Kaardid internetis, paberkandjal - kust neid saada.

Et metsas ära ei eksiks.
Vasta
Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Kaardid internetis, paberkandjal - kust neid saada.

Postitus Postitas scabere » 11 Dets 2017, 18:14

Suvel laadisin kuskilt alla faili nimega mtk_suomi31 ... ilmselt on tegu sama asjaga, mida jaanus just soovitas. See, mis endale tõmbasin on terve soome topokaart mis toimis kenasti. Leidis rakendust garmini peal nii ülal põhja-soomes kui turu saarestikus vete peal.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Dets 2017, 05:41

Keelest ei saa aru, mis värk nende laavudega on, kas kõik korraga ka saab?
All engineers are cyborgs

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 12 Dets 2017, 08:12

Kui endale kõik gpxina alla sikutad (Lataa -> Kaikki) ja mingis omas rakenduses vaatad, siis saad. Kui maju lisaks soovid, siis neid hoiab laavu.org laavudest, püstkodadest jm säherduset eraldi (Autiotuvat).

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Dets 2017, 11:30

krt, millline õnn on õuele tulnud, avastasin, et kunagi soome kaltsukast ostetud canonis on 8GB microsim ssd adapteris, nüüd läheb katsetamiseks.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Dets 2017, 14:05

Soome läks käima, Eesti ütles viga, aga mul ei jagu tõenäoliselt vaba mälu toimimiseks.

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 12 Dets 2017, 14:15

Nohik kirjutas:
12 Dets 2017, 14:05
Eesti ütles viga, aga mul ei jagu tõenäoliselt vaba mälu toimimiseks.
Kui proovisid kogu Eesti kaarti sellele microSD kaardile kopeerida, siis on kõige tõenäolisemaks probleemiks see, et kaardil on FAT32 failisüsteem ja see lihtsalt ei toeta suuremaid kui 4 GB faile. Sel juhul on alternatiivina võimalik Eesti siis osade kaupa alla laadida ja kasutada. Muidugi seab piirid ka asjaolu, et 8 GB mälukaardile lihtsalt liiga palju andmeid ei mahu.

Panen siia kirja ka põhjuse, miks Soome topokaart märksa väiksem on kui need Eesti 1:10000 kaardid: Soome oma on vektorformaadis, Eesti oma rasteris. Maa-ametist seda muul kujul kätte ei saa kui rasterpildina.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Dets 2017, 16:14

Microkaardile mahub, aga käima ei lähe. Ma kardan, et ta vajab op-mäluks telefonimälu, mul pole seda eriti. Aga Soome on olulisem.

Kui kuidagi välja mõtlen, kuidas laavud ja hütid ühte faili saab ja sealt rendihütid välja, olen vist päris õnnelik. See gpx teema on üsna segane, kuidagi sain majade faili avada, siis jooksis kokku, aga manage all on edaspidi näidanud. Mingi pisikse tüki Eestit pean proovima kuidagi tööle saada, et enne Soome minekut treenida jõuaks.

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 12 Dets 2017, 16:53

Nohik kirjutas:
12 Dets 2017, 16:14
Microkaardile mahub, aga käima ei lähe. Ma kardan, et ta vajab op-mäluks telefonimälu, mul pole seda eriti. Aga Soome on olulisem.

Kui kuidagi välja mõtlen, kuidas laavud ja hütid ühte faili saab ja sealt rendihütid välja, olen vist päris õnnelik. See gpx teema on üsna segane, kuidagi sain majade faili avada, siis jooksis kokku, aga manage all on edaspidi näidanud. Mingi pisikse tüki Eestit pean proovima kuidagi tööle saada, et enne Soome minekut treenida jõuaks.
Minu arust ei kasuta see kaartide vaatamine eriliselt opmälu. Pigem ütleks isegi niipidi, et Eesti rasterkaarti kuvatakse märksa kiiremini ja paremini kui Garmini vektorkaarte - esimesel juhul piisab lihtsalt JPG failide ekraanile kuvamisest, teisel puhul tuleb pilt ise kohapeal valmis meisterdada. Mul endal ka tänapäevases mõistes suht vana telefon juba, CAT S40. Kogu Eesti kaarti ma sellel kasutada ei saa, sest sisemällu ta ei mahu ja välisel mälukaardil ainult FAT32 valik. Seega kasutan neid kolme osakaarti, mis igaüks siis täpselt 3,98-3,99 GB juurde jäävad. Telefonil opmälu on 1 GB ja OruxMapsi kasutuseks näitab nii 50 MB ümber.

Kogu Eesti kaarti saan kasutada oma Samsung Galaxy Tab A10.1 tahvelarvutil - see toetab exfat failisüsteemi.

Aga Nohik - kas sa proovisid kogu Eesti kaarti (maht mälukaardil 7,65GB) või neid osakaarte (mahud igaühel 3,98-3,99 GB)?

----------------

Mis nüüd puudutab GPX huvipunktidega mängimist, siis selle töötluse ja sorteerimisega soovitan kindlasti tegeleda pigem arvutil kui telefonis. Ja see on teema, mille osas oskan siin ühelt poolt ise soovitusi anda, teisalt oleksin huvitatud ka muudest lahendustest ja teiste kogemustest. Ma ise olen viimastel aastatel arvutis kaartide vaatamiseks, huvipunktide ja radade töötlemiseks, retkede planeerimiseks jne kasutanud Garmin BaseCamp'i. Ka selle kohta olen mõningase juhendmaterjali kokku pannud: https://rattamatkaklubi.ee/wiki/Garmin_BaseCamp

Mida seal saab teha:
* Vaadata kõiki Garmin formaadis vektorkaarte, väikse triki abil isegi kõiki neid tasulisi kaarte, mis ostetud kas mälukaardil või mõne konkreetse GPS seadme külge lukustatuna (ja isegi selliselt, et GPS ei pea samal ajal ühendatud olema). Samuti siis mitte-lukustatud Garmini formaadis kaarte ja kasvõi alla laetud OpenStreetMap Garmin formaadis kaarte mistahes riigi kohta.
* Importida, eksportida, sorteerida, tükeldada, ühendada ja muudel viisidel hallata huvipunkte, marsruute, rajalogisid. Joonistada omale retkeks konkreetne rada ette jne.

Mida EI saa teha:
* Puudub WMS tugi.
* Väga kesine support mistahes rasterkaardi jaoks. Võimaldab pigem mingi väga väikse ala kaardil highlightida rasterinfoga.

Kui keegi oskab mulle soovitada mõnda head programmi arvuti peale (Windows või Linux), mis toetaks WMS teenust ja ka mingeid raster taustakaarte ning võimaldaks huvipunkte, marsruute ja rajalogisid hallata, siis oleksin selle soovituse üle tänulik.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Dets 2017, 17:20

Kõigepealt kopisin asjad vanalt 2GB kaardilt suure peale. Ja siis olin juba Soome ka kopinud ning mõtlesin, et ei viitsi neid pärast ümber kopida, seega proovisin ainult Lääne-Eestit.
Mul on mingi 11 aasta samsung galaxy s5 (android 2.2.1). Sellel on 3 mälu, internal 1.62GB, internal sd 5.78, external sd 7.35GB. Aga praktiliselt on ta igasugu äppe täis, mis enam ei tööta, aga maha installida ka ei saa. Need vist on sünnist saati kaasas. Aga ega sellega eriti võimelda pole mõtet, 150 € eest saab mingi uue androidiga "saani".
Orux ei läinud ka mitte kõige uuem peale, kolmas alles õnnestus (vanemate suunas).

Kui ma gpx-st muidu jagu ei saa, kirjutan mingi progejupi, töötlen tekstifailina. Kui hommikul alustan, on õhtuks valmis tõenäoliselt. Aga kui aega ei leia, elan ka eraldi failidega ära.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 12 Dets 2017, 20:17

jaanussepp kirjutas:
12 Dets 2017, 16:53
/../ Kui keegi oskab mulle soovitada mõnda head programmi arvuti peale (Windows või Linux), mis toetaks WMS teenust ja ka mingeid raster taustakaarte ning võimaldaks huvipunkte, marsruute ja rajalogisid hallata, siis oleksin selle soovituse üle tänulik.
Praeguseks külmutatud QLandkarte GT ning sama seltskonna poolt aktiivses arenduses olev QMapShack . Wini all ei ole käianud, kuigi peaks töötama, võimalik, et mingite sõltuvustega tuleb rohkem võimelda ning päris kindlasti on installer tüütult suur, aga linuxilistes olen kogu rajamajanduse (lõikamine, kleepimine, logitud gpxide lihtsustamine, jms) ja teepunktide halduse (a' la laavu.org ekspordist filtreerida 10km raadiuses punkte) ning planeerimise nende kahega teinud. Rasterid saab mõlemale sisse, Garmini vektorite poolest oli neil miski erisus.

Kumbki teist päris täieliselt ei asenda, ise hoian mõlemat ligi. Vana Garminiga jutustamine ja sellele IMG lõikumine käib minul eranditult just QLandkartega. QMapShack 'i arendus on paiguti päris hoogne ja värksema asja nimel tasub seda ka ise koodist kokku keevitada, vähemalt linuxil, wini puhul ei viitsiks piisavalt palju võimelda. Mingid versioonid on mõlemast vast kõigi laiatarbedistrote pakivaramutes olemas.
-e-
Ma olen on miski x aja eest paar QLandkarte teemal mustandit kirja pannud, kuna seal viimastel aastatel midagi muutnud ei ole, peaks vähemalt osa juttu veel kehtima:
https://goo.gl/s4ypWR
https://goo.gl/Bt2efC
Viimati muutis margusl, 12 Dets 2017, 20:36, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 12 Dets 2017, 20:34

Loodan, et Google earth 'i maaameti WMS-i tugi on sulle tuttav ja proovitud.
GPX failide töötlemiseks leidsin et JGPSTrackEdit on päris mõnus - lubab mitu rada koos avada ja punkte liigutada.

Oskab keegi aga ütelda, kuidas GoogleMap i peale avalikke pilte lisada? Kunagi oli Panoramio , aga enam see ei toimi.
Help räägib midagi kaardil klikkimisest ja siis "add Picture" valimisest, aga minul seda valikus pole.
Kas peab selleks mingi arv "Local Guide" punkte olema ?
...

Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tnnn » 14 Dets 2017, 23:34

Ma olen vist 2 korda lisanud google mapsi pilte, kui ma seda tegin siis oli seal olemas enne mingi koht, a la pood, bussipeatus vms, et ma ei tea kas sa päris suvaliselt keset metsa sada panna või pead enne registreerima koha ja siis saad alles panna.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 15 Dets 2017, 12:03

Paar pilti sain üles (Lavajärvi), lisada sai ainult olmasolevale kohale, seega postituse koht pole õige.
Mul pole ühtki koordinaatidega pilti, mida tahaks postitada, võib-olla koordinaatidega pildid lähevad õigesse kohta pärast.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 15 Dets 2017, 12:41

Proovisin kohta lisada, aga tuli ainult mulle siselogitult nähtav ja isegi sinna pilte lisada ei õnnestunud.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 15 Dets 2017, 12:47

See on nii, et kirjutad google kaardi otsingusse n "ülemiste järv", siis ilmub järve keskele punane tilk ja vasakus veerus, umbes keskel, on lisa foto.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 15 Dets 2017, 12:49

Seal on veel see, et juhendis rõhutatakse, et kui teed seda või toda oma androidi seadmest, siis....
Võib-olla on seal teistsugune interface.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 15 Dets 2017, 17:40

Ja ega sellest midagi kasu polnud, pilte pole ilmunud.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 15 Dets 2017, 21:21

Olemasolevale objektile laseb küll pilte lisada, aga uut objekti miskipärast luua ei saa.
Contribute -> Edits all ütleb " Not applied · Place creation "
Minu tase on Local Guide . Level 3
95 points
Androidi seadmeid kahjuks (või õnneks) ei oma.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 26 Veebr 2018, 18:29

Meenus, et kunagi sai hoitud aerofotosid ecw formaadis, omal ajal olid ilgelt kõvasti kompressitud. Kas orux neid tunneb? Või on täna jpg juba sama hästi pakitud?

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 26 Veebr 2018, 18:33

Googles ikka vist mingi inimene valib neid fotosi. 1 mu foto ilmub automaatselt. Kuigi pandi millegipärast kohta, kuhu suunas pilton tehtud, mitte kus on tehtud.
https://www.google.ee/maps/@65.4213852, ... ,14z?hl=et
Tarmo kirjutas:
15 Dets 2017, 21:21
Olemasolevale objektile laseb küll pilte lisada, aga uut objekti miskipärast luua ei saa.
Contribute -> Edits all ütleb " Not applied · Place creation "
Minu tase on Local Guide . Level 3
95 points
Androidi seadmeid kahjuks (või õnneks) ei oma.

jaanussepp
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanussepp » 24 Mär 2018, 23:36

Maa-amet avaldas 7.02.2018 uudise, et valminud on 2018. aasta digitaalne Eesti põhikaart: https://www.maaamet.ee/et/uudised/valmi ... -pohikaart

Laadisin seetõttu kaardi WMSist uuesti alla ning pakendasin OruxMaps tarbeks. Kes soovib kasutada Eesti 1:10 000 kaarti offlines, leiab vajalikud uuendatud lingid Tipikate Rattamatkaklubi teabebaasist: https://rattamatkaklubi.ee/wiki/OruxMap ... C5.BEiimis

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 25 Mär 2018, 15:19

Stockholmis on keset linna, T-centraleni lähedal Ahlensi taga Kartbutiken. https://www.kartbutiken.se/
Kaarte on seal igatsugusu, soovitan.

Tyvekile trükitud kaardid on tõeline imetegu!!! Ma olen ühega nüüd (samas piirkonnas) kaks matka teinud, kaarti kogu aeg taskus hoides. Voldin pidevalt ümber, nii et hetkel vajalik ala väljas oleks, olen seda võtnud välja vihmas ja tuisus - kaart täiesti korras, ei mingeid kulumis- voltimis- vee-kahjustusi. Kui saab valida, siis eelis paberi (ka "veekindla") ees on meeletu!

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 25 Mär 2018, 17:41

tripp kirjutas:
25 Mär 2018, 15:19
Kartbutiken
jne
Ma paberkaardisõber pole aga alati norra tundra jaoks sõbra käest võtnud igaksjuhuks ja seljakotti pannud ja ju ta mulle vanu/vanast ajast pabereid on andnud, kuna üsna ära volditud. Selle aasta reis on täielikult poriloigumaal ja mõtlesin, et natuke raske pähe õppida eriti , kui paljudel lompidel pole nimesigi ja ostsin ise siit
https://www.kartbutikken.no/norge-serien
reede tellisin, järgmisel reedel oli postikana kasti pannud, kah tyvek.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 25 Mär 2018, 20:16

tripp kirjutas:
25 Mär 2018, 15:19
Stockholmis on keset linna, T-centraleni lähedal Ahlensi taga Kartbutiken. https://www.kartbutiken.se/
Kaarte on seal igatsugusu, soovitan.

Tyvekile trükitud kaardid on tõeline imetegu!!! Ma olen ühega nüüd (samas piirkonnas) kaks matka teinud, kaarti kogu aeg taskus hoides. Voldin pidevalt ümber, nii et hetkel vajalik ala väljas oleks, olen seda võtnud välja vihmas ja tuisus - kaart täiesti korras, ei mingeid kulumis- voltimis- vee-kahjustusi. Kui saab valida, siis eelis paberi (ka "veekindla") ees on meeletu!
+1
Olen ka seal käinud ning soovitan väga. Samuti on põhjamaades turismipunktides ja spordikoodides enamasti mingisugune kaardivalik olemas. Ise olen erinevatest kohtadest Calazo tyveki peal kaarte soetanud. Viimase matka kogemus toetab ka tyveki vastupidavust ja volditavust. Kartsin, et murdekohad lähevad katki, aga 5 päeva voltimist ja pidevat taskusse/taskust välja käimist pole jätnud olulisi kulumisjälgi.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Mär 2018, 21:08

Midagi on teisiti kui vanal kaardil. Pidin zoomi setingutest kaartide vahetuse ära keelama.
jaanussepp kirjutas:
24 Mär 2018, 23:36
Maa-amet avaldas 7.02.2018 uudise, et valminud on 2018. aasta digitaalne Eesti põhikaart: https://www.maaamet.ee/et/uudised/valmi ... -pohikaart

Laadisin seetõttu kaardi WMSist uuesti alla ning pakendasin OruxMaps tarbeks. Kes soovib kasutada Eesti 1:10 000 kaarti offlines, leiab vajalikud uuendatud lingid Tipikate Rattamatkaklubi teabebaasist: https://rattamatkaklubi.ee/wiki/OruxMap ... C5.BEiimis

Vasta

Mine “Orienteerumine, topograafia, GPS”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline