Metallist veepudel

Kõik matkatoidust, retseptid, soovitused, energianormid jne.
Vasta
Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Metallist veepudel

Postitus Postitas fred7 » 30 Aug 2019, 11:33

Tere!
Kas keegi kasutab metallist (terasest) joogipudelit? Klean Kanteen ja muud. Milline on kõige mõistlikum ja kust saaks kõige soodsamalt? Ostsin kunagi mingisuguse OPTIMUS pudeli, kuid sellel tuli keerme juurest metalli tükke, et viskasin minema. Seega võiks keere olla kindlasti pigem pressitud kui keermestatud. Samas ei tahaks ka sellist, kus kork on terasest ja kinni keerates kriibib tugevasti vastu pudeli keeret. Nagu Prismas müüakse. Kas Klean Kanteenile on veel mingisuguseid usaldusvärseid-tervislikke alternatiive?

Näiteks sellisel pudelil käib korgi keeramisel metall vastu metalli, mistõttu võib metallipuru joogivette sattuda (või eksin?):
Pilt

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Metallist veepudel

Postitus Postitas tripp » 30 Aug 2019, 12:22

Mis selle vidina mõte on?
Suvaka plastpudeliga võrreldes?
Ma olen neid kasutavate sõprade käest küsinud, aga pole siiani teada saanud...

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 30 Aug 2019, 12:37

Võibolla motiveerib rohkem vett jooma (igapäevaselt peaks jooma 2L).
Pikalt ühte plastpudelit kasutades võib see hakata kemikaale vette eritama.
Osalt ka edevusest.

Millalgi oli artikkel, kus väideti, et uuringutest on selgunud, et inimeste veres on palju plastiku jääke.

https://lood.delfi.ee/annestiil/tervis/ ... d=82312960

Ära kunagi ...
... jäta plastmassist toidu- ja jooginõusid päikese kätte − kuumutamisel eraldub plastmassist mürke ka muidu ohutute toodete puhul.
... kasuta plastmassist toidunõusid, mis on kriimustatud, mõranenud või mille värv on muutunud.
... säilita toitu plastmassist karpides või kilekottides. Osta endale korralikud klaas- või metallpurgid − see on ökonoomsem ja loodussõbralikum, tervislikkusest rääkimata.

Võibolla maitseb vesi ka paremini, kui seda juua korralikumast kui vanast Coca Cola pudelist.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 30 Aug 2019, 13:20

Mingi viin oli metallist pudelis ;)
Eeliseks on parem temperatuuri talumine - paned keeva vee pudelisse, pudeli ise villase soki sisse ning selle kooslusega kütad enne magamaminekut magamiskotti soojaks.
Samas ise kasutan keevat vett kannatavat plastikpudelit. Aga need kipuvad katki kukkuma, metall on pommikindlam.
...

Tuust
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tuust » 31 Aug 2019, 00:14

Ise kasutan seda - https://laulupidu.100kingitust.ee/et/ki ... peo-logoga

Oluliselt odavam, kui matkapoodides.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 31 Aug 2019, 09:46

Metallpudeli puhul vahe ka mis metall.
Alumiiniumit peetakse tervistkahjustavaks. Pudeli puhul on see siis lakitud. Lakk on samuti keemia ja kuidas ta kuumaga käitub ja mida vette sealt eraldub?
Parem on roostevaba teras. Aga on inimesi, kes on seal leiduva nikli suhtes tundlikud.
Kõige neutraalsem on klaas.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 31 Aug 2019, 10:07

Kõige parem on titaanist pudel, tugev, kerge ja organismisõbralik. Ainult hind on kõrge ja pole igal pool saadaval.

https://m.aliexpress.com/wholesale/tita ... mainSearch
...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 31 Aug 2019, 11:39

fred7 kirjutas:
30 Aug 2019, 11:33
Kas Klean Kanteenile on veel mingisuguseid usaldusvärseid-tervislikke alternatiive?

Näiteks sellisel pudelil käib korgi keeramisel metall vastu metalli, mistõttu võib metallipuru joogivette sattuda (või eksin?)
Mul ei pädevust roostevabade pindade hõõrdumisel eralduvad osakeste koguse ja mõju kohta kõhutunde jagamiseks, aga ma ei võrdleks seda pehme alu.taaraga. Ja lekkekindlus tuleb ikkagi silikoonrõngast, mitte teras-teras liitest.

KK pudelile saad soovi korral ka plastkorgi, tegelikult peaks seda sama ka kohe plastikkorgiga saadaval olema.

Ma ei ütle, kas Kleen Kanteeni alla papi ladumine nüüd mõistlik või mõttetu on, hinnas on brändi-lõhnaga õhku ikka tubli sõõm. Samas paari vigurit oman ja sagedast igapäevast kasutust kannatavad kenasti (a'la termosed käiva molekulideks lahti, on lihtsasti puhastatavad ja vajadusel on ka tihendeid jm kulujubinaid ning erinevaid korke saada).

alax
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas alax » 01 Sept 2019, 07:21

Õhukesest metallist pudel kardab muljumist. Tugevam on raskem. Korduvkasutatav plastmasspudel on minu jaoks optimaalne. Kaua sealt ikka plastmassi miniosakesi eraldub.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 04 Sept 2019, 20:34

Niiisama kobisen, aga mulle tegelikult täiega meeldib kui inimesed ütlevadki, et mõni ese on edevuse pärast või lihtsalt eyecandy. Rõõmu peab ka asjadest olema.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 05 Sept 2019, 08:53

Mulle nii meeldis Tarmo Männardi loeng "101 asja Elbrusele".
Seal ta kategoriseeris kogu varustuse viide rühma,
1 - "ilma ei saa" (saapad seljakott jne)
...
5 - "uhkuse või toreduse pärast"

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 05 Sept 2019, 09:02

Eks neid osakesi jääbki sealt eralduma ja lõpuks protsess kiireneb. Päikse kätte jääb, kohe eraldub rohkem. Olen kõrgendatud maitsetundlikusega ja maitse järgi on kõige hullemad marketites müüdavad, vee hoidmiseks valmistatud pudelid, mida müüakse ilma veeta. Kõvemast materjalist matkapudelite kohta ei tea, pole seda luksust endale lubanud, aga nina arvab, et vähemalt lenduvaid ühendeid on vähem kui pehmes taaras.
Mingi pesemisefekt tõenäoliselt toimib, veel on erinev maitse, kui sama firma veepudelis oli enne gaseeritud vesi. Ka alkoholipudelisse pandud vesi on parema maitsega.
Mis puudutab veres olevat mikroplasti, see satub ka toidust, mitte ainult veest, suur osa toidust puutub plastiga kokku. Suurem osa veetorustike on samast plastist. Kes fooliumi kasutab või kebabit närib, saab ka alumiiniumit ilma pudelita.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 05 Sept 2019, 09:35

Kui ma KK pudeli ostsin, siis mõtlesin mitme asja peale, ka pudeli lõkkesse/ priimusele panemise peale. No sellist juhust ei tulnud. On olnud saapakuivatuspäev, hea on valada priimusest keevat vett laia suuga metallpudelisse ja 0,8ltr sobib ideaalselt saapa sisse. Termotassiga olen kah rahul, igapäevaselt kasutan. Selle aasta tundrareisil jäid metallpudelid maha, kuna nii ehk naa oli mul üks 2ltr platypus vajalikuks tunnistatud, ostsin naisele kah ühe lidrase juurde. Oma 0,8 KK on kayakki kolinud ja naise oma laenasin rattasõitudeks. Ja ärge hoidke ennast tagasi, surres on võitja ikka see, kellel on kõige rohkem ja kõige kallimad asjad. 8-)
mf1.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 05 Sept 2019, 10:03

Ma arvan, et ohtlikus on siin teisejärguline, emotsioonid määravad. Isegi kui tean, et plastpudel on ohtlikum, ma ei suuda juua läbipaistmatust pudelist, lihtsalt on selline foobia. Ja kui kellelgi teisel domineerib mikroplasti foobia, siis on mõistlik kasutada metallpudelit. Meid peaks ümbritsema asjad, mis annavad meile hea tunde. Viimasel matkal võtsin lõpuks kaasa ka kirve, kuigi teadsin, et saaks ilma. Lihtsalt sain aru, et selle olemasolu annab mulle hea tunde.
Ma ei tea seda minekirja 1-5, aga seal võiks olla hea tunde asjad. Ilmselgelt ma pole matkaja, kes läheks matkale ainult 1 punkti tarvikutega.
Ja siis palju asju on mul veel nimekirjas, sest paremat pole.

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 05 Sept 2019, 10:33

Lisaks alumiiniumist, terasest ja plastikust korduvkasutatavatele veepudelitele on olemas ka borosilikaat klaasist pudeleid, mis pidavat olema tugevamad kui tavaline klaas.

Ostsin eile Borjom klaaspudeliga vee, mida kavatsen igapäevaseks pudeliks seljakotti panna.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 05 Sept 2019, 11:00

Nohik kirjutas:
05 Sept 2019, 10:03
Ma arvan, et ohtlikus on siin teisejärguline, emotsioonid määravad. Isegi kui tean, et plastpudel on ohtlikum, ma ei suuda juua läbipaistmatust pudelist, lihtsalt on selline foobia. Ja kui kellelgi teisel domineerib mikroplasti foobia, siis on mõistlik kasutada metallpudelit. Meid peaks ümbritsema asjad, mis annavad meile hea tunde. Viimasel matkal võtsin lõpuks kaasa ka kirve, kuigi teadsin, et saaks ilma. Lihtsalt sain aru, et selle olemasolu annab mulle hea tunde.
Ma ei tea seda minekirja 1-5, aga seal võiks olla hea tunde asjad. Ilmselgelt ma pole matkaja, kes läheks matkale ainult 1 punkti tarvikutega.
Ja siis palju asju on mul veel nimekirjas, sest paremat pole.

"Mikroplastiks nimetatakse väikesi, enamasti alla poolesentimeetrise läbimõõduga plastitükke. Tekkeviisi põhjal võib need jagada kahte põhiliiki:

Esmane mikroplast

Eraldub väikeste osakestena otse keskkonda
Moodustab hinnanguliselt 15–31% ookeanides leiduvast mikroplastist
Peamised tekkeviisid: sünteetilisi kiude sisaldavate rõivaste pesemine(35% esmasest mikroplastist); autorehvide hõõrdkulumine sõitmisel(28%); hügieeni- ja kosmeetikatoodetesse sihilikult lisatud mikroplast, näiteks plastiterad koorivas näokreemis(2%)

Teisene mikroplast

Tekib suuremate plastesemete, näiteks kilekottide, pudelite või kalavõrkude lagunemisel
Moodustab 69–81% ookeanides leiduvast mikroplastist"

Mikroplasti ei satu vedelikku siis kui see plastpudelis niisama seisab. Terve pudel ei lagune kuskilt otsast. Teine asi on kui võtad pudeli mis on mõne aasta looduses vedelenud. Ei saa ma aru Sinu foobist.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 05 Sept 2019, 11:51

"Mikroplast" ehk on natuke liiga kitsas mõiste. Aga näiteks plastifikaatorite osa veres on üheks veredopingu markeriks.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 05 Sept 2019, 12:08

Ma ei tea, mis sealt plastpudelistest eraldub. Ma tunnen maitseid ja lõhnu teravalt. Mul ei ole plastifoobiat. Aga osades joogiks mõeldud plastnõudes võtab vesi üsna kiirelt jäleda maitse külge.
Foobiad polegi seletatavad.

Vasta

Mine “Matkaköök”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist