Soovitust ca 25 km ringmarsruudile

Räägime matka planeerimisest. Kõigest- alates marsruudi koostamisest kuni vajaliku sokkide arvuni matkakotis. Küsi nõu ja jaga teadmisi.
Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Soovitust ca 25 km ringmarsruudile

Postitus Postitas Nohik » 09 Mär 2020, 09:17

Kas kuskil 100 km raadiuses Tallinnast on kohta, kus rattaga saaks 20 km ringi teha (max 25), mis poleks autoteedel? Mingid RMK teekesed oleks okei.
Põhilised teemad oleks, et autote vahel ei tahaks põigelda ja ringi peaks moodustama.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Re: Soovitust ca 25 km ringmarsruudile

Postitus Postitas REGA1872 » 09 Mär 2020, 09:54

Kõrvemaa ! Seal niisama ringitamiseks palju variante, aga võid ka rongiga Aegviitu minna ja rattaga Kehrasse/Lahinguväljale (eri teid ja variante on päris mitu) ning siis rongiga tagasi Tallinna. Või siis vastupidi, et autoga Kehrasse ja hiljem kusiganes lõpetad kohast rongiga tagasi Kehrasse auto juurde tagasi.
Lahemaa rannikulähedased autoteed on väga mõnusad kulgeda. Autosid näed seal tihti vaid 10-20 tk/tunnis.
Tallinnas ja selle lähivaldades on ju ka palju rattateid, kus edasi-tagasi saad isegi rohkem kui 2x25km (Kopli - Rocca-al-Mare - Vääna-Jõesuu; Ülemiste - Järve - Nõmme - Saku - Kiisa (seal saaks ka kasutada rongi tagasitulekuks)). Männiku metsade ja järvede vahel on palju (metsa)teid rattaga ringitamiseks (võid sisse liita ka Pääsküla raba vahelised kruusa- ja laudteed). Ainult rattateid kasutades on võimalik sõita Piritalt Muugale/Maardusse.
Tallinnas on neid ratta(jalg)teid ikka nii palju tekitatud, et ega ma isegi enam viimasel ajal väga tihti autoteedele ei sattu.

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 09 Mär 2020, 10:58

Aegviidu ja polügoni vahel olev piirkond võib küll sinna formaati mahtuda. Ma pole seal liikunud, aga kaardi järgi tundub, et seal autodel pole eriti kuskile minna, et ainult uitajad võib-olla sõidavad.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 09 Mär 2020, 11:04

Aegviidu ja polügoni vahel olev piirkond /../
Seal tuleb end natuke ka liiva tarvis häälestada, mis kindlasti ei tähenda, et sinna minna ei tasuks.

Ülemiste järve ring peaks nüüd olema täielikult või vähemalt 95% ulatuses kergliiklusteel läbitav ja jääb alla 25k.

Strava heatmap - https://www.strava.com/heatmap#9.99/24. ... 2/hot/ride - annab ehk mõtteid. Trassisõidud tunned vast niigi ära, jämedamate joonte puhul sisse zuumides näed kiirelt ka kergliiklusteed ära (a'la Rannamõisa teel). Seal tulevad välja ka väiksemad kruusakad, kui mõnusaks neid pidada, sõltub natuke hooajast ja natuke rohkem enda eelistustest. Mulle näiteks väga meeldib Harkust läbi Naage (koobaste) Vääna-Jõesuuni ja sealt mööda kergliiklusteed linna tagasi. Kui Klooga rong sisse arvestada, saaks ka lühema sõidu. See kruusaots on hetkel ilmselt paras soparalli.

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 09 Mär 2020, 14:08

Tegelikult neid kergliiklusteid väga ei himusta. Ma arvan, et on okey, kui sellest maast kilomeeter tuleb lükata ratast.

Konsu on küll kaugel, aga kas seal on keegi tiirutamas käinud?

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 09 Mär 2020, 21:04

Absoluutselt igal pool on.
Võta suvaline koht, RMK kaart ette ja joonista endale rada.

Kui saad autoga kohale minna, siis mu esimene valik oleks ring ümber Soodla veehoidla. 21 km. Alustad-lõpetad Raudojal (vana kohviku parklas), tuled Mähuste juures üle silla. Kõik on kruusa- / metsatee.

Ülemiste ümber tegin eile ringi. Kadriorust alustades-lõpetades tuli 26 km. Enamik on kergliiklustee.

Lahemaal saab sada eri ringi teha; Kõrvemaal samuti; Tabasalu-Vääna kandis samuti; Lagedi-Vaskjala kandis; Kuusalus; Kaberneemes; Jõelähtmel; ühesõnaga - igal pool.

Mu soovitus on esimesed sadakond km sõita asfaldil, sealt edasi kergetel teedel. Metsarajad on alles suht mudased ja kohati jääs. Neljapäeval sõitsin Astangul - ma sõpra sinna sõitma ei saadaks...

Soodla ringi näide:
soodla ring.png

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 10 Mär 2020, 07:37

Igal pool on see jama, et ei tahaks end lõksu sõita, et õhtul on veel 20 km auto juurde sõita. Ma ei tunne Eestit nii hästi.
Soodla tundub ka hea.

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 10 Mär 2020, 07:51

Ise vaatan, et Tänavjärve ja Keibu lahe vahel on ka vähe inimesi ja palju teid.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 10 Mär 2020, 09:37

ise küsin, ise vastan

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 10 Mär 2020, 23:11

Enda lõksu sõitmise vastu on lihtne retsept: tee kodus kaardiga tööd.
Sobivad maa-ameti kaarti või https://okaart.osport.ee/ oma.
Ja sõites jälgi jooksvalt, kus oled.
Kõige lollim takistus võib olla puuduv sild.

Tänavjärve-Keibu on tore piirkond ja muu Noarootsi ka. Aga minu jaoks jääks see kaugeks. Männimetsa on mulle lähemal ka.

Pakun, et ära püüa kogu Eestit läbi mõelda. Võta kaart ette, alusta omaenda kodust ja vea läbi suuremate metsateede oma 20-25 km ring ära. Ja siis tasapisi mine kaugemale.

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Mär 2020, 07:08

Kodu on Õismäel, kui Harku mägedele sõidan ja seal tõsisema tiiru teen (praegu on seal natuke inetu sõita) ning tagasi lähen , on mu päevasõit sõidetud, ma pole lennuk. Ma ei jõua kondiauruga mujale loodusesse kodust.
Asfalditriikija ka pole loomu poolest. Möödund suvi korra sõitsin Klooga maanteed välja, Suurupis käisin ära, aga see pole just hinge kosutav sõit.

100 km panin, et see oleks okey nädalavahetusel autoga minna. Ja ring sobib mulle rohkem kui edasitagasi. Soodla tundub vähemalt kaardilt hea.
Ma pole seal päris Soodla järve ligidal käinud kunagi. Mingit teed mööda sõitsin vabariigi algusajal sisse, kahe võimu vahel. Lõpuks sain Vist jussi järvede juurde.
Mingi igavuse moment on tekkinud, tööle sõit on ühte teed pidi ja ega midagi mõistliku ohutuse kontekstis pole ka valida. Harku mäed jäävad ka sama tee äärde.

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 11 Mär 2020, 09:52

Sa mine lihtsalt rattaga Laagri-Saue-Keila-Harku vahelisse piirkonda seiklema - seal päris palju suht rahulikke teid mida jätkub avastada mitmeks nädalaks.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 11 Mär 2020, 09:59

Mis Suurupil viga on? Mereäärseid radu pidi Tilgu sadamast Suurupini (pangani, alumise tuletorni juures) ja tagasi on täiesti pädev ring. Kui tahad rohkem trenni, siis mine rattaga Muraste vaatetorni juures trepist üles. :)

Aga Õismäelt saab sõita kuhu iganes. Piki vana raudteed ("Tammi tee") Sõrveni, Tugamanni / Vatsla kaudu tagasi. Seal on väga kenad metsateed. Õismäelt välja saab ka kergesti - Paldiski maantee ääres on uus kergliiklustee; või saad Nõmme-Astangu kergliiklusteid pidi Harku metsarajale ja sealkaudu Harku mõisa juurde; või Harku raba kaudu Pääskülla / Männikule.

Kui lähed autoga linnast eemale, siis seal on Naage, Türisalu raketibaas, kõik Vääna-Jõesuu rajad mõlemal pool maanteed, Keila-Joa, edasi Meremõisa - ilusat metsa-alust rattateed on sadu kilomeetreid. Militaarturismi objekte on samuti kümneid, kui mitte sadu.

Ma olen seal piirkonnas palju sõitnud (sest suvila on Sõrves), aga avastamist jätkub veel ja veel.
harku.JPG

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Mär 2020, 10:26

Üle 20 km pole mulle trenn, pigem juba katsumus. Kui tahan Harku metsast kaugemale, on enivei mõistlik autoga minna.
Suvel hea ilmaga, kui õnnestub päev ära jagada, 3-4 tundi vahepeal lõõgastuda, võiks teist 20 veel sõita.
Kergliiklusteel kulgemine pole just meelistegevus. Mõnus on selline paras jalgrada, kus 3-10 km/h kulged.

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 11 Mär 2020, 11:41

Kaardiga praegu metsas rattamarsruuti paika panna on kah natuke riski värk. Metsateed on madalamates kohtades vee all. Näiteks Soodlast ülespoole, Mähuste nõmme põhjaservas olid väiksemad teed kümnete meetrite kaupa vee all. Jala saab tee kõrvalt läbi, aga rattaga oleks halb võsa vahel ukerdada. Eelmine nädalavahetus panin ühes teises kohas jalgsimatka teekonna paika - aga osa jäi ikkagi läbimata. Kaardil oleva rabatee asemel voolas selge jõgi.

Kui Sa Jussi nõmmedel viimati 90' käisid, siis seda kanti soovitaks küll üle vaadata. Varsti pidid militaristid sinna nagunii käpa peale panema - siis tuleb hakata kalendrist vaba aega leidma, et ringi liikuda. Rattaga on seal minuarust päris hea. Jätad auto kas Aegviitu või Koerasilla parklasse (sinna viib kevaditi küll halb autotee), vaatad mingi suuna valmis kuhu minema hakata ja käigu pealt saab juba sättida. Jussi järvede vaheline matkarada on rattaga läbimiseks natuke halb. Ma olen seda raskes lastis läbi sõitnud - liiga palju lükkamist oli. Aga Koerasillast Aegviidu poole (või vastupidi) on päris hea rattasõidu kant. Mulle endale meeldiks Pikknõmme rada, Jussi nõmmel on kena vaade, Venemäe kant. Eespool oli juba juttu - et seal on kohati liivane. Päris kitsa kummiga võib raskeks minna.

Soodla veehoidla ring on kah kindlasti hea. Ma olen seal mängimas käinud, aga veehoidla tagust eriti ei tea. Seal peab kah võib-olla https://mil.ee/kaitsevagi/harjutusvaljad/#t-soodla kalendrit vaatama. Ma ei tea kus nad reaalselt toimetavad, aga osa ala võib olla kinni.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 11 Mär 2020, 12:54

Soodla veehoidla põhjaküljel on (vist RMK) uued kruusateed. Need on kõrgele tõstetud, vee alla jäämise ohtu küll ei ole.
Lõuna pool on suuresti liivane, aga mingi jupp on mullane ja võib olla mudane. Aga matkajat ei peaks häirima. Matkasaabas jalga ja lähed läbi igalt poolt, tee pealt või kõrvalt.

Nohik asfaldil sõitmist ei armasta, ju tal on siis maastiku jaoks pädev ratas ka... Vaevalt et ta tsüklokaga matkamas käib.

A üldiselt on mu jutu mõte, et igal pool, IGAL pool saab sõita. Ole vaid mees ja mine kodust välja.

Ma ise teen nii, et võtan igale sõidule mingi eesmärgi. Otsin maastikult üles mõne enda jaoks uue objekti - rändrahnu, koopa, allika, klindijupi. Või käin vaatan üle mõne mõisa või kiriku. See annab sõidule eesmärgj ja pärast jääb meelde - "see oli see kord, kui käisin Muuksi linnamäel".

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Mär 2020, 13:58

Tegelikult tänud, küsitlus andis vähemalt 2 kõlbliku ringi.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 17 Mär 2020, 13:25

tripp kirjutas:
09 Mär 2020, 21:04

Mu soovitus on esimesed sadakond km sõita asfaldil, sealt edasi kergetel teedel. Metsarajad on alles suht mudased ja kohati jääs. Neljapäeval sõitsin Astangul - ma sõpra sinna sõitma ei saadaks...

Mis oleks parem kui võõra teema trollimine oma asjasse mittepuutuva küsimusega ;-). Astangu osas - plaanisin sinna just rattaga uurima minna, millegipärast pole sinna sattunud. Olen ka kehv ise marsruutide väljamõtleja ja viimasel ajal pigem maanteerattaga sõitnud. Kuna nüüd jäi laternamatk ära, siis mõtlesin alternatiivse visiidi ette võtta. Kas Astangul ongi pigem sellised väikesed metsarajad või mingid suuremad toekamad teed ka (no nagu Harku metsas ntx)? Või on Sul ehk mingit konkreetset tracki soovitada-jagada? Iseenesest peaks nüüd koguaeg kuivemaks minema ju.

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 17 Mär 2020, 15:49

Ei küsinud, kuna ei tundunud minu teetass, aga mida selle Astangu all üldse mõeldakse sõitmise kontekstis. Ma olen ikkagi tulnukas, pole Tallinna inimene.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 17 Mär 2020, 18:00

Nohik kirjutas:
17 Mär 2020, 15:49
Ei küsinud, kuna ei tundunud minu teetass, aga mida selle Astangu all üldse mõeldakse sõitmise kontekstis. Ma olen ikkagi tulnukas, pole Tallinna inimene.
Ma ka ei tea täpselt, aga minu kujutlusis on see miski ala Moonalao tänava ümbruses. Minurajad blogist pärit jalakäigu kaart on nt siin https://kaart.delfi.ee/?bookmark=09291e ... aa7f2d502d

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 17 Mär 2020, 19:16

IMG_1951.JPG
Võibolla annab Astangu teedevõrgust mingi aimu 10a vana orienteerumiskaart.
Paremal ääres kurviline on kergliiklustee / vana raudteetamm. Vahepealse 10a jooksul on suht suur elamurajoon ehitatud kergliiklustee ja karjääride vahele (punktide 6-10-12 piirkonnas).

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 19 Mär 2020, 20:19

Need on head küll, kui Harku mägedest tulles veel tundub, et natuke auru alles jäi.

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 20 Mär 2020, 22:34

Eile leidsin Harku rabast veel ühe raja, mis oli kuidagi tähelepanuta jäänud, see kõige põhjapoolsem. Täna vaatasin ülevalt teise otsa ida poolt ja selgus, et seegi oli peaaegu sõidetav, kuigi praegu mäda üsna.
Täna siis läksin ülevalt teisele ida poolt sisse ja ülemisele lääne poolt sisse, ja olingi küpse, polnud mingit 25 km vaja.
Muidu sõitsin tihti alumist kahte, kui midagi väsitavat tahtsin, alumine on eriti juurikane. Neid kaardil vist kumbagi pole, üsna karikatuurselt tõmbasin peale.
Kõike nelja rajajuppi soovitan lisaks mägedele, kellele meeldib väikseid radu nökerdada.
hr.jpg

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Mär 2020, 16:28

Veel selline küsimus, kus õismäel või mustamäel isepesulas ratast pesta saab peale kadaka isepesula24?

Vasta

Mine “Matka planeerimine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist