Nutitelefoni rakendused matkajatele

Et metsas ära ei eksiks.
Kasutaja avatar
sunwolf
Huviline
Huviline
Postitusi: 179
Liitunud: 25 Mai 2011, 17:03
Kontakt:

Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas sunwolf » 27 Juul 2013, 21:04

Öeldakse, et nutitelefon ja matkamine ei sobi omavahel kokku. Seda nii nõrkade telefoniakude, kehva andmesidelevi kui telefonide füüsilise õrnuse tõttu.
Sellest hoolimata on arvestatav osa matkajaid-reisijad-rändureid endale nutitelefoni soetanud.


Võtkem siis ringi rännates nutitelefonist viimast - kuniks aku lubab - ning nautigem kõiki neid võimalusi, mida infotehnoloogiaajastul looduses liikudes kasutada saab.

Järgnevalt on välja toodud valik Androidi rakendusi, mis matkajaile käepärased või rännakut huvitavamaks muuta aitavad.
Enamik neist rakendustest on leitavad Google Play rakendustepoes https://play.google.com

Samad rakendused või samade funktsioonidega sarnased aplikatsioonid on saadaval ka iOs ja Windows operatsioonisüsteemiga nutitelefonidele.


ASUKOHT

Matkajale kõige vajalikum info on loomulikult teave asukohast ning sihtpunktis ootavast.
Enamiku Android-telefonidega tuleb eelinstalleeritult kaasa Google Maps, millest on abi automatkajail, ent millega kindlasti jäävad hätta jalgsimatkajad tsivilisatsioonist eemal viibides.
Lisaks, nagu enamike rakenduste puhul, on Google Mapsi puhul tavaliselt vajalik ka pidev andmesideühendus, mis aga Eesti maapiirkondades ülimalt kehvaks osutub.

Huvitavaks alternatiiviks Google Mapsile on Locus Free kaardid, kuhu saab erinevaid Maa-ameti kaarte lisada. Täpsemad juhised Locus Free kasutamiseks leiab Maa-ameti koduleheküljelt alajaotusest „Teenused - Avalik WMS teenus - WMS nutiseadmes“.
Eestis rännates saab enda telefoni tõmmata nii värskemaid aerofotosid kui ka ajaloolisi kaarte Nõukogude perioodist ning varasemastki.
Uute paikade avastamisel on see kindlasti üks parimaid kaardilahendusi, mis pakub üllatusi igal kilomeetril.

Kes soovib aga lihtsama vaevaga vaid nõukaaegseid maakaarte uudistada, siis selleks on rakendus Soviet Military Maps, mille abil lapsepõlveradadel uidata.

Looduses liikudes õige suuna säilitamiseks piisab kui tõmmata endale mõni Compass rakendustest. Arvestada tuleb aga sellega, et erinevalt traditsioonilisest kompassist võivad nutitelefonide omad mõnevõrra suunaga eksida. Põhiilmakaared on kergesti tuvastatavad, ent orienteerumiseks vajalikku täpsust need ei paku.

Öötaevas orienteerumiseks kõlbavad Google Sky Map ja SkEye. Kõik tähed, tähtkujud, planeedid jm info on nende abil hetkega telefonis ning saab ka vajadusel otsida endale meelepäraseid taevakehasid.

Õhtul laagriplatsil ööbimiskohta otsides vaevab paljusid küsimus, et kuhu tõusva päikese suhtes telk paigutada.
Hommikupäikese täpse tõususuuna aitavad määrata Sun Direction või Sun Surveyor rakendused, mille abil siis vastavalt saab telgi põõsa varju või uksega päikesetõusu poole püstitada.

Olgu tegu sportlaste või lihtsalt matkajatega - läbitud distantside mahamärkimiseks ning salvestamiseks sobivad nii ENdomondo Sports Tracker kui Google My Tracks.
Teekonnapunktide salvestamiseks ja jagamiseks on Catch Compass kõigi vajalike funktsioonidega.


ILMASTIK

Kord juba matkale jõudes ilmastikuolusid enam suurt muuta ei saa.
Küll aga võib järgnevate päevade ilma ettenägemiseks kasutada rakendusi EMHI Ilm, yr.no, Gismeteo Weather Forecast ning AccuWeather.
Oluline on aga arvestada, et tavaliselt kipuvad nad kõik erinevaid prognoose edastama, mistõttu tuleks nelja allika andmeid kõrvutada ja sobiv „keskmine“ võtta.

Meresõitjatele loodud rakendus Mereilm (http://peep.prants.ee/apps/Mereilm.apk" onclick="window.open(this.href);return false;) kajastab Eesti rannikuvetes toimuvat suurema detailsusega.
Visuaalse pildi Eesti erinevates piirkondades valitsevast ilmast loob Estonian Webcams.

Laagrilõkke ääres öötaevasse piiludes tahad kindlasti teada, millal tihedamat tähesadu või virmaliste vilkumist oodata võib.
Selle info edastamisel aitavad Meteor Shower Calendar, Aurora Forecast ja Aurora Notifer.


HARIDUS

Nähes mõnd huvitavat käpajälge või ihaldades õhtuks seenesousti süüa, tuleks eelnevalt sobiva haridusliku rakendusega oma silmaringi laiendada.

Kes käis? aitab metsloomade jalajälgesid tuvastada, Talvine aialinnuaabits õpetab ringisäutsuvaid linde üksteisest eraldama, Eesti kahepaiksed aga eristab printse konnadest, Kalamees ning Kalamäng annavad ülevaate peamistest Eesti kalaliikidest.
Seeneaabitsa abil saab söögiks sobivad seened välja valida, Eesti epifüütsed suursamblikud jäägu omakorda neile uudistamiseks, kes taimedest kõikvõimalikke leotisi, ravijooke või hullutavaid pulbreid valmistavad.
Kultuursema poole pealt aitab Wikipedia end harida erinevate teele jäävate vaatamisväärsuste osas, Layar või ScanLife desifreerivad paljude Eesti turismiobjektide juurde paigutatud QR-koodiga teadetetahvleid.
Ajapaik omakorda näitab paljudes paikades ajaloolisi kaadreid samast kohast aastakümneid tagasi.
Geomudel abil võib igaüks uurida, mis parasjagu jalge all maapõues leidub.

Rännakul veedetud aja mitmekesistamiseks saab Rahvakalender rakenduse toel konkreetse päeva kommete ja tegevustega end kurssi viia - ning miks mitte neid ka oma seltskonnaga läbi mängida.
Reisi Targalt aga aitab orienteeruda teiste riikide olukorras, traditsioonides ja hetkepoliitikas - et mitte võõrsil hätta jääda.

Matkalistele oluliseks infoallikaks on ka RMK aplikatsioon, kust leiab põhjaliku informatsiooni nii ametlike laagripaikade, telkimiskohtade, metsaonnide kui ka tervet Eestit läbiva Matkatee kohta.


AKTIIVSED TEGEVUSED

Aastaid on paljud GPS-seadmete omanikud tegelenud geopeitusega, mis algsest tasuta Geocaching algatusest on tasuliseks muudetud.
Alternatiiviks sobib oma seltskonnaga hoopis Garmini OpenCaching geopeituse harrastamine, kus veel piisavalt mänguruumi ja kohti oma aarde peitmiseks.
Veidi teistlaadsetest „aaretest“ saab teada anda World Cleanup Waste Mapper rakenduse abil, mis kaardistab prügi kõikjal maailmas ning loodetavasti järgmiste Teeme Ära talgute käigus kaardile kantud praht ka koristatakse.
Kel tähtis on osavõtt, mitte võit, need viib MOBO mobiiliorienteerumine orienteerumismaailma, kus küll traditsiooniliste vahendite asemel nutitelefon mängus. Peaasi, et agara orienteerumise käigus telefoni aku ei tühjeneks - sest paberkaarti pole siis kuskilt välja võtta.


KASULIKUD VIDINAD

Kuigi paljudel nutitelefonidel on taskulamp juba küljes, siis Flashlight aplikatsioonid aitavad selle valgusallika funktsioone mitmekesistada.
Mirror on hea eelkõige hommikul ärgates - kes ikka viitsib peeglit kaasa tassida, selle rolli täidab vajadusel ka telefon.
Ette jääva kaljuseina või vaatluseks valitud põlispuu kõrgust saab määrata Measure Height abil. Küll võib see rakendus mõnevõrra vempe mängida kui üritada inimese pikkust mõõta.
Kui aga miskit vaja kinni siduda, siis Kalastaja Sõlmeaabitsa näpunäited köidavad nii õngenööri kui laevaköit.

Üldisemat informatsiooni maanteede olukorrast jagab Teeinfo, kui auto kütusepaak tühjenemas, siis leiab lähima tankimiskoha TanklaGPS abil, kui aga mingil põhjusel raske jalg, siis hoiatab eesleiduva kohta aplikatsioon Kiiruskaamerad.
Kes pigem bussi-rongiga eelistab liikuda, neile vajalik info on Eesti ühistransport rakenduses.
Pangaautomaate aitab tuvastada ATM locations in Estonia, paberkirjasid saata (kes küll nutitelefoniga matkates veel tiguposti kasutaks?) Eesti Post.


Kindlasti leidub hulgaliselt veel muidki matkajaile ning rändureile kasulikke rakendusi Android-nutitelefonidele pakutava hulgas.
Eelnevad olid vaid ühed populaarsematest või enimkasutatud rakendustest, mida igapäevaselt looduses liikudes vaja on läinud.

Küll aga tasub silmas pidada, et nutitelefon ise ei pruugi piisavalt võimekaks osutuda - mõnel ei kannata aku pikemat kui paaritunnist väljasviibimist, mõne puhul pole perifeersematel aladel vähimatki mobiililevi, mõni aga puruneb või saab kahjustada väiksemagi põrutuse ja niiskuse tõttu.

Ent kui need probleemid lahenduse leiavad, siis hõlbustavad eelmainitud rakendused kindlasti metsas viibimist kui muudavad matka ka põnevamaks, harivamaks, atraktiivsemaks.


Marko Kaldur
Autoleht
Viimati muutis sunwolf, 28 Juul 2013, 15:11, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
sunwolf
Huviline
Huviline
Postitusi: 179
Liitunud: 25 Mai 2011, 17:03
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas sunwolf » 27 Juul 2013, 21:13

Vahepeal on kasulike rakenduste nimekirja veel lisandunud nt Regio Eesti teedeatlas, kus hulgim vaatamisväärsusi kirjas.

Kel veel lisada huvitavaid/kasulikke/harivaid jne rakendusi eelnevale nimekirjale, võiks neist siin teada anda! :)
Viimati muutis sunwolf, 28 Juul 2013, 15:11, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Okt 2012, 13:09
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas Tarmo » 28 Juul 2013, 10:46

Minul Nokia lumina 800 , windows 7.5 os iga.
Sai sellele isegi matkalaadija ehitatud.
Kasutan rakendusi:
Aurora 7 lite - näitab virmaliste hetkeaktiivsust.
SkyMap free - saab tähistaevaga tutvuda ja objekte otsida.
Sports tracker - salvestab ja jägab läbitud teed.
...

Tim
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 28 Juun 2013, 12:24
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas Tim » 28 Juul 2013, 21:14

Kasutan Samsungi S seeriat. Siiamaani pole matkamisel probleeme esinenud, kuigi paljud arvavad et nutitelefonid matkamiseks ei sobi.
Olulisemaks näitajaks pean telefoni juures aku kestvust, ja niipalju kui olen uurinud on Samsungi akude kestvus igati tasemel, vaata et parim.
Matkates on mul alati kaasas paar varu akut, (ei kaalu üldse palju.) ja telefon ise veekindlas kotis.
Sygic - kasutan navigeerimesel, peamiselt auto ja jalgratas. Hea programm, kasutanud olen nii Euroopas kui ka Austraalias ja Uus-Meremaal. Hätta pole jäänud.
Olen katsetanud mitmeid programme topo kaartitega aga midagi väga head pole veel leidnud. Neil kõigil on oma vead ja head.
Lisaks avastasin et kui panna nutitelefonile 32GB mälukaart, ja täita see muusikaga, saab väga hea MP3 mängija, kui ekraani väga ei näpi saan oma telefoniga kuulata 20 tundi muusikat. Nii mõnestki eraldi müüdavast MP3 mängijast on see parem.
Nutitelefoni fotokaamerad on ka tänapäeval seebikatega samal tasemel.

Taimo
Huviline
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 31 Jaan 2011, 10:45
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas Taimo » 29 Juul 2013, 11:06

Viewranger
*Kasutab OpenStreetMap kaarti
*Soovitud kaardipiirkonda on võimalik alla laadida ja mälukaardile salvestada
*Veebikeskkonnas saab teekonna valmis planeerida ning seejärel telefoni importida

Kasutaja avatar
Martin
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 63
Liitunud: 12 Aug 2011, 11:22
Asukoht: Tallinn - vana Läänemaa
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas Martin » 01 Aug 2013, 20:29

Tänud Sunwolf - Sa tegid mu elu selle esimese postitusega- välitöödele mõeldes- praegu jõhkralt lihtsamaks!!

Kasutaja avatar
kussu
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Nov 2014, 13:42
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas kussu » 05 Nov 2014, 13:51

sunwolf kirjutas: Meresõitjatele loodud rakendus Mereilm (http://peep.prants.ee/apps/Mereilm.apk) kajastab Eesti rannikuvetes toimuvat suurema detailsusega.
Hei, tore, et mu äpp ka siinsesse keskonda jõudnud.
Kuna seda äppi Google Play poes, ega muudes marketites ei ole, siis ta ennast kahjuks ise ei uuenda.
Seega kes seda äppi kasutavad, siis võiks sama lingi tagant aegajalt uuesti insatllida e. on värsekm versioon saadaval.
Samuti tasub kipperi foorumist uurida, mida ja kas on midagi uut tulemas/olemas.
http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=4&t=7374

Hetkel on aktiivne 3.0.3 versioon:
+ Rohkem jaamu (Kunda <-> Ruhnu, nüüd peaks kõigile midagi olema)
+ Jääkaart (guugel küll pirtsutab tema näitamist :( )
+ Visuaalsed muudatused (nupud)

http://peep.prants.ee/apps/Mereilm.apk

polarbear
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 578
Liitunud: 28 Aug 2013, 21:28
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas polarbear » 05 Nov 2014, 17:01

Kuigi paljudel nutitelefonidel on taskulamp juba küljes, siis Flashlight aplikatsioonid aitavad selle valgusallika funktsioone mitmekesistada.
Mul jäi korra see taskulambi-äpp kuidagimoodi taustale käima (ei mäleta nüüd, kas "tagasi" või "kodu"-nupuga). Kuigi "lamp" oli kustus, läks telefon tulikuumaks ja täiesti täis aku kooles tunniga. Google Nexus 4 telefoniks. Kartsin juba torule kõigehalvemat, kuid siiski vist läks õnneks ja midagi pole siiani maha koolenud. Ca pool aastat sündmusest möödas.
Pilt

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Postitusi: 323
Liitunud: 31 Okt 2012, 15:56
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas fred7 » 06 Nov 2014, 01:23

Oruxmaps http://www.oruxmaps.com/index_en.html
Vabavaraline kaardirakendus, mis toetab lisaks erinevatele teistele kaardiformaatidele ka Androidi rakenduste seas vähese toega olevaid Garmini kaarte.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Postitusi: 1210
Liitunud: 17 Dets 2011, 17:46
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas Metavo » 06 Nov 2014, 02:08

Siin on ka juhend mis orux mapsiga pihta hakata:
http://geoportaal.maaamet.ee/est/Teenus ... -p432.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mida matkaja soovib, on ilmselt topo kaart. Paraku töötab see vaid suurema suurendusega kui 1:10 000, ehk hea oleks, kui saab mugavduseks laadida samas kihile ka eesti üldkaardi.

On veel üks häda sellega. Kui Maaameti kaarte kasutada, siis vajab see pidevat netiühendust et töödata.
Või kui keegi oskab mulle õpetada, kuidas saab maaameti kaarte alla tõmmata, siis pean tunnistama et eksin.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
kussu
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Nov 2014, 13:42
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas kussu » 06 Nov 2014, 20:27

Lisan, et Mereilm app on reklaamivaba! Samuti on selle äppi kadu võimalik allalaadida merele ja Peipsile (k.a. Emajõgi Peipsist Tartuni) sobivat kaardirakendust!

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Okt 2012, 13:09
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas Tarmo » 06 Juun 2015, 15:31

Sai Windows phone'le kaardirakendust otsitud ja "Hike & Bike" hakkas päris meeldima.
http://www.windowsphone.com/et-ee/store ... cf875fdde0" onclick="window.open(this.href);return false;
Oskab lugeda ja salvestada .GPX faile.
Raja faile saab telefoni ja telefonist laadida üle onedrive (onedrive.live.com) keskonna.

Ise maaameti reljefijoontega kaardil .GPX formaadis raja koostamiseks kopeerisin geograafilised kordinaadid Notepadi.
(Äkki oskab mõni rajakoostamise programm ka reljefiga baaskaarti lugeda?)
Raja faili esimesele reale lisasin päiseks: "Latitude,Longitude"
Peale raja failile .CSV laiendi andmist sai sellest GPSBalel http://www.gpsbabel.org" onclick="window.open(this.href);return false; programmi abiga .GPX fail tehtud.
GPSBabeli sisend tüübiks valisin "Universal csv with field structure in first line (unicsv)" ja väljund oli "GPX XML".
Pilt
...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Okt 2012, 13:09
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas Tarmo » 07 Juun 2015, 11:51

Tarmo kirjutas: Raja faile saab telefoni ja telefonist laadida üle onedrive (onedrive.live.com) keskonna.
Samuti saab .gpx faile otse internetist telefoni tõmmata.

Siit idee RMK-le:
Oleks väga kena, kui raja infotahvlil oleks raja .gpx faili QR kood.
...

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 446
Liitunud: 19 Okt 2011, 14:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas REGA1872 » 29 Okt 2015, 09:12

Üks suhteliselt meeldiv kaardiapp välismaal (aga ka Eestis) kasutamiseks, kuna võimaldab liigelda ilma andmesidet kasutamata (moblapositsioneerimise abil).
maps.me; http://maps.me/en/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Peale appi enda tuleks eelnevelt alla tõmmata ka vastava riigi kaart, kuhu seiklema lähed.
Eestis kasutades on olemas ka suht pisikesed metsarajad ja huvipunktid. Teekonna arvutamisel kasutab siiski autoliikleja, mitte jalakäija loogikat.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Postitusi: 1782
Liitunud: 12 Veebr 2011, 04:31
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas mrWilson » 29 Okt 2015, 19:23

REGA1872 kirjutas:Teekonna arvutamisel kasutab siiski autoliikleja, mitte jalakäija loogikat.
"NEW! WALKING DIRECTIONS ARE OUT. Find the quickest way to get to your destination."

https://play.google.com/store/apps/deta ... 1783944152" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
linnakodanik
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 06 Juul 2015, 15:15
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas linnakodanik » 09 Veebr 2016, 10:40

Kui keegi kasutab teekonna jälgimiseks Google My Tracks äppi, siis infoks, et Google paneb 30. aprillil 2016 selle teenuse kinni.
https://support.google.com/gmm/answer/6 ... ic=2391064

Kasutaja avatar
KuuseOkas
Huviline
Huviline
Postitusi: 135
Liitunud: 20 Nov 2012, 23:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas KuuseOkas » 10 Veebr 2016, 12:07

Üks uus äpp haridus- ja loodusvaldkonnast on LVA äpp, mille abil saab looduses kohapeal vaatlusi sisestada. Siin on lingid http://loodus.keskkonnainfo.ee/lva/?id=1343770484" onclick="window.open(this.href);return false; Leian, et see on päris hea edasiarendus LVA interneti keskkonnast, kuhu said alles peale koju jõudmist oma andmed sisestada. Nüüd saab kohe looduses võtta koordinaadid, teha pilti ja panna vaatlus teele.
Ja kes need veel rohkem aega looduses veedavad, kui matkajad. Nii et meil on suurepärane võimalus aidata sellise andmebaasi täiendamisel.
“One’s destination is never a place, but a new way of seeing things.” Henry Miller

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Postitusi: 405
Liitunud: 11 Juun 2012, 14:37
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas Metsamyhin » 10 Veebr 2016, 12:41

Maaameti kaardirakendus nutiseadmetele:
https://play.google.com/store/apps/deta ... dirakendus" onclick="window.open(this.href);return false;

Infot:
http://www.maaamet.ee/index.php?page_id ... 1455100724" onclick="window.open(this.href);return false;

Tegu veel versiooniga 0.9 ja mul kukkus ta esimese 10 sekundi jooksul kokku.
Töötab ainult on-lines.

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 446
Liitunud: 19 Okt 2011, 14:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas REGA1872 » 13 Apr 2016, 12:07

Sai vahepal ratta-rännatud 3 nädalat Lähis-Idas, kus pidev netiühendus oleks läinud liiga kulukaks. Seega kasutasin kaardirakendusi, mis võimaldavad orienteeruda ilma netiühenduseta. Lisaks juba varem mainitud 'maps.me' kasutasin ka 'Sygic' kaarte (mõlema puhul on piirkonnad on vaja eelnavalt alla tõmmata). Sygic on küll tasuline, aga alustuseks peale installimist on paar nädalat tasuta perioodi ja sel ajal saab rahus kaarte alla tirida.
Linnade ja suuremate külade puhul on parem maps.me, sest peal on ka tänavavõrgud (60-90% ulatuses). Sygici puhul on jälle üldine teedevõrk veidi parem. Parim variant oli hoida mõlemad pidevalt käigus ja siis neid võrrelda ning üritada kokku viia tegelikkusega mitte kõige paremini kokkusobituva paberkaardiga (mis mul oli mõõtkavas 1cm:15km). Kõige müstilisem minu jaoks oli see, et Sygic toimis ka mägede vahel, siis kui mobiillevi oli totaalses nullis (näitas asukohta/liikumist ca 10m täpsusega); samas maps.me kaotas neil hetkeldel sinu asukoha ära, lisaks hangus too mõnikord mitmeks minutiks eelmises vaadatus punktis (aku kokkuhoiu mõttes ei kasutanud ma moblat pidevalt helenduva teenäitajana nagu gepsu puhul enamasti tehakse). Lisaks hoidsin telefoni aku kokkuhoiu mõttes lennureziimil, kuna see polnud äppidele mingiks takistuseks asukoha määramisel.
Z2 aku vastupidavusest: kui mul olid päev läbi (8-10h) nood 2 äppi taga + teekonna salvestamiseks jooksutasin veel 'Sport Tracker'it', siis vedasin ühe laadimisega (akupangad+päikesepaneel) probleemideta 2 ööpäeva välja.

noriabooks
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 26 Juun 2016, 11:59
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas noriabooks » 26 Juun 2016, 12:09

Kas keegi mõnda sellist rakendust kah teab, millega saab enne matka arvutis kaardile detailset marsruuti kanda? Põhimõtteliselt joonistada hiirega täpne rada, mida siis hiljem looduses telefoni järgi käia saaks?

Teine küsimus puudutab sellist võimalus, et skännida suvaline kaart, "kalibreerida" vastavusse tegelike koordinaatidega (näiteks märkides enda skännitud kaardil ja baaskaardil samu punkte - teerist, sild, misiganes) ning seejärel telefoni laadida ja selle järgi käia? Mõte selles, et on üsna vanaaegseid kaarte, mis on mõnes hobis üsna vajalikud, ent need on üsna puuduliku informatsiooniga, mõõtkavast ära ja neid niisama paberi kujul kasutada on raske. Mõtlesin siis, et kui neid reaalsete kaartidega kokku viia ning siis GPS'is põhjaks kasutada, võiks see lihtsustada vanaaegsete maamärkide (teed, talukohad, sillad jmt) leidmisel. Teine variant oleks kasutada sel viisil ülitäpseid topograafilisi sõjaväekaarte, mida netist ei leia. Skännida sisse, kalibreerida ja panna põhjaks.

Sellised proged vajaks siis loomulikult paralleelselt telefoni- ja PC-rakendust ja hea oleks kui need oleks üheskoos.

Pole kahjuks taolisi rakendusi leidnud. Äkki keegi teine on?

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Postitusi: 405
Liitunud: 11 Juun 2012, 14:37
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas Metsamyhin » 26 Juun 2016, 14:25

OziExplorer

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Okt 2012, 13:09
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas Tarmo » 26 Juun 2016, 18:06

noriabooks kirjutas:Kas keegi mõnda sellist rakendust kah teab, millega saab enne matka arvutis kaardile detailset marsruuti kanda? Põhimõtteliselt joonistada hiirega täpne rada, mida siis hiljem looduses telefoni järgi käia saaks?

?
Samas teemas, veidi ülevalpool kirjeldasin, kuidas .gpx faili teha.
Peale seda avad selle .gpx faili oma seadmes olgu selleks nutitelefon, garmini GPS , arvuti, või mis iganes ..
Windows phones kasutan ise rakendust "Hike & Bike"
...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 578
Liitunud: 28 Aug 2013, 21:28
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas polarbear » 28 Juun 2016, 18:31

Tarmo kirjutas: Windows phones kasutan ise rakendust "Hike & Bike"
Microsoft 640XL Lumia nimelises aparaadis (win8 vist) öeldi, et selline rakendus meile ei sobi....
Pilt

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Okt 2012, 13:09
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas Tarmo » 29 Juun 2016, 01:37

Minul Nokia Lumia 630 , win8.1
Aga vahepeal müüs Microsoft Here kaardi rakenduse maha ja see kolis rohkem androidi peale.
Bike & hike kasutab Here offline kaarte, äkki põhjus selles?
Rakenduste poes enam teda jah kahjuks pole, ise uuendasin ta tasuta veel premiumiks.
Väikse googeldamise peale leidsin sellise koha: http://www.appx4fun.com/xap/16558/" onclick="window.open(this.href);return false; tundub sama asi olevat.

Telefonis veel "GPX Viewer" - ka sellel umbes samad võimalused kui "bike & Hike" 's , aga pole teda eriti kasutanud.
...

Kasutaja avatar
kussu
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Nov 2014, 13:42
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas kussu » 14 Juul 2016, 16:53

Hei,

Millalgi hõikasin siin välja rakenduse "Mereilm" aga juba mõnda aega on minupoolt Androidile arendatud rakendus "Meretuul".

Kuna rakendus "Mereilm" oli algusest peale mõeldud ainult valitud seltskonnale, siis sai juba pikemalt mõeldud, et peaks midagi analoogset tegema ka avalikuks kasutamiseks.
Nõnda valmiski rakendus "Meretuul".

Rakenduse kaardi/ilma koodi eest suured tänud Siim Otsale.

Rakenduse kaudu on võimalik vaadata/jälgida Eesti rannikumere reaalseid ilma andmeid. Samuti ka Soomelahe Soome poolseid andmeid ning Riia lahe Läti poolseid andmeid. Klikides jaamale näeb ka selle piirkonna 3 päeva prognoosi yr.no vahendusel.

Läbi menüü on võimalik salvestada avakuva, ehk kui soovid avamisel näha vaid konkreetset piirkonda, siis salvesta oma lemmikpiirkond avakuvaks.

Rakenduses on võimalik vaadata ka osade jaamade tuuleinfo ajalugu, selleks vajuta "Silma" ikoonile ja vali sobiv jaam. Samuti saab rakenduse kaudu "sheerida" oma hetke asukohta.

Kui ilmateenistusel on "Hoiatusi" siis kuvatakse need all servas scrolling tekstina.

Tuuleinfo tuleb erinevatest allikatest: Mereseire Instituut (MSI), Ilmateenistus, ilm.ee, Sillamäe sadam jne. Tuuleinfo ajalugu MSI vahendusel.

Rakendus on tasuta ja ei sisalda reklaame ( kui traffic läheb liiga suureks siis tulevikus ei välista reklaamide lisamist, jooksvate kulude katteks).

Igasugune tagasiside on teretulnud, nii siia kui rakenduse Google Play lehele.

Rakendust saab Google Play-st https://play.google.com/store/apps/deta ... u.meretuul" onclick="window.open(this.href);return false;

Vasta

Mine “Orienteerumine, topograafia, GPS”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist