, õhukesed pusad, buffid. Ühtegi sellist jopet või kilejopet ma pole töödelnud ise põhimõttel, et ülevalpool, keegi läbi ei hammusta ega lähe. Töödeldud sokkidele oleme nõelunud mingid ristid sisse, et need on töödeldud. Selle sawyeri lubadus on 6nädalat või 6 pesu aga täiesti vabalt võivad oluliselt kauem toimida. Tehases töödeldud riietel väga pikk toimeaeg.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 05 Apr 2020, 08:04

Võimalusel kilekotis hoidmine pikendab mõjuaega.
Ah, minge metsa...

Valguse Matkad
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Valguse Matkad » 05 Apr 2020, 09:30

Sõbrad, te Raplamaale ei satu? Ma tahaksin "sportlikust huvist" teie maksa ära mõõta. Kuidas selline iseenda mürgitamine, naha kaudu, on aastatega mõjunud. Mul on Bio-Well aparaat, sõrmeotste kaudu mõõdab, analüüs on 23 lk. , see siis kogu analüüs, ma vaataksin ainult maksa.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 05 Apr 2020, 09:55

Permetriini ei kanta nahale vaid pealmiste riiete välisküljele.

Vasta

Mine “Matkatarkused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist