plastmassi põletamine

Looduses on mõnus liikuda, kuid on seadusi ja tavasid, mille vastu eksida ei tohiks.
Vasta
Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Postitusi: 736
Liitunud: 07 Dets 2010, 22:50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

plastmassi põletamine

Postitus Postitas Morheatus » 27 Mär 2011, 22:24

Natukene tumerohelist juttu kah. Enamasti on inimestel sisse kujunenud mugav harjumus põletada põlevad jäätmed lõkkes, neist ei jää pea midagi järele. Papp ja muu orgaaniline näiteks nagu toidujäätmed põlevad ohutult, lagunendes veeks ja süsihappegaasiks, vabaneb energia.

Plastiksaadustega on natukene keerulisemad lood, nimelt plastist pakendid ja pudelid, kilekotid, millel puudub ise põletamiseks lubav tähistus, ei tohiks lõkkes põletada.
Tsiteerin postimehe artiklist mõned lõigud neile, kes ei viitsi rohkem süveneda, kellel aga aega ja huvi rohkem saavad rohkem juurde lugeda.
http://www.postimees.ee/luup/99/13/teadus1.shtm
http://www.ohtuleht.ee/57955
Dioksiinid on ühed mürgisemad teadaolevad keemilised ühendid...
...dioksiinimolekulid on äärmiselt püsivad. Kõige enam tekib neid kloori sisaldava plastmassiprügi...
...Dioksiinid tavaliselt otse õhust inimesteni ei jõua. Esmalt peavad nad sadenema põldudele, kust kariloomad nad koos taimedega nahka panevad. Dioksiinid ei lahustu vees, kuid see-eest seonduvad väga püsivalt rasvadega. Seega kogunevad nad loomade ja kodulindude rasvas. Nende loomade liha ja piima kaudu saabki inimene enamiku dioksiine. Vihmaveega voolab mürk jõgedesse ja järvedesse, kust koguneb kaladesse. Dioksiinidest reostatud veekogude kala on eriti ohtlik...
...Kord meie kehasse sattunud, jäävad dioksiinid aastakümneks rasvkoesse...
...Dioksiine loetakse praegu esimese klassi kantserogeenideks. See tähendab, et nad tekitavad teadaolevalt vähki inimesel....
...Üks võimalus aru saada, et keegi on saanud suurema annuse dioksiine, on akne tekkimine. Peale selle kahjustavad nad tõsiselt maksa. Dioksiinid võivad mõjutada ka loote arengut. Tagajärjeks on loote surm või väärareng. Samuti võivad nad esile kutsuda geneetilisi mutatsioone.
...dioksiidikogus, mis on avastatud Belgia kanalihast ja munadest, on ahvidele nelja aasta jooksul iga päev manustatuna kahjustanud paljunemisfunktsioone ja immuunsüsteemi.
"Energiatehastes põletatakse plastikut 1800 kraadi juures ja küllastatakse hapnikuga, et kõik ohtlikud ühendid ära põleksid"

Ja kui aus olla, plastiku kärsa hais pole lõkke ääres istudes üldsegi meeli kütkestav.

Puhast loodust ja toitu, aita seda teha ka sina!
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Vasta

Mine “Matkaselli head tavad ja seadused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline