Spordile jah või ei

Räägime matka planeerimisest. Kõigest- alates marsruudi koostamisest kuni vajaliku sokkide arvuni matkakotis. Küsi nõu ja jaga teadmisi.
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Spordile jah või ei

Postitus Postitas Jyrgenson » 28 Jaan 2013, 21:39

Kuna tekkis tõsine vaidlus ja teema läbustamine siis tegin probleeme tekitanud küsimusele uue teema, kus saate põhjendada oma maailmavaateid.

Minu põhimõte ja elukogemus on näidanud, et mida vähem sporti seda tervem ollakse. Seega ei treeni absoluutselt. Õnneks on loodus hea füüsise kinkinud.
Matkamine ka filosoofiliselt ei seondu mulle spordiga kuidagi. Eeskätt käin oma 10 päevastel tundra või mägimatkadel seltskonna ja loodusvaadete pärast. Sellepärast valin ka hoolikalt seltskonda kellega minna. Kui n.ö sportlase tüüpi inimene soovib kaasa tulla, siis on suur oht, et ta hakkab seal teistega võistlema. Reeglina nendele matkasportlastele on ka ainult oluline see mitu km sai päevas käidud või kui kõrgele ronitud. Minu maailmavaade on sootuks teistsugune. Teine asi miks sportlastega mulle ei meeldi koos matkata on see, et neil puudub kollektiivne mõtlemine. Kui jõutakse laagrisse ja nad pole veel piisavalt higistada saanud, siis minnakse lisa koormust kohe väntama ja see, et kohapeal on vaja mingeid laagritoiminguid teha ei lähe neile tavaliselt korda.
Üldiselt meeldib mulle ülekaaluliste, alkoholilembeliste, mõõdukalt laiskade, huumorisoont omavate inimestega koos matkata. Sealt saab kõige rohkem positiivseid emotsioone. Üldiselt on mul ka see põhimõte, et ma ei ütle isegi selle mehe vennale tere kes spordilehte loeb.
Samas meeldib mulle pidev füüsiline aktiivsus, aga ilma spordita. Peatuda tuleb enne kui selg märjaks läheb, nii saab samuti hoida head vormi.
Igaks juhuks palun retuusirahva ees nüüd vabandust oma arvamuse pärast - mui saan veel tappa.
Viimati muutis Reimo, 29 Jaan 2013, 12:42, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: uus teema
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: Kas treenite pikemaks matkaks?

Postitus Postitas Jaan » 28 Jaan 2013, 22:35

*Siin oli tarbetu irooniline kommentaar*
Viimati muutis Jaan, 29 Jaan 2013, 14:20, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 28 Jaan 2013, 23:27

Jaanile ja teistele väheke mõtlemisainet. Spordi tegemine on tegelikult seaduslik narkootikum. Citius, altius, fortius-ehk ihalemine- dopamiin, pingutamine-adrenaliin, saavutus- serotoniin. Kas ei ole mitte nii,et peale kõva trenni on tunne nagu jumalal. Nüüd vaatame, kes meid juhivad. Ansip-sportlane, Ligi-sportlane, Parts-sportlane jne. Tegelt juhib meid kari narkareid, kelle otsustusvõime ja objektiivsus on küsitav. Miks Ligi ülbitseb ajakirjanikega, ilmselt on ta ennem 1000km jalgrattaga sõitnud. Kõige suurem viga Eesti ühiskonnas on sport ja saavutusvajadus, seda ei tohi segamini ajada aktiivse liikumisega. Näiteks sommidel on ühiskonnas väga selge vahe spordil ja nn. liikundal, oleks see meil ka ometi nii. Kuigi mulle osad hr. Jürgensoni seisukohad ei istu sobiks ta riiki juhtima palju paremini kui teised.
Muidu viewtopic.php?f=5&t=541" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 29 Jaan 2013, 00:20

Jyrgenson kirjutas: Igaks juhuks palun retuusirahva ees nüüd vabandust oma arvamuse pärast - mui saan veel tappa.
Neid sõnu lugedes mõtlen et spordi tegemine siiski kasulik. Juhul kui madinaks läheb... ;)

Kas keegi teab häid harjutusi jalgade treenimiseks. Nõrgad teised, peale kahtekümmet kilomeetrit seljakotiga käimist tihti valud sees ja ei parane niipea. Teine asi mis huvitab on see et kas keegi kasutab miskit erilist kõnnitehnikat jalgsimatkal. Räägitakse et pikkade sammudega astumine pidi jalgu rohkem säästma, aga kas see tõsi on, seda peaks proovima...

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 29 Jaan 2013, 01:14

Keset tänavat jalutab pensionär toetades end aegajalt jalutuskepile, sest äsja vahetatud puusaliiges ei lase veel reipamaid samme teha. Ümberringi toimetavad inimesed ja lapsed tulevad koolist. Tänav on täis autosid ja memmel on raskusi sõidutee ületamisega kuid keegi ei peatu ja ei pane teda tähele. Seal ta seisab – samal ajal inimesed lihtsalt tulevad ja lähevad. Ühel hetkel memme kannatus katkeb ja ta pressib läbi hammaste:“Kuradi sportlased, TEIL on koguaeg kiire! Kuhu TEIL kiire on ometigi!?!“ ja vajub seejärel mõttesse. Selles tihedas saginas on tal jäänud märkamata, et möödunud on rohkem kui viiskümmend aastat ja te ei ole enam noor – tema füüsis pole enam see mis 20selt ning pakatav energia mis kooliajal kõiki vaimustas on teda jätnud ning ei tule iial enam tagasi...

Kõigi inimeste harjumused ja füüsilised eeldused on erinevad ning muutuvad aja jooksul nagu eelnevas loos. Seega keeruline on lahterdada inimesi sportlasteks ja mitte sportlasteks. Ühel võtab naha märjaks 5 ja teisel 10min jooksul – kolmandal juba 20 kilose koti selga venitamisel. Pause nende kolme inimesega teha on väga keeruline(ühel on vara, teisele hilja ja kolmest üks on vaid rahul). Matkama minnes tuleb kindlasti seltskonda valida või arvestada teise inimese eelistustega ja eelnevalt kokku leppida mis stiilis matk tuleb ja mis endast kujutab. Samuti nagu igapäevastes suhtlustes valime sõpru ja suhtlusringi. Ka naise/mehe me valime enda jaoks parima paljude samasuguste hulgast mitte esimest ettejuhtuvat. Osadele sobib kõrgem tempo ja pikemad ringid – selline ongi tema stiil ja matk, mis vabastab teda igapäeva pingetest. Teine jälle seevastu peesitab rohkem lõkke ääres ja sussutab vorstikesi. Ma ei julge küll näpuga näidata, et vahi lolle läksid veel õhtul ümber rabajärve romantikat tegema mitte ei lõhu puid ja ei libista jäägrit. Kindla seltskonna puhul saab kokku leppida erinevad toimkonnad ja matkale peaks ja võiks jääda ka vaba aega omaette olemiseks. Igale oma ja enne teiste eelistusi teada ei saa kui koos matkates ning seejärel leiab juba järgnevalt igaüks ise omale parima kaaslase. Puhtalt sporditähe aastatellimuse peale kedagi maha kanda on omamoodi lahendus parima matkaselli välja selekteerimisel :D aga mõnes mõttes see tõesti võib toimida. On oht, et spordiajakirja lugejal on suurem saavutusvajadus kuna huvitub teiste saavutustest.
Samas jälle pargipingil istuv pomps ei oma kodu ega tee tööd ühtlasi ei loe ka sporditähte – tema saavutusvajadus on madal aga kas ka hea matkaline. Nooruspõlves viskas ta kindlasti palju nalja ehk tegi sportigi!

Sport ei pea ju ilmtingimata tähendama veri ninast väljas meistrivõistlustel mingit tulemust taga ajades - vaid on palju erinevaid liikumisi, tervisesport. Tippsport ja sportlik liikumine on ikka erinevad asjad.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 29 Jaan 2013, 10:07

Jaanike sul vist ei ole õrna aimugi kui palju on võimalik tänu metsas istumisele ühiskondliku mõtteviisi mõjutada. Pean sulle pettumuse valmistama, aga mul on juba aastaid õnnestunud läbi oma koolituste ja kirjutiste nii noorsootöötajaid kui seikluskasvatajaid mõjutada ja oi oi kui suurtele inimgruppidele oma arvamusi avaldada.
Aga see selleks. Põhjus miks ma eraldi trenni ei tee on selles, et looduses olles, eriti talvel, tulebki olla suure osa ajast füüsiliselt aktiivne. Metsa minnes on mul alati kaasas tõukekelk, räätsad, tõukeratas. Tavaliselt leian alati mõne tunni aega nendega tegelemiseks. Kusjuures tõukekelk ja tõukeratas on eriti tõhusad abivahendid hea füüsilise vormi hoidmiseks. Seda soovitan siin julgelt teistelegi. Usun, et kui olla 3-4 päeva nädalas füüsiliselt natuke tavapärasest rohkem aktiivne, siis pole vaja eraldi trenni minna. Kui lähen loodusesse eesmärgiga lihtsalt vedeleda ja puhata, siis ikkagi kukkub see välja tetava füüsilise liigutamisega; jalutan, sõidan kelguga, tõukerattaga, töötan, jne...
Viimati muutis Jyrgenson, 01 Veebr 2013, 06:31, muudetud 1 kord kokku.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 29 Jaan 2013, 11:05

*Siin oli teemasse mittepuutuv*
Viimati muutis Jaan, 29 Jaan 2013, 14:21, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 29 Jaan 2013, 11:17

Meenus et käin ka õhtuti koeraga sörkimas päris tihti. Mõte pole teha sporti, vaid see on mul hea une eelduseks kui pean magama kõval pinnasel (põrand, metsaalune, voodi).
Kuni on puid, pole probleemi

Zyzz
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Zyzz » 29 Jaan 2013, 11:23

Jyrgenson kirjutas:Metsa minnes on mul alati kaasas tõukekelk, räätsad, tõukeratas. Tavaliselt leian alati mõne tunni aega nendega tegelemiseks. Kusjuures tõukekelk ja tõukeratas on eriti tõhusad abivahendid hea füüsilise vormi hoidmiseks.
Jygenson, see on kõik väga huvitav, aga palju sa rinnalt surud? Arvutame su saavutused ümber kõigile üheselt arusaadavaks numbriks nagu seda on kilogrammid kangil korraliku tehnikaga surumisel.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 29 Jaan 2013, 11:30

Vabandan sinu ees Jaan, et olen juhuslikult mõnda hella kohta puudutanud, vabandan et oled pidanud mu postitusi lugema, vabandan et olen loll ja harimatu, vabandan kui sind ühe teise äravahetamiseni sarnase Jaaniga segi ajasin, vabandan et sul puudub huumorisoon. Väga kena et mind manitsesid, püüan edaspidi olla parem poiss ja enam mitte pahandusi teha. Vabandan et ei oska lugu pidada endorfiinide kiirest vabanemisest kehas.

Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus » 29 Jaan 2013, 11:32

Järgmisele matkale saavad vaid need, kelle 100 m jooksu aeg ei ületa 12 sekundit.

Härrased, pole mõtet vaielda kuipalju keegi enne matka sporti teeb. Järgmine hetk keegi kunstilemb tuleb välja teooriaga, et tema vihkab kõiki, kes peast vähemalt kümmet luulelalmi ei tea või ei oska tuua välja maalikunstis kubismi eripära.
Inimesi on igasuguseid ja alati võib igaüks valida omale matkakaaslase, kelle treenitus või maailmavaade tema omaga klapib.
Ma võin ka öelda, et minu rinnaltsurumise rekord on 115 kg, Tartu maraton on läbi sõidetud 3 tunni ja 45 minutiga jne...kuid see ei tähenda, et ma ei võta kaasa matkale oma naist, kelle samade alade saavutudes kordades alla jäävad.

Tõnu, ma loodan, et ikka teretad mind, kuigi ma korra nädalas AK spordiuudiseid vaatan :)

merisk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas merisk » 29 Jaan 2013, 11:32

Jyrgenson kirjutas:Üldiselt on mul ka see põhimõte, et ma ei ütle isegi selle mehe vennale tere kes spordilehte loeb.
Jyrgenson, minu teada pole Eestis juba vähemalt 10 aastat ühtegi ilmuvat Spordilehte, seega pole põhjust ühtegi teretust ära jätta ;)

Nali naljaks, aga olete selles teemas kaks täiesti erinevat teemat segi lahminud! :evil: Teema algataja küsib, nagu ma aru saan, et kas pikemaks matkaks peaks tegema kindlaid füüsilisi harjutusi või proovimatku jms. ette, et ei tekiks ootamatuid probleeme matkal enim koormust saavate kehaosadega. Teie kukute siin aga tümitama sporti, defineerimata, mis asi see sport siis on? Jyrgenson on oma aasta kilometeraažiga 99% inimestest pesueht sportlane. See suhtumine, mis siin üldist põlastust igast otsast saab, on KONKURENTS. Ja see häda kummitab nakatunuid igal elualal - tööl, kodus, puhkehetkel - kogu aeg on vaja rohkem, suuremalt, kiiremini, teistest paremini jne. See on meie ühiskonna ja majanduskasvule orienteeritud ühiskondade üldine häda, mille nimi pole kindlasti sport.

Minu jaoks on inimese keha ja vaim kokku nagu üks kett, mis rebeneb pingutades kõige nõrgema lüli koha peale. Pole vahet kui suureks ja tugevaks mõni üksik ketilüli on punnitataud. Ka pidev konkurentsiolukorra tekitamine võib vabalt olla see nõrgim lüli, mis mõne tegelase puhul kaaslastel s...a keema ajab.

PS. Ma ajan vahest ka spordirajal pulsi üles, sest nalja peab ju saama ja kopsud tuleb puhtaks köhida, aga resultaat mind absoluutselt ei koti, naudin ainult protsessi ennast ja ÕLLEL ON PEALE PINGUTAMIST HOOPIS PAREM MAITSE, USKUGE MIND! :mrgreen:

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 29 Jaan 2013, 11:35

Zyzz väga huvitav küsimus, aga palju on nagu hea tulemus? Hetkel pole aastaid käesurumises ja kätekõverdustes veel väärilist vastast leida suutnud. Aga kõigile arusaadavas keeles rääkides oma 90 kg kehakaalu juures 40-50 kõverdust ühel käel on tehtav.

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 29 Jaan 2013, 11:46

Ja läkski spordipäevaks lahti. :) See,et Tõnul on oma arvamus ei tähenda,et peame kohe turri minema! Igal ühel meist on oma tõekspidamised ja jääme nende juurde aga jääme foorumis ikka tolereerivaks! Tõnu ju ei öelnud,et ta metsas sportlasi kividega loobiks :)

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 29 Jaan 2013, 11:57

*Siin oli offtopic*
Viimati muutis Jaan, 29 Jaan 2013, 14:29, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Re: Spordile jah või ei

Postitus Postitas Morheatus » 29 Jaan 2013, 14:12

Sihipärane OT.

Konfliktis on alati kaks osapoolt.
Antud teema sisuks on Spordile jah või ei - püsime selles, ülejäänud postitused kustutatakse.
Teise suunas huumor ning ebasobivad väited teise kasutaja suunas, polun need kasutajatel endil eemaldada, ümber sõnastada. aitäh.

Juhul kui on soov väidelda, arvamusi avaldada, mis ei ole teemakohased, polun valige selleks Privaatsõnum, e-mail või tehke omale vastavasse alajaotusesse teema. tänan.

Mõistvat suhtumist ja rahulikku päeva jätku.
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 29 Jaan 2013, 14:14

Miks siis see spordivärk mulle nii vastu karva on? Mulle ei meeldi sellega kaasnev võistlemine. Tihti saab üks või teine kellegile näpuga näidata ja öelda, et on teistest parem.
Olles palju metsas prügi kaardistanud on jäänud mulje, et rohkem on looduses spordiga seonduvat prahti. Õllepurke kohtab harvem kui neid tuube mida imetakse jõu saamiseks.
Jah selles suhtes olen tõesti silmakirjalik olnud, et sporti kritiseerin ja ise hindan aktiivsust väga.
Veelkord vabandust kõigi foorumi kaaskasutajate ees oma väljaütlemiste pärast. Püüan tulevikus rohkem teistega arvestavam olla.

Kasutaja avatar
mikktasa
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas mikktasa » 29 Jaan 2013, 14:36

Hei.

Jõudsin ka selle üpriski pika teema läbi loetud ja asja seedides jõudsin tagasi algusesse..kus mind kõige enam "ärritas" herr Jürgensoni esmane postitus.
Olles ise eluaeg sporti teinud ja pärit sportlikust perekonnast ja sportlaste ringkonnast ei saa ma mitte kuidagi nõustuda sellega, et sport on kuidagi tervisele kahjulik ja, et mitte sportiv inimene on tervem..see on lihtsalt ignorantne jutt ja näitab kui vähe seda öelnud inimene asjast tegelikult teab.
Ja ma ei lasku arutellu ega hakka põhjendama miks öeldu niivõrd vale on!
Samuti väide, et sportlastel puudub kollektiivne mõtlemine..kuskohast selline lause tuli!? Võrkpall, korvpall, jalgpall jne jne..on kõik meeskonnamängud..seal ainult kollektiivne mõtlemine ongi !!
Ma nüüd ei oska öelda, kas see lause on tõesti provokatsioon või lihtsalt on härral väga veider huumorisoon..kuid kui inimene väidab, et : "Üldiselt on mul ka see põhimõte, et ma ei ütle isegi selle mehe vennale tere kes spordilehte loeb.". Siis mind võtab see sõnatuks. Mõtlesin tükk aega kuidas iseloomustad sellise väljaütlemisega inimest..ja ma ei leia õiget sõna..ignorantne, ülbe, rumal...ma ei tea..minu jaoks lihtsalt kõige totram lause mida ma kunagi siin foorumis kohanud olen!! Loodan siiralt, et see oli naljaga mõeldud..muidu on hr. Jürgenson minu silmis täielikult maha matnud oma maine.
Kerget jalga!

Mikk Tasa
mikktasa@gmail.com

Zyzz
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Zyzz » 29 Jaan 2013, 14:47

Ega tegelikult ei olegi mõtet vaielda, kui on selge fakt, et kui ära võtta kõik noad, köied, pliidid, riided ja muu varustus, siis jääb alles inimene oma kõige loomulikumas olekus - alasti.

Ja selle alasti keha puhul on kõige olulisemad jõud ja esteetika. Mu enda keha on nagu noorel Kreeka jumalal ja paraku elu on näidanud, et see avab nii mõningaid uksi, mis muidu jääks kättesaamatuks.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 29 Jaan 2013, 14:52

Mul on hea tuttav kes on isegi olümpial käinud võistlemas. Nime panen siia siis kui olen temalt selleks loa saanud. Olen temaga palju lobisenud ja mõtteid vahetanud. Võibolla see on tõesti veider, aga see inimene siiralt kahetseb, et kunagi tippspordini jõudis. Ta on veendunud, et tema tänastes tervisehädades on süüdi ainult sport.
Selle vea võtan nüüd osaliselt omaks millele Mikktasa tähelepanu juhtis, on tõesti meeskonna alad - vabandust.
Üldiselt võtan omaks süü, et sellise inetult välja kukkunud mõttevahetuse foorumis algatasin. Veelkord palun kõigi ees vabandust, et oma kirjutistega teid haavasin/solvasin. Püüan tulevikus vähem provotseerida ja rohkem eelnevalt mõelda millest kirjutan. Ju mõtlemine pole minu tugevaim külg. :cry:

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 29 Jaan 2013, 15:22

Kõik järgnev on teemaväline :mrgreen:
Kunagi käis (siit?) läbi tore mõte teispoole ekraani nägemises ja mittenägemisest. Ehk siis ka teravam tekst, mis kusagil lõkke ääres tiksudes hetkes ja olus väga muhedalt töötab, digimuutub kusagil rongis või steriilses kontoris või peale trenni lugedes täiesti arusaamatuks sõnavooks. Ei hakka enam klassikaks saanud pilte ja koomuskeid iNeeduses peetavatest sõnavahetustes jagama, kes teavad need teavad, teised vahest veel solvuvad ..

Kohati tunnen puudust foorumitest, kus postitusi saaks just lugedes soovi korral anonüümseks keerata, a'la nimesid ei ole ja avatarid leiutatakse teema piires jooksvalt, samast allikast tulnud postid on kenasti näha, aga nimede asemel saaks keskenduda pelgalt sisule.
Viimati muutis Morheatus, 29 Jaan 2013, 15:39, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Hiljem liigutatakse postitus õigesse alajaotusesse. Huvitav idee.

merisk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas merisk » 29 Jaan 2013, 15:31

Jyrgenson kirjutas:Miks siis see spordivärk mulle nii vastu karva on? Mulle ei meeldi sellega kaasnev võistlemine. Tihti saab üks või teine kellegile näpuga näidata ja öelda, et on teistest parem.
Klassis pusivad 30 last füüsika kontrolltööd teha. On lämbe ja tunda on higilõhna. Osad saavad viied ja tunnustuse, osad saavad kahed ja avaliku häbi osaliseks. Mis see on? Sport?

Lisan veel ühe tunnuse eelkirjeldatud situatsioonile: koostööd teha ja teineteist aidata ei tohi!

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 29 Jaan 2013, 18:16

Zyzz kirjutas:Ega tegelikult ei olegi mõtet vaielda, kui on selge fakt, et kui ära võtta kõik noad, köied, pliidid, riided ja muu varustus, siis jääb alles inimene oma kõige loomulikumas olekus - alasti.

Ja selle alasti keha puhul on kõige olulisemad jõud ja esteetika. Mu enda keha on nagu noorel Kreeka jumalal ja paraku elu on näidanud, et see avab nii mõningaid uksi, mis muidu jääks kättesaamatuks.
:D
Eks mine siis alasti ja esteetiliselt oma jõuga metsa kui tahad.
Mina olen mugav. Esteetiline olen saunas ja duši all.
Kuni on puid, pole probleemi

Raimps
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Raimps » 29 Jaan 2013, 20:21

Võibolla see on tõesti veider, aga see inimene siiralt kahetseb, et kunagi tippspordini jõudis. Ta on veendunud, et tema tänastes tervisehädades on süüdi ainult sport.
Siin on ka väike vahe kas tehakse tippsporti või nsm enda lõpuks. Samahästi võiks võrrelda mägede otsas käimist, see juu ka matkamine. Inimesed kaotavad jäsemeid ja surevad sinna. Ega sellepärast nüüd saa väita, et matkamine on nõme. :)
"Mehe eluvaimu põhi ja tuum on tema kirglik seiklusjanu” C. McCandless

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 29 Jaan 2013, 21:50

1.Spordile pigem JAH;
2.Tippsport ei olegi tervislik;
3.Tõnu, oled oma eluviiside juures VÄGA sportlik inimene;
4.Sport ei koosne ainult võistlemisest, konkureerimisest vms. Mina näiteks teen sporti endale, mitte teistele. See narkolaks teeb nii hea tunde pärast :D . Võistlemas ei käi ja teistele oma tulemusi ka ei karju;
5.Jumal ja Vanapagan koostöös on andnud meile teatud liigeste ja lihaste tüübi ning aktiivsuse taluvuse tagavara. Seepärast ei maksa kellegi nõrku liigeseid maha teha - osadele lihtsalt ei ole antud sellist kõhre kvaliteeti või mida iganes :idea: Kellele soodsat equipmenti lahkesti jagatud, peaksid pigem väga õnnelikud olema :idea: ja veel lugupidavamad teiste vastu;
6.Lapsena ei saa just määrata kui vitamiinirikast toitu me söögilauale pannakse - ka see mõjutab meie edaspidist kvaliteeti;
7. Mõõdukas sport muudab inimesed intelligentsemaks, parandab keskendumisvõimet, sooritusvõimet õppeainetes ja midagi oli veel.
8. Olen ise nooremana oma teadmatuses omale liiga teinud. Aga kahjuks sel hetkel mul tõesti teadmised puudusid. Tagantjärele tarkus.... Ennastki sportlaseks ei pea. Pigem aktiivseks või sportlikuks. Tõnu normidele jään kindlasti alla. 3 aastat võtsin vahepeal taastumiseks aega. Langetasin aktiivsust tubli 3/4 ning nüüd üritan uuesti järje peale saada. Võrdlus selline, et mu rase naine, kes võttis rasedusel tubli 20+kg juurde, jaksas ka minust rohkem, kiiremini, paremini kõndida. Olin tema kõrval kui hingeldav hale vari :lol:

Aktiivsetele inimestele tervis, jõudu ja jaksu.

Huh, plaanisin tegelikult paar sõna kirjutada.

Vasta

Mine “Matka planeerimine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline