Vilsandile?! (2012 suvel)

Räägime matka planeerimisest. Kõigest- alates marsruudi koostamisest kuni vajaliku sokkide arvuni matkakotis. Küsi nõu ja jaga teadmisi.
Vasta
Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Vilsandile?! (2012 suvel)

Postitus Postitas Taigar » 03 Aug 2011, 19:45

Terv.

Ma tulin uue matka idee peale kuna eelmine Vormsi idee jäi ära sellepärast et, me ei saanud seda kuupäeva niimoodi paika, et see ei segaks kedagi...ent nüüd tuli mul uus idee: miks mitte minna Vilsandile, tõsi mitte küll see aasta, aga ikkagi.

Kuna eile sattusin ma vanaema juures raamatu riiulis ''kolades'' peale oma 30 raamatule eesti kohta...mõned näited ''37 matkarada eestis'', '' Vilsandi'', ''Mööda Eestimaa laide'' jne...Ja kui ma neid uurima ja lugema asusin ning jõudsin Vilsandi raamatuni siis see oli lihtsalt nii hästi kirjutatud, et kohe hakkasid ideed jooksma sellel matkamisest.

Kirjastiil oli u. selline: see on eesti üks kõige ilusamaid väikesaari, ilus rannajoon, kadakad, ilusad kivi paljandid... super paik matkata kuna saarel ei ole pm.kedagi (hetkel tätte oma naisega) jne...Autor suutis minus tekitada väga suure tahtmise minna antud saarele matkama, kuid see ei olegi ju nii lihtne nagu see paistab kuna tegu on ju ikkagi Vilsandiga...

Esimene küsimus mis mul tekkis oli järgmine: 1. Kas ma pean juba Saaremaal telgiga matkama hakkama?(jalgsi)

2. Vilsandile praami ju ei käi...Nii et kas ma pean otsima mingi kalapaadi kes väikese nutsu eest on mind nõus ära viima ja tooma või pean ma tõesti saarevahilt abi paluma trandspordi asjus...(kuigi see oleks tore kui ta oskaks aidata)

3. Kuidas ma tagasi saaks sealt saarelt isegi kui mind on sinna viinud keegi oma paadiga juhul kui ta ei saaks mind sealt tagasi tuua...(leppin kuupäeva ja umbkaudse kellaaja kinni?)

Kui keegi on käind Vilsandil/teab sinna trandspordi kohta midagi, või tahab üldse ise ka kaasa tulla siis olge head ja komenteeriga :roll:

!!PLAAN EI OLE KOHE KINDASTI MINNA SINNA ÜKSINDA!!

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: Vilsandile?! (2012 suvel)

Postitus Postitas Taigar » 04 Aug 2011, 15:30

Nii sai siis eile natuke netis tuulatud ja avastatud, et tõesti Vilsandile on võimalik minna ka jala.
Teekond võtab oma 3-4 tundi aega(oleneb ilmast ja veetaseme kõrgusest)

Jalgsi vilsandile kaart

Pruuni rada mööd peaks jõudma juttude järgi ilusti kohale...

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 04 Aug 2011, 17:48

Aga miks mitte üksinda ja juba sellel veel kestval suvel. Ega Vilsandi mingi Gröönimaa ole kuhu mitu kuud planeeritakse ja valmistutakse. Ning kui juhtub et kellegil teisel ei sobi sinuga samal ajal minna? Mis siis? Läheb nagu Vormsiga ilmselt. Miks mõelda välja mingi huvitav koht kuhu SINA tahad minna ja siis jätta matk ära sest TEISTELE ei sobi sinna minna? Ja ma ausalt öeldes kahtlen, et kui sa praegu seda planeerid, et sa selle siis ka järgmisel aastal täide viid. Kui ma eksin siis vabandan aga...
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
Andreas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andreas » 07 Aug 2011, 22:37

Tere Taigar

Surfa natuke veel. Sellel kaardil, mille siia lisasid oli paaditee - ära sealt küll mine. Jalgsi alustad Kuusnõmme ps tipust ja sealt kaarega mööda laidusid. Lähed laiult laiule mööda veoauto jälgesid, kuni Vilsandile jõuad. Pole võimalik ära eksida, vanad elektriliini postid on ka sihiks - täpselt nende järgi. Kõige sügavam koht, kust läbi tuleb minna, on rinnuni. Väga mõnus teekond ja arvan ka, et ära järgmist aastat ootama jää.

PS! Saarel on suur tuleoht ja õnnetuse korral abi kaugel. Ära mingil juhul suvalises kohas lõket tee. Kohalikud on ka selles osas väga valvsad ja nalja ei mõista. Hoia kindlasti saare kodukorda.

Siin veel natuke infot:
http://www.matkasell.ee/vilsandi/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.matkasell.ee/galerii/?file=2 ... 0Vilsandi/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kui ära eksime, lähme koju.

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Morheatus » 08 Aug 2011, 11:30

Selle peale võib isegi mõelda, järgmise suve mõtetesse üles kirjutada: Elusta teema kevadel, paneme paika kuupäevad, logistika!
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 15 Aug 2011, 13:13

Bushman kirjutas:Tere Taigar

Surfa natuke veel. Sellel kaardil, mille siia lisasid oli paaditee - ära sealt küll mine.

Nii Kui sa natuke sisse zoomid seda kaarti siis ilmub sinna pruun punktiiri rada mis lähebgi laiult laiule vilsandini välja...Tean, et see kaart on natuke uimane vahel. See sinine punktiir on seal jah laevatee aga pruun mitte!

Krt, Te olete ajanud mulle tõelise matkatuhina peale ja ma vist ikka lükkan matka juba järgmise teisip. peale...
Hoian kursis kui midagi selgub...

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 15 Aug 2011, 13:25

Aga selline küsimus oleks veel, et kuidas saada kuusenõmmele...kas on mingi buss mis sõidab sealt mööd või kuidas?

merisk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas merisk » 24 Nov 2011, 22:17

Saaremaal on selline tore kohalike liinide sait nagu http://www.bussipilet.ee" onclick="window.open(this.href);return false; , kusjuures täiesti toimiv:-) Kui jala Vilsandile planeerida ja autot pole, siis tasub Kuressaarest sõita lähimasse bussipeatusse, mis on ilmselt Liiva(Kihelkonna vald), sealt on üksjagu vantsimist, ca 9km vist, aga lohutuseks peab ütlema, et see on väga tore tee - tasub käia! Kuusnõmmelt Vilsandile on omakorda üle väikeste laidude 4km. See kõik ongi üks matk. Kui tahad lihtsalt linnukest kirja saada, et saarel käidud, jäta parem minemata...

Käin ise Vilsandil ca 15x aastas, valdavalt Kuusnõmmelt kajakiga, Kuusnõmmele sõidan oma muhvi-autoga, kajak katusel või kärul, seetõttu bussiliikluse isiklik kogemus puudub.

Kasutaja avatar
marnikas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas marnikas » 14 Veebr 2012, 17:28

Oled vist küll üldjoontes oma küsimustele vastused saanud ja ega teagi, kas äkki oled juba Vilsandil ära käinud, aga kuna sai seal 2011 suvel käidud ja olen foorumis uus liige, siis kibelen oma kogemust jagama.

Alustuseks olgu öeldud, et tõepoolest on tegemist väga kauni kohaga, kuhu kindlasti tasub minna. Matkal käisime kahekesi, 2011. aasta juulikuus. Saarele läksime jala mööda juba siingi mainitud Kuusnõmme ehk Käkisilma-Vilsandi matkarada http://www.rmk.ee/teemad/looduses-liiku ... spark/9263" onclick="window.open(this.href);return false;.
Eksimisvõimalust sellel rajal tõesti ei ole, rajal on olemas ka viidad. Ja kuna sama rada sõidab ka traktor, millega saarele suuremaid asju transporditakse, siis on selgelt näha ka rattarööpad.
Igal juhul soovitan vähemalt ühe otsa minna jalgsi mööda matkarada. Päris huvitav kogemus on. Kõige sügavam koht on seal, kus paaditee ja matkarada kohtuvad. Vesi oli siis seal puusadeni.
Kuid sellest sügavaimast kohast märksa keerulisem oli läbida madalamaid kohti, kus võib põhi väga mudane olla. Seal tekib selline vaakumi efekt. Sellest tulenevalt tuleb valida korralikult jalatsid, mis on võimalik tugevalt kinni nöörida. Matkasaapaid ilmselt pole mõtet määrima hakata. Sobima peaks ka vanad tossud või muud taolist.
Kui Vilsandile jõudsime, olid jalanõud igal juhul korralikult muda ja väikseid kivikesi täis.

4 päeva oli saarel viibimiseks päris piisav, jõudis enam-vähem kõik kohad läbi vaadata. Kindlasti soovitan külastada Aaperse auku ;) See veidi ebatsensuurse nimega koht on tõenäoliselt üks ilusaim laht Eestis, kus on ääretult selge vesi. Tõeline nauding on pärast palavat päeva sinna meeldivalt kargesse vette sulpsata.
Vilsandil on ka üks korraliku tähistusega matkarada, mida samuti soovitan läbida. Raja äärde jäävad saare peamised vaatamisväärsused ning see teeb ringi ka Vesilool. http://www.rmk.ee/teemad/looduses-liiku ... spark/9264" onclick="window.open(this.href);return false;

Tagasi tulime paadiga. Vilsandi Vikati sadama ja Saaremaal asuva Papissaare sadama vahel käib suisa regulaarliin. Seda kasutasime meiegi.
Infot liini kohta leiab Kihelkonna valla kodulehelt http://www.kihelkonna.ee/Transpordiuhendused" onclick="window.open(this.href);return false;
Ka paadisõit on äärmiselt meeleolukas, eriti kui juhtub nii nagu meil, et paar inimest poole sõidu peal väljub. Nad olid nimelt hommikul mööda matkarada tulnud ja oma auto Käkisilma jätnud ning väljusid paadist eelpool nimetatud paaditee ja matkaraja ristumiskohas.
Tõenäoliselt on see üks vähestest kohtadest kus on võimalik ka paadi peale hääletada :) Ja saareelanike juttude järgi olevat see ainus koht maailmas, kus on toimunud liiklusõnnetus, milles osalesid paat ja traktor :D Kui tõsiselt seda juttu võtta tasub, ei tea, aga võimalus on igaljuhul olemas küll.

Papissaarest õnnestus meil samuti autoga nö "tsivilisatsioonini" pääseda.

Et nüüd jutt liiga pikk ei saaks siis lõpetangi.

Kasutaja avatar
Hiiekas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Hiiekas » 15 Veebr 2012, 07:57

Oma matkaklubiga oleme samuti mõelnud, millesele väikesaarele sel suvel minna. Oleme kaalunud Osmussaart, aga eelmise jutu peale tahaks väga hoopis Vilsandit külastada. Ootame veel häid soovitusi ja mõtteid, kuhu suvel sammud seada.

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 15 Veebr 2012, 08:53

Mina käisin Vilsandil 2005. aastal Kraz veoautoga. Saarel olin küll üsna põgusalt.
http://www.taimo.eu/uusweb/index.php/ra ... 2-vilsandi" onclick="window.open(this.href);return false;

Tolle jalgsiraja ja paaditee ristumiskohaga meenub lugu, mida Tätte ja Matvere on vist juba miljon korda oma kontsertidel rääkinud. Nimel üritasid nad kord kahekesi jalgsi mööda sedasama rada Jaani suvilasse saunaahju tassida. Selle kõige sügavama koha peal öelnud Marko, et Jaan, nüüd on küll vesi ahjus!

merisk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas merisk » 17 Veebr 2012, 20:06

Kui huvilisi on, siis mul on plaan teha maikuu teises pooles üks nädalavahetus Vilsandil, kuhu võin foorumlastest soovijad kajakkidega viia? Tegu ei ole kommertsmatkaga, eeldus on, et igaüks saab iseendaga hakkama, ainuke nõue on, et mere peal kuulatakse minu juhiseid, sest vesi on siis alles jahe ja riskid peavad maandatud olema. Maa peal muutun jälle "tavainimeseks" ja käske ei jaga :) Samas saab kajakiga liikudes Vilsandi übruses näha seda, mida paadiga või jala minnes kunagi ei näe.

Suve ma selliseks tasuta foorumimatkaks meelega välja ei pakkunud, sest siis teenin ma sarnase tegevusega elatist ;)

rainer
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas rainer » 17 Veebr 2012, 20:20

merisk kirjutas:Kui huvilisi on, siis mul on plaan teha maikuu teises pooles üks nädalavahetus Vilsandil, kuhu võin foorumlastest soovijad kajakkidega viia? Tegu ei ole kommertsmatkaga, eeldus on, et igaüks saab iseendaga hakkama, ainuke nõue on, et mere peal kuulatakse minu juhiseid, sest vesi on siis alles jahe ja riskid peavad maandatud olema. Maa peal muutun jälle "tavainimeseks" ja käske ei jaga :) Samas saab kajakiga liikudes Vilsandi übruses näha seda, mida paadiga või jala minnes kunagi ei näe.

Suve ma selliseks tasuta foorumimatkaks meelega välja ei pakkunud, sest siis teenin ma sarnase tegevusega elatist ;)
Oleks kindlasti tulija. Ei olegi oma süstaga soolase(ma)sse vette saanud.
Ehk võiks veematkadeks kohe eraldi alateema teha?

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 18 Veebr 2012, 11:38

Nii...Kahjuks ei jõudnud Vilsandile eelmine suvi, aga tänavu on see üks kindlatest plaanidest...kõige rohkem hetkel murran peald selle transpordiga Kuressaarest Kuusenõmme saamisega.
Aga suveni veel mõned kuud aega ja ega tuleb oodata kuni vesi soojeneb :)
Varustusest võin ma niipalju üelda, et plaan on minna Karuneemest-Vilsandile kalipso sussid jalas, kuna need kuivavad kiiresti ja on vees mugavad. Nii hoian saapad kuivad ning puhtad :idea:

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 23 Apr 2012, 17:25

Ei leidnud netist ikkagi transporti kuusenõmme...ehk saab keegi aidata`?

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 24 Apr 2012, 08:47

http://www.peatus.ee" onclick="window.open(this.href);return false; on abiks ühistranspordi otsimisel.
http://www.peatus.ee/#route_search;2923 ... 1704,21705

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 26 Apr 2012, 20:23

Seda peatus.ee plaani vaadates, siis tundub, et tegu on päris suure matkaga :lol:
Vahest häälega oleks üks võimalus...

Vasta

Mine “Matka planeerimine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist