Spordile jah või ei

Räägime matka planeerimisest. Kõigest- alates marsruudi koostamisest kuni vajaliku sokkide arvuni matkakotis. Küsi nõu ja jaga teadmisi.
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Spordile jah või ei

Postitus Postitas Jyrgenson » 01 Veebr 2013, 06:50

Kui nüüd taas seda palju kära ja tüli tekitanud teemat siin tagasihoidlikult edasi arendada, siis jätkasin sellise subjektiivse mõttega. Isiklikult pean tervisele suunatud toitumist trenni tegemisest olulisemaks. Elu eesmäriks pole matkamine, matkamine on vahend kuidas saavutada tervislikku eluviisi. Palju värskes õhus viibida mõõduka aktiivsusega ja selle juures mõelda sellele mida söön. Kuna mõtlen oma tervisele natuke suuremas plaanis, siis pole mul kunagi eesmärgiks kerge seljakott vaid täisväärtuslikult õues veedetud aeg.
Mul on äärmiselt suur sotsiaalvõrgustik (reaalne mitte näoraamatupõhine) ja seal on palju neid trennist lugupidavaid inimesi. Millegipärast enamus nendest kurdavad igasugu selja, põlve, puusa ja muude liigesevalude üle mida enda kohta kuidagi öelda ei saa kuigi aastate poolest peaksid mul juba mõnda aega tagasi igasugu hädad küljes olema.
Kogu selle teema mõte ei ole mitte inimesi spordist eemale suunata vaid panna mõtlema millisel määral on see mõistlik. Soovitan lugeda ka artiklit 23 jaanuari Postimehest, mis räägib spordisõltuvusest kui narkootikumist ja sellega kaasnevatest hädadest.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 01 Veebr 2013, 19:01

No need tervise hädad ei ole ju 100% tingitud spordist. Ületrenni tehes muidugi kahjustab tervist - samuti on võimalik üle pingutada matkates. Liig raske kott koormab samuti tugevalt puusasi ja jalgu mis võivad tulevikus valu tegema hakata. Aga peamine tervise häirete põhjus on enamasti ikka soodumus. Võimalik, et osa inimesed kes kurdavad oma hädade üle ei proovi olla lootusetud "matšod", et mul pole midagi viga küll ma jõuan aga tegelikkuses on silmad juba teisel ringil.
Nagu suitsetamine - mõni teeb terve elu ja sureb vanadusse, mõni teine teeb 3 aastat ja sureb kopsuvähki!

Tuleb olla õnnelik selle üle mis loodus on andnud ja leppida sellega mida ei ole. Tervst osta ei saa ja see ei ole kuskil teaduslikult tõestatud, et matkamine on terve organismi võti. Kõiki aktiivseid liikumisi tuleb teha terve mõistusega mitte surm silme ees.

pritsu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas pritsu » 09 Jaan 2014, 22:44

Olen ka sporti teinud , ja ka muid liikumisega seotud lollusi, peaaegu pidin sandiks jääma , nüüd liigun ainult niipalju , kui on mõnus, väntan või sõuan natuke , muusikat kuulates,käin rattaga tööl, jalutan , selle asemel et minna bussiga , autoga. ilmselt vist rohkm , kui keskmine eestlane .Matkadel olen lõpus , kui on midagi ilusat ,- kedagi on vaja aidata , või lihtsalt et viimane ei tunneks ennast hüljatuna. KEEGI JÄÄB IKKA VIIMASEKS .
matk on mõnus , kui on hea meeskond , piisav empaatia, kui on tossu nii palju , et pole kuskile panna jookse edasi tagasi paremale vasakule aga mitte mööda marsruuti eest ära , võib veel aidata varustust kanda. olen vahel ise nii teinud , kui tuumik on aeglane ja seejuures säilitanud mõnusa õhkkonna , saanud huvitavaid pilte ja videosid , sportlane on nõme ja taunitav , kui ta rikub õhkkonna ära , kui ta kaob ära , kui teda tuleb otsida pärast ja kokkuvõttes läheb rohkem aega jne , muidu pole ju probleeme , muidugi peavad grupi liikmed aru saama , et vahel tuleb mingil põhjusel koos läbida mingi lõik teest. No ja mis sellest , kui keegi läheb jalutama , KUID PEALE SEDA kui ühised tööd on tehtud.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 10 Jaan 2014, 16:50

Liikuva eluviisiga inimesed võivad sporti mitte teha ja seejuures edukalt matkata.
Minusugune kontori-rott ja pere-inimene nii ei saa. Päeval istun ja lobisen tööl, hommikul-õhtul sõidan lastele taksot, ehk siis tavalise eluviisi juures on liikumist selgelt liiga vähe. Peab ekstra pingutama, et matkamiseks vormis olla.

Mida teen:
Jooksen--sörgin, suusatan, sõidan ratast, ujun, orienteerun - kõike natuke.
Kunagi tegin kaljuronimist (siseseinal).
Jõusaali ega muud võimlemist ei tee.

Jõusaali ärajätmine on tegelikult viga, õigemini - piirav faktor. Raskema mägimatka jaoks on ka seda vaja.

Pritsu, matk on mõnus siis, kui ta ei ole liiga raske. Kui on vaja läbida päevatee N tunniga ja ülejäänud jaksaksid, aga sina vajad N+2 tundi ja te kõik jääte pimeda peale või mingil muul viisil ohtu, siis on ju jama.
Kui end liikumisega matkal nii ära kurnad, et pärast on toss täiesti väljas, on ka halb. Teised rajavad laagrit, teevad süüa või ajavad pärast juttu, sina jaksad vaid lamada ja kobid vara telki magama - pole ka õiglane ega mõnus!

Füüsilne ettevalmistus peab olema vähemalt selline, et sa ei oleks ülejäänud grupist nõrgem. Kas saavutad selle läbi eluviisi või sportides - oma asi. Aga kui kõik ülejäänud spordivad ja sina mitte, siis oled tõenäoliselt nõrgim. Ja see ei ole hea tunne.
Viimati muutis mrWilson, 10 Jaan 2014, 17:11, muudetud 2 korda kokku.
Põhjus: Ühendasin kaks postitust. Kui tahad veel miskit lisada vahetult peale postitamist siis palun kasuta "Muuda" nuppu.

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Reimo » 20 Jaan 2014, 06:54

Rein Vahisalu: kellele lüüakse pulsikella
Kabinetis on uus patsient. Vastuvõtule on tulnud jalgrattamees, kes sõitis sada kilomeetrit maha ja vaatas sõidu ajal ainult pulssi, neli tundi järjest vaatas pulsikella! Vaat nii peab oma tervist jälgima, on ta oma saavutuse üle uhke. Arst aga poetas vahele: kas midagi muud ei vaadanud, metsa, põldusid, lagendikke, heinamaad ja päikesepaistet, maju, pilvi, taevast – need ei hakanud silma?

Neli tundi järjest, üks silm asfaldil, teine silm pulsikellal – kükloop selline, mitte inimene.

Vasta

Mine “Matka planeerimine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist