Plaan minna jala aegviidust tartu

Räägime matka planeerimisest. Kõigest- alates marsruudi koostamisest kuni vajaliku sokkide arvuni matkakotis. Küsi nõu ja jaga teadmisi.
Vasta
Antskan
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 28 Juun 2015, 15:00
Kontakt:

Plaan minna jala aegviidust tartu

Postitus Postitas Antskan » 28 Juun 2015, 15:09

Tulime sõbraga sellise plaani peale ,et teeme keset suve sellise matka ,et lähme aegviidust jala mööda matkarada tartu .
tahaks võimalikult palju vältida sõiduteid ja palju jääb teepeale ette poode ?
Mis jalanõu valik võiks olla keset juuli kuud kõige parem ?
Ootan teie lahkeid soovitusi .
Varustuseks tuleb meil kaasa täitsa tavaline seljakott kuhu paneme söögi ja mõned nipet näpet vajalikud asjad.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 862
Liitunud: 17 Okt 2012, 13:09
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Plaan minna jala aegviidust tartu

Postitus Postitas Tarmo » 28 Juun 2015, 22:32

Tegin eelmine suvi seda lõiku rattal.
Kuigi otsest vajadust poodide külastamiseks polnud, sai siiski mõnedes käidud.
Aegviidus on mitu head poodi.
Valgehobusemäel on vist mingi kohvik.
Söesauna turismitalu kutsub sildil läbi astuma.
Rabavas matkakodus on äkki võimalik mingi kokkulepe saada.
Siimsalu RMK õuel on hea veega kaev.
Vargamäe toitlustusasutus on esmaspäeviti suletud.
Aravetes on vist kah pood, aga pole seal käinud.
Järva Järva jaanis on poode, aga ei külastanud neid, käisin hoopis vahetult peale Järva Jaanit olevas tanklas, lisaks on tankla pikalt lahti.
Koerus on poode.
Siimustis on mõnus pood, ja vist teine pood veel.
Elistveres müüakse ainult jäätist ja kommi, aga kell 12 teeb seal üks söögikoht uksed lahti ja supp on neil hea.
Tabiveres on vähemalt üks suur pood.

PS. infot poodide kohta saab ka infovoldikust : http://loodusegakoos.ee/files/RMKPeraky ... voldik.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
...

Taimo
Huviline
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 31 Jaan 2011, 10:45
Kontakt:

Re: Plaan minna jala aegviidust tartu

Postitus Postitas Taimo » 29 Juun 2015, 09:46

Matkajalatsite eelistused on inimestel seinast seina: plätudest kuni tugevate saabasteni. Juulikuus on hingavate ja kergete jalatsitega ilmselt mugavam. Kui aga juhtub vihmane olema ja mudas müttate, siis on jällegi vettpidav jalats parem. Minu isiklik eelistus on matkasaapad ning võimalusel kerged tennised või crocsi plätud kaasa laagris puhkamiseks. Kui saabaste juurde jääda, siis levinud ja hea hinna/kvaliteedi suhtega on Samelini toodang http://www.samelin.ee/category/toode/matkasaapad/" onclick="window.open(this.href);return false;

Võimalik et eksin, kuid teemapüstitusest jääb mulje nagu poleks teil varasemat matkakogemust kuigi palju. Soovitan soojalt teha enne pikka rännakut ühe-kahe ööbimisega testmatk. Väga paljud asjad saavad selgemaks ning siis oskate juba pikal matkal paljusid võimalikke jamasid ennetada ja oma võimeid ning varustust realistlikult hinnata. Plaan on igal juhul vahva ning soovin jõudu!

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 497
Liitunud: 09 Jaan 2012, 18:14
Kontakt:

Re: Plaan minna jala aegviidust tartu

Postitus Postitas Mait » 16 Juul 2015, 18:36

Kui teil eelnevat pika matka kogemust ei ole, siis paar mõtet mida te peaksite kaaluma:

1. telk - ilm võib kohati isegi juulis päris märg olla ja igas peatuspaigas varjualust pole. Hädapärast võite hakkama saada koormakattega kui võtate kaasa nööri ja midagi vaiade/pulkade lõikamiseks. Soovitav oleks enne selle püstitamist harjutada. Kerge alusmatt ja tekk/magamiskott kuluks ka ära.
2. saapad - mina soovitaks suviseks ajaks Samelini kõrbesaapaid. Kerged, hingavad, kuivavad kiiresti, saab raskematest kohtadest ka läbi. Ostke korralikud matkasokid matkapoest sinna sisse (kaks paari on miinimum). Tasub ära.
3. mingi kokkamisesüsteem - katelok priimusega või muud sarnast. Alati ei ole laagriplatsidel kuivi puid (tihti pole). Kolmandal päeval on soe söök hirmus mõnus asi juba - aitab moraali tõsta ja enesetunnet parandada. Ühtlasi peate kütust planeerima - igas külapoes pole. Samas rootsi piiritusepõletites (ja ka õllepurkidest isetehtutes) põleb edukalt ka süütevedelik HOT (see on ainus piiritusepõhine minu teada, ära muid kasuta).
4. kindlasti vähemalt liitrine veepudel. Sotsiaalne inimene saab talukaevudest vett küsida. Aga metsikumates osades peate ise puhtaks keetma jõe/järvevee. Ärge kraavidest ja põlluäärsetest ojadest vett võtke - see ei pruugi ka keetmisel joomiskõlbulik olla.
5. Esmaabikomplekt rõhuga villiplaastritele/villipulkadele ja puhastus/sidumisasjadele. Suure tõenäosusega saate mõned villid. Need võivad matka nurjata.
6. toit vajab natuke planeerimist. RMK lehel (http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/matka ... e-matkatee" onclick="window.open(this.href);return false;) leiab viiteid nii puhta vee kui võimalike toiduhankimiskohtade osas.

Hääd käimist :)

Vasta

Mine “Matka planeerimine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist