Uuring. Hinnang X- ja Y generatsiooni inimeste teadmistele, kuidas looduses hakkama saada

Üldine matka-ABC: sõlmed, peavari, tööriistade käsitsemine, ohutus jne.
Vasta
AlarHarm
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Uuring. Hinnang X- ja Y generatsiooni inimeste teadmistele, kuidas looduses hakkama saada

Postitus Postitas AlarHarm » 14 Mai 2019, 10:06

Tere kallid loodushuvilised.

Olen Eesti Maaülikooli loodusturismi tudeng ja bakalaureuse töö raames uurin, kui head on inimeste teadmised looduses hakkama saamiseks. Statistilise analüüsi esimeseks osaks on küsimustik, millele palun ka teil vastata. Küsimustiku saab leida siit: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... sp=sf_link
Vastamine võtab aega umbes 10 minutit.

Alar

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Uuring. Hinnang X- ja Y generatsiooni inimeste teadmistele, kuidas looduses hakkama saada

Postitus Postitas tripp » 14 Mai 2019, 10:41

Vastasin.
Küsimustik on natuke mükoloogia ja pürofiilia poole kaldu. Ja ei tee vahet "loodusel" ja "metsal". Veematkajal oleks päris keerukas vastata.
Muidu täitsa okei uurimus :)

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Uuring. Hinnang X- ja Y generatsiooni inimeste teadmistele, kuidas looduses hakkama saada

Postitus Postitas Kivisisalik » 14 Mai 2019, 22:40

On jah täitsa OK uurimus, osad küsimused olid veits imelikud, aga üldmulje hea. Bakatöö jaoks väga sobiv. Edu lõputöö kirjutamisel!

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 15 Mai 2019, 08:22

Tikud on lakanud olemast tööriist, nagu seda kirvegagi on juhtunud. Vahel isegi imestan, et tikke veel müüakse, aga ei imesta, kui nad kaovad veel minu eluajal.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 15 Mai 2019, 09:49

Tore oleks pärast siin ka uuringu tulemust/kokkuvõtet siin näha.

Aga sõltub ka mis ringkonna inimesed vastavad. Näiteks matkafoorumi omad kallutavad tulemust ühes, perefoorumi omad vast teises suunas.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 15 Mai 2019, 10:14

Valim peab olema representatiivne.
Aga foorumites jagades seda ei saavuta.

https://www.syg.edu.ee/~peil/ut_alused/usaldatavus.html

AlarHarm
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas AlarHarm » 15 Mai 2019, 11:15

Matkafoorum on ainult üks sisendi kogumise allikas, kui tulemused käes ja lõputöö valmis jagan töö tulemusi ka siin!

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 15 Mai 2019, 16:34

tripp kirjutas:
15 Mai 2019, 10:14
Valim peab olema representatiivne.
Aga foorumites jagades seda ei saavuta.

https://www.syg.edu.ee/~peil/ut_alused/usaldatavus.html
Valim võib olla ka täiesti mitteesinduslik, miskipärast nimetatakse seda siis kvalitatiivuuringuks :roll: Aga üldiselt ei ole vahet kui kehv valim on, põhiline on selle koostamise alused metoodikas lahti kirjutada. Siis saab igaüks ise otsustada, kas see midagi asist üldse näidata võiks või mitte.

AlarHarm
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas AlarHarm » 06 Juun 2019, 10:30

Kallid inimesed.

Olen valmis saanud lõputöö küsimustiku teise osa. See küsimustik on lühem ja vastamine võtab aega vaid mõne minuti. Ma siiralt loodan, et leiate aega vastata. Ja oleksin eriti tänulik, kui jagaksite seda linki ka oma sõpradega ja emade/isadega. Mida rohkem ma erinevatelt vanusegruppidelt vastuseid saan seda täpsem on tulem.
Suur, suur aitäh teile vastamise eest!

Päikest!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... sp=sf_link

Vasta

Mine “Matkatarkused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist