metsas pesemine

Mis peaks matkal kaasas olema? Mida teha, kui on tekkinud vigastus või kahju tervisele?
Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: metsas pesemine

Postitus Postitas Nohik » 21 Jaan 2020, 20:47

Tahmaseks läheb kindlasti. Ja kannatada saab kindlasti. Sang peab ka olema. Eks ta hakkab kilekotis olema nagu ämbergi.
Ka keevitamsies pole kindel, ja joota ei oska ise. On võimalik hoopis, et plekisepp kinni valtsib. Siis korra keedad putru ja ei leki enam.
sepaonu kirjutas:
21 Jaan 2020, 19:42
Eks see lüpsik peaks peaks ju mingi sangaga tõstetav olema, seisma nii maapinnal, kui lõkkeasemel, käsitlemiseks piisavalt jäik, pärast tuleskäimist võib lokkima hakata ja loomulikult muutub ta ka tahmatondiks. Ma selle fooliumi paksust ei tea aga arvaks, et äkki keevitusega kleebitav pole, ju joodisega liimimistööd, selle tööga tunned ennast koduselt ?
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
uuspoiss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas uuspoiss » 21 Jaan 2020, 23:51

Ma üsna ilmselt saan ideest valesti aru, aga selline Ortliebi kott muidu pesuämbriks sobib küll. Eriti kui on õnnestunud sõidu ajal sinna sisse purk Aleksandrit katki teha ja kogu sisu niikuinii hoolikat loputamist tahab. Soojendamiseks ei pea teda ju lõkkesse asetama, piisab kui veits sooja vett veekogust võetule hulka kallata.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 22 Jaan 2020, 00:15

uuspoiss kirjutas:
21 Jaan 2020, 23:51
Ma üsna ilmselt saan ideest valesti aru
Ma ei tunne ennast enam üksikuna. 8-) Aga vist püha tõde on see, et külma vee võtmine ja sinna piisava koguse sooja vee lisamine on liiga lihtne lahendus. Tuleb kasvõi sellepärast, et foolium on ju olemas, saab iseseisvalt projekteerida ja ehitada mudel, katsetada ja siis võimalus veeta meeldivalt aega käsiplekkseppa otsides, suheldes ja tegeleda projektiga, mis õnnestumise korral annab harukordse võimaluse võtta kogu lüpsik külma vett täis ja siis kogu kogus lõkke peal parajalt soojaks lasta. Siis saab midagi sinna lüpsikusse panna, see omakorda kilekotti ja siis kogu mant rattakotti.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 22 Jaan 2020, 08:23

Iseenesest pole paha mõte, aega läheb rohkem, aga kola vähem.
uuspoiss kirjutas:
21 Jaan 2020, 23:51
Ma üsna ilmselt saan ideest valesti aru, aga selline Ortliebi kott muidu pesuämbriks sobib küll. Eriti kui on õnnestunud sõidu ajal sinna sisse purk Aleksandrit katki teha ja kogu sisu niikuinii hoolikat loputamist tahab. Soojendamiseks ei pea teda ju lõkkesse asetama, piisab kui veits sooja vett veekogust võetule hulka kallata.

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 22 Jaan 2020, 08:28

Selle viimase proovin ära. Ei saagi aru, kuidas nende kottide veepidavus ja üsna tahke kuju 2 silma vahele jäid.

seeneline
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas seeneline » 05 Veebr 2020, 11:00

mul on selline isend :
Sea To Summit Pocket Shower 10l
https://seatosummit.com/product/pocket-shower/

sisuliselt on see veekindel kott millel alumises küljes keeramise läbi avatav dushiotsik

olen mõned korrad kasutanud sedasi nagu juhend ette näeb:
panen koti vett täis ja karabiiniga jupi nööri külge,
heidan nööri üle oksa ja teise otsa seon puu külge (sedasi et kott jääks sobivale kõrgusele)

siis jääb üle ainult all seista ja lasta vesi jooksma

---

veel üks võimalik lahendus (isiklik kogemus puudub)
https://www.simple-shower.com
https://youtu.be/Ve4VdhtkXyY
mille saab ehk ka ise teha 2+ liitrisest pudelist ja aukudega korgist

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 05 Veebr 2020, 12:41

See simpleshower on üle pika aja igasuguste tutiplutide vahel täiesti mõtekas pisividin, ilmselt kui tavanetiostukohas vastu tuleks, siis äkki ostakski. Kui ise aretada lihtsalt aukudega kork, siis ta vast hakkab vaakumis lämbuma, see kõrs õhu jaoks on kasulik lisa. Jätsin jutu toksimise pooleli, läksin võtsin ühe tavalise limonaadi pudeli korgi, puurisin augud sisse ja siis jäin jõllitama seda soont pudelikorgil, mis peab tihedalt vastu pudeliserva olema, mh, puurisin sinna kah, et pole mul vaja vaakumit, täiega jookseb tühjaks pudel.
joon jõest, söön jõest

alax
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas alax » 05 Veebr 2020, 17:09

Vanasti tehti talimatkal sooja vett lõkkel kuumaaetud kividega.Siis saab kasutada plastnõud või tugevamat kilekottigi.

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 05 Veebr 2020, 19:16

Talimatkal tehakse sooja vett lõkkele pandud potiga, mis neist kividest kuumutada..?

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 05 Veebr 2020, 21:23

Einoh, sa oled vist vanakooli harjumustega, sul on ikka pott mitte kilukarp. Suur osa inimesi käib üksi kuni kolmekesi ja kõigil on kilukarp.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 05 Veebr 2020, 22:43

Ega ühe inimese vajadus pole ka suur, mis need priimuse "kilukarbid" keskmiselt siis on, pakun 0,6 - 0,9ltr , üks kilukarbitäis läheb keema 2-4 min ja esimene täis ei jahtu mitte muhvigi selle ajaga.
sepaonu kirjutas:
20 Jaan 2020, 21:42
paar litra kuuma vett saab saab ju priimusepotiga teha. Ma teen tööl sooja vett nii, et liiter vett keema ja kolmveerand pange külma ja vesi on nii soe, et saan seal sees kätega 15-20 solberdada, ma pesen tööl mingeid vidinaid.
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Esmaabi, meditsiin ja hügieen”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist