Koos lastega rattamatkale

Räägime matka planeerimisest. Kõigest- alates marsruudi koostamisest kuni vajaliku sokkide arvuni matkakotis. Küsi nõu ja jaga teadmisi.
Vasta
Kasutaja avatar
Bls
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Koos lastega rattamatkale

Postitus Postitas Bls » 15 Mai 2012, 13:39

Sooviks on minna koos väikeste lastega (1,5a ja 3,5a, järelkärus) pisikesele rattamatkale Eestis. Matk võiks olla 2-3 päeva pikk ja lühikeste distantsidega - ca 20-30km päevas ja võiks kulgeda mööda väikeseid väheste autodega kruusateid, ilusas looduses, põnevates paikades, ööbida tahaks telgis. Matka alguspunkti sõidaks autoga ja sealsamas ka lõpetaks.

Kas keegi oskab anda mingeid soovitusi sellise matka marsruudi ja ööbimiskohtade osas? Kas selline rada oleks sobiv? http://www.rmk.ee/teemad/looduses-liiku ... keala/1440" onclick="window.open(this.href);return false; kas see rada on läbitav ka rattakäruga ja ega seal väga rahvarikas pole?

Kas keegi on käinud taolisel matkal oma lastega - jagage muljeid - kuidas lapsed vastu pidasid, milliseid probleeme ette tuli jne :roll:

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Koos lastega rattamatkale

Postitus Postitas Jyrgenson » 15 Mai 2012, 15:06

Vormsi saar oleks hea koht lastega matkamiseks. Kui liigute mööda mereäärseid teid, siis 3 päevaga peaks jõudma enamuse läbi sõita saare rannaalast. Samas kui tekkib mingeid komplikatsioone, siis saate kiiresti saare keskossa tulla ja mis iganes lahenduse leida (pood, majutus,jne...).
Kui nüüd Lõuna-Eesti plaane arutada, siis sellele, mis juba Sulle silma hakkas, liidaksin Koiva männikud juurde.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 15 Mai 2012, 17:14

Koht ise on rattaga matkamiseks väga kaunis (männimetsad ja särgid-värgid). Eelmine suvi sõitsin sealkandis osaliselt isegi. Mööda kruusateid pole viga kuid kui vähegi võimalik siis soovitan jälgida seda, et teed/rajad (pean silmas just väiksemaid metsaradu) väga liivase pinnasega ei oleks (piisab juba natukegi pehmemast liivast). Antud lingil pilte vaadates tundub osa marsruudist just sellise pinnasega. Võin oma kogemusest öelda, et kui mujal veel ehk kannatab kuidagi sõita siis liiva sees ei liigu kindlalt kuhugi, eriti kui veel väikesed lapsed kaasas on. Kui peaks siiski juhtuma, et lükkamiseks läheb siis esikottide puudumisel kipub esiratas pidevalt kõrvale libisema sest kogu raskus on taga. Väga ebamugav on sedasi edasi pressida ennast ning ratast ja kui peaks ka juhtuma ülesmäge siis...

Endal küll väikeste lastega matkamise kogemus puudub kuid arvan, et olenevalt ajast võivad lastele jonnakalt tüütuks muutuda parmud mis palava ilma ja higise keha kombinatsioonina jonni veelgi võimendavad. Metsastel ja võsastel radadel on neid sindrinahku rohkem kui üks inimene jõuab maha lüüa, suured kui vasikad ning napsavad otse lennult. Koos lastega ei jõua neil eest ära ka sõita.

Aga samas, kes ütles, et üks matk peab alati kerge olema. :)

Igaks juhuks lisan veel, et kui on palavad ilmad siis varuge vett milles väike soolasisaldus oleks (näiteks värska sobib suurepäraselt ja muud sarnased). Sellega hoiate soolasisaldust oma organismis normis ja vähendate piimhappe tekkimist lihastesse. Juua regulaarselt väikeste koguste kaupa, isegi kui janu ei ole. Täiskasvanutele soovitan moonakotti mõned õlled pakkida, aitab samamoodi kui ülal kirjeldatu, vaat, et pareminigi.

Ja lõpetuseks, metsas vaata hoolega kus sa sõidad. Mõni oks või märkamatuks jäänud känd/auk võib rattale palju pahandust tekitada.
Ah, minge metsa...

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 15 Mai 2012, 23:26

Meie eelmise suve matk oli ümber Kakerdaja. 36 km. Käruga ma sinna ei läheks, liiga jäme-kruusane rada.

Karulat mäletan ühest ELF-i matkast, läksin sinna suht sileda linnarehviga ja vandusin tulist kurja. See liiv ei ole hea. Lisaks on maastik suht künklik. Ma ei tea, kui hea on käruga mäest alla lasta.

Lõuna-Eestis on künkaid üldse palju ja kruusakad kipuvad treppis olema.

Ma ise valiks hoopis selle järgi, et võtaks mõne tuttava, teeks tema juurde "baasi" ja siis stardiks sealt. Lõpetada võib mujal ka, asi see auto 2 x 30 või 3 x 20 km kauguselt ära tuua, issi istub korraks lastega randa ja emme teeb väikse sutsaka rattaga. Ühesõnaga, ma vaataks kaarti pilgul "kes kus elab", mitte "kus on hea sõita".

A kui peaks tühja koha pealt valima, siis
- saared, nagu eelpool soovitet.
- näiteks Muhumaa
- mereääred: Võsu-Toolse-Kunda, Noarootsi, Läänemaa

Jõudu siis. Ma ise veel ei tea, mida ja milliste lastega ma ette võtan, ammugi pole aimu koha suhtes.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 16 Mai 2012, 00:40

Ilmselt kõige parem mõte oleks lastele hoidja leida ja hoopis kahekesi kaaslasega matkale minna :D .
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 16 Mai 2012, 11:33

Jyrgenson kirjutas:Ilmselt kõige parem mõte oleks lastele hoidja leida ja hoopis kahekesi kaaslasega matkale minna :D .
1) Offtopic.
2) Kui siis lapsed on 18 ja täiega arvutinohikud ja ei liiguta end karva võrdki, siis kirud end maapõhja.
3) Kui siis lapsed on 40 ja mõtlevad, kas võtta vanaätt suvilasse / Marsi-reisile kaasa või ei, leitakse sulle endale hoidja.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 16 Mai 2012, 12:41

Vau Tripp, eks ma pean veidike valgust heitma asjaolule, et olen huumorisoonega inimene ja lemmik žaanriks on must ja ropp huumor, aga see selleks. Mõte lastega matkama minna on loomulikult teretulnud ja lapsi on vaja väntsuda ühest kohast teise, muidu nad ei arene. Noh arenevad loomulikult ikka, aga kes teab kus suunas. Õpitud abitus on kerge tulema. Mu oma poiss tegi 8/9 aastaselt juba esimese 4 päevase seljakotimatka talvel Alam-Pedjal kus tuli ühiselt varjualune püstitada ja kuuseokstel magada. Külma oli päeval nii umbes -10 kuni -12 ja öösel -15 ja -20 vahel. Ja kui perega Tudu metsaonnis talvel saunamõnusid sai käidud nautimas, siis poiss pidi koos vanematega jääaugus käima ja saunas õlut jooma. Poiss on mul ka varajases noorukieas polaarjoone juures nädalasi matku teinud, kandes seljakotti kogu varustusega kaasas ja püüdes end läbi suruda õhust kus on ühe kuupmeetri õhu kohta nii umbes 1000 sääske. Niipalju siis teemal lastega matkamine ja seikluskasvatus.
Oma matkakorraldaja tööga seoses olen viimase kümnendi jooksul ka täitsa juhuslikult umbes 1000 ja + lapse matkama viinud ja seda mitte jalutuskäigule laudteel vaid ööbimistega matkadele.
Vot nii on oma lapsi kasvatatud ja arvutiga meeldib talle ka mängida, nagu mulle endalegi.
See minu kild, et lastele hoidja leida oli rohkem huumoriga öeldud, aga samas kas lastega looduses koos olles saaks viljeleda mõningaid rajusid asju, mis panevad katuse nii sõitma, et see suisa Marsist mööda kihutab? Kahele teineteist armastavale inimesele on vaja aega ka teineteise jaoks. Muidu suhe jahtub ja laguneb!

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 16 Mai 2012, 12:50

Oh jah.
Kõik õige.
Kuid internetis tõesti ei näe teise inimese tekstist kaugemale.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 16 Mai 2012, 12:52

Pole hullu ;)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 17 Mai 2012, 12:07

Veidike mõtteid matkamisest lastega, vaadake alates seitsmendast minutist. http://arhiiv.err.ee/vaata/osoon-647" onclick="window.open(this.href);return false;

alax
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas alax » 17 Mai 2012, 22:34

Väikeste lastega pole vist kuigi mõistlik. Lapsena ei tahaks suht staatilises olekus kärus kaasa loksuda. Kuskil 7-8 aastased jäksavad 10-15 km maha sõita

Vasta

Mine “Matka planeerimine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline