Mida teha tühja gaasiballooniga

Kõik matkatoidust, retseptid, soovitused, energianormid jne.
Vasta
musungu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Mida teha tühja gaasiballooniga

Postitus Postitas musungu » 02 Sept 2016, 11:48

Tere.

Ei leidnud siit foorumist sellist teemat. Mida teete tühjade balloonidega? Tavaprükki ei taha visata, eraldi jäätmejaama ühe Pinguinipurgi pärast ka sõitma ei hakka. Ohtlike jäätmete prügikaste pole ka ülemäära palju silma hakanud. Ega vist matkapoed neid vastu ei võta? Kuigi tegelikult oleks tore kui võtaks. Nii nagu näiteks patareisid osades kohtades võetakse.

wagner
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Mida teha tühja gaasiballooniga

Postitus Postitas wagner » 02 Sept 2016, 12:37

Mind on sama küsimus kummitanud just kusagil välismaal matkal olles - mida teha pooliku gaasipurgi või bensiinipudeliga. Lennukiga neid koju ei too; prügikasti panna ei taha; kohalikest jäätmejaamadest ei tea midagi. Variant on lennujaama turvakontrollis ära anda, kuid seljakotis olevast liigsest raskusest tahaks võimalikult ruttu vabaneda.

Eestis erilist probleemi ei näe, viskad keldrisse ootele, kuni järgmine jäätmejaama minek ees ootab. Ega ta seal leiba ei küsi.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 02 Sept 2016, 13:33

Soomes on jäätmejaamad koos liigitusega täiesti olemas. . http://www.kierratys.info/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vaaralline jäte vist peaks baasiballoon olema.
All engineers are cyborgs

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 02 Sept 2016, 14:41

Miks see tühi gaasiballoon nii hirmus ohtlik jääde peaks olema? Alumiiniumpurk nagu iga teinegi.
Naaskliga/kruvikeerajaga auk sisse ja metalli/pakendi konteinerisse.
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 02 Sept 2016, 15:55

Kui tühjaks põletada, siis põhimõtteliselt küll.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 02 Sept 2016, 18:54

Ma olen pikematel reisidel loodusesse jätnud gaasiballoone. Kui muud käepärast ei leidu, siis balloonile saab augu sisse lüüa telgivaiaga nii, et vai vastu ballooni ja koos ballooniga lööd teise kivi või kõvema vastuse poole. Peale väikest viimset sussu augustamisel tuleb balloon korralikult lõkkes läbi põletada. Kõik mis korralikult tulest läbi käinud, see ka roostetab suurepäraselt. Sambla alla olen pannud mädanema. See purk on kahe-kolme aastaga muld sambla all.
Lühematel reisidelt lähevad mul vanarauakonteinerisse tööl. Olen ka mõelnud täitmise peale suurest balloonist sellisel moel
https://youtu.be/s2AaxA9DwfI?t=182" onclick="window.open(this.href);return false;
mis poleks ilmselt rikastumise valem aga mugavus, kindlam tunne vajadusel täis panna, mitte loksutada või kaaluda peaaegu tühjasi, et kas veab veel ühe matka välja.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 02 Sept 2016, 23:38

Peab tunnistama, et konservipurke on elu jooksul sel viisil kõvasti utiliseeritud. Aga põletamisega ei maksa koonerdada.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 11 Sept 2016, 12:42

Matkapoed võtavad tühjad balloonid hea meelega vastu (seadus neid kohustab selleks). Mina viin harilikult enda omad Matkasporti siis kui uusi juurde ostan.

Vasta

Mine “Matkaköök”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline