Võrkkiik (või rippvoodi) matkal

Üldine matka-ABC: sõlmed, peavari, tööriistade käsitsemine, ohutus jne.
Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Võrkkiik (või rippvoodi) matkal

Postitus Postitas ullivilli » 28 Dets 2014, 23:06

Häid pühi.
Manused
20141228-GOPR1323.jpg
Hennessy Rippvoodi lumega.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 15 Veebr 2015, 16:49

Ma ei ole kunagi väitnud, et Hennessy rippvoodi on kerge, kompaktne vms. Pigem on tegu robustse elamisega või nagu nimetatud ka ripptelgiga.

Sain siis oma täiskomplekti kokku, mis on minu hinnangul ok kuni vähemalt -15C
Kuna minu varustus sisaldab ka mugavusvarustusena loetavaid karabine, mille arvelt saaks paarsada grammi säästa siis on võimalik saavutada natukene kaaluvõitu. Samuti võibolla muutub natukene kaal peale Rootsmann OÜ (Metavo) tarpi kätte saamist.

Igaljuhul kogu lahendus hetkel kaalub 2.8kg + magamiskotid.
Samas märgin ära, et see on koos nii ülemise kui alumise soojustuse, vooderdusega st sh lebo vms.

Seega hetkel olen kaalus kergemas olukorras, kui oleksin oma telgiga ning natukene raskemas kui siinsed kergmatkajad.
Kuid minu eesmärk ei olegi meeletult kaalu kokku hoida vaid magada mugavalt, mis muidugi on subjektiivne.

Suve saabudes võibolla proovin muuta rippvoodit kergemaks ning vaatan, mis siis kaal näitab.
Arvatavasti peaks jääma kaal kahe kilo piiridesse.

Kogu komplekti võtan kaasa ka Tõnu taliööbimise koolitusele ning soovi korral saan pakiruumi visata ka teisi mudeleid.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 15 Veebr 2015, 16:54

Võta kõik kaasa :D

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 31 Mär 2015, 10:56

Nii minu uus Taline komplekt väikese katusega kaalub
HH explorer light Rippvoodi, nöörid, paelad, topeltpõhi, ussinahk ja overcover 1550g+ kiirkinnitus karabinid rapelling rõngastega 195g+ soojustus, termokilega beno 590g Seega täis talvine kaalub kokku 2335g + magamiskotid.
Seega 500g nagu maast leitud.

Minu suvine varustus võiks kaaluda ca 1500g, mille kaalu on võimalik veel natukene vähendada.
Minu meelest pole selle mugavuse juures üldse halb tulemus :)
Natukene metsa poole.

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 31 Mär 2015, 11:11

Jaga ka nimetusi lisaks kaalule - siis saaks järgi teha :)

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 31 Mär 2015, 13:38

HH Explorer Ultralight zip
HH Supershelter + space blanket + fooliumiga benomatt
4xRapelling ring + Alu climbing carabiner.

Kaalu saaks lihtsalt veel alla kui vahetada nöörid + karabinid Whoopide vastu.
Arvatavasti pean lähiajal tegema HH-le uue tellimuse ning väikeses koguses tundub, et nad saadavad mulle ka muid tooteid, mida muidu edasimüüjatele ei pakuta.
Natukene metsa poole.

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 01 Apr 2015, 10:18

Küsimus rippujatele-kiikujatele: kui teil ei ole(ks) underquilti, siis milline oleks järgmine valik isolatsiooni osas? Munarest, isetäituv või midagi muud? Metavo, Sa vist testisid topeltpõhjaga rippvoodit, kuhu sai lebo vahele panna? Milline oli tulemus?
Te, sunnikud, olete rippumise osas hamba verele ajanud. Samas tahaks säilitada varustuse universaalsust, et ka ilma puudeta paigas mõnusalt ööbida. Rippvoodi tarpi saaks paigaldada maa peale matkakeppide abil ning magada selle all. Küll aga oleks siis külje alla vaja midagi muud kui underquilti.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 01 Apr 2015, 10:50

Sõltub sinu pikkusest, mida ja kuidas parem kasutada.

Näiteks on DD topelt veekindla põhjaga rippvoodi, kuhu saab vahele lebo panna. kaasas ka kaared, et bivina kasutada. Minu meelest odavaim hinna kvaliteedi suhtega 1. inimese bivitelk, mis saada. Aga mugavam lühemale inimesele; ütleme alla 185.

Samuti tundus HH sisse istuvad päris hästi riidest ümbrisega kaitseväe lebo, mida siis saab ümbrise abil paremini fikseerida.
Päris paljud kasutavad mingit õhuga versiooni, mis natukene tühjem, kui maas

Tehakse ka mingeid Tiivakeste lahendusi lebodele, mis siis peamiselt õhus magamiseks, aga maas ka väga kasutatav.

Ise kasutan HH + topelt põhi, kuhu saab kasvõi puulehti sisse toppida sh ka lebo jne.

St variante on mitmeid ning enamik foorumlasi sh Tõnu kasutavad lebosid ilma igasugu modifikatsioonideta.
Vajadusel saan Tallinnas näidata, proovida anda või mujal, kui ette teada liikumine: mul hetkel DD ja HH erinevad mudelid on käes.
Natukene metsa poole.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 01 Apr 2015, 10:56

Taimo kirjutas:Küsimus rippujatele-kiikujatele: kui teil ei ole(ks) underquilti, siis milline oleks järgmine valik isolatsiooni osas? Munarest, isetäituv või midagi muud? Metavo, Sa vist testisid topeltpõhjaga rippvoodit, kuhu sai lebo vahele panna? Milline oli tulemus?
Te, sunnikud, olete rippumise osas hamba verele ajanud. Samas tahaks säilitada varustuse universaalsust, et ka ilma puudeta paigas mõnusalt ööbida. Rippvoodi tarpi saaks paigaldada maa peale matkakeppide abil ning magada selle all. Küll aga oleks siis külje alla vaja midagi muud kui underquilti.
Mul on raske vastata sellele küsimusele, mida kasutaksin kui ei kasutaks UQ-d (underquilt), sest olen loobunud ka magamiskotist ja läinud topquilti (TQ) usku. See aasta olen ainult ühe korra maganud magamiskotiga ja pean tõdema, et vaatasin seda tükk aega ja mõtlesin et kuidas kurat ma sinna sisse peaksin saama, sest olen peaaegu juba kõik ära unustanud. Õnneks teine katse kandis vilja, kuid vaatamata heale isolatsioonimaterjalile ja suurele massile jäi see klmemaks kui kergem kiltide komplekt.

Igatahes, nüüd kus olen oma probleemid saanud ära hädaldada, siis vastan ka küsimusele ;)
Valiksin laiema munaresti. Ei usalda enam täispuhutavaid või isetäituvaid madratseid, olen liiga palju jamasid näinud nendega juhtuvat nii endal kui teistel. Topeltpõhjaga rippvoodeid olen proovinud, kuid tulemusena ütleks et see pole väga palju mugavam kui ühekihiline, sest seesamune soojustus käitub seal kahe kihi vahel täpselt nii nagu ise tahab.
Puude kohta ütleks niipalju, et Eesti piires pole veel leidnud piirkonda, kus poleks suutnud end üles riputada. Palju kergem ja mugavam on kaasas kanda lisanööre kui hakata enda keha kurnama maas magamisega :)
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 01 Apr 2015, 11:26

Mina olen kasutanud kahte vahtplastist lebomatti talv otsa. Esimene kiht kärgmatt ja teine tavaline, paigaldan need rippvoodi kergelt X, et laiemat pinda diagonaalis magades ära katta.
Hiljaaegu õppisin ära kuidas kasutada rippvoodit ilma metsas kasvavate puudeta. Seda on keeruline selgitada, sest kusagilt tuleb ikkagi roikaid leida ja nendest natuke ehitada, kui kunagi mahti saan, siis pildistan ja filmin selle lahenduse üles.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 01 Apr 2015, 11:30

Eestis puude puudumise probleemiga nõustun. Kõikjal on, kui just ei soovi just sellel suurtmeetril magada.
200m suvalises suunas, enamasti midagi ikka on.

Minu kogemus on topeltpõhjaga sarnane, aga samas mitte siiski. Võttes HH näite kuidas nad oma soojustust fikseerivad, ei näe ma põhjust, miks analoogseid lahendusi ei saaks kasutada ükskõik millise rippvoodi juures.
Näiteks on DD underblanket kasutatav ka HH juures ja TTM-i analoogidel jne.
Seega ise eelistaksin siiski topelt põhja vms, kuna tagumiku all lebode liigutamine on tüütu :D

Mis puudutab TQ-d siis mulle see ei istu. Mitte ei meeldi mul magada palja ihuga vastu lebomatti või vasta sünteetilist rippvoodit. Enamasti olen porgand ja nii meeldib, seega pane riided selga ei ole lahendus vaid hack.
Küll aga olen mõelnud suviseks näiteks voodisse kinnitatava lina peale vms - taas analoogselt, nagu lebogi: kinnituskohtadega ja kummikestega.
Natukene metsa poole.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 01 Apr 2015, 12:50

Jyrgenson kirjutas: Hiljaaegu õppisin ära kuidas kasutada rippvoodit ilma metsas kasvavate puudeta. Seda on keeruline selgitada, sest kusagilt tuleb ikkagi roikaid leida ja nendest natuke ehitada, kui kunagi mahti saan, siis pildistan ja filmin selle lahenduse üles.
Kas midagi sellist:

Pilt

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 01 Apr 2015, 14:14

Aitüma vastanutele!
Eestis tõepoolest puude leidmisega probleeme ei ole ja ega üldiselt ei tahagi keset lagedat välja laagrisse jääda. Unistustes on aga Kungsledeni jätkamine. Lõunapoolne ots oli just selline, et kohati on puid, kohati mitte. Ja mida edasi põhjapoole, seda vähem võimalusi rippumiseks.
Eks ma pean ikka ennast mõnele foorumi ühisüritusele kohale vedama ja rippvoodi oma kerega järgi katsetama. Aga väga ahvatlev tundub väljavaate tõmmata ennast kahe puu vahele rippu, olgu siis all maapinnal mättad, oksad, käbid või sipelgate teerada. Ja eriti kui veel väheneb vajadus magades külge vahetada.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 01 Apr 2015, 22:03

Metsamühin õige pildi leidnud! :D
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 01 Apr 2015, 22:23

Jyrgenson kirjutas: Hiljaaegu õppisin ära kuidas kasutada rippvoodit ilma metsas kasvavate puudeta. Seda on keeruline selgitada, sest kusagilt tuleb ikkagi roikaid leida ja nendest natuke ehitada
Siin peitub üks väike, kuid ületamatult salakaval takistus :) Nimelt kui pole puid (metsa) siis pole ka roikaid! Need, saadanad, puude küljest just pärinevad ju. Lagedas tundras on heal juhul põlvekõrgused 100+aastased kõverikud kased; kõrbesse, mägedesse, liustikule jne ka keegi vaevalt roikaid valmis on viinud ...
Seda vajalikku poolt tihumeetrit kaasa tassida on ka nagu natuke naljakas....
Pilt

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 01 Apr 2015, 22:29

ullivilli kirjutas: Mis puudutab TQ-d siis mulle see ei istu. Mitte ei meeldi mul magada palja ihuga vastu lebomatti või vasta sünteetilist rippvoodit. Enamasti olen porgand ja nii meeldib, seega pane riided selga ei ole lahendus vaid hack.
Maitse asi. Sõltub ilmselt paljuski rippvoodi materjalist ja, nagu ma aru saan, siis sa vist pole ka reaalselt saanud proovida ülemise kildi ja alumise kildi kombinatsiooni, ehk, ainus kes räägib kogemusest, olen endiselt mina?
Kuni on puid, pole probleemi

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 01 Apr 2015, 22:42

polarbear kirjutas:Siin peitub üks väike, kuid ületamatult salakaval takistus :) Nimelt kui pole puid (metsa) siis pole ka roikaid! Need, saadanad, puude küljest just pärinevad ju. Lagedas tundras on heal juhul põlvekõrgused 100+aastased kõverikud kased; kõrbesse, mägedesse, liustikule jne ka keegi vaevalt roikaid valmis on viinud ...
'Piisab' 1,5-st kilost torudest ja nööridest:
http://www.handyhammock.co.uk/page/hang ... hout-trees" onclick="window.open(this.href);return false;

Pilt

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 02 Apr 2015, 01:03

polarbear kirjutas:..., mägedesse, liustikule jne ka keegi vaevalt roikaid valmis on viinud ...
Mägedes kinnitatakse rippvoodid kalju külge, mis vist ka kuskil teemas pildil olnud. Sh on tegu vist isegi ainukese võimaliku magamise kohaga, kuna vertikaalsele seinale ei pane telki ka ankruga :D
Metavo kirjutas: Maitse asi. Sõltub ilmselt paljuski rippvoodi materjalist ja, nagu ma aru saan, siis sa vist pole ka reaalselt saanud proovida ülemise kildi ja alumise kildi kombinatsiooni, ehk, ainus kes räägib kogemusest, olen endiselt mina?
1. Sees olles ma arvan, et väga ei tee vahet, kas sul on alumine kilt, blanket või HH loominguga - sul on kas soe või ei ole.
Erinevus on paigalduse keerukuses.
2. ülemine kilt on lahtiselt endale peale tõmmatud kurguni magamiskott. Sisuliselt ma nii enamasti kasutangi, seega kinnise lukuga ei ole aastaid rippvoodis maganud.

Kuigi jah, sihtotstarbelist alus ja ülesmist kilti oled sa vist ainukesena kasutanud, jään ma oma seisukoha juurde.
Mulle lihtsalt ei meeldi alumine kangas ihu vastas ega ka mõte, et rippvoodi kiiresti määrdub. Peale nädalat metsas ei kõlba meist keegi iludusvõistlusele.
Natukene metsa poole.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 02 Apr 2015, 06:11

Ma siis ei kõlbagi iludusvõistlusele - mets on mind koledaks teinud? :cry:
Aga siinkohal natuke oponeeriks väitele, et kui pole metsa pole roikaid. Kuna kipun endale ööbimiseks reeglina otsima ilusaid kohti, siis alati pole selliseid parajaid puid mõne jõe või järve ääres võtta olnud. See ajaski leiutma, aga nagu selgus oli keegi teine juba enne mind välja mõelnud kuidas ilma puudeta rippuda.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 02 Apr 2015, 07:49

Vertikaalseinale jah. Siiski, kuna ma suurem mägedepoeg just pole, on miskipärast enamasti laager ikka horisontaalsele pinnale paigutatud?
See torusüsteem ja masti peelestik tundub huvitav, kuid kaotab koheselt kaalu- ja ruumalaeelise telgi ees :(
Eks alati saab kuidagi, kui kuidagi ei saa, kuid metsavabal alal ma roikakonstruisse siiski peamiselt ei panustaks, tõenäosus näpp suus ringi vahtida on liiga suur. Pigem siis juba see 1,5kg torusid kaasa vedada.....
Pilt

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 02 Apr 2015, 15:14

Jääb vägisi mulje, et tahate paadiga põldu künda. :) Kui on teada, et planeeritaval matkal leidub suht vähe võimalusi puude küljes rippumiseks siis milleks punnitada ja võtta kaasa ikkagi rippvoodi ning jätta telk koju? Loogika ütleb, et kui ei ole puid siis on tuul. Telgis vist ikka parem tuulevarju leida. Siin kuulsad matkajad on toonitanud, et varustus vastavalt oludele... Või siis mitte?
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 02 Apr 2015, 15:28

Hea on kui kodust on võtta kõike kõikideks tingimusteks. Kuhu telk, kuhu tarp, kuhu rippvoodi, jne....

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 02 Apr 2015, 21:19

mrWilson kirjutas:Jääb vägisi mulje, et tahate paadiga põldu künda. :) Kui on teada, et planeeritaval matkal leidub suht vähe võimalusi puude küljes rippumiseks siis milleks punnitada ja võtta kaasa ikkagi rippvoodi ning jätta telk koju?
Lihtne ju: rippvoodi on väga mugav magamiseks, eriti näiteks minusugusele seljavigasele. Hommikul ei ole kondid kanged, istumiskoht on olemas, lahtipakkimine-ülespanek-mahavõtmine-kokkupanek on paar näpuliigutust, kaal ja maht on poole väiksemad tavatelgist jne kõik siin lõimes välja toodud eelised. Aint need puud....
Ms nädalavahetusel scandinavian outdooris "Inventaario-alel" keerutasin näpu vahel ticket-to-the-moon double-hammockit. Ei tahetudki palju, vist oli 60€.... esialgu jätsin siiski poodi, aga kas keegi on proovinud?
Pilt

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 02 Apr 2015, 23:03

Nii ääremärkusena, TTTM postamendi leiab ka vähe lähemalt, Laagri Hortesest ("palun üks duffi õlu, rippvoodi ja kilo kassiliiva. ahjaa, tulbisibulaid ja muruniiduk ka ..." ), hinda ei ole märgnud, kuid see 60 duubli eest ei tundu TTTMi puhul väga ale olevat.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 03 Apr 2015, 06:33

Selline vist oli
Odavam double oli järelikult 40 raha alehinnaga
A hea teada, et Horteses postament püsti, kui isu tekib, saab sealt siis kätte.
Pilt

Vasta

Mine “Matkatarkused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline