keskkonnasõbralikkusest ja varustusest

Matkatemaatikat mujalt Interneti-avarustest.
Vasta
Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

keskkonnasõbralikkusest ja varustusest

Postitus Postitas janek » 20 Sept 2011, 16:47

Midagi mille üle võiks mõelda enne kui poest järgmist ägedat vidinat või über-varustust ostma kiirustad. Või laiemat pilti vaadates toidupoes iga puuvilja erinevasse kilekotti pakid või kassas seda teha lubad.

ethics of gear
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: keskkonnasõbralikkusest ja varustusest

Postitus Postitas Jyrgenson » 20 Sept 2011, 17:26

Janek on siin pannud üles igati väärt teema millele tasuks igal matkajal ja muidu looduses olemist harrastaval inimesel mõtteid mõlgutada. Sellele teemale pani mind juba mõnda aega tagasi mõtlema Epp Petrone raamat Roheliseks Kasvamine.
Kui nüüd rääkida matkamisest ja keskkonna säästlikusest, siis mu enda isiklik seisukoht on, et matkamine pole just kõige keskkonnasõbralikum tegevus, sest loodusesse minek on reegline alati seotud fossiilsete kütste põletamisega suuremal või vähemal määral. Soovin ma Eestis kuhugi minna, siis istun ikkagi autosse ja sõidan kohale, soovin ma välismaale minna pean jälle auto, rongi või lennuki abi kasutama ja samas kirg matkata ei lase koju ka jääda. Nii ma siis ühelt poolt aitan kaasa looduse hävimisele teiselt poolt looduses olemine aitab jälle kujuneda rohelisel mõtteviisil - paraku paradoks.
Et kahju mida tekitan oleks ikkagi minimaalne, püüan oma autos võimalusel kõik kohad reisijatega täita, samuti püüan uurida matkavarustuse tootjate tausta.
Viimased matkasaapad milled ostsin olid valmistatud Rumeenias mitte Hiinas, naise ostetud saapad Tartus mitte Hiinas, seljakott Tartus mitte Hiinas, matkapliit Tartus mitte Hiinas, telk Raplas mitte Hiinas, jope ja püksid Tartus mitte Hiinas. See on küll väike panus keskkonnasäästlikusse, aga natuke ikka. Usun et mida rohkem tarbime kodule võimalikult lähedal toodetud asju, seda vähem aitame kaasa rahvusvahelisele kaubaveole mille käigus põleb massiliselt fossiilset kütust.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 20 Sept 2011, 17:38

Oma eelmise filosoofilise mölatooriumi jätkuks teen ettepaneku jagada omavahel infot ja mõtteid võimalikult keskkonnasõbraliku matkavarustuse teemal!
Ise ma leian, et need tooted on suhteliselt keskkonnasõbralikud http://www.foxberg.ee/kaubamargid/kelly-kettle.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nimelt töötab Kelly-Kettle taastuva loodusresursiga milleks on käbid, puuoksad ja igsugune kõikvõimalik kuiv sodi mida metsa alt leida võib.
Mainimata ei saa ka jätta Rootsi ettevõtet Primus AB mis pöörab keskkonnasäästlikusele suurt tähelepanu http://www.primus.eu/Templates/Pages/3_ ... ionId=6745" onclick="window.open(this.href);return false;
Minu isiklikud valikud matkal kuuma vee keetmiseks ja toidu valmistamiseks langevad Primus AB toodetele ja Kelly-Kettle -le.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 02 Okt 2011, 20:58

järgnevas artiklis minnakse teemasse natuke rohkem süviti ehk hiinlased tahavad ka normaalselt elada ning peaks tulema ka järg..

made in everywhere
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 16 Okt 2011, 11:06

easy just isn’t worth it

Vasta

Mine “Põnev leid Internetist”